• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

1. septembra 2013 
Já rodinné oslavy miluji. Ale bude to asi tím, že se sejdeme v úzkém rodinném kruhu (mamka, taťka, ségra a mi), to stačí, hezky posedíme u chlebíčků nebo grilujeme, prostě super. Ale je pravda, že rodinné nucené oslavy z přítelovo strany, kdy vše diriguje jeho máma nemusím, nesnáším faleš
18. mar 2008 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Také veľké oslavy, ako niektoré píšte, máme tiež len na okrúhliny. Inak pod oslavou rozumiem to, keď sa zídeme najbližšia rodina a pri čaji alebo káve sa porozprávame a stačí nám aj chlebíček, nejaký zákusok, prípadne torta - ak má niekto narodky... Ja som ešte ako dieťa vyhlásila, že mi nemusia nosiť žiadny darček, len nech všetci prídu.... :grinning:
18. mar 2008 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já se taky přidávám, oslavy taky vůbec nemusím - jak už tu bylo řečeno myslím od gedren, pro mě je to zabitej čas, kterej bych mohla trávit mnohem efektivněji, také jsem introvert, kupa lidí mi vadí, jsem z toho nervózní a unavená :unamused: pokud je to úzkej okruh lidí - např. rodiče, ségra s rodinou,prarodiče tak se to dá, ale když se do toho zapojí všechny tety, sestřenice a jejich děti a partneři těch dětí, tak jsem fakt mimo :zipper_mouth: a taky nechápu, proč někdo trvá na velkém slavení svátků, narozky chápu, ale svátky...
18. mar 2008 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maja22- no, keby na okrúhliny, tak sa to dá prežiť..ja mám rada manželovu rodinu, aj k nim rada idem na návštevu, porozprávam, vypijeme kávu, ale veľké oslavy fakt nemusím..a nebudem ich robiť ani pre nášho malého..pripadá mi to ako nezmysel..ja si svoje napr. 3-tie narodeniny vôbec nepamätám, nie ešte že by som vedela, aký zástup gratulantov tam bol a aké darčeky som dostala, pochybujem, že som vôbec vedela pochopiť, že narodeniny mám..:grinning:
pre svoje dieťa si predstavujem oslavu asi tak, že tam budeme my s manželom, starí rodičia, príp. krstná mama a to je asi tak všetko..tortu mu spravíme, aj mu dáme darčeky, ale hostinu o 3 chodoch pre 30 ľudí robiť nebudem.. :sunglasses:
18. mar 2008 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
unka presne si to vystihla.. neznášam faloš :wink:
18. mar 2008 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokiaľ je oslava v rámci alkoholovej normy, tak je to ok.. aspoň sa zíde rodina. neznášam oslavy u svokrovcov, svokra si vždy vypije a je nepríjemná :confounded:
18. mar 2008 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
U nás to je tak, že z manželovej strany sa neoslavuje. Keď za mnou začal chodiť, tak bol prekvapený, že skoro každý mesiac sme buď mi šli niekam na návštevu, alebo sa rodinka zišla u nás (bratia mojej mamy s rodinami) a veľmi sa mu to páčilo. Vždy sa rád pripojil a viackrát mi to aj povedal, že sa mu páči, ako sa stretávame. V nedeľu popoludní, tak na dve - tri hodinky alebo v sobotu večer... Tak ma to veľmi potešilo a aj teraz mi pomáha v kuchyni, keď niečo chystám. Ani ja si nespomínam úplne konkrétne na svoje detské oslavy - inak, u nás sa dávajú darčeky malé, len symbolické - dezert, alebo sprchový šampón alebo sviečka, proste, nikto nepríde s prázdnymi rukami, ale do sto korún sa úplne v pohode vojde... (kto chce, dá aj drahší darček, ale to fakt asi len na tie okrúhliny a deťom - napr. ja zvyknem darovať deckám k narodkám knihu a to je väčšinou o kúsok viac, ako len sto sk), ale na čo si spomínam, to je taká pohodová, príjemná atmosféra... Ja som sa vždy v spoločnosti dospelých cítila dobre... Možno je to tým, že som bola najstaršia vnučka a neter, moji bratranci a sesternice sú ešte teraz školopovinní...
18. mar 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maja,já je mám taky ráda,jsme muzikální rodina,vždycky je veselo.(zvlášť když babička začne s Evou a Vaškem) :grinning:
18. mar 2008 o 10:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja sa pridávam k tým, čo (veľké) rodinné oslavy nemusia. Jednak sme pomerne veľká rodina a museli by sme oslavovať skoro v kuse :rolling_eyes: a jednak je u nás zvykom, že keď sa oslavuje, kupuje každý oslávencovi darček. No, a kupujte do roka 60 darčekov (20 ľudí = narodeniny, meniny + vianoce), skúste pri tom nezbankrotovať a ešte aj vybrať niečo zmysluplné!!!! Nehovoriac o tom, že každý víkend sa trepať kamsi na oslavu..... No, ďakujem, neprosím. Zato doma s deťmi a chlapom oslavujem rada...
18. mar 2008 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak já taky rodinné oslavy nemusim nevadí když se sejdem se švagrovkama a jejich manželama, ale moc nemusim oslavy s rodičema nevim proč prostě mě to neba.A já jako sisstin vždycky nesnášela ty průvody gratulantů pusy a objímání bléé vždy sem byla rudá až na zadku, nejsem ráda středem pozornosti.
18. mar 2008 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nesnáším to!!! moji rodiče dělají z čehokoli neskutečný halo.... schází se celá rodina (nejmiň tak 15 lidí), všichni si to plánujou, kupujou se obrovský dárky, griluje se, všechno v takovým velkým až snobským stylu.... fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. mar 2008 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nejvíc nesnášim, když je rodinná oslava záminkou k chlastání :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
18. mar 2008 o 11:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
upřímně nesnáším "femily párty" u bratrance... Nechci se vyvyšovat, to určitě ne, ale... bratranec je taxikář, jeho tchán kamioňák, a švagr debil, kterej se baví tím, jak ostatní přivést do rozpaků. Navíc se vytahuje nejnovějšími typy mobilů, případně kamer a foťáků... Takže se na těchto párty většinou řadí, předvádí se nejnovější typ mobil/kamer/fotoaparátů, a vyprávěj se vtipy.... "To znáš, jak...." - na to už jsem alergická :slight_smile: Naštěstí tyhle oslavy nebývají často, a záhadně mi do toho většinou něco vleze... :grinning:

