Oslava narodenín pre školáčika

zrzulka
4. jún 2017

Chcela by som sa opýtať skúsených maminiek.Oslavy deti sme doposial organizovali len v kruhu deti s ktorými maminami sme sa poznali, cize na oslave boli pritomne spolu s detmi aj surodencami synovych kamaratov. Tento rok je syn prvak, pocas sk roka bol pozvany spoluziakmi na ich oslavy a teda chcel by im to "vratit" ja som oslavy tohto druhu este neorganizovala zaujima ma: Syn si zela urobit oslavu na luke (opekacka, potok, hry v prirode... ) ja sa vsak obavam, aby nebol sklamany ked rodicia deti ktori organizuju oslavy ich deti v domacom prostredi odmietli ucast ich dietata na oslave a syn nebol z toho sklamany. mam teda prisposobit prostredie detom (nejake centrum), alebo ho potesit a risknut zorganizovat oslavu na mieste , kde si zela mat oslavu syn? A ako to riesite s odvozom deti, ked ich je viac? Odvezu si ich na oslavu rodicia (vedlajsia dedina), ci si organizujete odvoz a privoz deti vy? Niektorých rodicov deti, ktore si syn chce zavolat vobec nepoznam, ani len z videnia ☹ Takuto oslavu by som chcela zorganizovať cez vikend sobotu, je to vhodne?, deti, ktoré pozvali, mali oslavy u nich doma v tyzdni. Mám v tom celom chaos, bola by som najradsej keby oslavu mal len s dvomi tromi kamaratmi ako doposial a nie ze pozve 10 kamaratov.

vroni
4. jún 2017

My (teda dcera) pozyvame cielene, cize vybrane dieta dostane pozvanku, kde je miesto a cas oslavy, pripadne nejaka cinnost (kino, luka, neviem co) a nase telefonne cislo, s dodatkom, ze prosime o odpoved. Pozyva vzdy dvoch - troch navyse, nikdy nepridu vsetci. Rodicia zavolaju a my sa hned dohodneme o dovoze/odvoze, ci zostanu ak rodicia (vacsinou nie) A uz sme aj viezli sest deti na oslavu nejakych 60 km (boli sme jedini okrem organizatorov, ktori maju sedemmiestne auto)

zrzulka
autor
4. jún 2017

@vroni to je prave ten problem ze mame klasicke auto a tych deti je viac ako dovezieme/odvezieme a na druhej strane nechcem ho sklamat ak mu nikto nepride (sa uz tesi velmi) A zase viem ze nejaka luka s opekanim nemusi byt pre rodicov deti ktore nechodia do lesa atraktivna . Moj syn vsak toto miesto miluje a chcel by mat oslavu prave tam, ukazat toto miesto kamaratom. Aj mne sa to zda uplne super. Ale tiez si neviem predstavit ist tam v tyzdni na hodinu ci dve kedze im chceme spolu s manzelom spravit opekacku... Idealne by bolo keby prisli aj rodicia, o com mozem asi len snivat 🙂)).

sense
5. jún 2017

Prave pre deto kt do lesa nechodia to moze byt zazitok...ale ako pisala @vroni spravne pozvanky kde bude miesto,cas, vas telefon plus formulka ze prosite o potvrdenie ucasti a este by som tam dopisala co v prip ak bude zle pocasie...

dominika6
5. jún 2017

@zrzulka my sme bežne robili deťom oslavy narodenín doma..
ked dcére prišlo na solavu 18 spolužiačok ostala som mierne v šoku....
kedže som ich vyhnala von na záhradu,v altánku mali komplet občerstvenie,v dome bolo ticho..oni sa zabavili aj bez nás,takže nejaké organizovanie čo budeme robiť každú hodinu sa nekonalo..
druhá dcéra si pozývala kamošky tiež,do počtu som sa jej nestarala..
odnietam robiť šofera,či investovať do zábavného centra pre 20 detí..

