Odkiaľ ste brali inšpiráciu na mená pre bábätka?

emmushka
8. jan 2013

Maminky a maminky cakatelky, odkial ste brali inspiraciu na mena pre vase deticky? Ja by som potrebovala nieco co pojde krasne dokopy so zahranicnym priezviskom. Aj dievcenske aj chlapcenske zatial. Ja mam asi dva tri napady (na dievcenske), ale mne sa tie mena zdaju take "obsuchane" uz...kazda druha sa tak vola...No a chlapcenske mena nemame ZIADNE! ☹ Mam pocit, ze na vsetko na co kliknem na nete - su hrozne mena, stracam odvahu uz pozerat tie mena na nete pomaly 😒
Nejake tipy?

PS: Meno by sa malo dat lahko vyslovovat aj v SJ aj v AJ. Cize nejake mena ze Churchill alebo Georgina pripadne ine skvosty skor nie ako ano 😉
Velka vdaka vopred za vsetky tipy!

tatiana7777
8. jan 2013

Ahoj ja mam Elu je to v kalendari ;)

bebe2013
8. jan 2013

My sme zvazovali take, aby boli schodne vo viacerych jazykoch. Napriklad Olivia alebo Teo.

soldi
8. jan 2013

@emmushka u mna bola podmienka, ze meno musi byt medzinarodne, nesmie ho mat kazde druhe dieta a musi mat R. zvitazil u nas Leonard a Gabriel.

okrem nich sa mi pacili: Gregor, Benjamin, Rafael, Robert, Richard, Elias, Frederik, Alexander, Maxim, Oskar, ...

hadam som aspon trosku pomohla 🙂
ak vyberas zo slovenskeho kalendara, tak som vyberala tu:
http://najmama.aktuality.sk/kalendar-mien/
a tu:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

m.i.r.i
8. jan 2013

my sme mali podobne podmienky ako ty. Nech mi ho cudzinci vedia vyslovit a zapamatat si a neskomolit a zaroven u nas nebude exoticke a mat ho kazdy druhy , hanlivo vyslovovane atd..my sme skoncili pri mene Erik. Ja som inak nebola zo zaciatku az tak stotoznena, ale teraz milujem to meno a lepsie sme si nemohli vybrat...V zahranici ho precitaju presne ako sa pise, ( niekde maju Eric ci Erick ale cita sa to rovnako), u nas je normalne v kalendari, skaredo mu nepovies a zdrobnujeme si ho ako "Ericek" 🙂 Dalsie chlapcenske by som asi sla na Patrik. Ja mam skor problem s dievcenskymi, stale som chcela Luciu ale...

ikke
8. jan 2013

ak chces menej pouzivane mena, ale ziadne "skvosty", urcite nehladaj na "mamickovskych" forach 😀 😉
skus hladat opacnym smerom - spytaj sa, ako sa volali stari rodicia tvojich starych rodicov, partnerovych starych rodicov (tam je aj sanca, ze sa budu hodit k priezvisku)... mozno najdes skryty poklad prave tam 😉

monda17
8. jan 2013

@emmushka z kalendára a vlastnej hlavy 😉

adeli79
8. jan 2013

mne sa velmi paci Armin

andrejka1974
8. jan 2013

ja som mala z knizky meno pre vase dieta a moje deti sa volaju chlapci Juraj, Simon, Matus a dievcatka mam Diana, Sindy a Riana

ichbinich
8. jan 2013

My sme tiez hladali dlho. Inspiracie sme hladali v kalendaroch a zoznamoch 😉

Aj ja som mala podobne podmienky ako ty:
rovnake v co najviac jazykoch, ale minimalne v jazykoch rodicov, aby pasovali k priezvisku, neskomolitelne ani pozitivne ani negativne, podla moznosti s peknym vyznamom, nie v "Top 3" a my sme brali ohlad aj na meniny, kedze meniny sa v obidvoch rodinach oslavuju.

Skoncili sme pri mene Felix. Tu v Rakusku je dost bezne, ale aj tak sme ho vybrali. Ako patrona sme vybrali Sv. Felixa z Cantalice, ktory ma sviatok 18.5. Tak ma narodeniny v decembri a meniny v maji.

