Platí sa za krst vo farskom kostole?

chavierka
17. júl 2011

ahojte, onedlho nás čakajú krstiny vo farskom kostole a neviem či sa "niečo" dáva farárovi za krst alebo ako to prebieha. Nebude to krst len nášho bábätka, ale skôr hromadný v meste. Po ukončení krstu pôjdeme s farárom všetci rodičia dozadu, tam nám vypíše krstné listy a neviem, aká situácia nás tam bude čakať, či niekto niečo z tých rodičov dá alebo nedá...Nemyslím si, že by sa im malo niečo platiť.

mamabiba
17. júl 2011

@chavierka Za krst sa platí. nemajú to presne stanovené koľko, je to dobrovoľný dar kostolu. Najlepšie je sa priamo opýtať farára a on ti povie, koľko asi máte dať.

skuste1983
18. júl 2011

Platiť za krst nie je povinné. Ako píše mamabiba je to "na kostol". Ak chcete dať, je možné vložiť tieto peniaze aj do pokladničky, do ktorej sa vyberá milodar. Buď len voľne vložiť, alebo do obálky a na ňu napísať "krst". Prajem krásny zážitok, v našom kostole je to taká malá "slávnosť".

sirael
20. júl 2011

@chavierka Ahoj, my sme mali krst teraz v nedelu. 🙂 Platili sme mu cukrikmy, ktore dava detom po omsi. 🙂 Ale to nam on sam povedal, ze on nechce ziadne peniaze, ale ked chceme nieco dat, tak cukriky...🙂 Tak urcite sa ho spytajte...🙂

matricia
4. feb 2013

tak to je nenarocny a skromny fararko, aj my budeme mat krst teraz v sobotu, takze nieco by sme asi mali tiez dat🙂, nejake peniazky a kolaciky

mami.sk
13. feb 2013

my sme nič neplatili oficiálne len sme dali nejaký "milodar" na kostol a pre kňaza nejaký ten koláčik 😉

nikoleta2011
3. mar 2013

Ahojte maminy, moja otázka sa týka krstu, ale...
z prvého manželstva mám syna, ktorý má už 9 rokov a chcel by sa dať pokrstiť. No jeho biologický otec s tým nesúhlasí. Je právne napadnuteľné zo strany môjho ex, keď dám syna pokrstiť bez jeho súhlasu? Ďakujem

helena56800
3. mar 2013

@nikoleta2011 Ahoj, ja si myslím, že to nezaleží na tvojom ex , ale na tvojom synovi. Najlepšie bude ak sa o tom porozpávaš s kňazom on Ti poradí. 😉

anazuz44
18. júl 2015

@nikoleta2011 Ahoj Niki, nekrsti ho vobec a máš po starosti, ked bude dospelý a ešte bude chcieť, tj v 18 rokoch tak nieje problém...

anazuz44
18. júl 2015

aj v dospelosti nieje problém...

vorkola
7. okt 2018

@nikoleta2011,nech sa da chlapec pokrstit,bude sa mu v zivote lepsie darit