rozmysli si kde to chceš,robí sa to v sobotu a rodičia nech ich dopravi a aj nech si po ne prídu sami.

v posledných rokoch dcéry upustili od mechechce vo velkom štýle..
pozvú si 2-3 kamošky,ktoré u nás aj spia..

ovca celá,vlk sýty..

dai
5. jún 2017

@zrzulka ber to tak ze takato oslava bude narocna najma pre teba - neviem ci sa decka zabavia same, podla mna na luke aj hej ked bude vhodna kombinacia deti... toto by bolo najvhodnejsie zorganizovat spolu s rodicmi, ako organizator by som ale teda aspon zabezpectila jedlo na gril, jasne ze tortu ( to je zaklad detskej oslavy na rodenin ) etc. ... v tych detskych centrach je to omnoho jednoduchsie kedze organizaciu preberaju za teba cudzi ludia, akurat jasne ze financne omnoho narocnejsie... u nas su oslavy vzdy cez vikend a na 90% deti vozia rodicia, niektori aj ostavaju, je jedno kde oslava je, cize treba ratat aj s pohostenim pre nich

zrzulka
autor
5. jún 2017

@dominika6 presne to je moja predstava 2-3 deti ako doteraz , ale odkedy je syn v škole tak sa pozývajú spolužiaci minimálne 5-6 ks, rodičov tých deti nepoznám vôbec a my mame 2 izbový byt cize musíme mat akciu vonku len tiež ta zodpovednosť za dieťa čo sa týka odvozu 😉 a tiež sklamanie môjho dieťaťa keď mu nejaký spolužiak odmietne prísť na jeho obľúbené miesto 🙂 a on zase mc donald či skakacie centrum neobľubuje a ďalšia vec bývame v okoli Ba cize aj keby som našla niečo čo by sa mu páčilo v ba tak tiež s tým majú rodičia starosti odviesť ich tam ...

zrzulka
autor
5. jún 2017

@dai mal minuly rok na obľúbenej lúke a to sme volali len jedného kamaráta a plus kamosov mimo škôlku boli tam spolu s rodičmi cize pohoda . Tomu skolkovemu kamosovi sa to miesto tak zapáčilo že sám mal oslavu potom tam 🙂 a odvtedy sme boli na tom mieste aj mimo oslavu viac krát , deti to tam milujú je tam potok čo viac deťom treba , toto je vysoká latka 😉 nemôžem ho zavrieť do uzavretého priestoru na hodinu 😉 dve kde sa deti rozpŕchnu 😉ale taktiež nepoznám všetkých rodičov a viem že niektorí proste takéto akcie neuznávajú a teda Mc donald by prijali možno skôr. My nemáme možnosť dvora cize jedine nejaké centrum, nejde ani tak o peniaze veď aj ta opekacka niečo stojí ( možno nejaký animátor ) ale skôr o to že ľudia sa odklonili od prírody a teda nie každému vyhovuje aby sa jeho dieťa domov vrátilo zacmudene či zablatené 😉

dai
5. jún 2017

@zrzulka tych moznosti na oslavu je milion... ja som uz mala prenajate detske centrum myslim rafael sa volalo - velka zahrada - animatorky tam s detmi hladali poklad, zazila som aj oslavu kde rodicia v prenajatej zahrade robili grilovacku pre syna - ziaden iny program nebol etc. ... u nas na skolu chodi kopu deti z okolia ba ale rodicia nikdy nemali problem dieta kdekolvek priviezt...
na tvojom mieste by som to videla aj ako moznost spoznat rodicov - my sme fajn partia napr. vdaka tomu sa nam dari vela veci presadovat v skole co chceme... u mna mali deti od tych 10 - 30 deti na oslavach - postupne sa to cislo mensi ako deti rastu, ale v tom veku 6 rokov podla mna chcu pomaly kazdeho koho poznaju - ak ti to dovoluje financna situacia tak je easy peasy nieco take zorganizovat....