Mne sa z chlapcenskych pacili a splnali tieto podmienky este aj:
Alexander/Alex, Peter, Martin, T(h)omas, skor klasicke mena. Ale napr. uz ten Thomas by bol problem, lebo na Slovensku sa pise aj vyslovuje inak. Ale napr. Peter je moj brat a Martin manzelov bratranec, to by sme museli zase rozlisovat, o ktorom je rec. Takze nakoniec vypadli... Paci sa mi aj Filip, ale tam je zase problem, ze sa pise inak v slovencine a nemcine, v nemcine ma viacero moznosti, a uz treba slabikovat priezvisko, tak som nechcela, aby musel slabikovat este aj meno. Navyse priezvisko zacina na PF, a Filip PF... je jazykolam 😉

Inspiraciu som hladala v tych linkoch, co dala @soldi plus aj na zahranicnych strankach, napr. tu: http://babynamesworld.parentsconnect.com/?navid...
Staci zadat baby names do Googla, ten ti toho vyhodi tony. Spolu so statistikami, vyslovnostou, vyznamom a pod.

Svagrina ma jedno dievca po jej zosnulej mame: Angela (ona je spanielka). A pre druhe dvojca vybrali Elena. Obe su to krasne mena, su rovnake vo viacerych jazykoch a zaroven pasuju k sebe bez toho, aby boli prilis podobne.

Prajem stastnu ruku pri vybere 😉

evulienka26
8. jan 2013

Mila maminka nasa dcerka sa vola samantha kristin.meno samantha som mala vybrate od 15rokov a manzel k tomu pridal este kristin.je to novodobe a nezvycajne nam sa to paci,hoci druhym mozno nie ale vzdy si stoj za svojim rozhodnutim.pre chlapca sme mali sebastian.prajem vela stastia pri vybere.

majkaa21
8. jan 2013

ja mam doma 2 baby 🙂 lilian a ellie 🙂

strawberry17
8. jan 2013

@emmushka z internetu, z kniziek s menami pre dieta zo slovenskej aj z nemeckej (mozes kupit v rakusku ak to nemas daleko), z knih (napr. nejaka postava z nejakej knihy co jej meno ta zaujme), mena som si vsimala proste vsade aj v novinach, a neviem kde vsade...
A hlavne som si nasla na nete menne kalendare z roznych krajin (od estonskeho az po neviem aky) a vsetky som si pozorne precitala, aj ked to dlho trvalo nasla som tam velmi vela peknych a zaujimavych, nezvycajnych mien...take co som este v zivote nepocula...vsetky co sa mi pacili som si vypisala na papier a bolo to aj na 4 strany 😀
nakoniec som aj tak dala meno co sa mi pacilo uz pred nejakymi 12 rokmi, tiez som mala podmienu nech to znie rovnao v SJ aj v inej reci, cize ziadny makcen

lussy23
8. jan 2013

internet, knižky, biblické príbehy.(dobrá polovica vybratých mien je biblických)

kikaski
8. jan 2013

my sme chceli slovenské meno, žiadne zahraničné mená, ktoré väčšinou znejú zvláštne so slovenskými priezviskami....takže sme chytili kalendár a hľadali na čom sa zhodneme 🙂 a zhodli sme sa nakoniec 🙂

tomasko27
8. jan 2013

Ja by som Agatka,Ella,Emma ale aj Katku a Filipko alebo Tomasko ale asi to druhe. 🙂

ivanka.7
8. jan 2013

My sme chceli meno, ktore nebude super moderne, ani super zahranicne, ani uplne obycajne. Zhodou okolnosti som ho nasla v kalendari este predtym ako som otehotnela. A uz nikdy som ho potom v ziadnom svk kalendari nenasla :D

kikatko
8. jan 2013

ja mam po kamoške a druhé meno ma po mojej milovanej mrtvej tete

mariosmykal
10. jan 2013

Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránke ju zamykám. Pokračovať môžete tu: http://bit.ly/VkSSgs

Pekný deň