Oblečenie na krst a všetko okolo krstu

erika_lukasko
11. okt 2012

Ideme dat pokrstit maleho v evanjelickom kostole... Uz bola babka za fararom a dohodla krstiny na 20.10. Ale kedze s tym nemam skusenosti, chcem sa spytat, co mu mam obliest? Kolko sa dava do obalky fararovi? Co treba este kupit? Ako to prebieha? Ako dlho to bude trvat? Alebo hocijake tipy a rady ohladom vsetkeho?

ukana
12. okt 2012

@erika_lukasko neber, to tak, že čo sa patrí, všetko je na tvojej dobrej voli, ak máš pocit, že si vdačná za krst, dáš farárovi koláčiky, príp. prispeješ sumou na kostol, prípadne mu len zo srdca podakuješ...nič nemusíš...je to len na tebe 🙂 ...aspon ja som to tak spravila 🙂

erika_lukasko
autor
13. okt 2012

dakujem...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimibaby222
14. feb 2013

ahojte kocky nema niekto na predaj komplet na krst pre chlapca

mimibaby222
14. feb 2013

teda velkost 56 az 60

222monka222
4. máj 2013

Nechápem Vás, to či dáte alebo nedáte peniaze do obálky je Vaša vec, nikto Vás nič nepýta a každý tu už cikev a kňazov odsudzuje! Ked nechcete nedajte a hotovo!

zuat
27. máj 2013

@erika_lukasko Švagrov syn bol teraz krstený v kat. kostole, farárovi dali koláče a flašku, malý bol oblečený v takom krajšom, my ako krstní sme mali zabezpečiť košieľku s sviečku..to bolo v kat. kostole... v evanj. sa podľa mňa sviečka nepoužíva a košieľka tiež nemyslím..na toto sa opýtaj farára, lebo sa mi zdá, že si tu mala iba odpovede pre katolícky krst..a do obálky podľa mňa tiež nič, ale ja všeobecne nemám rada obálkový systém ani u doktorov 🙂

zuat
27. máj 2013

@erika_lukasko no malý už bude asi dávno pokrstený, až teraz som si všimla dátum, kedy si sa pýtala 😀

julkav22
30. máj 2013

my ideme teraz krstit 8 mesacneho synceka a bude mat obleceny cisto biely oblek, do krstu sa patri byt v cistom bielom aspon dieta ...

bombo
4. jún 2013

Ahoj, našla som oblečenie na krst pre chlapca, dobré ceny www.krstiny.sk , sú tam aj perinky. Košieľok majú hromadu a sú krásne, hlavne rýchlo a pekne sú vyhotovené, sviečky sú samozrejmosť. Pozvánky na krst dostaneš zdarma.

adkoalauri
9. júl 2013

Baby, ja by som mala takú otázku, či ste aj darčeky kupovali na krst dieťatku? V sobotu ideme na krst - manželov brat dáva krstiť svoju 6 mes. dcéru - podotýkam, manželka je z Anglicka, po krste bude veľká oslava, tancovačka, DJ je objednaný, atď- čo ja absolútne neuznávam, podľa mňa je krst o niečom inom... ale nech si každý robí čo chce- krstní rodičia nebudeme my-odmietli sme. Keď sa malá narodila, dostala od nás darčeky, a teraz som jej kúpila trojkolku-ale len takú fakt jednoduchú, len neviem, či to stačí... sú pozvaní ich priatelia- hádam 40 ľudí - dobre zabezpečení - a teraz sa aj troška bojím ísť, lebo ja jej veľké dary kupovať nechcem...Kupuje sa aj kytica? Alebo dezert? Absolútne sa mi nechce ísť a podľa mňa ani manželovi...

sonula
9. júl 2013

@adkoalauri ako krstna som davala malemu knizku, ked pojdem ako host na krst, tak kupim malemu nejaku hracku, knizku, oblecenie. podla veku. 6 mesiacov mozno nejaka interaktivna hracka drevena... priklad. Je ich vela, vyberat je z coho. su aj rozne obrazkove knizky. Ale nic viac by som urcite nekupovala. kvety? na co preboha, co ma z toho mala. ani dezert, ved jedla budu mat urcite kopec ak maju pozvanych 40 ludi.

madono
9. júl 2013

@adkoalauri u nás v rodine, to funguje na obálkach s peniazmi, ale trojkolka je fajn a určite využije. žiadne kytice ani dezerty sa nedávajú, ide o dar pre dieťa.

mariasef71
23. okt 2023

Som katolíčka a kňazovi sa dáva 5-10€,ako kto uzná za vhodné a napríklad 50€ sa dáva na kostol.