Oslava 60tky - výzdoba a jedlo svojpomocne

mamka_danka
30. okt 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

Ahojte, idem organizovat otcovi oslavu narodenin pre 50 ludi a potrebovala by som poradit. Priestory som zohnala, budeme to mat v kulturnom dome, ale neviem ako mam riesit vyzdobu a hlavne jedlo. Chcela by som to zvladnut sama len neviem ci je to mozne a co vsetko potrebujem aby som to sama zorganizovala. Riesili ste niektora nieco podobnne? Ako ste sa s tym popasovali a co by ste mi odporucili? Dakujem 🙂 🙂

felycity
30. okt 2015

ja som organizovala pre svokru 70 - ku, robila som všetko sama, v prvom rade je to dosť veľa ľudí takže musíš rátať, že ti to zaberie čas, záleží aká je tvoja predstava, ja som si vyrobila pozvánky, v štýle akom som robila pozvánky som aj robila výzdobu - takže si to treba premyslieť. Výzdoba nebola až taká komplikovaná , troška fantázie a ide to...( niektoré reštiky ti to spravia, ja som chcela niečo iné), vyrobila som si menovky na stôl - je lepšie mať zasadací poriadok a chaos, kde nikto nevie kam si má sadnúť + existujú nejaké spoločenské pravidla stolovania), pre isto tu som urobila aj menu karty, aby mali predstsavu čo kedy bude, lebo už som zažila všeličo..... + objednali sme aj hudbu tá to vysoko pozdvihla, aj sa tancovalo, aj pri jedle ked hrala jemne hudba ako podmaz to bolo pekné, + sme pripravili video projekciu, kde sa premietali fotky oslávenkyne od detstva až po dnes... takže summary: pozvánky + výzdoba ( dá sa dnes veľa na nete zohnať a netreba veľa, lebo stôl bude aj tak plný), reštaurácia - výber jedla ( pamätať aj na deti) premyslieť si od koľkej do koľkej to bude a podľa toho objednať jedlo, urobiť zasadací poriadok, prípadne hudbu ak chcete.... už ma nič nenapadá + torta samozrejme..

svetlana261
30. okt 2015

@mamka_danka fiiiha to budes mat tazke pre tolkych ludi nachystat ...objednaj si catering, oni ti aj ozdobia stoly a ostatne uz podla tvojho uvazenia 🙂

libka1
30. okt 2015

Ja by som si trufla na vyzdobu a pozvanky. Ale aj pohostenie, to nie. To je vela na jedneho. 😅 Max. nejake slane by som napiekla a napoje pozhanala. To sama nedas podla mna. Ved na dedinach su vzdy nejake tetky co nie su drahe a navaria. Skus touto cestou ak nechces vela minut. Ty len nakupis co napisu na zoznam.

kvojtanikova
30. okt 2015

ahoj mne ešte napadlo že je pekne keď sa na takýchto akciách robí aj nejaký program - ako písala felycity že mali videoprojekciu kde sa premietali fotky oslávenkyne. Keď mal môj švagor 40 a svokor 70, švagriná vždy pripravila také otázky, a tie si žrebovali blízki ľudia a odpovedali. Napr. Akú veľkosť topánok nosí oslávenec? Ktoré krajiny už v živote navštívil? Aké je jeho obľúbené jedlo? a tak ďalej , nič intímne ale také bežné veci, a vždy to bola veľká zábava, či uhádnu alebo nie. A potom bolo zase ešte kolo, kde sa mali najbližší vyjadriť o oslávencovi a spomenúť si na najkrajší zážitok s ním, to bolo tiež veľmi pekné.

janinah
30. okt 2015

tú oslavu si máš užiť aj ty a nie stresovať ako to vypáli a padať z nôh únavou.....na jedlo katering objednať,výzdobu zveriť mládeži z rodiny,objednať DJ a vybrať oblúbenú oslávencovu hudbu...všetko si napíš a úlohy podeľ medzi členov rodiny

jana_eyre
30. okt 2015

fuha, v tehotenstve organizovat taketo nieco - to je odvaha.. my mame zajtra oslavu narodenin mojej dcery a pride cela rodina /20ludi/ a mam co robit..