Jednou nás bratránkův švagr dostal, když Honza vytáhl náš foťák, v tu dobu 4 roky starej, a on se zeptal, "ty máš JEŠTĚ tenhle foťák? to já už mám dáááávno jinej..." A H. se ho nechápavě zeptal, proč by měl měnit, když fotí pořád pěkně.... A aby ho dorazil, tak vytáhnul svůj telefon - poctivou 3310, čb displej, apod... :grinning: Prostě dokud funguje - tj. volá, posílá/bere smsky a budí, tak proč měnit :grinning: Hehe tak to mu sklaplo, ale řekla bych že jsme u něj klesli na ještě nižší úroveň než prvoci :grinning:
18. mar 2008 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sisstin :grinning: :grinning: :grinning: kdyby si viděla kolik prázných lahví od vína a piva se druhý den likviduje!!!
a nejhorší je, že tito lidi nemají pochopení pro nepijany(mě) :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže slyším neustále nalij si, aspoň skleničkůůůů :confounded:
vroni: pro mě je obrovskej problém právě vymyslet něco co bude levný a neurazím, páč obrdárky jsou v oblibě a na ty fakt nemáme :unamused: už mě ani neba vánoce :pensive: snad až bude prcek, tak se to zplepší.
18. mar 2008 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nyky: já nejsem abstinent..dám si ráda..ale prostě jen na chut..nebo malinko do náladičky..ale ne se opíjet..to mě přešlo asi ve 20 a třeba u MP jsem na to alergická...páč moc nepije..ale když jo..tak má pak blbý kecy :angry: :angry: :angry:
18. mar 2008 o 11:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute, nechce sa mi citat :grinning: , ale tiez rod. oslavy nemusim - ci uz male, velke... nakolko je to vzdy o tom istom, rovnaky scenar a mna to nudi. plno zradla, pitia atd.
18. mar 2008 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sis, já si dám 1pivo a končím, kdyby to byly 2, jsem pod stolem :sweat_smile: prd vydržím :wink: což rodina MM nechápe ..
blbý kecy v opilosti nemá naštěstí MM ale ti kolem a já jako střízlivá to pak (psych) odnáším nejvíc, páč zbytek si druhý den nic nepamatuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
certica, už vím, jaký budou všechny narozeniny tohoto roku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: zase stejný scénář, jak píšeš.
18. mar 2008 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Přidávám svoji trošku do mlýna.

V naší rodině na velkolepé oslavy nejsme. V úzkém kruhu si popřejeme k narozeninám a jen tak posedíme. Žádné běhání kolem jídla nic takového. Prostě vše je v pohodě.

