Nutná výšivka na krstnej košieľke

gerrwie_girl
8. jan 2018

Dievcata objednala som si z internetu na tento vikend krstnu kosielku pre drobca ale bez vysiteho datumu narodenia a krstu. Priatelova mama hovori ze to tam musi byt. Nestaci tam iba jeho meno?

maris5
8. jan 2018

@gerrwie_girl

Nemusi to tam byt, ide skor o pamiatku pre dieta.
Ak nestihas, aby to tam bolo do vikendu tak mozes dat dovysivat aj neskor.
A tiez viem, ze za kazdy vysity znak sa "pekne" plati

dadka1005
8. jan 2018

Zas to také drahé nie je. Ak budete chcieť môžem vám dátum ručne retiazkovym stehom dovysivat.

alena1808
9. jan 2018

@etnatn To sa tak hovori, ze sme vsetci dietky bozie. ale z pohladu krestanstva sa bozim dietatom stavas az pri krste. Cize pokrstene dieta, je bozie dieta.

viera27
9. jan 2018

@julinka66 nie, nepotrebuje birmovku, bude svedok krstu. Akurat si nie som ista, ci aspon jeden z krstnych rodicov birmovku nepotrebuje.

viera27
9. jan 2018

@gerrwie_girl ako ti tu pisu, podstatne je, aby bola biela. Nemusi byt na nej nic. Uz som pocula aj o krste, kde ju zabudli, tak prelozili cez babatko biele tricko (co vyzliekli jednemu chudakovi :D). To nam zrovna farar rozpraval, ked sme boli naposledy krstit.
Inak nemate krstnych rodicov? Som prekvapena, lebo ja mam 3 krstniatka a kosielky a sviecky na krst som vzdy mala "na starosti" ja 🙂

etnatn
9. jan 2018

@alena1808 no hej to je fakt, to sa tak hovori, ze vsetci sme deti Bozie, ale nemas pravdu, z pohladu mozno nejakeho nabozenstva, ktore nepozna Bibliu - vid Evanjelium podla Jana 1:12 ;)

siska53
10. jan 2018

Co??? Moje deti mali po nas (mne a sestre)obycko detsku kosielku,kde boli len take modre kvietocky. Nemali to ani na sebe,len im to prilozili...
Kvoli jednemu dnu davat tolke prachy za oblecko a pod...

lavieenrose
10. jan 2018

@siska53 nie je to zavratna suma...ja som si sama vysila .prvykrat v zivote som to robila...a kosielka az tolko nestala teraz neviem presne kolko ..kupovala som ju v "katolickych potrebach" :D

maja22
10. jan 2018

@etnatn kňaz pri krste hovorí: "Meno, obliekol si sa v Krista. Toto biele rúcho nech ti je znakom tejto hodnosti." Potom hovorí, že si ho má strážiť, čo vlastne znamená vyhýbať sa hriechu a žiť čistým životom. Na bábätko vtedy kňaz položí tú košieľku, keď sa krsti dospelý, oblieka si biele rúcho, môžeš to vidieť, keď sú napr. na Bielu sobotu krsteni dospelí katechumeni aj v tv...

maja22
10. jan 2018

@julinka66 birmovka je pre krstného rodiča podmienkou, svedok krstu ju nemusí mať.

aktiz
10. jan 2018

My sme nemali na košieľke napísané nič, ani meno, ani žiadne dátumy. Bol tam len vyšitý anjelik, pre dievčatko ružový, pre chlapca modrý.

etnatn
10. jan 2018

@maja22 dik, zas viem nieco nove

nikelca
10. jan 2018

Bratova krstna vysila krasnu kosielku a zabudlivolám ju doma tak knaz pouzil erarnu/ symbolicku. Datum urcite nie je podmienka to skor spomienka 🙂

dejna86
10. jan 2018

mne moja mamina detom okrasnym pismom napisala zlatou fixkou meno a datum a vyzeralo to krasne, nebolo treba vysivky🙂

kurciatko23
27. jan 2018

@etnatn žeby symbol?

etnatn
28. jan 2018

@kurciatko23 co moja?