• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Musím byť členkou cirkvi ak chcem mať pokrstené dieťa?

9. novembra 2009 
daniela,
som rada, že vieš o čom hovorím :slight_smile: isty čas som navštevovala aj spoločenstvo mladých, no mala som svoje dôvody odísť :frowning2: asi preto, že mám radšej svoju cestu...
30. okt 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rozumiem, niektore spolocenstva skor odradia ako povzbudia :frowning2:
30. okt 2009 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...no osobne si myslim,ze treba hladat dalej-nenechat sa odradit-lebo krestan bez krestanskych priatelov,ktori ziju kazdy den vo viere postupne od viery "odpadne",alebo ako sa vravi -stane sa "vlaznym" :pensive: -pohlti ho svet a jeho zakony...

Drzim palce Chiana-nech si opat najdes cestu k Bohu :slight_smile:
3. nov 2009 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska,
u mňa je to také zvláštne...našla som si človeka,manželíka, je to veľmi dobrý človek, no nerád chodí do kostola, nemal rodinné zázemie a ja tam sama len občas zájdem, bez neho sa mi moc nechce... ale aj tak mám pocit, že je to fajn, lebo svet a jeho zákony treba tiež rešpektovať a nežiť v uzavretom svete viery a spoločenstva...treba byť niekedy aj misionárom samotárom:slight_smile:
4. nov 2009 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dam dobru radu do manzelstva: prv ako zaspite pomodlite sa spolu :slight_smile: teda ak ste to este neskusali :slight_smile: zaruceny recept :slight_smile:
5. nov 2009 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chiana: Mám to podobně. Já teda chodím do kostela pravidelně,ale manžel vůbec. Dřív jo, ale teď už 2 roky ne. Je mi to líto, ale co mám dělat, že jo, je to jeho věc, když nechce, tak nechce. Pro mě je to strašně těžké, v neděli ráno odejít sama. Potom kázání a vůbec ten zážitek vstřebávám, chtěla bych si o tom promluvit, podělit se, ale když tam nebyl, tak s ním nemůžu, takže se v neděli dost míjíme.

daniela: My si spolu před spaním povídáme a dáme si pusu na dobrou noc. Spolu jsme se snad ještě nemodlili.Možná jednou dvakrát. Já tomu teda moc nedám, ale když, tak o samotě. My to bereme spíš jako osobní věc.
6. nov 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mainmilady neviem kde si túto onfo nabrala, preboha prečo byť ešte aj v spolku, stačí, že farárovi musíš za to dať "príspevok na kostol" a ak dáš viac, mlžeš byť aj satanistka a pokrstí ti dieťa. Kdekoľvek!
6. nov 2009 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megi: Možná u vás, u nás ne. A kdyby někde ano, tak tam dítě pokřtít nenechám. U nás kněz s rodiči i kmotrem dopředu mluví a většinou je i zná a když ne, snaží se je poznat. Příspěvek na kostel je dobrovolný, svátosti jsou zadarmo. My jsme při svatbě taky neměli na velké výdaje, ale příspěvek a výslužku jsme dali, protože si uvědomujeme, že výzdoba, květiny, světlo něco stojí. A kdo se ve své farnosti cítí dobře, rád peníze na kostel dá, protože většinou ví na co jsou použité.
7. nov 2009 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak k tématu - přemýšlela jsem o tom, zda je nutné být členem církve, když chci dát pokřtít dítě. A myslím si, teda přijde mi to logické, že dítě asi chtějí dát pokřtít věřící rodiče, tím pádem předpokládám, že sami pokřtění jsou, takže bych dala pokřtít dítě tam, v té církvi, kde jsou pokřtěni oni. Pokud pokřtění nejsou, ale dítě pokřtít dát chtějí, tak asi bych se řídila tím, buď k jaké církvi patřili předkové (bývá to přáním babiček) nebo vybraný kmotr. Anebo bych si vybrala církev, která je mi nejbližší a ujistila se, že víme, co křest znamená a že se s tím ztotožňuju.
7. nov 2009 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K teme: urcite netreba byt v nejakom cirkevnom spolku, spravidla sa krsti v tej farnosti, do ktorej patrite podla mieste bydliska.
A co sa tyka toho ci pokrtit dieta po narodenim, alebo az neskor - pokial som prijala sviatost manzelstva, tak sa aj zavazujem a slubujem, ze svoje deti pokrstim a budem ich vychovavat vo viere a laske. Takze s manzelom nemame preco uvazovat nad tym, ze to nechame na rozhodnuti svojho dietata. My mame byt prikladom pre svoje deti a od nas sa maju naucit verit v Boha. Nie ze pockame, kym bude mat 5-6 rokov posleme ho do kostola alebo na nabozensvtvo, nech si urobi nazor a rozhodne sa. To mi pride nezmyslne. Pokial sa nekor rozhodne pre inu vieru, tak to budeme respektovat. Ale svoj slub voci Bohu urcite chceme splnit.
7. nov 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka, súhlasím s tebou :wink:
a zamyslela som sa aj ja nad tým, prečo chcú krstiť svoje dieťa ľudia, ktorí do žiadneho cirkevného zboru nepatria???
8. nov 2009 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem zas přemýšlela, jestli to nechápeme špatně. Tedy jestli je míněn určitý církevní sbor, jakože u nás ( u katolíků) farnost. Třeba u církve bratrské se tomu říká sbor. Nebo jestli je tím myšlena příslušnost k určité církvi.
Protože třeba kamarádka chodí do sboru církve bratrské, ale nemohla se "u nich" vdávat, protože ještě nebyli s přítelem právoplatnými členy. Takže se vzali v katolickém kostele, neb původně jsou křtění katolíci. Takže některé církve to asi mají přísnější a jiné ne tolik.
Jakože u nás, když jsme oba pokřtění (stačil, by jeden) by bylo jedno jestli bychom dali dítě pokřtít v Praze nebo Znojmě, nebo ve farnosti kam patříme podle bydliště, nebo ve farnosti kam chodíme do kostela. Jednou jsme katolíci a fertig. Ale samozřejmě nejjednodušší a nejideálnější bude dát děti pokřtít tam, kam chodíme a kde nás kněz zná. Kdybych věřící byla, ale do žádného kostela nechodila, tak bych buď volila kněze v místě bydliště, nebo podle doporučení známých. A seznámila se s ním dopředu.
9. nov 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok