Oslava prvých narodenín s veľmi malým rozpočtom

diabliq6666
29. feb 2012

maminky...dcerka bude mat za mesiac 1.rocik a chcela by som jej urobit oslavu,ale berem len rodicak,takze moj rozpocet je velmi nizky...ak mate nejaky napad,sem s nim...vdaka za rady

zazalienka
29. feb 2012

@diabliq6666 no to je ohromné.. čo Ti bránilo ho dať do RL? do prdele, takých chlapov niekam poslať..

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@zazalienka bud musi ist on somnou na matriku a tam uznat malu za svoju alebo az na zaklade sudneho rozhodnutia sa da zapisat do rodneho listu...malu za svoju neuznal a sud kvoli otcovstvu este nebol

zazalienka
29. feb 2012

@bianca ja som mala vyčlenených max. 40 € aj tak sme minuli viac.. a keď rátaš ešte výzdobu.. eurá veľmi rýchle naskáču.. ak by som mala ísť do detailu, zober koľko zje chlap, niečo sa popije, sladké, čipsy, euro k euru a kopa prachov v čudu.. ja keď som si spomenula čo som mohla všetko za to malému kúpiť tak hotovo.. druhý rok sme oslavovali len tak symbolicky, seklo ma v krížoch, tak som ani nepiekla, len babka mala pocit že musí niečo uvariť. a spraviť tortu .. ja som nevládala.... myslím že malý bol aj tak najradšej, že má obidvoch rodičov doma a ešte ako bonus nevlastnú sestru..
je to naozaj u každého v rámci finančných možností.. môj MM bude mať v novembri 40 a ja už rátam "škody" 🙂

bianca
29. feb 2012

@zazalienka ja ked nemam tak proste nemam.Nemam na ,,znackove,, vody ani na alkohol.Myslim ze oslava je o niecom inom ako o jedle a piti.Aspon u nas je to vzdy az na poslednom mieste.Kazdy sa aj tak venuje malej,pozerame fotky a sem tam niekto nieco zobne pije vodu s Lidli.Tot vsio.

terina25
29. feb 2012

prvé,druhé a už aj tretie narodky sme oslavovali u nás doma.bolo nás 11 ľudí- moji rodičia,svokrovci,sestry s manželmi,ja a manžel,neter+ 1 dieťa. mali sme balony cca nejaké 5 kusy,1 girlandu.Na 1.rok sme mali aj papierové tanieriky macko pu,tanieriky a klobúčiky na hlavu.Inak mám to stále odložené do budúcna 😀 na 1.a 2.narodky sme kúpili tortu - cca 20 eur.teraz na 3.narodky som robila doma-čo ma vyšlo cca 6 eur.občerstvenie som robila len obložený tanier - šunka,saláma,syr,paradajka,paprika,vajíčko,každý si vybral čo chcel.Boli aj nejaké chipsy,soletky.Samozrejme malinovky(obyčajné lidl alebo tesco),víno,pálenka - ale stačila 1 fľaša pálenky a 2 fľaše malinovky 😉 koláče sme nemali.a najdrahší bol asi ten darček pre dcéru na 1.rok dostala hojdacieho koníka ten stál 50 eur.a teraz na 3.narodky cikajúcu bábiku - za 25 eur - v akcii 😀

takže keď to tak počítam,tak na prvé narodky sme dali možno takých cca 40 eur na oslavu,ak nerátam darček.

inak my sme nepozývali nikoho.každý prišiel sám.a určite to nie je cirkus.j8j a aby som nezabudla,tak prvé narodeniny dcéry som už bola tehu:o)))))

estterka
29. feb 2012

pre koho je oslava? pre dieta,aby sa zabavilo-to bola apson moja priorita a detom staci malo. balony,bublifuk(my sme im robily bubliny) vylozit hracky co ma vas drobec doma a oni sa zabavia spolu. to je zaklad destkej oslavy pre mna,aby deti mali radost a k jedeniu im staci tiez malo ku stastiu 😉

mirkita
29. feb 2012

@diabliq6666 moja rada- povedz si ci chces potesit najma dcerku alebo pripravit nieco specialne pre ucastnikov...v prvom roku uz sice deticky vnimaju ale je im jedno ci bude 3chodova vecera alebo bude oslava trvat cely den...my mame starych rodicov daleko od seba tak sme to spravili na 2x a bolo to fajn...dve nenarocne torticky a ludia ktorych ma maly rad....plus male darceky ktorym sa potesil....nastastie nik v rodine ani necakal nejake velke halo okolo toho tak nebol nik sklamany 🙂
je asi pekne mat milu torticku, pekny darcek a ludi ktorych ma dieta rado ... a ked nie ani to tak aspon prijemnu atmosferu a usmiatych rodicov 😉