Zato u manžela v rodině - to je prostě děs běs. Oni si to tak prostě naučili. Páč děti měli každý rok od sebe, no a začalo to oslavou narozenin dětí, pak to přešlo i na dospělé. Prostě každý rok dostaneme nadiktováno od tchýně kam musíme jet. Samo, že si to děláme po svém. Ale prostě tchýně je tchýně. To sem nepatří. Nesnáším, když je nějaká oslava u MM (teď než postavíme bydlíme u jeho rodičů) to se chystá bramborový salát, zákusky, obalují a smaží se řízky, chlebíčky. Tchýně si vše vymyslí no a já pak lítám jako hadr na holy bych to vše stihla. Její oblíbená fráze: Ivi, a nachystáš chlebíčky, tobě to tak jde." Jenže když příjdu v 16 hod totálně kantáre z práce, nachystat chlebíčky, obalit řízky, umýt nádobí a v 18:30 musí být vše nachystané a už přijíždí první gratulanti .... zabít málo.

Ona si pak jen stojí a usmívá se. A já skáču. Naposledy jsem to vyřešila. Sem si sedla k MM a povídali si spolu a nechali se obskakovat. Sem jí nachystala všechno a MM mě sám řekl:"Neopovažuj se vstát a jít něco dělat!"

Nevadí mi ani alkohol. U nás i u nich je to v míře. Jsme z jižní Moravy, takže u nás jede vínečko ... :slight_smile:
18. mar 2008 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ivi, jé já měla za to že tyhle oslavy, myslím tyhle giga, se dělají jen o víkendech, ne???? Bych je hnala chtít tohle dělat ve všední den....
18. mar 2008 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja nemam rodinne oslavy preto lebo ich musim oslavovat u svokrovcou a vsetci su ako na divokom zapade u dementnik osadnikov. Svokra chce pozerat TV svagrina (jej dcera) furt ju upozornuje ze TV huci ci je hlucha: a netere sa tlcu ako Besne a revu ako v ZOO a to ma jedna 21 a druha 11. Je to ako u besnych. Hruuuuuuza :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. mar 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
me kolikrat vadej mene stari lide misto tech mladsich pac s babickou ,ktera je strasne hodna na me si rada popovidam a je jedinnej clovek ,ktereho zatim dokazu poslouchat bez preruseni treba hodiny,ale dokud bylo v rodine celkove vsechno v pohode tak ty oslavy se dali..matka napekla kaceny nasmazila rizky chlastalo se a radilo venku treba vikend ,ale jak umrel deda a majetek je rozhadal je vsemu konec
18. mar 2008 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aponchie niekedy boli oslavy lepsie tak pred 15 rokmi. Teraz ked sa oslavuje napr. narodky daj darecky a uz je po oslave. a to ja oslavujem vedsinou z hypochondrami lebo sa to llen spomina co ktoreho boli. Aky su oni uboleny. Ja mam babicku 90.rocnu a od tej som nikdy nepocula aka on aje chora a ze mala tazky zivot co tedy mala no zavojny nebolo mast lizat. a oni furt choroba chudoba a bla...bla a to je moja oslava
18. mar 2008 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky a nechcite byť ešte na takejto oslave doktor..to aby si človek nosil so sebou celý kufrík..vyšetrovať polovicu z gratulantov sa mi fakt, ale fakt nechce... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. mar 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lienocka... niekedy si myslim ze na oslavu donesiem paru truhiel keby nahodou.... :grinning: :grinning:
18. mar 2008 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám rodinné oslavy rada,pretože na ne pozývam len ludí ktoríc "môžem" a tým je to vyriešené.zajtra mi príde k narodkám gratulovaťmama,bratšvagriná,sa teším,doobeda upracem,navarím,niečo dobré upečiem a potom budeme len kecať a kecať :grinning: :grinning: :grinning:

a v sobotu ma to čaká zase s počtom ludí asi 10,ale aj tak sa teším,nakolko som na MD som rada,že mám s kým pokecať :grinning: :grinning: :grinning:
18. mar 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám v neděli narozeniny..MP má dneska...tudíž v neděli přijede moje babička a jakési přibuzenstvo, které se samo pozvalo..moc se těšm :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
18. mar 2008 o 13:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo..a ještě je u nich běžný, že z tašky vytáhnou chlebíčky a jídlo...se slovy: abyste NÁM měli, co nabídnout :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
18. mar 2008 o 13:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok