Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

maja22
17. mar 2008

Niekde som tu čítala príspevok s textom - neznášam rodinné oslavy. Ja, naopak, rodinné oslavy milujem. Veľmi sa teším, keď sa stretne rodina v čo najhojnejšom počte. Tak som zvedavá, či sú tu ženušky, čo rodinné oslavy neznášajú, ale hlavne ma zaujíma prečo. Jeden dôvod chápem - keď sa niekto v rodine "neudrží" a vypije viac alkoholu, ako znesie a potom vyvoláva hádky... To už potom nie je radosť, ale starosť... Sú aj iné dôvody, že sa oslavám vyhýbate?

jaduska
17. mar 2008

rodinné oslavy mám rada, len to umývanie riadov po tom neznášam 😵

melory
17. mar 2008

mne sa oslave neda vyhnut. narodeniny sa u nas oslavuju, ale len deti. vzdy mam doma 10dospelych a 6deti.
je to vela roboty pripravit pohostenie, ale mna to nesmierne bavi. uz dva mesiace mam napisane co budem robit a co mam kupit 🙂
neznasala som rodinne oslavy, ale prisposobila som sa a ked vidim aku detii maju radost som spokojna a stastne. a dovod??? nemam rada rutiny a nieco preto lebo je taky den! a este nemam rada ked som stredom bodom pozornosti, lebo to som ja aj tak.... 🤐

miksa
17. mar 2008

rodinné oslavy mám ráda, vždy se sejdeme celá rodina popovídáme a je fajn, těším se na oslavy

gedren
17. mar 2008

Ja je nesnasim, protoze jsem introvert a workoholik, tj. jednak mi vadi ten dav lidi (pro me vic jak dva lidi jsou dav), druhak to povazuju za zabitej cas, kterej bych mohla stravit lepe a efektivneji 🙂.

maja22
autor
17. mar 2008

Mne sa po oslave najviac páči ten pohľad na umytý riad a upratanú kuchyňu 😀 😀 😀 . A tiež sa teším, keď všetkým chutí, čo som urobila, aj keď to vždy nevyzerá najlepšie... 😀 😀 😀 Proste nemám talent na zdobenie, čokoláda vyzerá všelijako, len nie lesklo a uhladene... Hlavne, že chutí... 😀

melory
17. mar 2008

mne sa oslavy zacalie po kupe umyvacky pacit viac....ale ako hovori gedren, zabity cas....no ale co neurobim pre deti???...vsetko...obetujem dokonca jeden den/

maaja
17. mar 2008

ja mam rada rodinne oslavy ... pokial sa ale nekonaju u nas doma ... nevadi mi ani ten neporiadok a riad - ved umyvacka to isti ... skor mam stres z toho ci to cele zvladnem a aby sa kazdy bavil a tak 😀 teraz chystame velku oslavu - Marek bude mat rok - na tu sa ozaj tesim a dokonca ani stres z toho nemam 😵

gedren
17. mar 2008

melory, az bude Helca vetsi, tak pokud to oceni, tak samozrejme rada v tomhle ustoupim, ale zatim vypada, ze ma na rodinne seslosti podobny nazor jako ja ;), tedy spis ji rozhodi to mnozstvi lidi. Asi je to i tim, ze v rodine nemame zadne dalsi deti krome ni, ma jen desetiletou sestrenici a pak uz sami dospeli. Takze se radsi sejdu neformalne s kamaradkama, protoze v ramci rodiny, to je vzdycky kecu a pruzeni, co bychom meli ci nemeli s ditetem delat tak ci onak.. .

maruschka
17. mar 2008

neznááááááášam rodinné oslavy pretože: to je jedno, kto z mojej rodiny má meniny,narodeniny, alebo či som to ja sama, vždy to chystám a pripravujem ja....Takže, aj keď mám ja sviatok a mala by som si ho užiť, tak pečiem, upratujem,chystám pre návštevy, ktoré mi prídu gratulovať..a potom jednoducho odpadnem do kresla a všetci mi šťastne potriasajú rukou .... 😒 😖 😖 Preto neznášam akúkoľvek rodinnú oslavu...Radšej by som išla niekde na kávu a hotovo 😕 😕 čo k tomu dodať?

listicka77
17. mar 2008

Nesnáším rodinné oslavy, protože je jich hrozně moc - furt nějaké svátky a narozeniny, každej měsíc (skoro) něco... Jak píše Gedren - zabitej čas! A příliš mnoho lidí na jedné kupě taky nemusím. No ale bohužel se musím účastnit, to by manžel nekousl, abychom to zrušili.

sonoga
17. mar 2008

neznasam rodinne oslavy. take male v najblizsom kruhu rodiny este ako tak prezijem, ale co uz vobec nemusim su okruhle oslavy, kedy sa zide cela rodina. ide o oslavy hlavne v manzelovej rodine, kedze aj svokor aj svokra maju asi po 4 surodencoch. a volaju ich komplet rodiny. 😝 a hlavne teraz, ked je mala este mala a oni robia straaasny hluk a ona sa yoho boji.

