Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

maja22
17. mar 2008

Niekde som tu čítala príspevok s textom - neznášam rodinné oslavy. Ja, naopak, rodinné oslavy milujem. Veľmi sa teším, keď sa stretne rodina v čo najhojnejšom počte. Tak som zvedavá, či sú tu ženušky, čo rodinné oslavy neznášajú, ale hlavne ma zaujíma prečo. Jeden dôvod chápem - keď sa niekto v rodine "neudrží" a vypije viac alkoholu, ako znesie a potom vyvoláva hádky... To už potom nie je radosť, ale starosť... Sú aj iné dôvody, že sa oslavám vyhýbate?

nika70
18. mar 2008

Melory.... 😀 v pořádku!.....ono se leccos lépe přežije, když si člověk dá sklenku... 😀

maja22
autor
18. mar 2008
https://www.youtube.com/watch?v=o6i5KslK5Ic

- mládežnícky ples - kameroval švagrík, zostrih robil mužík.... sa trošku pochválim... 😀 😀 😀 😀 Je to síce z vlaňajška, lebo tohoročný ešte nie je zostrihaný, ale neva....

maja22
autor
18. mar 2008

my dvaja sme zladení do tmavoružova, predvádzali sme belgický tanec, ale to je asi zbytočné hovoriť, keď nás nepoznáte... 😀 😀 😀 😀 Akurát týždň predtým som zacítila v brušku prvé pohyby nášho Marečka... 🙂

maja22
autor
18. mar 2008

To je ten "bezalkoholový"... 😀 😀 😀 Má aj iné špecifiká. 😎 Funguje nám to tak už 6 rokov, čomu sa veľmi teeeešíííííííím... 😵

bramburka
19. mar 2008

holky, no já myslim, že je to vyloženě odvislý asi od toho jaký ty rodiny máte. Já mám několik synovců a neteří a minimálně se prostě strašně těším na ně.... jasně že ty vzdálený tetičky, co je ani neznám, mě neba taky...

Nejlepší je jedna teta, ktetrá vyslivene zdrbne vsechno co nabídnem a ještě jakože hahaahahaha dobrej vtip, no krize.

sisstin
19. mar 2008

bram: já nevim, proč je tak nějak zažitý, že když je někdo rodina..tak se s ním musím stýkat a mít ho rád..pro mě jsou to fakt dost jednoduchý lidi..a nezajímaj mě..mimo rodičů 😉 od 12, kdy nemusím jezdit k babičce..mě tam nikdo neviděl... 😎

katka76
19. mar 2008

my sme velka rodina a zboznujem akcie, kde sa postretame. to je ozaj sranda a super zabava. uz len pri priprave oslavy: kazdy sa chyti cohosi a robota ide odruky, nie je to take - ja som hostitel, vy hostia, ale vsetci navzajom prilozia ruku k dielu - to naozaj milujem
ale co neznasam je, ked vasa nova rodina (niektore pribuzenstvo z manzelovej strany) akoze oslavuje a vy ste ten, kto maka a sa stara o ostatnych, lebo ved dotycny poriada oslavu....

maja22
autor
19. mar 2008

Podľa toho, čo tu čítam, tak má bramburka asi pravdu - závisí to od rodiny - ako sa majú súrodenci radi, aký vzťah majú rodičia k svojim rodičom a k svojim deťom a pod. Od toho sa zrejme odvíja to, či sú oslavy pre potešenie alebo nasilu..

aponchie
20. mar 2008

nemam rada oslavu s lidma co skoro neznam a vnucuji mi jak je mam mit rada a p¨tat se jich jak se maji a tak,ale jak rikam me stari lidi vadej min jak ti mladsi aspon furt neresi kraviny 😀 me nevadi ani velke oslavy pac rada varim a hostim lidi a nevadi mi uklizet po nich 😀 hrozny co?

nanyka
20. mar 2008

podľa mňa to nie je v tom, ako sa majú v rodine radi - ja mám svoju rodinu veľmi rada, napriek tomu oslavy akéhokoľvek typu neznesiem..dôvodov mám viacej, jedným z nich je kopa ľudí pohromade, taktiež aj napriek tomu, že mám rada spoločnosť (len keď mám na to chuť ), som veľký samotár...
keď mám chuť vidieť nejakého člena rodiny, tak jednoducho za ním idem..
nebola som na stužkovej, pozvánky na svadby od priateľov som všetkým odmietla, okrem svojej sestry minulý rok, to by mi asi neodpustila 😒 a ja sama nič neoslavujem a je to jeden z dôvodov, prečo sa ani nebudem nikdy vydávať (psychicky by som asi nezvládla byť v centre pozornosti ..aj keď to hlavný dôvod nie je)..jednoducho mi to príde ako strata času..
a v máji má priateľova mama oslavu 50-ky, má prísť 40 ľudí, neodpustil by mi keby som neprišla, tak mám nočnú moru už teraz, 2 mesiace dopredu ☹ ...