zazalienka
29. feb 2012

@bianca my tiež kupujeme vody a pitie v Lidli, dobré a lacné.. a vieš si predstaviť že niekde si 2-3 hodiny, a zobkáš len paličky a vodu? tak potom treba popredu povedať všetkým najedzte sa dobre doma, lebo tu nebude.. ako som písala, nemáme na rozdávanie, som vďačná za každé € ktoré malý dostane a ja mu niečo kúpim..
ako nič v zlom, naozaj ale pokiaľ financie nepustia, myslím že to každý pochopí... keď sme mali v rodine ( u súrodencov ) jedno, prvé dieťa, tak to bolo obr halooooo.. keď už je teraz na obidve strany dokopy 13 detí aj s našimi, tak to už je fakt sila..
no a treba mať na pamäti jednu vec - oslavy a darčeky sa zvyknú vracať.. myslím tým Tí ktorých na paličky a vodu pozvem ja a donesú darček, tak automaticky rátajú s tým, že pozvú aj oni.. bude treba kúpiť darček naspäť, lebo sa to "patrí" a aj oni doniesli..
preto v rámci rodičovskej dovolenky a okresaného príjmu moc neuznávam takéto oslavy.. proste sa to nedá dokola ufinancovať..
ale to sme asi už mimo otázky..

@diabliq666 držím palce aby bol aj vlk sýty aj ovca celá.. peniaze sa nedajú nakresliť, ale dá sa urobiť skvelý deň malinkej s úžasnou maminkou, ktorá ju ľúbi..

bianca
29. feb 2012

@zazalienka ja robim stale jednohubky a chlebicky.Toho sa narobi vela a kazdy pozobe.Jedinu x chodovu oslavu sme mali na 1.naodeniny ale to nebolo z mojej hlavy a ani som to neorganizovala.My sa urcite vlezieme maximalne do 40 € ked to robime doma posvojom a to pocitam do toho aj tortu.My zatial nemame komu vracat.Jedine dieta,jedina neter,jedine vnucam,jedine krstna.My dospelaci sa samozrejme revanzujem vzdy

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@mirkita chcem,aby mala mala krasnu pamiatku,aj ked teraz este nevnima vsetko..po vianociach viem,ze vnima dost na to,aby si to uzila🙂))oslava bude len v rodinnom kruhu a oni vedia v akej som situacii,takze vedia,ze to nebude nijaka mega oslava

xenia555
29. feb 2012

No u nas musi byt hlavne torta so svieckami a detski hostia. To sa hlavne rata. Ostatne je detom skoro jedno. Tie starsie sa tesia aj na darceky, nemusia byt drahe, ale hlavne aby im sadli.
Tortu robim s detmi spolocne. Vacsinou Sacherovu - vlastnorucne ozdobenu detmi - proste navalaju na nu, co mame 😀 lentilky, ozdobne gulicky, srdiecka .. ak sa nájde aj dáka postavička z kinderka a samozrejme sviecky. Ved treba fukat. 🙂

mirkita
29. feb 2012

@diabliq6666 tak potom super... 😉 ja som kupila baloniky, spravila torticku a to bolo tak vsetko 🙂 nemali sme ani ziadne specialne obcerstvenie.....planujem snad na oslavu 2 rokov spravit nejaky rodinny obed, resp. rodinne obcerstvenie - svagrina tak spravila, bolo to fajn lebo sa stretla rodina vychod - zapad 🙂 je fajn ked raz za cas su vsetci pokope a to su vzacne chvile ak ludia byvaju daleko...a ak su vsetci normalni a chapavi tak je jedno ake je obcerstvenie...

zazalienka
29. feb 2012

@diabliq6666 zabudla som jednu 6 🙂 prepáč..

bianca
29. feb 2012

@diabliq6666 a sud o urceni odcovstva bude?Dufam ze mu to nenechas len tak prejst

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@terina25 ja asi tiez urobim nejake zo dva studene taniere,nech si dospelaci daju na co maju chut...detom nachystam ovocny tanier🙂tortu sice budeme mat dvojposchodovu,ale to len preto,ze spodok bude cokoladovy(moja maka vie uzasnu cokoladovu tortu)a vrch bude biela,aby aj deti si mohli dat

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@zazalienka v pohodicke🙂moja opicka kazdy den vie,ze ju milujem najviac na svete🙂

