Názor na meno Matteo

bebe2013
30. sep 2012

Ahojte dievcata, s manzelom (nie slovakom) nezijeme na Slovensku a hladame nasmu buducemu babatku meno, ktore by bolo neutralne. Padlo nam do oka chlapcenske meno MATTEO. Hovorili by sme mu Mati, Matko, Teo, Teusko, Matteo. Aky nan mate nazor? Na Slovensku zit nebudeme, ale navstevovat stale budeme, tak rozmyslam, ci by bolo schodne aj na Slovensku.

eeffka
4. okt 2012

@bebe2013 taka co nikoho neurazi , klasika na stv 🙂

ivett1
9. okt 2012

no, aj Matteo by mohli skomoliť..." Mejtio" ....ale pre Taliansko, možno Francúzsko...Španielsko... aj Slovensko...super, ale ak máte k nemu "vhodné" priezvisko ... inak, veľmi pekné meno😉

miros_dh
9. okt 2012

Sused ma psa co sa vola Mateo

namarie
9. okt 2012

Sestra zila donedávna v Londýne, má chlapca, volá sa Jack. My na SK sme si zvykli a hotovo. Nikto jej do mena nehovoril, ja mám Veroniku a rodina ma skoro ukamenovala a hlavne moja mama... Niekedy proste nevyhovies, Matteo je krásne meno a keby som mala chlapčeka tak som vždy chcela Mateja 🙂 @bebe2013

andrejka1974
9. okt 2012

pekne meno, je to uplne na Vas ako sa babatko bude volat , mne sa meno paci 🙂 🙂 🙂 ja mam doma klasicke mena pre chlapcov synov Juraj, Simon, Matus ale troska nezvycajne su moje dve dcerky starsia je Sindy a mladsia Riana 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
9. okt 2012

u nas na ihrisku maju dvojicky Matteo a Leo 🙂 🙂 🙂

ivka225
10. okt 2012

Ak budete väčšinu času v zahraničí, tak vám môže byť jedno, ako sa jeho meno bude "hodiť" na Slovensku. Každý rozumný človek akceptuje, že cudzinci majú iné mená, ako Slováci a hlupákom nevyhoviete, ani keby ste mu dali meno Detvoslav.

bebe2013
autor
10. okt 2012

Hmmm, Detvoslav...... ze by som zmenila nazor!?
@ivka225

bebe2013
autor
12. dec 2012

napada niekomu nieco ine?

anjelicek26
12. dec 2012

@bebe2013 - zbytocne sa pytat slovakov na meno, co nebude pouzivane na slovensku ;) To nemyslim nijako zle, ale ten nazor je proste iny. Rovnako zahranicne priezvisko je predpoklad, ze znesie aj pre nas exotickejsie meno. Riad sa svojimi pocitmi, nie tym, co si o mene mysli niekto iny... vzdy sa v okoli najde nejaka truba, co pomenuje psa, macku, korytnacku dopn vhodne - po tvojom dietati, nezabranis tomu 😀 😀

bebe2013
autor
12. dec 2012

@anjelicek26 Znovu opakujem, ze si tu nepytam povolenie a pytam sa kvoli tomu, ze na Slovensko budeme chodit, mam tam rodinu, znamych, priatelov.
Hovoris, ze ten nazor je proste iny. No a ja ten nazor ako rozvazna buduca matka, ktora zvazuje vsetky pro a proti, chcem poznat. Nemam sa momentalne kde inde spytat, lebo to meno najblizsim prezradit nechcem. Tiez zijes v zahranici, tak si urcite vies predstavit, ake to je.

anjelicek26
12. dec 2012

@bebe2013 - isteze sme zvazovali, aby meno bolo vyslovitelne vo viacerych jazykoch, teraz sme sa vratili po dvoch rokoch z anglicka do nemecka... a urcite sa este budeme stahovat dalej... preto aj tretie babo dostane medzinarodne meno... a pri Matteo problem nevidim 🙂 Uz ich par aj po Slovensku beha 🙂

cerstvamamina
12. dec 2012

matteo je nádherné meno, aj ja ho chcem dať svojmu synčekovi, nenechaj sa odradiť nikým

monda17
12. dec 2012

Priznam sa, ked som ho pocula 1.x cca 2 roky dozadu, pripadalo mi hrozneee...a teraz??? Viem si predstavit dat ho svojmu synovi 😀

digysa
17. dec 2012

@bebe2013 Ja zijem tiez v zahranici...........ale takato SPROSTOST by ma v ZIVOTE nenapadla.....

Spytat sa na nazor mamiciek, ci sa im paci meno, ktore sme si s manzelom vybrali........

Sory, ale nedava mi tvoja diskusia zmysel........... Ked ti tu 30 zien z 35 povie, ze toto meno je otrasne, tak mu ho nedas, alebo ako si mam vysvetlit dolezitost vytvorit tuto temu a vypocut si nazor cudzich ludi na internete?????

Jaaaaaaaaaj....no nic...

Inak syn chodi na tenis s chlapcom, ktory sa vola Matteo...je to maly tucny chlapec, ktory do kazdeho zabrda.... preto sa mi to meno nepaci...lebo ho davam do asociacie s tym chlapcom 🙂

bebe2013
autor
17. dec 2012

@digysa potrebovala si si v tej casti do niekoho kopnut, alebo len si potrebovala mat pocit, aka si mudrejsia? Dufam, ze sa teraz citis lepsie.
Asi som mala na to dovod sa take nieco pytat. A ako sa rozhodneme a ake meno vyberieme urcite nebudem odvodzovat od ankety na koniku.

digysa
17. dec 2012

@bebe2013 Ani tak o teba nejde...mna v podstate irituje kazda tema, ktora sa zaobera MENAMI.... tak to neber osobne...

100 ludom sa paci meno Pavol a 100 ludom sa nepaci meno Pavol....

Nechapem pointu takychto diskusii....

irriss
17. dec 2012

@bebe2013
Tady v Italii je se Matteo hodne pouziva..ale reknu Ti, ze Matteo ma velmi blizko k MATTO..a to znamena blazen.. 😎

kvietok47
30. jan 2013

Matteo je moja srdcovka 🙂

bebe2013
autor
14. feb 2013

Napadlo niekoho medzitym nieco ine?

bebe2013
autor
15. mar 2013

Cim dalej sa mi to meno paci viac a viac. 🙂

laleal
27. máj 2013

Matteo je krásne meno 😉 nám sa páči tiež a to žijeme na SK akurát že,my by sme ho dali z jedným t-Mateo ale to je detail 😉 je to krásne meno či už žijete na SK alebo v zahraničí. Nám sa už asi 5-6 rokov páčilo meno Laura,tak sme ho dali dcérke,nikoho sme sa nepýtali na názory,aj tak by nam boli ukradnute 😀 hoci pár ludí sa našlo čo k menu mali koment ale neriešime 🙂 Dajte meno,pri ktorom cítite,že to je TO MENO pre vaše dieťa 😉
@bebe2013

hanik11
27. sep 2013

Presne, musite to citit, ze mu bude patrit a vystihovat ho 🙂 Zacinam 3 mesiac tehu a uz davno mame rozhodnute, Mateo a Mia 🙂 ale treba si to vzdy prirovnat aj k priezvisku..my mame nastastie neutralne 🙂

timcikova31
3. júl 2016

Viem,ze stará téma ,ale my mame mattea doma,voláme ho len Matteo🙂😉