lienockaa
21. mar 2008

nanyka- súhlasím, nie je to o tom, ako sa majú radi v rodine..jednoducho nie som party typ..🙂 ale svadbu som prežila, počet hostí som okresala tak, že v celej rodine takú malú svadbu ešte nikto nemal.. 😵 a keby to nechali rodičia a manželova rodina len na mne, tak to spravím ešte menšie.. 😎

sasiki
21. mar 2008

No myslim, že ak sa v rodine nemaju radi, tak oslava stoji za h....., ale, človek musí byť ten typ, čo má oslavy rád.
Ja mám oslavy rada, ja sa aj rada najem.......sorry aj nažerieeem, mne chuti všetko a všade a rada aj varim a chystam a som cela happy, keď chuti, čo som nachystala a chvália ma 😵 😵 😵 No nemám rada riad po oslave, teda pokiaľ je u nás, ale našťastie činí sa aj manžel. A neznášam, keď to niekto preženie s alkoholom, čo sa u nás v rodine, teda z manželovej strany, žiaľbohu niekedy vyskytne. 🤐

aponchie
21. mar 2008

sasiki..úresne tak u me to same..ten alkohol nesnasim kdyz nekdo machruje a porad nalejva muj manzel je blazen..jeho otec vylecenej alkoholik strejda na to umira a on chlasta jak urvanej ..driv kdyz prisel nekdo tak nalejval nonstop a nutil vsecky drzet s nim krok a svete div se nechali se 😝 ja nemam rada takove zavodni piti honem ozerme se ..ja popijim 2dc vina celej vecer a jsem OK..takze ten chlast nesnasim 😀

malaskoricka
12. jún 2008

Neznasam!!! a to "len" preto lebo sa tam zbehne cela rodina babky tetky atd proste klebetnice zvedaqve na kazdu blbost 😠 a mna nebavi odpovedat na kazdu ich pitomu otazku a ked neodpovies urazia sa 😒

najjulinka
12. jún 2008

Jejej.. .Tak nás čaká prvá rodinná oslava na vlastnom pozajtra... Uvidím ako to dopadne... Ešte nemáme úplne byt dokončený, takže veľa ľudí na málo miesta, ael neva, nejak sa pomästíme (používame len pol bytu, pol bytu - tj. 2izby sú ešte sklad neprerobený 😀 😀 😀 )

ronie
12. jún 2008

najjulinka-taky pozítří-Oliho 1.narozky..
14lidí, grilování-jesi bude pršet tak nevim co udělám s tím masem ale v trobě nic nepeču a půjdem kdyžtak do hospody...nenáším to strašně, štve mě to, nemám ráda manželovi příbuzné a do toho ještě po několika letech dorazí manžův bratr s austrálie se svou skvav, která mluví jen english, takže ještě stresy s domluvou, zejtra dorazí chůva, abych všechno stihla připravit 😠 nesnáším to a měla sem se na to...takže příště pouze úzký rodinný kruh tzn já, mm, Oliver a možná jeho sourozenec 😀 😝 a tím to hasne..Teda to je téma pro mě sem si to představila aje mi úplně špatně-pač tchýni ted nemůžu ani vidět, tchána taky ne a ostatní moc taky nemusím 😀 😀 😀 to bude zase den, nervy, bude mě z toho bolet hlava 😝 ´Sem ve stresu z toho počasí, pokud bude pršet, tak k nám do bytu se teda těžko vměstnáme 😝

Teda holky já asi budu simulovat že je mi špatně a zůstanu v posteli 😀 😀 😀 Nee zase jsou to Oliho 1. narozky, tak aspoň pro něj to udělám hezký-dortík, zabalený dárky, balonky-musim koupit..