zrzulka
autor
5. jún 2017

@sense určite , som si istá že by to pre deti bol zážitok len musím spracovať ešte ich rodičov a to je ten najťažší oriešok lebo nie sú zvyknutí vyjsť zo svojej zóny pohodlia 😉 ale urobím to tak nech je syn šťastný a keď mu príde jeden kamoš bude jeden 😉 synovi vôbec nejde o darčeky ale o to aby sa vyjasil na obľúbenom mieste , on to tam proste miluje

zrzulka
autor
5. jún 2017

A ďakujem za priradenie ohľadne termínu lebo zatiaľ čo bol tak vždy to bolo v týždni 😉ja by som dala určite sobotu nech si to decká užijú ...

zrzulka
autor
5. jún 2017

@dai Waw tak tomu sa už hovorí oslava 30 deti 😉 a presne to by sa mi páčilo keby prišli aj rodičia , mohli by sme aj guláš pripadne uvariť a presne ako píšeš spoznať sa keďže do 9 ročníka sa budeme stretávať ( s niektorými ). V každom prípade pošlem deťom pozvánky a uvidíme koľkí potvrdia účasť a podľa toho sa zariadim , inak aj ta prenajata záhrada sa mi páčila tiež som zvažovala ale predsa len lúka je bližšie 😉

dai
5. jún 2017

@zrzulka drzim palce aby to vyslo podla vasich predstav😉

fokuska
5. jún 2017

@zrzulka Preco sa vopred tak velmi obavas, ze deti nepridu a ze rodicia s tym budu mat problem, ked ich vobec nepoznas? Mam pocit, ze dopredu si z toho robis problem ;)
Urobila by som pozvanky, napisala miesto, cas, pripadne nejaky "program", ak sa to bude niest v konkretnom style (napr. indianska osada, a pod.). Ako uz bolo spomenute, dopisat co v pripade zleho pocasia, dat na seba kontakt a ze prosis od odpoved.

Rodicia zavolaju a rovno sa mozete dohodnut, ci deti privezu, ci ostanu opekat s vami, alebo o ktorej maju pre deti zasa prist. Niektori sa medzi sebou mozno poznaju viac a mozu priviezt naraz 2-3 deti.

katrinka8
5. jún 2017

Ja byť Tebou, asi by som sa vopred dohodla s danými rodičmi detí, ktoré plánujem pozvať (alebo teda syn) a povedala im, čo a ako plánujem, prípadne ak máš medzi nimi nejakú maminu/ocina, čo ste aj Vy kamaráti (že nielen deti), tak by som ich pozvala na oslavu tiež - aspoň ako "psychickú podporu" 😉 Neriešila by som to cez pozvánky, ale asi by som každému rodičovi zavolala a tak sa dohodla, spýtala sa, či majú možnosť tam dieťa doviezť (ak je to vo vedľajšej dedine, tak snáď to nebude problém) a pod. Mne sa toto napr. tiež viac páči ako oslava v centre.
Tiež by som si asi dala nejakú hranicu, koľko detí som ochotná takto zabaviť. Mne sa moc tieto "mega oslavy" medzi spolužiakmi nepáčia, chápem, že má dieťa nejaké cca zo 3-5 kamarátov, ale viac mi už pripadá príliš.
My robíme dcére oslavu na záhrade u rodičov, starký jej chodí variť guláš, prídu sesternice, bratranci, kamarát od susedov, a poobede sa v rámci zábavy prídu zastaviť aj ostatné deti - kamaráti od susedov. Ale darčeky napr. si nenosia, proste prídu sa zahrať, a ak náhodou donesú darček, tak ozaj drobnosť v zmysle pastelky, kriedy, bublifuk, čokoládka, vlastnoručne nakreslený obrázok a pod. Pozvánky im nedávame, veď vidia, že sme tam, tak môžu kedykoľvek prísť 😉 Dcéra má v škole len 1 kamártku, s ktorou sa stretáva aj mimo školy cielene - vlastne túto 1 má ako najlepšiu ešte od škôlky. Ale to som aj ja kamoška s jej mamou, tak viem, že keby dačo, tak by v pohode mi prišla pomôcť a aj ja jej.