vyzdobu podla mna zvladnes - teda aspon z mojho pohladu, ja som vyucena aranzerka, takze na to by som si trufla - nejake siroke stuhy na obrusy v peknych farbach, dat spravit nejake ikebany v kvetinarstve /mozno by si zvladla aj sama/, vyzdobit pohare, vytlacit pozvanky, menovky a urobit zasadaci poriadok.. to vsetko by sa dalo - ale na varenie pre tolkych ludi, to by som nedala..

mozes objednat catering a popiect uz len chutovky.. no ale v kazdom pripade, nebude to lahke..

felycity
30. okt 2015

Jaj ja som tp nepochopila s tym jedlom 😉 no to sama nezvladnes a ani by som do toho nesla,50 ludi to je uz mala svadba, jedlo by som nechala na odbornikov aj tak budes mat co robit, tym, ze si to budes riadit, dozerat ci kazdy ma vsetko...

mariamaria88
31. okt 2015

Z mojho pohladu a skusenoti s kulturakom a oslavou v nom.najprv treba zistit v akom stave to tam je,ci nebude treba vsetko predtym vyumyvat,nachystat od piky swdenie,prebrat vlastne cely servis(riady,taniere a pohare)so zodpov.tetuskou, dalej premyslet menu,najst kucharky plus obsluhu, nakup vsetkeho( podla vybavy kd pomaly toaletak....)vsetkoto tam navlacit,prestieraci servis umyt a vylestit,ozdobit,prestriet, potom akoze "oslavit" po oslave vsetko spratat a umyt a odovzdat zas zodpovednym osobam, uprimne radsej si zacvakat restiku, toto musi byt pre ludi ktorych takato "organizacia party" bavi.....

jarmila64
1. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

Myslim, ze toto aby si zvladla tak by si musela byt asi naklonovana.. Zda sa mi toho naozaj vela na jednu osobu. Tiez by som to riesila cez nejaky catering, poprip. by som si niekoho zavolala aj vyzdobu robit, nech s tym nemam tolko starosti. A hlavne ak by si to robila sama, tak by si bola v neustalom strese ci je vsetko super ci nie.. A vobec by si si to neuzila.

loginexistuje
1. nov 2015

@mamka_danka to nemas sancu sama vsetko ... a podla mna je to aj zbytocne ..

pagace a sladke si daj urobit ... vyzdobu pozvanky a pripravit zabavu zvladnes .. niekoho si zajednaj co bude fotit niekoho na hudbu co ma aparaturu ... /kludne z rodiny svojpomocne vsetko .. namiesto darceka /
a jedlo by som si objedlana .... sama to neuvaris....

pripadne nejaku kucharku, plus jednu pomocnicku a jednu na obsluhu ...

sardinka335
1. nov 2015

@mamka_danka v 18. tt chceš SAMA chystať oslavu 60tky?? Tebe je ,,luto, ze sa neotvaraš čo? Aj ja som bola hrdinka....čo SAMA vytepuje cely byt...a na dalšej kontrole krčok povolený koli tej namahe, z bezproblémového tehotenstva zrazu ,,kludovy režim,,
Jedlo si objednaj - ty sama variť pre 5O ludi.....polievka, druhe, predjedlo, zakusok....
Ak nechceš objednavat tak deleguj veci aj na iných - surodenci, svokra, priatelia npar. jeden zabezpečí tortu, druhý slane, tretí kolače...
S vyzdobou by som sa nenaťahovala - dajme tomu sprav stoly ale nie na stoličke vešať veci do vyšok.
Sama to nezvladneš...potrebuješ pomoc. Moja svokra ,,organizovala,, 60tku a mali sme to v jednej reštaurácii kde zabezpečili jedlo, pitie, svokra objednala tortu a dala napiecť slane...mala 60 hosti. Ako mala svadba.

mamka_danka
autor
4. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

fuuu baby to som netusila ze s tym je tolko roboty..skusim teda asi oslovit aj dalsich rodinnych pribuznych a uvidim nacom sa zhodneme.. fakt som si myslela ze by som to mohla zvladnut aj sama ale ako pozeram co vsetko treba tak to urcite sama nedam..

zazana22
9. nov 2015
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

my sme mali tiez prednedavnom oslavu a ja som to vyriesila tak ze slane som si napiekla sama, zakusky som si dala objednat cukrarke a co sa tyka vyzdoby a jedla to sme nechali na cateringovu spolocnost

mamanikka
11. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

ja som organizovala pred mesiacom tiez oslavu 60tky, a vsetko som nechala na cateringovu firmu.. najprv som tiez chcela ze si so surodencami rozdelime pecenie, varenie a vyzdobu a vsetko co k tomu treba ale napokon sme sa rozhodli ze radsej dame kazdy peniaze a zaplatime si firmu a nemusime sa o nic starat..nikto nemal aspon starosti s pripravami a kludne sme prisli len na oslavu a vsetko bolo zariadene a my sme sa super zabavili 😉

mamka_danka
autor
12. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

tak s pribuznymi sme sa nakoniec rozhodli ze to asi aj my budeme riesit cez nejaku firmu.. ja by som to sama nezvladla a ostatni nato nemaju cas tak ze si radsej zaplatia za firmu ktora nam to vsetko pripravi..

mamanikka
13. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

myslim si ze ste sa dobre rozhodli, aspon nebudete z tych priprav unaveny a lepsie sa aj na oslave zabavite.. a uz mate vybratu aj firmu cez ktoru to vsetko budete riesit?

mamka_danka
autor
16. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

nie este nemame vybratu firmu, este sme sa o tom nebavili ale uz by sme mali zacat.. ja vobec neviem ake firmy ponukaju taketo sluzby tak ak viete o nejake dobrej firme bola by som rada keby mi date nejake tipy

ckatka
16. nov 2015

@mamka_danka u nas sa takto vzdy riesili vsetky akcie rodinne, dedinsky kulturak - v ktorom bola aj kuchyna s 3 sporakmi - a vzdy sa to vsetko dalo krasne poriesit tam...ved sme rodina a ide o to aby sme sa zabavili a posedeli - a nie kazdy ma na to aby si zabezpecil catering...
vyzdoba moze byt uplne jednoducha - ja som si na svadbu kupila balik organzy, zopar sviecok a do kulturakovych uzkych vaziciek sme podavali po kvietku. v tych lacnych obchodoch (alebo aj teraz v Kauflande) dostat aj take hviezdicky dekoracne lacno. Ked sa tam daju pohare a taniere - tak stol bude hned dost plny. Ide o zabavu hlavne,... u nas sa vzdy zapajala cela rodina. Nejaka vzdialenejsia pribuzna alebo znama dedinska pomocnica/vdova...chapete, vsade su take tetky, co radi chodia pomahat na akcie, len aby sa doma nenudili - date im jedlo a vysluzku a su vsetci spokojni (niekedy aj dve - aby im bolo veselo) prisla pomahat s varenim - narobilo sa nieco prakticke ako napriklad madarsky gulas a knedle a polievka, alebo pecene kurence a ryza...nieco co sa da dlho udrzat v hrnci/mise teple...rodinni pubertaci poroznasali taniere a potom ich aj odniesli a tie tetky aj zatial riady poumyvali,...a nie raz potom s nami ostali tancovat do rana :D

Dneska sa to strasne dramatizuje, ako keby ludia ani neboli rodina... nedajboze by sa sesternica urazila keby musela niekomu na stol doniest tacku so zakuskami alebo doliat pohar.... och aka tragedia 🙂
U nas sme zvyknuti spolu sa bavit, aj si pomahat...