bramburka
18. mar 2008

švagrová taky nesnáší, takže nedělá ani pro děti a já myslím, že jsou ošizený o ten úžesnej pocit toho zástupu gratulantu co nosí dárky, dárky, zase dárky, porad darky a jen a jen pro ně, kdy oni jsou stredem pozornosti - velmi to zvyšuje sebevedomí - takže pro děti . jsem rozhodopádně pro!!!!!!!!!!! Ne však pro nás i narozky i svátek, je nás v rodině přesně 17m tzn. 34 oslav ročně? tak to ne! 😖

sharlotta
18. mar 2008

Ja mam rada rodinne oslavy. Moju rodinu mama rada(teda cast rodiny) a rada sa s nimi stretnem raz za cas lebo inak nikto nema cas. Nemam ale rada cudzich ludi a falosnych ludi. Take rodinne oslavy nemusim, kde sa kazdy falosne usmieva a snazi sa "pretekat" v tom, kto ma lepsiu skolu, pracu, byt....To radsej vynecham...

aponchie
18. mar 2008

ja bych slavila porad,ale tady kde bydlime se rodina manzela nestyka s nikym takze zadne oslavy,ale u nasich je to narez,zadne strojene vecicky spis se na terase venku griluje smazi pece,pije,keca,decka se valeji v bazenu parada,nekdy chrapeme venku u krbu proste parada..ja rada slavim moc rada chci mit obrovsky stul v jidelne velky dum a zahradu a bdu slavit kazdej den ,ale v byte je o opruz,nicmene rodinne oslavy jsou trosku nudnejsi nez ty kamaradske zejo? 😀 asi vecer neco oslavim sama 😀

robi
18. mar 2008

ahoj, s manželem rodinné oslavy nesnášíme - je to ztráta času, většinou se povídá o lidech a tématech, který nás nezajímají. Manžel má rozvětvenou rodinu, takže každý měsíc jedna oslava - bratranec, teta, atd. Většinou jenom sedím a koukám a dívám se na hodinky, samozřejmě oslavy jsou povinné, je tam hodně lidí, takže jsme z toho nervózní, vždycky se před odchodem z domu pohádáme - nemáme co na sebe, nemáme zabalený dárek atd. (švagr bude mít zase novej mobil a samozřejmě značkový oblečení, což my nemáme, tak si připadáme jak somráci....)
Vtipný je, že když měl manžel narozky, tak jsme to neslavili (čerstvě jsem otěhotněla, tak jsem pořád spala), nedostal od svý rodiny žádný dárek (ani od rodičů ani od sester).
Není oslava = není dárek? Ale my jsme se tak rozhodli, že prostě nebudeme slavit narozky. Raději zajedu jenom na pokec na kafčo, než nějaký slavení...

sisstin
18. mar 2008

Nesnáším je též..upřímně...rodinu vídám jen v nejnutnějších případech..mimo teda té hodně blízké..jsou to lidi, který skoro neznám a nemám si s nima, co říct..MP rodina..to je ještě horší..navíc tady ty prvoplánové oslavy mi přijdou šíleně uhozené...neslavíme nic...kdyby nebyl malej, tak neslavim ani Vánoce..nejsem ten typ...radši slavim, když se mi chce..a ne, když se to má 😎

nyky
18. mar 2008

...protože se to na 99% strhne v divokou diskuzi a následnou hádku... v naší rodině se oslavy nijak netradují, sejdem se na dortu, chlebíček a za 2-3hod domů... v rodině MM je jich mnohem víc, tak ty sešlosti podle toho vypadají a je to vždy na oběd, večeři, přespání a kolikrát se pokračuje druhý den(ano zabitý čas)... no a od listopadu do konce ledna je to maraton oslav 😒 už jen vymýšlet dárky 😔
až budou děcka, bude to nejspíš o něčem jiným, ale bude to i o tom, že se navečer seberem a pojedem dom a nebudem muset "kalit" až do rána.

nyky
18. mar 2008

robi, já svoje narozky slavím jen s našima(ty 2h u zákusku), nedělám mega oslavy a asi ani nebudu...teda máme s mamkou jednu v plánu, až jí bude 50 a mě 30, tak uděláme osmdesátiny, ale to bude vše. 🙂
tím jen chci říct, že i když nedělám oslavy, dárky dostávám(bych jinak neměla ani jeden 😅 )

sisstin
18. mar 2008

bram: tak já tu řadu s gratulantama..nevím, ale nesnášim to od dětství...bylo mi vždycky šíleně trapně..a ještě dostat pusu..bléééé 🤐 🤐 🤐

beranek
18. mar 2008

Ahoj, mám stejný názor na rodinné oslavy jako Sisstin 😉

lienockaa
18. mar 2008

tak sa pripájam k tým, čo rodinné oslavy neznášajú..v mojej rodine sa nijaké veľké oslavy nekonali, to už muselo byť veľké jubileum, aby sa to oslavovalo..takže také, že 1-vé a 18-te narodeniny, potom už len 30-tka, 40-tka, 50-tka a tak ďalej..čiže nie každý rok..meniny sa neoslavovali vôbec..samozrejme, že gratulácie boli vždy, na každý sviatok, aj darčeky, ale nie hostina pre 30 ľudí minimálne do polnoci..úplne stačil zákusok a káva..🙂