kristi
12. jún 2008

pozitri tchanovo 60.let 🙂

noangel
12. jún 2008

protoze manzelova rodina slavi kdekterou pi..vinu 😝

frog
12. jún 2008

Rodinné oslavy jsem nikdy zrovna dvakrát nemilovala,ale bylo to vždycky v poho,popilo se,pokecalo,vyprávěly historky..ale od té doby co jsem otěhotněla a následně se stala matkou,tak je totálně nesnáším.Stal se ze mě totiž řidič..navíc v mé nové rodinně se slaví snad skoro všechno a nejen slaví,prostě se každý víkend griliuje nebo opeká a já už jsem alergická na ten smrad který si pokaždé přinesu dom na hadrech,nehledě na to,že můj přítel to vždycky rozjede jak se patří a pak mi vždycky radí,jak řídit atd...Nejsem žádnej pesimista to zas ne 😉,ale čeho je moc,toho je příliš.

svoma
12. jún 2008

Ahoj,tak já nemám ráda rodinné oslavy kvůli přetvářce. Když vidím,jak se nějací lidé prostě nemusí nebo se dokonce v jednom kuse hádají a pak na oslavě se každý tváří,jak má každého rád a tak,tak je mi z toho nanic.A taky mi vadí,když je někde moc lidí.

klincek
14. dec 2010

dufam, ze obnovim temu, lebo to musi byt osud, ze som ju nasla..snad sa najde niekto, kto ma aspon trosku psychicky podpori..a poradi, co s tym. nieco som uz skusala, ale nepomaha..
ja sa s rodinnymi oslavami trapim, ale doslova, uz niekolko rokov, presne odvtedy, ako som zacala oficialne chodit s mm..u nich sa totiz oslavuje vsetko, a je ich strasne vela, takze je to kolotoc. ja mam malu rodinku, meniny sme vzdy prehliadali, narodky boli len v uzkom rodinnom kruhu, a teraz sa idem zblaznit. nenavidim to! ☹ naozaj 😠 za tych par rokov sa mi totalne znechutili spolocne stretnutia. ked v kalendari vidim, ze sa (uz x-ty krat v roku) zas blizia niekoho narodky ci meniny, pride mi az zle. normalne ma rozboli zaludok ☹ a uplne ma prejde dobra nalada. mam pocit, ze uz mi z toho prepina..
pritom problem nie je v ludoch, mm-ova rodina je fajn, a ak sa stretneme len tak (ak sa nic neoslavuje), tak sa dokonca tesim. len s oslavami uz proste nevladzem fungovat.. zakazdym s niekym riesit, preco buducu sobotu neprideme, co komu kupit, a zvlast ked potom este ked vidim, ze tomu cloveku je to v podstate jedno. strasne to zerie cas, a nehovorim o peniazoch. je to fakt zufalstvo.
ja viem, na jednej strane je to smiesne, az hlupe, kamosky si zo mna utahuju a ja sa smejem s nimi, lebo mi to pomaha sa nescvoknut 😝 ..ale uz s tym naozaj musim nieco urobit. takto to dalej nechcem. chapem, ze mm ma svoju rodinu rad, ale nevydrzim to. neviem si predstavit, ze to takto bude nastalo.
nejake napady? prosim 😢

nika70
14. dec 2010

@klincek - já jsem do této diskuze psala v roce 2008...........od té doby jsem dostala jen jeden, ale docela fajn nápad 😀 - nebudu se prostě nutit do ničeho, co nechci a co mi fakt nebaví! Pokud se blíží nějaká šílená rodinná trachtace, na kterou nechci jít, oznámím, že se nebudu účastnit a dodržím to. Časem si na to všichni tak nějak zvykli a mám klid. 😉

roxy
14. dec 2010

mne rodinné oslavy nejak mimoriadne nevadia...jediné čo mi vadí je ak sa majú konat u nás doma. minule som akurát prisla nato že maximálne neznášam návstevy hocijakého druhu v našom byte. milion krat pojdem radsej na kavu alebo večeru von ale pre boha nie u nás doma! neviem prečo ale jednoducho nie...asi som strasná ale fakt to nemusím. ☹

sirinka
14. dec 2010

@klincek a co takto sa porozpravat s nimi, ze darceky iba na narodky, na meniny nie a na vianoce sirsej rodine bud iba nejaku drobnost alebo nic, iba sa proste stretnut, kazdy donesie nieco dobre pod zub, pokecate a hotovo...
proste na rovinu povedat, ze vas to zatazuje, rozpocet vam to tazko dovoluje...
u nas je skor problem, ze dochadzaju napady na darceky, tiez by som chcela, aby sa davali iba detom, ale okrem nas ich este nikto iny nema...iba mm bratranec a moja sestra teraz caka prve...
a najlepsie asi je, ked taketo veci riesi kazdy zo svojou castou rodiny zvlast.