Samozrejme, musis mysliet aj na seba, ale zasa hadam toja rodina by ta nenechala tehotnu to vsetko robit samu. Mozes byt organizator 🙂 nieco upiect a zabezpecit... a vyzdobit stoly...napriklad. My sme to vzdy tieto pripravy brali ako sucast akcie, sucast zabavy, a casto vecer pred akciou ked sa zdobila sala, tam bol kopec srandy vacsi ako v den D :D

mamanikka
18. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

urcite je mnoho firiem ale ja som bola prednedavnom na kamaratkinej svadbe a ona mala catering od Josipa.. robili jej aj vyzdobu aj o jedlo sa starali oni.. mne osobne sa jej vyzdoba pacila lebo nebola moc prehnana ale pritom pekna, a to jedlo bolo velmi chutne... dufam ze sa dobre rozhodnes a budes spokojna 🙂

nyusika
18. nov 2015

@ckatka tak ako pardon...ale ked nemam na to, aby som mala slusnu oslavu pre 50 ludi a ma to byt taketo svojpomocne, tak proste nebudem robit oslavu pre 50 ludi. lebo to uz nie je len bezna rodinna seslost, to je original svadba. len bez svadobnych siat a par detailov.
pretoze ani svojpomocne ich to nevyjde na malo eur,

ckatka
18. nov 2015

@nyusika a to uz preco? Co je to "slusna" oslava? Robili sme milion oslav uz vselijakych vo vselijakych priestoroch...(v nasej rodine sa oslavuje casto, rado, vela a srdecne...) 🙂 60tku v restauracii , kar vo fakt luxusnej restauracii... oslavu 18tky v kulturaku, oslavu 40tky na chate ... Nasa rodina nikdy nemala nejak extra penazi nazvys, ale taketo akcie sa robili aj niekolkokrat do roka, a to je nieco naco vsetci najradsej spominame. Preco by oslava narodenin - hocijako velka - mala byt obmedzena tym, ci clovek na to ma alebo nema? V konecnom dosledku ide o to stretnut sa, zabavit sa a oslavit. U nas oslavy pod 50 ludi hadam ani neboli, lebo ked dosli oslavencovi aj kamarati a kolegovci z prace, tak prisamvacku mali viac ludi ako ja na svadbe 🙂 A tolko srandy clovek este nevidel....
Napriek tomu ze sa podavalo "iba" kura s ryzou a slepacia polievka a zakusky co piekla cela rodinka (podotykam RADA). Alebo rezne a salat alebo svieckova...kapustnica a podobne. Vzdy sme si robili vyzdobu a vzdy sme mali z toho radost. Preco by sme to nechavali na firmu, ked nas to bavi?

Mat akciu v restauracii s profi vyzdobou a cateringom a cokoldaovou fontankou a DJom je fasa - ale nie vsetci si to mozu dovolit. Ked mam zadarmo kulturak a ochotne tetky co pomozu - nie je dovod to nevyuzit. To je kazdeho vec. Bratranec keby nemohol sediet za technikou a pustat pesnicky - tak by na oslavu hadam ani neprisiel. Keby sme sesterkam zakazali chodit a nosit taniere - tak by sa "urazili". Vsetko je o tom ako sa rodina nastavi...Jednym vyhovuje to a druhym ono. Pokial na to mam cas a chut a bavi ma to - spravime si svojpomocne. Ked na to nemame cas, nervy ani chut - nech si robi firma.

