Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

maja22
17. mar 2008

Niekde som tu čítala príspevok s textom - neznášam rodinné oslavy. Ja, naopak, rodinné oslavy milujem. Veľmi sa teším, keď sa stretne rodina v čo najhojnejšom počte. Tak som zvedavá, či sú tu ženušky, čo rodinné oslavy neznášajú, ale hlavne ma zaujíma prečo. Jeden dôvod chápem - keď sa niekto v rodine "neudrží" a vypije viac alkoholu, ako znesie a potom vyvoláva hádky... To už potom nie je radosť, ale starosť... Sú aj iné dôvody, že sa oslavám vyhýbate?

vanila
18. mar 2008

tak vam gratulujem k narodkam. a sisstin.. tebe pevne nervy aby si to zvladla. Ja budem mat tak za dva tyzdne tak sa na ne ani netesim. ☹ pridem asi v ciernom lebo to bude katastrofa prezit tych par hodin. 🙄 🙄

lienockaa
18. mar 2008

vanila-príspevok 13.11...:-D 😀

zuzidr
18. mar 2008

ssistin všetko naj,aj ja mám v nedelu 😀

hankka
18. mar 2008

Taky se musím přidat k táboru těch, co rodinné oslavy nesnáší. Vždycky při nich musím vzpomínat na Formanovy rané filmy - ty samé stupidní dialogy o ničem, pak bujaré veselí podpořené nějakým tím panáčkem...
Je to strašná nuda, navíc se od člověka čeká, že se bude tvářit víceméně šťastně a vděčně, že se takové prima akce může účastnit. Taky je člověk pořád nucenej něco jíst a pít, aniž by to vlastně chtěl, aby neurazil. Zkrátka negativa u mě vysoce převyšují možná pozitiva.

aponchie
18. mar 2008

vanila:to je jasny,ale ja mam babicku za nejmileksi osobu v rodine je strasne hodna a neprudi nikoho.ale stvou me lidi co ti prijdou poprat na svatek s kopou darku pac ocekavaji,ze ty pujdes taky jim poprat takove pojisteni si darecku to je mi proti srsti.Jmeniny se u nas neslavi nechapu proc,svoje narozky neslavim max,u rodiny obed darek kafe ani dort nemam pac mi to nechutna ale myslela jsem spis takove ty parby jak se driv delali v rodine.ale nesnasim tchyni a jeji nohsledy ,ktera mi celou dobu co tu bydlim urcovala kdy a jak co bude a hned s epozvala nicmene jeji podani oslavy je v tom ze sedis jak magor na gauci zeres dort rizek salat a pijes jeji oblibene ruzove vino a tvaris se ze ti to naramne chutna a poslouchat ty kecy no a hlavne ona zaujme takovou pozu jako ze se neco deje vyjimecneho vytane cibulak nacese se a chodi po byte v robe no hnus velehnus ale nastesti uz tam nechodim

blovitc120
18. mar 2008

mne vadi na tych oslavach to, co pise aponchie, sediet tam a napchavat sa jedlami, ktore mi normalne nechutia a nejedavam ich a pripadne riskovat, ze sa niekto urazi, lebo odmietnem majonezovy salat, nakolko ma je z majonezy zle aj 3 dni, nemozem to jest. neznasam kremove kolace, z ktorych mam krce v bruchu a vacsinou sa na oslave podavaju take a alkohol tiez pijem len vtedy, ked ja mam chut. zhrnute: povazuju ma vzdy za divnu, lebo nic nechcem jest a pit. neviem ako vy, ale ja ked sa prezeriem, je mi tak zle, ze myslim, ze umieram. oslavy len s najblizsimi. a len narodeniny. inak ja osobne nemam rada ani svadby

aponchie
18. mar 2008

me na oslavach jako u tchyne a jine verbese nemaji radi pac se nepretvaruju a nejim to co mi nechutna ,ale odmitnu taktne ,jenze se stejne urazi a porad me desne nuti vem si vem si 😠 tchyne se pokazde vesrala s dortem ,ktery upekla na vsecky svatky narozky a tak a ani se neobtezovala zeptat jestli ho chci takovej anebojestli si pro dceru neupecu svuj proste to donesla a tvarila se jak kdyby donesla zlateho ptaka v kleci 😝 jsou krasne ty dorty ,ale me nechutnaji dava moc kremu do vseho.do salatu tunu majonezy.rizky sou plne oleje hruza.jak jim padaji drobky od pusy je mi blujno

hankka
18. mar 2008

Aponchie, nemáme tu tchýni společnou? 😀 Naše ještě mimo ten superkrémovej dort při každé příležitosti peče takový to svatební cukroví, peče ho na Velikonoce, na Vánoce, na narozky, když má přijít nějaká "významnější" návštěva...Taky se neptá, jestli o to stojíme, nebo jestli nám to chutná. Prostě tady máš a žer a třikrát nahlas poděkuj, jak jsem to pro vás udělala.

