Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

maja22
17. mar 2008

Niekde som tu čítala príspevok s textom - neznášam rodinné oslavy. Ja, naopak, rodinné oslavy milujem. Veľmi sa teším, keď sa stretne rodina v čo najhojnejšom počte. Tak som zvedavá, či sú tu ženušky, čo rodinné oslavy neznášajú, ale hlavne ma zaujíma prečo. Jeden dôvod chápem - keď sa niekto v rodine "neudrží" a vypije viac alkoholu, ako znesie a potom vyvoláva hádky... To už potom nie je radosť, ale starosť... Sú aj iné dôvody, že sa oslavám vyhýbate?

unka7
18. mar 2008

Já rodinné oslavy miluji. Ale bude to asi tím, že se sejdeme v úzkém rodinném kruhu (mamka, taťka, ségra a mi), to stačí, hezky posedíme u chlebíčků nebo grilujeme, prostě super. Ale je pravda, že rodinné nucené oslavy z přítelovo strany, kdy vše diriguje jeho máma nemusím, nesnáším faleš

maja22
autor
18. mar 2008

Také veľké oslavy, ako niektoré píšte, máme tiež len na okrúhliny. Inak pod oslavou rozumiem to, keď sa zídeme najbližšia rodina a pri čaji alebo káve sa porozprávame a stačí nám aj chlebíček, nejaký zákusok, prípadne torta - ak má niekto narodky... Ja som ešte ako dieťa vyhlásila, že mi nemusia nosiť žiadny darček, len nech všetci prídu.... 😀

artuse
18. mar 2008

tak já se taky přidávám, oslavy taky vůbec nemusím - jak už tu bylo řečeno myslím od gedren, pro mě je to zabitej čas, kterej bych mohla trávit mnohem efektivněji, také jsem introvert, kupa lidí mi vadí, jsem z toho nervózní a unavená 😒 pokud je to úzkej okruh lidí - např. rodiče, ségra s rodinou,prarodiče tak se to dá, ale když se do toho zapojí všechny tety, sestřenice a jejich děti a partneři těch dětí, tak jsem fakt mimo 🤐 a taky nechápu, proč někdo trvá na velkém slavení svátků, narozky chápu, ale svátky...

lienockaa
18. mar 2008

maja22- no, keby na okrúhliny, tak sa to dá prežiť..ja mám rada manželovu rodinu, aj k nim rada idem na návštevu, porozprávam, vypijeme kávu, ale veľké oslavy fakt nemusím..a nebudem ich robiť ani pre nášho malého..pripadá mi to ako nezmysel..ja si svoje napr. 3-tie narodeniny vôbec nepamätám, nie ešte že by som vedela, aký zástup gratulantov tam bol a aké darčeky som dostala, pochybujem, že som vôbec vedela pochopiť, že narodeniny mám..😀
pre svoje dieťa si predstavujem oslavu asi tak, že tam budeme my s manželom, starí rodičia, príp. krstná mama a to je asi tak všetko..tortu mu spravíme, aj mu dáme darčeky, ale hostinu o 3 chodoch pre 30 ľudí robiť nebudem.. 😎

katika1
18. mar 2008

unka presne si to vystihla.. neznášam faloš 😉

maybee
18. mar 2008

pokiaľ je oslava v rámci alkoholovej normy, tak je to ok.. aspoň sa zíde rodina. neznášam oslavy u svokrovcov, svokra si vždy vypije a je nepríjemná 😖

maja22
autor
18. mar 2008

U nás to je tak, že z manželovej strany sa neoslavuje. Keď za mnou začal chodiť, tak bol prekvapený, že skoro každý mesiac sme buď mi šli niekam na návštevu, alebo sa rodinka zišla u nás (bratia mojej mamy s rodinami) a veľmi sa mu to páčilo. Vždy sa rád pripojil a viackrát mi to aj povedal, že sa mu páči, ako sa stretávame. V nedeľu popoludní, tak na dve - tri hodinky alebo v sobotu večer... Tak ma to veľmi potešilo a aj teraz mi pomáha v kuchyni, keď niečo chystám. Ani ja si nespomínam úplne konkrétne na svoje detské oslavy - inak, u nás sa dávajú darčeky malé, len symbolické - dezert, alebo sprchový šampón alebo sviečka, proste, nikto nepríde s prázdnymi rukami, ale do sto korún sa úplne v pohode vojde... (kto chce, dá aj drahší darček, ale to fakt asi len na tie okrúhliny a deťom - napr. ja zvyknem darovať deckám k narodkám knihu a to je väčšinou o kúsok viac, ako len sto sk), ale na čo si spomínam, to je taká pohodová, príjemná atmosféra... Ja som sa vždy v spoločnosti dospelých cítila dobre... Možno je to tým, že som bola najstaršia vnučka a neter, moji bratranci a sesternice sú ešte teraz školopovinní...

