Môžem si obliecť smotanové šaty na svadbu kámošky?

okbukaj
7. jún 2013

ahojte ptrebujem poradit..kupila som si krasne smotanove saty po kolena..idem tento rok na dve svadby..minule som sa docitala, ze by sa nemalo obliekat do farieb nevesty, cize biela, kremova a podobne svetle odtiene..tak teraz neviem, ci to nemam riesit alebo mam hladat dake ine saty..prosim o vase rady a nazory, dakujem 🙂

ivetkab.
5. sep 2016

ja by som si krémové šatky isto nedávala. Nejedna nevesta si dáva krátke a aj smotanové šaty. A ak by si chcela vidieť nevestu s farebnými doplnkami, tak si preklikni na mojasvadba.sk a tam uvidíš takéto spustu. Skús sa možno poradiť s nevestou. Ja by som v žiadnom prípade takto oblečená nešla.

kkl82
5. sep 2016

Ja som sa raz pytala nevesty, ona mala klasicku robu a ja uplne hladke jednoduche matne letne hodvabne saty tesne pod kolena, komplet s modrymi doplnkami vratane topanok a saka. Jej rodina ma ohovorila az som sa zelenala, aj ked to nevesta mala uplne na haku a nemala s tym absolutne ziaden problem.

surriana
5. sep 2016

Jooooj Bože....moja mama si na sesternicinu svatbu dala smotanove dlhé,no samozrejme že ja som teda rozdiel medzi smotánkou a bielou nevidela ale bolo to ABSolútne NeVHODnÉ....!!!V bielom (smotanovom) ma byť nevesta.Ako by ktomu tá nevesta prišla keby všetky svadobcanky prišli v bielom....A to ked si mama kupovla tie šaty a povedala som že sa to nehodí tak namňa aj z predavackou kukali jak na mimozemšťania.Samozrejmepredavačka chcela predať tak pritakla že to môže byť a vôbec to nevadí,mama tie šaty silou-mocou chcela tak išla v smotanovych.Poviem TI mama-nemama prišlo mi to také dosť úbohé,a ani to nevyzeralo dobre.Ja by som toto žiadnej neveste neurobila.Ale myslím že sa tomu hovorí BONToON

tisicka123
8. aug 2017

@dejka77 ano to sa stalo aj mne, bratrancova žena čisto biele šaty a on bielu košelu s bielou kravatou...:D a nik si to nevsimol :D

lienqa
8. aug 2017

ja by som to takto tragicky nevidela, doba sa mení stále, a sú to len povery, že by sa nemalo..už som zažila viackrát takto oblečených ľudí na svadbe v krémovej, béžovej a nikto sa nad tým ani nepozastavil...si myslím, že je to tvoja vec, a dokonca tvoje sú len po kolená..

veronikastrickova
8. aug 2017

Moja "úžasná" svokrička sa tiež obliekla na našu svadbu do bieleho. Podľa mňa absolutne nevhodné, mať také farby.

xstelinka
8. aug 2017

V bielom(kremovom,svetlom...) ma byt len nevesta, max. svadobne mamy.A male dievcatka a chlapci 😉 Od ostatnych je to znevazenie nevesty a poriadna drzost 😈

ankare
8. aug 2017

Úplne v pohode. Moja sestra mala na mojej svadbe biele nad kolená a vôbec mi to nevadilo...

orieska325
8. aug 2017

Za mna ano..ale verim ze ta tu dohryzu ze v bielom ma byt len nevesta atd...nevesta bude vzdy len jedna a tak by sato malo vnimat..iba ona ma svadobne saty...kebyze si das smotanive tortove saty tak asi by to bolo blbe...verim tonu ze to budu skor nejake lahke koktejkly..

kompy
8. aug 2017

Podla mna sa to nehodi. Ja by som takto oblecena nesla, nevesta ma na svadbe vyniknut a aj na fotkach ma byt na prvy pohlad jasne, kto je nevesta. Svagrina sla kamaratke na svadbu v bielych satach, ked som jej povedala, ze sa to nehodi, pozerala ako puk, ale na moju svadbu si uz take neobliekla ;)
Moja kamaratka dokonca vsetky zeny, ktore pozvala na svadbu poprosila, aby si nedavali ziadne fialove saty, kedze take mala po polnoci. Rady sme jej vyhoveli, bol to jej velky den, tak preco ho kazit takouto...niekto by to nazval zlomyselnostou 🙂

adka2011
8. aug 2017

Mozes urcite, ale naozaj musis..? Je to hlavne ich den, nie tvoj. Fakt doma nenajdes nieco pekne, pestre? Ked-tak to konzultuj priamo s nevestou, aj ked, byt nou, a dostat takuto otazku, tak sa na teba pozriem, ze na co sa to vlastne pytas. Uz tou otazkou ti je jasne, ze uplne OK to nie je. Takze pocuvaj vnutorny hlas a dovol im citit sa ako nevesta a zenich ten jeden den.

6mia6
8. aug 2017

ked pozeram fotky zo svadby na ktorej je v bielom aj ina zena tak to hned ufrie do oci.
je tolko farieb a kombinacii a stale ma niekto potrebu ist v bielom na svadbu ked nie je nevesta. mne by to teda vadilo a som rada ze sa ziadna taka nenasla ked som sa vydavala.

ckatka
21. feb 2020

Moja svedkyna (mužova) na svadbe mala krátke smotanové. A bolo to OK. Nepozastavila by som sa nad tým, pokiaľ by som sa nedocitala v tejto diskusii ze je to nevhodné. 😂
Keď idem na svadbu kamarátke, tak
1.kamaratka mi je to asi preto ze ju poznám a lubim
2. Neurazí sa keď sa jej to opýtam 😂
3.v lepšom prípade tie šaty dávno pozná a vyberala so mnou
Co tu riešime? 😂😂😂 sa jej normálne spýtaj.
Niekomu to ani nenapadne riešiť. Na svadbe predsa každý dobre vie kto je nevesta.

veronikastrickova
21. feb 2020

@ckatka hmmm diskusia je par rokov stará 🙂