no a potom som sa vydala..a v manželovej rodine sa oslavuje všetko..každé meniny, narodeniny, dokonca aj detí jeho sesterníc a príde tam vždy celá rodina..ešte som si nezvykla a ešte pred svadbou ako prvú vec som dopredu zrušila oslavy mojich sviatkov..takže ja pre seba oslavy nerobím a teda nechystám hostinu pre 30ľudí na moje meniny, ani na narodeniny..pre mňa je najkrajšia oslava iba s manželom a niekde na dobrom obede aj so zákuskom..nepotrebujem vybuchujúce fľaše sektu, ani hluk až do polnoci..🙂 a hlavne, nepotrebujem sa zmoriť varením a prípravami a potom sa ešte tváriť šťastne..sviatok je vtedy, ak nič nemusím..😉

zanett
18. mar 2008

taky je nemam rada; ani s vlastni rodinou, ani s pritelovou. U nas je to prehled chytraku a jejich nekonecnych rad, o ktere nikdo nestoji, nakonec se vsichni pohadaji, protoze nekdo nadhodi politicke tema, nad kterym se neshodnou. Vedou nudny reci o lidech/vecech, ktery ja neznam a bohuzel se na me i mou sestru porad divaji jako na dite, ktery nema rusit dospeli, kdyz se bavi (podotykam, ze je mi letos 25 let!). Uz jako dite jsem nesnasela, kdyz mi 'gratulovali' k narozeninam a ja stala uprostred rodinnyho 'gangu' citajiciho alespon 30 lidi a vsichni cumeli na to, jak mi pri predavani darku trepou rukou (nesmela chybet nezbytna pusa 😝 )

Pritelova rodina je zase 'trhla' jinym zpusobem, takze se oba vsem oslavam pokud mozno vyhybame (uprimne receno; taky povazuju odpoledne straveny posedavanim, pojidanim a popijenim jako zbytecne zmarenej cas; akorat se vsichni prezerou a pohadaji.... 😝

kristi
18. mar 2008

nemusim,ale preziju. Nejvic mi vadi to, ze mi je pak vetsinou blbe od zaludku, pac se neuveritelne prezeru...

marinka
18. mar 2008

mně nevadí oslavy v úzkém kruhu - manžel, rodiče, můj dědeček.. Ale jak je tam víc lidí, vzdálenější příbuzní, které vidím jedno za rok - tak to fakt nemusím! Nesnášela jsem to hlavně v pubertě, kdy se mě všichni furt ptali, co kluci, koukali na mě, já rudla 😝

nyky
18. mar 2008

kristi 😀 já už se začla ovládat a už jen jím 😉 ale stejně pořád slyšíš: nechceš přidat? a vem si toto a tamato a ty nemáš co pít apod 😝 člověk si nemá šanči oddechnout. ať žije obžerství.

zanett
18. mar 2008

marinka; tak to jeste jde, kdyz jsi rudla jenom v puberte; moje prehnane otevrena babicka ma tendenci probirat s ostatnimi jejich nejintimnejsi zalezitosti v pritomnosti dalsich dvaceti lidi 😲 🙄 to pak rudnou vsichni bez ohledu na vek 😖

katika1
18. mar 2008

ja tiež nemám rada rodinné oslavy..sa tam všetci prekrikujú a podobne.. a stráááášne nemám rada, keď mi vkuse dookola nutia jedlo 🙄

dadulka19
18. mar 2008

oslavy s mojou rodinou sú super 😉 ,ale s manželovou utrpenie ☹ ..a prečo?...žiadna zábava,žiadne normálne rozhovory(resp.ticho),svokra len ponúka v kuse a chváli sama seba,ako dobre navarila,napiekla..proste,to ani nevyzerá na oslavu 😠 .Posledná manželova oslava bola celkom fajn len preto,že tam boli ľudia z mojej strany.Jeho rodičia a sestra s rodinou tam len sedeli,najedli sa(svokra nezabudla ohundrať jedlo-nahlas),nikomu poriadne nič nepovedali a bez podakovania odišli 😠 ...hm,ked to poviem mierne a slušne,sú len nespoločenskí 😀 ....a to už radšej nebudem komentovať oblečenie,v akom prišli do podniku na oslavu okrúhlin 😖

kristi
18. mar 2008

mne by to jidlo ani nevadilo, kdyby to nebyla furt jen kachna s knedlikama, chlebicky s vlasakem apod, to proste muj zaludek nezvlada...ovsem moje mamka je moderni a ta dela jidla lehci

dadulka19
18. mar 2008

kristi,presne 😉 ..moja svokra tiež len ťažké jedlá a desne masné,ešte aj samotná ryža je hnusne mastná 😀