sylvka
18. mar 2008

maja,já je mám taky ráda,jsme muzikální rodina,vždycky je veselo.(zvlášť když babička začne s Evou a Vaškem) 😀

vroni
18. mar 2008

Ja sa pridávam k tým, čo (veľké) rodinné oslavy nemusia. Jednak sme pomerne veľká rodina a museli by sme oslavovať skoro v kuse 🙄 a jednak je u nás zvykom, že keď sa oslavuje, kupuje každý oslávencovi darček. No, a kupujte do roka 60 darčekov (20 ľudí = narodeniny, meniny + vianoce), skúste pri tom nezbankrotovať a ešte aj vybrať niečo zmysluplné!!!! Nehovoriac o tom, že každý víkend sa trepať kamsi na oslavu..... No, ďakujem, neprosím. Zato doma s deťmi a chlapom oslavujem rada...

cazadora
18. mar 2008

tak já taky rodinné oslavy nemusim nevadí když se sejdem se švagrovkama a jejich manželama, ale moc nemusim oslavy s rodičema nevim proč prostě mě to neba.A já jako sisstin vždycky nesnášela ty průvody gratulantů pusy a objímání bléé vždy sem byla rudá až na zadku, nejsem ráda středem pozornosti.

schnek
18. mar 2008

nesnáším to!!! moji rodiče dělají z čehokoli neskutečný halo.... schází se celá rodina (nejmiň tak 15 lidí), všichni si to plánujou, kupujou se obrovský dárky, griluje se, všechno v takovým velkým až snobským stylu.... fuj 😝

sisstin
18. mar 2008

a nejvíc nesnášim, když je rodinná oslava záminkou k chlastání 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

pepibubu
18. mar 2008

upřímně nesnáším "femily párty" u bratrance... Nechci se vyvyšovat, to určitě ne, ale... bratranec je taxikář, jeho tchán kamioňák, a švagr debil, kterej se baví tím, jak ostatní přivést do rozpaků. Navíc se vytahuje nejnovějšími typy mobilů, případně kamer a foťáků... Takže se na těchto párty většinou řadí, předvádí se nejnovější typ mobil/kamer/fotoaparátů, a vyprávěj se vtipy.... "To znáš, jak...." - na to už jsem alergická 🙂 Naštěstí tyhle oslavy nebývají často, a záhadně mi do toho většinou něco vleze... 😀

Jednou nás bratránkův švagr dostal, když Honza vytáhl náš foťák, v tu dobu 4 roky starej, a on se zeptal, "ty máš JEŠTĚ tenhle foťák? to já už mám dáááávno jinej..." A H. se ho nechápavě zeptal, proč by měl měnit, když fotí pořád pěkně.... A aby ho dorazil, tak vytáhnul svůj telefon - poctivou 3310, čb displej, apod... 😀 Prostě dokud funguje - tj. volá, posílá/bere smsky a budí, tak proč měnit 😀 Hehe tak to mu sklaplo, ale řekla bych že jsme u něj klesli na ještě nižší úroveň než prvoci 😀

nyky
18. mar 2008

sisstin 😀 😀 😀 kdyby si viděla kolik prázných lahví od vína a piva se druhý den likviduje!!!
a nejhorší je, že tito lidi nemají pochopení pro nepijany(mě) 😝 takže slyším neustále nalij si, aspoň skleničkůůůů 😖
vroni: pro mě je obrovskej problém právě vymyslet něco co bude levný a neurazím, páč obrdárky jsou v oblibě a na ty fakt nemáme 😒 už mě ani neba vánoce 😔 snad až bude prcek, tak se to zplepší.

sisstin
18. mar 2008

nyky: já nejsem abstinent..dám si ráda..ale prostě jen na chut..nebo malinko do náladičky..ale ne se opíjet..to mě přešlo asi ve 20 a třeba u MP jsem na to alergická...páč moc nepije..ale když jo..tak má pak blbý kecy 😠 😠 😠

certica
18. mar 2008

caute, nechce sa mi citat 😀 , ale tiez rod. oslavy nemusim - ci uz male, velke... nakolko je to vzdy o tom istom, rovnaky scenar a mna to nudi. plno zradla, pitia atd.

nyky
18. mar 2008

sis, já si dám 1pivo a končím, kdyby to byly 2, jsem pod stolem 😅 prd vydržím 😉 což rodina MM nechápe ..
blbý kecy v opilosti nemá naštěstí MM ale ti kolem a já jako střízlivá to pak (psych) odnáším nejvíc, páč zbytek si druhý den nic nepamatuje 😝 🙂
certica, už vím, jaký budou všechny narozeniny tohoto roku 😝 😀 zase stejný scénář, jak píšeš.

iviska
18. mar 2008

Přidávám svoji trošku do mlýna.

