Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemám pre dieťa krstných rodičov

jedlicka222
9. jan 2019

Ahojte. Chceli by sme dat pokrstit v katolickom kostole nase prichadzajuce babatko, ale nemame krstnych rodicov. V nasom okoli nikto nesplna podmienky aby mohol byt krstnym rodicom. Mate niekto takuto skusenost? Ako ste to riesili? Dakujem.

jarmila21
9. jan 2019

@jedlicka222 záleží od kňaza. Nás to vyriešil tak, že zapísal ako krstného rodiča iného (nazval ho ako tzv. Pristupujuceho), ale všetky procedúry v kostole vykonávali vybraní krstní rodičia, aj keď nesplnali formálne podmienky. Držím palce.

ukulela
9. jan 2019

@jedlicka222 ani jeden jediny clovek? ved nemusia byt dvaja. ten, kto nesplna podmianky, moze byt zapisany ako svedok krstu. a pre dieta de facto krstny rodic tiez.

0silvia0
10. jan 2019

@jedlicka222 ani medzi starsimi pribuznymi sa nikto nenajde? Napr. surodenci tvojich rodicov? Dnes, ked viera nie je povacsine formalna zalezitost, sa praktizujuci veriaci splnajuci predpoklady sa hladaju tazko. Ja som ako birmovneho rodica pre mojho syna musela dat moju tetu, lebo nikto z rodiny nesplnal predpoklady. Krstna mama mojich deti odmietla, nakolko nesplna podmienky.

dominika6
10. jan 2019

@jedlicka222 podmienky koho...tvoje alebo kňazove?

myj
21. jan 2019

@jedlicka222 ja mam napriklad moju sestru len pre obidve deti.urcite sa niekto najde..alebo zatial odloz krstenie..