katrinka8
5. jún 2017

Inak baby, načo hľadať deťom animátorov 😲? Mne to je veľmi cudzie, podľa mňa také deti sa predsa vedia samé zbaviť, my sme práve teraz deťom presunuli v záhrade domček a pieskovisko na opačný koniec, aby boli ďalej od nás - dospelých, lebo sme zistili, že keď nie sú toľko pod našimi očami, oveľa lepšie sa vedia zahrať, skôr si vedia vymyslieť zábavu a aj sa viac uvoľnia. A na takej lúke to musí byť pre ne doslova raj, len ich tak vypustiť... ❤🌳🌳🌳🍀🔥

dai
5. jún 2017

@katrinka8 tak tvoje dieta ma malo kamaratov tak potom je to fajn - moje su napr. velmi spolocenske a oblubene - teraz s vekom si uz starsia uvedomuje ze tych naozaj kamosov nie je az tak vela ale okolo tych 6 rokov ich vnimala vsetkych na tej istej urovni... s rodinou mame oslavu osobitnu, detom robime len pre deti plus rodicov deti... ja to mam celkom rada... a naco animatorov? no -ked ty sa venujes rodicom tak by som asi nechcela aby 30 deti lietalo niekde po luke pri rieke bez dozoru - ci ty by si si to vzala na zodpovednost? jasne ze 2 deti sa zabavia v pohode same, ale pri vacsom mnozstve uz trochu organizacie nezaskodi...

bosoriak
5. jún 2017

Tak ja to robim tak, ze pozvanky davame aspon 6 tyzdnov pred oslavou, dcera si vyberie koho chce pozvat (mali sme do 7 deti), dali pozvanky s mojim cislom pre potvrdenie ucasti. Bolo mi jedno, ze rodicov nepoznam, ved rodicia tam ani neboli, hlavne, ze deti sa poznaju. Ak niekto odmietol ucast, pozvali sme ineho.
Nerob si problemy, kde nie su. Ak nebudu chciet prist, nepridu.

Skor by som sa zamyslela, ci zvladnem x 6-7 rocnych chalanov pri otvorenom ohni 😉 V takomto pripade by som urcite aspon jedneho ineho rodica poprosila o pomoc.

A aku oslavu chce tvoj syn, taku bude mat. Ak sa niekomu nebude pacit, to je jeho problem. Najlepsie by bolo, aby si mala nachystane nejake aktivity, hry, nieco, co mozu robit konstruktivne, pretoze ak ich nechas len tak, bude z toho problem. Moja dcera napr. vymyslala aktivity sama na 3 hodinovu oslavu sme mali asi 8 aktivit. A chvalabohu za to, lebo akonahle boli decka minutu bez programu, uz zacinali vymyslat hovadiny. Tymto zdravim vsetky ucitelky a opatrovatelky, ze netusim, ako to robia. 😀

nevestickka
5. jún 2017

ahoj, mam tiez skolacika a zatial to vsetci spoluziaci riesili tak, ze dieta napise pozvanku konkretnym pozvanym kamaratom, na pozvanku rodicia pripisu svoje telefonne cislo a ze prosia o potvrdenie ucasti napr. do 15.6.2017. Co sme boli na oslavach zatial, tak maximalne 1-2 deti neprisli kvoli chorobe. Ved pre dieta je to velky zazitok, ze prave ono bolo pozvane, tak verim ze si to u rodicov dokaze vybavit aby mohlo ist 🙂 toho by som sa nebala. A ze to nebude herna ci mcDonald? Prave to je super, urcite by som na pozvanku napisala ze to bude grilovacka na luke, aky priblizne program deti caka a co si maju priniest so sebou (plavky, krem na opalovanie ked spominas potok?) uvidis ze oslava bude perfektna a uzije si to nie len Tvoje dieta ale aj spoluziaci s rodicmi! Dopravu by som nejak extra neriesila - vedlajsia dedina nie je snad 30 km cesta, tak vacsina si to bude vediet uz nejak zariadit. A ak by bol niekto bez auta, tak sa dohodnete uz priamo po telefone, urcite sa dake riesenie najde.

