Oblečenie pre chalana na birmovku

dievcacitajucelist
25. aug 2021

Ahojte,
Idem si k Vám po radu, môj najstarší ma v septembri Birmovku...chcela by som aby si obliekol oblek predsa je to slávnostná udalosť, lenže on chce iba košeľu a nohavice...a druhá otázka volať na obed iba rodičov alebo aj mojich/partnerovych súrodencov? 🤔
Vopred ďakujem za rady 👍

zuzuliennka1
25. aug 2021

@dievcacitajucelist no v prvom rade - kto je birmovny rodic?

dievcacitajucelist
autor
25. aug 2021

@zuzuliennka1 no u nás je to trošku "komplikovane" ja som rozvedená a synovi krstný rodičia boli moji ex švagrovci takže oni neprídu (nechcú sa so mnou ani s mojimi deťmi stretávať) takže birmovny rodič bude môjho partnera brat...

janinah
25. aug 2021

@dievcacitajucelist krstní rodičia tam byť nemusia,všetci budú mať oblek,inak som to nevidela,ale nechaj to na nom,nech sa strápni sám..obed ako ti financie dovolia,ale surodencov by som nevolala,to nie je svadba

janetinka27
25. aug 2021

@dievcacitajucelist naozaj lepsie ist v obleku. mozno sa dovtedy este so spoluziakmi budu o tom rozpravat ako sa bude birmovka blizit.a zisti,ze pojdu v oblekoch.
na oslavu netreba nikoho extra, staci v uzsom kruhu. pre birmovneho rodica sa nijako netrap, u nas nikto nema krstneho rodica za birmovneho, ja mam za birmovnu moju kamaratku. kamoska ma svoju sestru atd.

zuzuliennka1
25. aug 2021

@dievcacitajucelist s krstnymi rodicmi to nema nijaky suvis - ale teda na margo toho, ze koho volat na obed - no nemusis mat vobec nijaky slavnostny obed, a ak uz - tak birmovnych rodicov by som pozvala jedine tak

dievcacitajucelist
autor
25. aug 2021

@zuzuliennka1 u nás sa volal krstný aj za birmovného tak preto...aj synovi kaplán vravel, že by to tak malo byť aby krstný bol aj birmovny rodič

dievcacitajucelist
autor
25. aug 2021

@janetinka27 ďakujem 🙂 veď aj ja dúfam, že sa v skupine budú o tom rozprávať a že sa nakoniec rozhodne pre oblek

zuzuliennka1
25. aug 2021

@dievcacitajucelist to vobec tak nemusi byt, prave naopak - krstny rodic ma ulohu krstneho rodica, birmovny rodic je nieco uplne ine, to vôbec nemusi byt ten isty clovek.
tu je celkovo zvykom krstit dieta - kde krstnych vyberaju rodicia, birmovanec je uz dospely, ktory si birmovneho rodica vybera sam

michellemary
1. sep 2021

@dievcacitajucelist možno to syn poplietol, u nás kňaz hovoril, že birmovný rodič má byť niekto INÝ, ako krstný. A rozhodne oblek.