Pod koľkými stromčekmi si vaše deti nájdu darčeky?

nikomutonepoviem
21. dec 2016

Ahojte žienky. Nestotožnila som sa so zvykmi mužovej rodiny a ak poviem svoj názor je to akoby pes štekal za oknom a chceli ho zahriaknúť. Dohodli sme sa,že naše prvé Vianoce budeme sláviť u nich,majú viac miesta a hlavne šlo o to aby svokrovci mohli byť s vnúčatami atiež svokru by asi porazilo keby nemohla nachystať tony jedla...No ale u nich som bola prekvapená,povedali že zazvonia zvončekom "prišiel ježiško" a deti si ku stromčeku....lenže u nich sa takto začína ja tomu hovorím "pochod za darčeky" Pretože tie darčeky sú unich,potom sa prejde k starkej po darčeky od nej, tam sme do večera takže keď prídeme domov ideme rovno spať takže naše darčeky si deti rozbalia ráno(nenosíme ich k svokrovcom lebo by s tým bola babračka všetko pchať večer do auta..) potom prídu svokrovci a ide sa k ďalšej starkej pod stromček a to všetko v presne určenom čase(ak sa nedodrži aspoň 2ľudia sa urazia a svokor kričí) no a potom na ďalší deň alebo neskoršie sa ide k ich "rodinným priateľom" kde majú deti ďalšie darčeky.... Keď som svokre povedala že ich susedom darček odnesiem dopredu nech ho dajú malému pod stromček pozerala na mňa ako na cvoka aže nie že to mu musím dať osobne...a to chce deti učiť na ježiška,tak to tomu decku nedôjde,že je to odo mňa keď to nedostane pod stromček na štedrý večer ale odo mňa pár dní potom? Niekedy mi je to smiešne a predstavujem si opitého santu ako nevie nájsť našu adresu a preto nesie darčeky pod 5 rôznych stromčekov. V mojej rodine to máme iné,keďze máme každý už svoju rodinu a bývame pár km od seba tak po prve aby sme nemuseli behať na aute hore dolu a po druhé pretože ako deti sme darčeky aj od rodičov aj od inej rodiny otvárali normálne pod jedným stromčekom doma,tak di darčky dávame tak týždeň dopredu,každý si ich doma skryje a vyloži pod stromček na štedrý večer a deti si nájdu všetko "od ježiška"pekne pokope a k rodine sa ide po sviatkoch kedy má kto čas -termin a hodinu návštev si neurčujeme však máme malé deti každý ma iný režim...deti donesú starkej ukázať darčeky čo dostali od ježiška a učia ju ako sa s tým narába, všetci sú vpohode a nikto sa s nikým neháda. Aký je vás názor? Môžete mi aj vynadať,keď to čítam jem čokoládu tak ma to nerozčúli 🙂 Ďakujem

michaelamilan
26. dec 2016

U bas he tradicia taka, ze nasa rodina( ja,moj chlap a nas syn) sme na stedry den doma. Tu dostane darceky od nas no a ostatne podla dohody a nalady. Darcek od mojej mamy je u nej a od svokrovcov u nich.

haimi
27. dec 2016

U nas tiez pod 3. Nase si rozbaluju u nas doma. Keď ideme na návštevu svokrovcov, tak tam majú od svokrovcov a manželovej sestri a u mojich rodičov su zase darceky z našej strany. Vôbec mi to nepríde divné, aj tak sa počas sviatkov chceme stretnúť, tak čo 😉

janyka
25. dec 2019

@nikomutonepoviem my sme na Vianoce doma. Na druhý deň ideme k jednej babke pre darčeky a potom k druhej babke pre darčeky. Pre nás všetkých je to takto úplne normálne.