Neznášate rodinné oslavy? Prečo?

maja22
17. mar 2008

Niekde som tu čítala príspevok s textom - neznášam rodinné oslavy. Ja, naopak, rodinné oslavy milujem. Veľmi sa teším, keď sa stretne rodina v čo najhojnejšom počte. Tak som zvedavá, či sú tu ženušky, čo rodinné oslavy neznášajú, ale hlavne ma zaujíma prečo. Jeden dôvod chápem - keď sa niekto v rodine "neudrží" a vypije viac alkoholu, ako znesie a potom vyvoláva hádky... To už potom nie je radosť, ale starosť... Sú aj iné dôvody, že sa oslavám vyhýbate?

adrioska
15. dec 2010

@klincek ak to Tvojmu manzelovi nevadi, ze sa nechces ucastnit oslav, tak si myslim, ze si nemusis robit starosti kvoli jeho rodine. Ak by sme mali stale zit podla toho, co si kto pomysli, resp. ci sa na nas niekto nahneva, tak to by sme len dopadli... 🙄 proste, ak maju v sebe aspon trosku inteligencie, tak to pochopia. Nemozes cely svoj zivot premarnit len na oslavy a ked budete mat deti, tak ani nebudete mat cas na ustavicne oslavovanie, pretoze nie vsetky oslavy sa daju absolvovat s detmi, resp. nie vzdy...A co sa tyka darcekov, tak u nas to tiez tak funguje, ze MM zhana, vybavuje, riesi pre svoju rodinu a ja zas pre svoju. Ja na to nemam cas ani nervy riesit aj ich a rozmyslat, ci sa im to bude hodit alebo pacit alebo nie. Napad mu poskytnem, ak sa mi nejaky pritrafi 😀 , ale inak moc neriesim, tiez mi to uz lezie na nervy, co furt kupovat a najradsej by som tiez len pre deti kupovala.

klincek
16. dec 2010

@adrioska, mm to chape, uz mu aj samemu dochadza, ze sa neda takto stale fungovat. len bol cely zivot na to zvyknuty /kym zil u rodicov/ a teraz to je prenho take prekvapivo neprijemne zistenie 🙂
uplne vylucit oslavy nemozem, napr. u deti-to by aj mna mrzelo, oni sa vzdy na nas tesia. takze treba kompromis. napr. pre buduci rok sme uz dospeli ku konkretnym financnym limitom na darceky, co je dost pokrok. teraz by to chcelo este nejako vymysliet nejake pravidla ucasti na oslavach, a bola by som spokojna. teda ak sa budu dodrziavat.

zuzau2
16. dec 2010

@maja22 Ahoj, nemůžu říct, že bych oslavy úplně nesnášela, ale ani se na ně nijak zvlášť netěším a to z jednoho prostého důvodu. U nás v rodině ...i z mé strany i z manželovy strany....nemáme zrovna mezi sebou nejlepší vztahy, takže pak taková rodinná oslava mi trochu připadá jako fraška, kde se všichni akorát přetvařují. Byly doby, kdy jsem se na tyto oslavy těšila, ale už je to pryč.

gabriela_x
22. jún 2012

ANi nevím proč, ale taky je nesnášim. Minulé 2 oslavy teda fakt stály za to(z přítelové strany)..ta první byla na chate soukromé, tam si mě rodiče vzali stranou a začali rozebírat nas dva s pritelem a mluvit do svatby, děti a budoucího plánování...pak ty jejich tetičky strýčkové atd...děsný..poslední (v hotelu Avanti)- místo bylo super..nastesti tam bylo tolik mista, ze jsem si mohla sednout nekam stranou :D tak to bylo super. Prostě-rodinné oslavy..nic pro mě.uz asi proto, ze nase rodina zádné takové velké nepořádá.

jabadaba
5. apr 2013

@maruschka to je fakt oslavenec a ma od rana chystat pre gratulantov. To je riadne od veci. Preto ja svoje bliziace sa okruhle, na ktore sa uz hotuje svokra s pereputou pekne zrusim. Tak ako doposial mi gratulovali cez sms a po telefone tak to mienim zachovat aj pri okruhlinach. Ja budem oslavenec a mam kmitat, vypekat a vyvarat? No co som na hlavu? 😀