Osobne si neviem predstavit, ze by som mala napr. svadbu ako niektore moje kamosky - ze prisli - a boli prakticky len host... 🙂 Ja som si uzivala kazde jedno pierko, kazdu jednu kyticku, kazde jedno oznamko...kolacik...proste ma to bavilo. Stalo ma to pooodstatne menej, ako mi dala ponuku ktorakolvek firma.

nyusika
18. nov 2015

@ckatka ked to vam tak vyhovuje - OK.
podla napisaneho to vsak autorke tak nevyhovuje..a ani vacsine zien, ktore prispeli.
Pohostit 50 ludi nestoji malo ani vtedy, ked to kupujete po vlastnej linii, prave naopak, castokrat su taketo svojpomocne oslavy este drahsie.
a nie kazdy ma cas a chut vyvarat, vypekat a pripravovat vyzdobu.
Ja osobne by som nezniesla, kebyze si oslavu musia pozvani hostria "odmakat". Ja ked chystam oslavu, tak je mojim cielom to pripravit tak, aby sa pozvani dobre bavili, dobre najedli a napili...pretoze JA, zdoraznujem, ze JA, povazujem toto za dolezite.

ckatka
18. nov 2015

@nyusika jasne, ja to chapem a nikomu to neberiem... dievca chcelo poradit - len vravim ze ano, da sa to, u nas je to bezne a nikto to neberie tragicky. To je od rodiny k rodine ine... my sme proste velka a sudrzna rodina 🙂 co sa rada spolu bavi, za akychkolvek podmienok... Aj s jednou klobasou a chlebom v lese pri taboraku...

Autorka diskusie pise: "Priestory som zohnala, budeme to mat v kulturnom dome, ale neviem ako mam riesit vyzdobu a hlavne jedlo. Chcela by som to zvladnut sama len neviem ci je to mozne a co vsetko potrebujem aby som to sama zorganizovala. Riesili ste niektora nieco podobnne? Ako ste sa s tym popasovali a co by ste mi odporucili? "

Z toho mi vyplyva jasne - ze by chcela take nieco a hlada skusenosti ludi, ktori to tak robia. ...Ja sa snazim obvykle reagovat na temu diskusie - resp konkretnu otazku autorky, aby nedochadzalo k nejakym nedorozumeniam zo stran ostatnych diskutujucich.

mamka_danka
autor
19. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

ano ja som to tak napisala lebo som to tak zo zaciatku aj chcela riesit, len potom sme sa dohodli natom ze si zajedname firmu, pretoze vsetci do mna hustili ze ked si to budeme robit sami nas to vyjde este viacej a budeme vsetci unaveny.. ja som sa potom viac menej prisposobila ostatnym a teraz hladame uz spolocnost ktora nam to vsetko zariadi

agnes9
23. nov 2015
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@mamka_danka ja uplne s tebou suhlasim.. ja tiez ked som organizovala oslavu som si zajednala cateringovu spolocnost a nemusela som sa o nic starat.. nemusela som pozerat stale v obchodoch kde co maju lacne a natahovat sa s tazkymi taskami oni mi vsetko pripravili a my sme sa super zabavili 🙂 a uz mas vybratu firmu?

mamka_danka
autor
24. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

@agnes9 nie este vobec nemame vybratu firmu, ale uz sa do toho musim viacej pustit a pozistovat ktore su dobre a tak.. jedna baba tu spominala ze mali od josipa, tak som ich pozerala na internete a celkom sa mi to pozdava len to musim este ostatnym navrhnut a oni to musia schvalit.. tak uvidim nacom sa zhodneme

ckatka
24. nov 2015

@mamka_danka tak vidis ;) a mas "zariadene" ;)

mamka_danka
autor
25. nov 2015
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

@ckatka hej hej uz sa len spravne dohodnut s ostatnymi a vybrat dobru firmu a bude to zariadene a potom to uz pojde vsetko hladko teda aspon dufam..

agnes9
26. nov 2015
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

@mamka_danka tak dufam ze sa co najskor zhodnete a vyberiete si tu spravnu firmu.. to mas pravdu ta firma je dobra aj moja znama ju mala na svadbe a bola spokojna.. jej robili aj vyzdobu ale mala cez nich aj DJ..

tana284
27. nov 2015
Používateľ tana284 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tana284.

dievcence aj ja by som potrebovala radu co vsetko treba na oslavu, mame ju sice az buduci rok ale ten cas leti tak velmi rychlo ze uz teraz chcem zacat aby som na nic nezabudla.. dakujem za vsetky rady🙂