aponchie
18. mar 2008

hankka presne tak to je hruza jeste byt vdecnej za vsecko nastesti nebo nanestesti se s tchyni nestykam,ale myslim,ze tak drsne jak ja to nemas a bud rada 😀

poleva
18. mar 2008

ja mám rada oslavy, práve sa chystáme na veľkú noc oslavujeme 50...jupííííí

nika70
18. mar 2008

Holky, já nedočetla všechno....ale já jsem přesně ten typ, co nesnáší rodinné oslavy.....asi to není nic pěkného od mě, mám svoje příbuzné ráda, ale prostě nesnáším dav lidí a to kdekoliv - doma, v práci, na nákupu...mám z toho děs běs a oslavy mi fakt nebaví....hlavně takový ty u manžovo strany, kde se sleze padesát lidí, všichni sedí jako pecky nacpaný u TV....všichni čučí na obrazovku...já jsem z toho na nervy, tak se snažím vést hovor....můj druh humoru nikdo stejně nepobírá...takže s obvykle ztrapním, totálně duševně vyčerpám, pak razíme domů a já přísahám na holej pupek, že zase na dlouho nikam nejedu.... 😀

nika70
18. mar 2008

Jéééé...a s tím jídlem a pitím..no to je přesný...co tu píšete..... Hned se začne - vezmi si...ne děkuji, já nemám chuť...ale vezmi si aspoň trošku....ne opravdu, já nebudu, děkuji.....a proč nechceš????.....no, tak já si vezmu později....a proč nechceš??? ty držíš dietu???.....jo!!!!! jsem tlustá a nechci jíst tyhlety tučný těžký věci!!!!....ale to si můžeš trochu vzít.....pro jednou...... 😠 😠 😠

aponchie
18. mar 2008

ja jsem je desne srala (tchyni a svagrusi)na tehle dychancich tim,ze jsem se sla vazit na jejich digi vahu a ode dveri se me manza ptal tak co?uz zase jsi nepribrala?? 😀 ty dve se potrinactkovali vzteky a zrali jak dobytci a nechali me bejt 😀

laiky
18. mar 2008

Ja rodinne oslavy neznasam. Maminina rodina sa tvari, akoby nam ujedala z jedla, a otcova sa tvari velmi rada, ze sme sa stretli, pricom kazdy vie, ze sa moc nemame radi.

kristi
18. mar 2008

jediny oslavy,ktery preziju jsou letni, co jsou venku, jsou tam sudy pivka a prasatko na grilu

zanett
18. mar 2008

nika, aponchie 😀 😀

Co se jidla tyce, moje babicka, kterou mam jinak moc rada, mi vzdycky 'fundovane' radi, co bych mela a nemela jist (rozumej; vzdycky radi presne opacne 😒 ) no a kdyz tam clovek sedi uprostred cely rozvetveny rodiny (20 lidi) a odmita, ale je porad nucen si vzit, to je takova trapnost...to mi tecou nervy (pac nebyt to moji pribuzni, tak bych je servala, at se podivaji na svoje pupky, ze takhle nechci dopadnou, proto se nepreziram... 😠 ..to by me ale vydedili asi uplne 😀

sakura77
18. mar 2008

ono tie oslavy by sa celkom aj dali,pokial "navstevnici" vedia kedy uz stacilo... a teda ze nie vzdy nemaju konca kraja....

tilly
18. mar 2008

ja neznášam rodinné oslavy, aj vlastnú svadbu som len pretrpela ☹

melory
18. mar 2008

mna zas trapy, ze nik nechce pit, a potom nieje atmosfera uvolnena....poradte ako ten alkohol do nich dostat

tilly
18. mar 2008

😀 melory, tak to u nás v rodine nehrozí, u nás sa pije teda dosť 😀 ale uvolnený aj tak nie je nikto 😕

melory
18. mar 2008

hmmm, uz som skusala aj vino, aj teqilu, becherovku, no proste vsetko, domaci liker, nic, oni nepiju a basta.

maja22
autor
18. mar 2008

Melory, tak to mi asi nebudeš veriť, ale vieš si predstaviť ples, na ktorom sa zabáva okolo 100 mladých ľudí a alkohol sa tam nepodáva? Teda, aby som neklamala - v tombole bývajú 1 - 2 fľaše nejakého vínka, no nie je to pravidlo... 😀 😀 😀 😀

leva
18. mar 2008

melory a co im namiesat niaky farebny fajne napoj 🙂

melory
18. mar 2008

neviem si predstavit ples majka 😀 lebo nechodim na plesy....mam na to duchovne dovody - dokonca 😵

bubba
18. mar 2008

ja nemam rada rod.oslavy ako sa hovori,rodinu si clovek nevybera,preto aj tiez rozhovory vedu castokrat nikde 😨 nemam rada spolocnost pri ktorej si nemozem vylozit nohy na stol,otvorit si cipsy a relaxovat.zato kamarati neocakavaju obed,ani nic specialne navarene,ci upratane a vzdy ked chces ich mozes vyhodit a oni to pochopia,toz rodine by som si ani len nedovolila podotknut,ze by sa uz mohli pohnut o duuuum daaaal 😀

melory
18. mar 2008

jaaaj, ze podavaju sa miesane napoje a ak si nedate umrete smadom? dobry napad! 😵

leva
18. mar 2008

tak,tak 😉

maja22
autor
18. mar 2008

melory, škoda, že nechodíš..o rok by som ťa pozvala... 🙂 🙂 🙂

tilly
18. mar 2008

teda, teraz si pripadám ako alkoholička, lebo mi často popíjame so susedmi, u nás žiadna sa žiadna oslava bez vínka neráta 😀
tieto oslavy alebo skôr párty mám najradšej, lebo sú vždy neplánované, náhodou sa stretneme a už otvárame vínko, v lete štartujeme gril...

tie rodinné oslavy sú vždy na silu, vždy sa dotrepe niekto koho nemusím a usmievať sa nasilu venovať sa niekomu na silu... blee 😝

melory
18. mar 2008

nie, nie plesy a podobne zalezitosti su na mna stres a nuda a zabijanie casu.

ja osadenstvo poznam, je nemenne uz od hugoveho prveho roka.

tilly to ja si pripadam ako alkoholicka, ked na tej nasej oslave chodim a chcem nalievat a pit..... 😕