maruschka
8. apr 2013

@jabadaba 😀 😀 😀 😀 😀 už sme to začali praktizovať aj my...kúpime klobásky, mäso a ide sa na chatu..Na druhú stranu som rada, keď sa ako rodina zídeme na oslave, vždy si poviem, že potom mi bude ľúto, keď k nám naši alebo svokrovci už nebudú vládať prejsť..Tak som si tie chvíle spoločných osláv začala celkom aj vážiť.. 😵 😵 😵 😵 čím sme starší, tým si viac vážime prítomnosť tých druhých - i keď k tomu patrí to vypekanie, odpadávanie a únava 😀 😀 😀 😀 😀

daeny
12. apr 2013

Rodinne oslavy....u nás je to katastrofa mam rada našu početnú rodinu ,ale oni všetci si myslia ,že su mudrejši ako ostatny. 😠 po každej oslave nastane kolotoč toho kto čo a prečo urobil či povedal no masaker 😝
Naučila som sa ,že nič čo nechcem aby sa rozoberalo tak im nehovorim a tým padom si ma rozoberaju ešte viac ,no fakt ale chcem aby deti poznali rodinu tak nemam na vyber len to nejako pretrpiet 🙄 🙄 🙄

bambina78
12. apr 2013

@lienockaa uplne mi hovoris z duse..mam to presne takisto..keby mali mm rodina nejake zvierata doma, este aj tie by sa oslavovali...HOROR 😝

mobilka
24. jún 2013

@bambina78 pripájam sa k tým, ktorí rodinné oslavy nenávidia. S mužom sme v tomto absolutne rozdielni, presne ako hovorí bambina78, svokrovci by oslavovali aj zvieracie narodeniny ...

mobilka
24. jún 2013

svadbu som chcela tak max 30 ľudí, ale svokrovci chceli veľkú, tak sme mali 130. Nie som ten typ, čo je rád stredobodom pozornosti. Myslela som si, že tým to končí, ale ono to len svadbou začalo ... nenávidím rodinné oslavy 😠 😠 😠 😠 😠

1katkas
24. jún 2013

Rodinne oslavy, preco nie?? ved rodina sa ma stretavat na oslavach a nie len na pohreboch..

sirinka
24. jún 2013

Ja oslavy milujem, rodinne a akekolvek... Clovek nikdy nevie, cobude v nasledujucom okamihu a tak si kazdy jeden uzivam... Ked organizujem oslavu ja, organizujem ju podla seba a komu sa moj styl nepaci, vzdy ma moznost pozvanie slusne odmietnut. Mala oslava nevyzaduje nejake extra pripravy, vacsie nechavam na profesionalov, ja sa predsa chcem zabavit a nie stresovat...

mobilka
24. jún 2013

@sirinka ved toto, ja sa rada stretávam s rodinou, ale určité osoby potrebujú mať preplnené stoly, rozprávať len oni, a aby to všetko bolo podľa nich... je mi do plaču už teraz 😢

zigzag
24. jún 2013

ja tiiez nelubim rodinne oslavy, ako ked uz su aj bratranci, ujovia a tak,ked len nasa rodina, bratia, nasi rodicia, svagrinka tak oki, to aj kazdy den, ale inac nelubim nic strojene a zachovavat neake ravidla akoze slusneho spravania, a suhlsi so vsetkym co povie niekto starsi, len preto ze je starsi.... eee

trudka4
31. aug 2013

nesnáším rodinné oslavy. vždycky lítám a chystám 2 dny v kuse a pak si nikdo z pohoštění kromě kávy skoro nic nevezme. je to tak pořád. dokáže mě to vždy znova vytočit. a ještě, když přímo mně nosí nesmyslné dárky. asi 14 let žiju na slovensku, takže všichni ví, že nepiju víno a každý mi vždy donese flašku vína nebo šampus.

lucbuc
31. aug 2013

Taky nesnáším rodinné oslavy, je to jenom přehlídka žrádlem přeplněných stolů a vedení hloupých řečí po miliontém o tom samým.. poslouchám celej život ty samý historky a nebo ještě hůř se drbe ten, kdo na oslavě chybí a jinak je to opravdu jenom o tom žrádle - tohle musíš zkusit a proč nechceš toto a ono aneb obžerství v přímém přenosu.. chtěla bych slavit s rodinou tak jako s přáteli, aby tam byla sranda a člověk se na to těšil a ne se už dopředu děsil, ale asi to nejde..

jasmine2
12. jún 2023

Rodinné oslavy, svadby, výročia neznášam. Pri pomyslení, že má prísť návšteva mám husiu kožu a pokazenú náladu. Ja som proste totálne nespoločenský tvor a keď dostane manžel pozvánku na ples prip. inú spoločenskú udalosť a pod. som ochotná a schopná povedať, že ani príborom neviem jesť, 🙈 len aby som sa tomu vyhla...😂😅