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@bianca ak ho najdu tak bude..som bola na sude,hladali ho kade tade aj v cechach,ale je to tazke,ked tam nema ani prechodny pobyt a presnu adresu nemam☹

zazalienka
29. feb 2012

@diabliq6666 vieš, ja som zistila že nepotrebujem absolútne nič, ani handry, ani obchody, žúry a neviem čo ešte.. stačí že som s Miškom a s tatinom a je nám fain.. a na rodičáku sme schopné ušetriť aj z toho čo nemáme...

bianca
29. feb 2012

@diabliq6666 hm a pisala si ze mamicka ho krije.To co je za cloveka?Taky chapun.Dufam ze ho sud alebo policia dohlada

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@zazalienka to mas pravdu..aj ked najnovsie ma caka 50 € vydavok,s ktorym som nepocitala☹

diabliq6666
autor
29. feb 2012

@bianca som neverila,ale robia,co mozu...jeho matka je presne ako on..on malu nechcel takze nie je dovod a o nu zaujimat

bianca
29. feb 2012

@diabliq6666 budem ti drzat palce moja.Neboj.Bozie mlyny melu pomaly ale isto.Raz dojde aj nanho

maca_p
29. feb 2012

@diabliq6666 ak je bio otec na slovensku zamestnany, ta ho policia alebo sud zistia cez socialnu poistovnu, prostrednictvom ktorej bud on alebo zamestnavatel odvadza davky soc. pois.

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@maca_p bio otec nie je zamestnany na slovensku...viem,ze je v cechcach,ale oficialne zamestnany nie je...videla som spis a hladali ho nielen cez socialnu poistovnu,ale aj register obyvatelstva a taktiez aj v cechcach aj cez sudy

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@bianca to viem...parkrat sa mi to potvrdilo🙂

ejuska79
1. mar 2012

@diabliq6666 u nas boli s tych mensich deti - 3 rocne, 2 dievcatka 2,5 rocne a jeden 4 rocny a potom nasa ninka....a tie vacsie deti 10-11 rocne to uz neratam, tie mali svoje hry (bratranci)..len vonku to bolo ozaj ine ako vnutri...ja by som do bytu tiez toklo ludi nenapratala, ale kedze sestra ma dom a dovolila - teda ponukla sa, ze mozme sparvit oslavu na dvore, tak to bolo fajn....inak som to mala naplanovane tak, ze jedna rodina vtedy, druha vtedy, kamosi inokedy a proste bolo by 10 navstev..

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@ejuska79 tak dalo by sa urobit oslavu u nas na chate,ale tam malu po styroch nemozem nechat behat...a predpokladam,ze za mesiac sama behat este nebude behat..takze lepsie urobit oslavu doma..ved ak sa vojdeme vsetci na vianoce,tak sa vojdeme aj teraz🙂

zuzin78
1. mar 2012

ahoj , my mame tiez za mesiac 1 rok , a viem ze jej je to uplne ukradnute, a ani to este nechape ze ma narodeniny. 😉 bude mat tortu a za nu sviecku sfukne starsia dcerka. ona auz ako tak chape co sa deje, my budeme oslavovat na dva krat, nakolko moji rodicia su odo mna 200 km, takze tu nas bude max 7 ludi a doma na severe slovenska max tiez 7 ludi. a to vsetko bude len na taku hodinku a dost. ani baloniky nebudeme mat, to az ked bude starsia, ak to bude chciet 😉

anjelicek26
1. mar 2012

@diabliq6666 - sud o nahradne vyzivne si nepoziadala? Ved to dieta nieco musi jest a nieco si obliect.

Ak by nam nevychadzali peniazky, tak by proste bola oslava rodiny kruh - ja, manzel, dcerka a syn, proste "lebo sa to musi", kazdy by vedel, preco velku oslavu nerobime. Ak by niekto chcel oslavit s nami, kludne nas moze pozvat a pripravit pohostenie - napr. svokra ci babka. Dietatku povesat balony, girlandy, ako uz baby pisali, neni nad nafukany balon 😅 Radsej usetrene peniaze z oslavy pouzit ja neviem na listky do zoo ci na termalne kupalisko, ist tam s dietatom, nech si ten svoj den extra uzije. O to vlastne ide. Nie o to nakrmit pribuzenstvo.

diabliq6666
autor
1. mar 2012

@anjelicek26 poziadala som aj o predbezne opatrenie ohladom vyzivneho,ale mi ho zamietli☹
ja pozyvam len rodinu...balonika moja mala miluje...vzdy,ked ideme kupit mliecko,jeden dostaneme🙂nastastie moje pribuzenstvo vie v akoej som situacii,ale obcerstvenie vobec neriesi🙂))