dai
5. jún 2017

@nevestickka keby aj bola 30 km... tak je to 20 minut cesty - to hadam rodicia daju... inak to robime rovnako - pozvanka s telefonom, nech sa mi ohlasia... na mieste konania vzdy cakam +- 2-3 deti, co viem ze su naj si overim osobne ( pripadne rodicia mi sami potvrdia )...
@bosoriak tak ja som tu mala minuly rok 5 dievcat na prespanie ( taku malu oslavu sme robili prvykrat ) - v noci super - baby klabosili... ale teda to poobedie som im vymyslela nejake 4 aktivity a aj nakupila veci nato - uprimne, vyslo ma to podobne ako oslavy mimo domova... ten program som samozrejme nemusela pripravovat, ani sa o decka tak starat - ale chcela som aby mala aj jej kamosky mali zazitok - co sa aj podarilo takze spokojnost velka...

zrzulka
autor
5. jún 2017

@fokuska to je fakt 🙂 nechcem sklamat syna, on sa velmi tesi... hej tiez si myslim ze to az prilis cele riesim, ved ide len o detsku oslavu, skor ma zaujimaju take tie prakticke veci ohladne toho lebo iba raz sme bola na oslave tohto druhu pozvani a teda niektori rodicia s tym mali problem ☹ Co samozrejme nemusi byt nas pripad 🙂 dakujem za nazor
@katrinka8 presne takto si predstavujem detsku oslavu, mne tiez nesadia tieto megalomske party v style pozvem vsetkych spoluziakov, syn je kamarat s kazdym ☹ A ja introvert takze aj tu vidim problem ze ma to vyslovene unavuje ale tak co clovek neurobi pre svoje dieta ked po tom tuzi ze ano?

margaretka
5. jún 2017

Ľahké to je keď máte dom záhradu ale kto býva v paneláku je to zlozite ..presun deti či už na lúku alebo do mesta je náročnejší. V byte susedia zúria že je hluk aj keď je to o 17 podvečer, oslavy v centrách pre 10 deti 150e, robili sme rôzne aj doma aj v centrách aj v lese aj som robila super program súťaže a aktivity,aj si oni sami,aj animatorka vyskusane za 8r mame rôzne,ale e všetko je to o deťoch ktoré aj vo veku 4-10r sa dokážu nudiť aj na fasa oslave,alebo oduvat ofrflat je jedno či mali 4 roky alebo o trochu neskôr 10.

dominika6
5. jún 2017

@zrzulka tak ked bývate v 2iz. byte tak potom ozaj vonku a pozvať 3 deti,s tým že ho privezú k vám domov,4 deti odvezieť v aute v pohode..a večer si po ne k vám domov zas prídu..
na pozvánku dáš čas : 13:00 príchod 18:00 odchod..
a myslím že na lúke sa ti 4 deti nerozprchnu..ved tam bdeš s nimi..
sklamaný bude stále lebo vzťahy sa budú vyvíjať každým rokom a každý rok s bude kamarátiť s inými..

margaretka
5. jún 2017

A niektorí rodičia majú problém so vsetkym niektorí sú zlatí dovezú si dieťa prídu poň presne podľa pokynov na pozvanie iným sa musím prosiť ešte v deň oslavy nech mi dajú vedieť či rátať s ich dieťaťom a sú rodičia kt. Keď dáme pozvánku obratom odpovedia potvrdia účasť.