klincek
14. dec 2010

@nika70, toto fungovalo, ked som sa pred par mesiacmi ucila na skusky..nikomu som nechybala, a ak aj, tak to prezili. ale to asi preto, lebo vedeli, kedy to skonci.. 😒
ale asi by ozaj bolo dobre sem-tam dake tie meniny vynechat a dovody velmi nevysvetlovat, a casom by uz nikomu nemuselo prist cudne, ked vynecham vsetky 😅 . dam si to ako novorocny zavazok a fakt na tom popracujem. asi to chce len trosku viac asertivity..inokedy mi nechyba, ale toto bude tazsie.
@sirinka, zbieram odvahu. fakt uz nad tym uvazujem niekolko mesiacov, presne tento model. ten rozpocet /zatial/ nie je az taky napaty, ale popravde ma to vecne nahananie za darcekmi nebavi a aj si viem predstavit tie peniazky radsej usetrit na byvanie alebo nieco podobne. chceme aj babo, a potom to uz budeme musiet seknut tak ci tak. takze cim skor by si vsetci zvykli, tym lepsie.
jaj, taketo veci sa tazko vysvetluju..vacsina ludi si to vysvetli tak, ze ma clovek nieco proti nim, a pritom to nie je pravda. budem za ciernu ovcu, ale uz to takto dalej neznesiem, tak mi neostava, len to sa konecne nejako vymacknut.. ☹

klincek
14. dec 2010

@nika70, toto fungovalo, ked som sa pred par mesiacmi ucila na skusky..nikomu som nechybala, a ak aj, tak to prezili. ale to asi preto, lebo vedeli, kedy to skonci.. 😒
ale asi by ozaj bolo dobre sem-tam dake tie meniny vynechat a dovody velmi nevysvetlovat, a casom by uz nikomu nemuselo prist cudne, ked vynecham vsetky 😅 . dam si to ako novorocny zavazok a fakt na tom popracujem. asi to chce len trosku viac asertivity..inokedy mi nechyba, ale toto bude tazsie.
@sirinka, zbieram odvahu. fakt uz nad tym uvazujem niekolko mesiacov, presne tento model. ten rozpocet /zatial/ nie je az taky napaty, ale popravde ma to vecne nahananie za darcekmi nebavi a aj si viem predstavit tie peniazky radsej usetrit na byvanie alebo nieco podobne. chceme aj babo, a potom to uz budeme musiet seknut tak ci tak. takze cim skor by si vsetci zvykli, tym lepsie.
jaj, taketo veci sa tazko vysvetluju..vacsina ludi si to vysvetli tak, ze ma clovek nieco proti nim, a pritom to nie je pravda. budem za ciernu ovcu, ale uz to takto dalej neznesiem, tak mi neostava, len to sa konecne nejako vymacknut.. ☹

sirinka
14. dec 2010

@klincek a mozno budes prekvapena, mozno sa najde viac osob zdielajucich tvoj nazor, len sa rovnako boja alebo hanbia o tom hovorit 😉

klincek
15. dec 2010

@sirinka, mas pravdu. urcity naznak u jedneho clena rodiny nedavno bol, tak to asi skusim nadhodit tam, a mozno si zabezpecim spojenca🙂. potom by to slo uz lepsie. ale najhorsia budem aj tak ja, ked to poviem prva nahlas..s tym sa musim zmierit. no za dalsie kludne roky mi to stoji 🙂

bets
15. dec 2010

@klincek a preco veci okolo riesis ty? ked ide o manzelovu rodinu a jemu zalezi na tych oslavach, tak nech organizacne zalezitosti riesi manzel a ty sa len zucastni... ak sa nieco podobne organizuje v manzelovej rodine, tak si manzel vsetko potrebne zariadi a so mnou to uz len prediskutuje, pripadne ma poziada o radu a pomoc pri vybere napr. vhodneho darceka a pod. a doma si oslavu urob podla seba.

klincek
15. dec 2010

@bets, riesime vacsinou spolu, resp. pol na pol. podla toho, kto ma kedy cas-tak ako vsetko v domacnosti. ale fakt je, ze ked som mala niekolko tyzdnov ine aktivity, zhanal on a v pohode-aj ked zase..mali sme dost veci nachystanych dopredu, takze bral zo "zasob". no keby som sa na to vykaslala uplne a zistil by, co to obnasa, asi by to veci dost urychlilo 🙂 .
vdaka, skusim.

sirinka
15. dec 2010

@bets no u nas keby mal tieto veci riesit mm tak asi nikam nechodime a ked, tak s darcekmi kupenymi 10 min pred zaciatkom mecheche... 😀