V naší rodině na velkolepé oslavy nejsme. V úzkém kruhu si popřejeme k narozeninám a jen tak posedíme. Žádné běhání kolem jídla nic takového. Prostě vše je v pohodě.

Zato u manžela v rodině - to je prostě děs běs. Oni si to tak prostě naučili. Páč děti měli každý rok od sebe, no a začalo to oslavou narozenin dětí, pak to přešlo i na dospělé. Prostě každý rok dostaneme nadiktováno od tchýně kam musíme jet. Samo, že si to děláme po svém. Ale prostě tchýně je tchýně. To sem nepatří. Nesnáším, když je nějaká oslava u MM (teď než postavíme bydlíme u jeho rodičů) to se chystá bramborový salát, zákusky, obalují a smaží se řízky, chlebíčky. Tchýně si vše vymyslí no a já pak lítám jako hadr na holy bych to vše stihla. Její oblíbená fráze: Ivi, a nachystáš chlebíčky, tobě to tak jde." Jenže když příjdu v 16 hod totálně kantáre z práce, nachystat chlebíčky, obalit řízky, umýt nádobí a v 18:30 musí být vše nachystané a už přijíždí první gratulanti .... zabít málo.

Ona si pak jen stojí a usmívá se. A já skáču. Naposledy jsem to vyřešila. Sem si sedla k MM a povídali si spolu a nechali se obskakovat. Sem jí nachystala všechno a MM mě sám řekl:"Neopovažuj se vstát a jít něco dělat!"

Nevadí mi ani alkohol. U nás i u nich je to v míře. Jsme z jižní Moravy, takže u nás jede vínečko ... 🙂

pepibubu
18. mar 2008

Ivi, jé já měla za to že tyhle oslavy, myslím tyhle giga, se dělají jen o víkendech, ne???? Bych je hnala chtít tohle dělat ve všední den....

vanila
18. mar 2008

Ja nemam rodinne oslavy preto lebo ich musim oslavovat u svokrovcou a vsetci su ako na divokom zapade u dementnik osadnikov. Svokra chce pozerat TV svagrina (jej dcera) furt ju upozornuje ze TV huci ci je hlucha: a netere sa tlcu ako Besne a revu ako v ZOO a to ma jedna 21 a druha 11. Je to ako u besnych. Hruuuuuuza 😝 😝 😀

aponchie
18. mar 2008

me kolikrat vadej mene stari lide misto tech mladsich pac s babickou ,ktera je strasne hodna na me si rada popovidam a je jedinnej clovek ,ktereho zatim dokazu poslouchat bez preruseni treba hodiny,ale dokud bylo v rodine celkove vsechno v pohode tak ty oslavy se dali..matka napekla kaceny nasmazila rizky chlastalo se a radilo venku treba vikend ,ale jak umrel deda a majetek je rozhadal je vsemu konec

vanila
18. mar 2008

aponchie niekedy boli oslavy lepsie tak pred 15 rokmi. Teraz ked sa oslavuje napr. narodky daj darecky a uz je po oslave. a to ja oslavujem vedsinou z hypochondrami lebo sa to llen spomina co ktoreho boli. Aky su oni uboleny. Ja mam babicku 90.rocnu a od tej som nikdy nepocula aka on aje chora a ze mala tazky zivot co tedy mala no zavojny nebolo mast lizat. a oni furt choroba chudoba a bla...bla a to je moja oslava

pusinka11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienockaa
18. mar 2008

kočky a nechcite byť ešte na takejto oslave doktor..to aby si človek nosil so sebou celý kufrík..vyšetrovať polovicu z gratulantov sa mi fakt, ale fakt nechce... 😝 😝

pusinka11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanila
18. mar 2008

Lienocka... niekedy si myslim ze na oslavu donesiem paru truhiel keby nahodou.... 😀 😀

zuzidr
18. mar 2008

ja mám rodinné oslavy rada,pretože na ne pozývam len ludí ktoríc "môžem" a tým je to vyriešené.zajtra mi príde k narodkám gratulovaťmama,bratšvagriná,sa teším,doobeda upracem,navarím,niečo dobré upečiem a potom budeme len kecať a kecať 😀 😀 😀

a v sobotu ma to čaká zase s počtom ludí asi 10,ale aj tak sa teším,nakolko som na MD som rada,že mám s kým pokecať 😀 😀 😀

pusinka11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisstin
18. mar 2008

já mám v neděli narozeniny..MP má dneska...tudíž v neděli přijede moje babička a jakési přibuzenstvo, které se samo pozvalo..moc se těšm 🙄 🙄 🙄

sisstin
18. mar 2008

jo..a ještě je u nich běžný, že z tašky vytáhnou chlebíčky a jídlo...se slovy: abyste NÁM měli, co nabídnout 😅 😅 😅 😅 😅 😅