katrinka8
5. jún 2017

@dai - nuž, ja by som teda nerobila určite oslavu pre 30 detí 😀 - mne je toto cudzie napríklad úplne, pozývať "plošne" celú triedu napr. preto si myslím, že teda tých cca 10 detí sa na lúke podľa mňa zabaviť vie - nevravím bez dozoru, ale bez organizovania zábavy 😉 U nás v záhrade býva bežne 8 -10 detí, a nemajú problém si vymyslieť zábavu na celé hodiny. Ale možno je to tým, že tie deti sú spolu celé leto vonku, a majú medzi sebou taký ten "záhradný" vzťah, a nie že sa raz za rok stretnú v takej zostave na takom mieste. A mňa ešte fascinuje ten ich svet víl, škriatkov, hry na skrývačku, naháňačku, hľadanie pokladov, maľovanie na cestu, na tvár, tvoria, kúpu sa, skáču na trampolíne, hojdajú sa... a podobné detské hry, čo si vymyslia. Preto mám pocit, že im do toho proste nechcem a ani netreba zasahovať. Stačí ich sledovať proste.

margaretka
5. jún 2017

@katrinka8 to je najlepšie..ak je možnosť záhrady

zrzulka
autor
5. jún 2017

@margaretka Presne syn bol na oslave dietatu co bol aj problem zohnat darcek lebo on preferuje hry na tablete. Myslim ze takemu dietatu luka ozaj nic nepovie a predpokladam ze ani na tu luku nepride 🙂Neda sa vyhoviet kazdemu, urcite by bolo jednoduhsie organizovat oslavu doma, ale to by si zase mohol zavolat 2-3 kamaratov, kedze v mini bytiku si neviem predstavit organizovat oslavu pre huuuf deti...

zrzulka
autor
5. jún 2017

Dakujem este raz vsetkym 🙂 Ste super... hned mam v urcitych veciach jasnejsie. ja este riesim aj take zeby som rada len jednu detsku oslavu a jednu v rodinnom kruhu 🙂 tiez na zahrade ale na opacnom konci republiky ... moj syn je proste na garden party stavany uz do malicka... Vzdy ked som sa ho pytala ci by nechcel oslavu niekde v uzavretom priestore tak nie, on proste vonku... dobre sa narodil, v zime by to bol problem 🙂

dai
5. jún 2017

@katrinka8 potom fajn ak to mas takto... my byvame v meste a moje deti maju okrem rodiny vacsinu kamaratov prave deti zo skoly a skolky ( plus dom ) - takto ako ty pises sa oni hraju kazdy den v skole - maju pekny dvor so zakutiami - na vily a neviemco sa hraju uz roky ( uplne vlastny svet ) - v kazdom pripade deti su z celej ba a okolitych dedin... cize ked sa chceme stretnut s rodicmi ci deti spolu tak musime nieco zorganizovat - oni su super trieda, zohrata partia a pozname sa vsetci uz roky - taketo oslavy organizuju vsetci rodicia - cize za rok sa tak cca. 15-16x maju decka sancu stretnut a spolu sa zabavit - tej neviazanej zabavy maju kopu, tie oslavy su skor o specialnych zazitkoch...

dai
5. jún 2017

@meluela 🙂 ten clanok je tak subjektivny a tendencny🙂 kazdy predsa moze spravit oslavu aku chce - ako som pisala , u nas je normalne ze na oslave zostavaju rodicia , detto mame na darceky financny limit, zaujimame sa o dane dieta co ma rado a jasne ze sa gratuluje z oci do oci -... u nas sa ziadne deti nevyberaju ( to skor na tie pidi oslavy ) pozyva sa cela trieda... ja napr. mojim detom nedovolim vsetky darceky hned rozbalit - rozbaluju ich postupne ( aj ked napr. dcera si praje uz viac menej len knihy takze cita za radom...) cize odsudzovat oslavy len preto lebo autorka ma zlu skusenost🙂 co takto si spravit vlastnu apodla toho sa nato pozerat? a ako som uz pisala - to ze sa spravi detska oslava vobec neznamena ze sa nerobi aj oslava v rodinnom kruhu ( u nas dokonca 2 - 1 priamo v den kedy ma dieta narodeniny - len rodicia a surodenci, 2ha vikend nato obycajne rodinnou slavnostou...)