Pokrstia nám dieťa, ak krstní rodičia nemajú birmovku?

matja
11. máj 2008

Má niekto skúsenosti s tým, že Vám pokrstili dieťa v katolíckom kostole aj bez toho, aby krstný rodič (krstní rodičia) mal(i) birmovku?

blesq
11. mar 2009

nemusi

gween
11. mar 2009

Nemusíí- ja som pokrstená, manžel tiež , a to je všetko. a máme krstného syna a aj malú krstnú dcéru. 🙂 Vyskytli sa síce aj nejaké prekážky, ale nakoniec nám to umožnili.

krasuliak
11. mar 2009

no podla krestanskych pravidiel musi mat vsetko!! ale niektori farari toasi maju na haku tie pravidla 😅 😅

missy97231
12. mar 2009

ahoj... suhlasim s krasuliakom 😉 podla cirkevnych pravidiel, krstny rodic by mal byt dospely krestan, a tym sa stavas az po sviatosti birmovania. pre mna ako veriacu a praktizujucu krestanku je to pochopitelne, pretoze ci je to rodic alebo krstny rodic,,, mal by byt dospely (t.j. pobirmovany), aby dokazal ist prikladom svojmu babatku 😉

gween
12. mar 2009

Missy - vystihla si to úplne presne! 😉

kocurko1
12. mar 2009

Caute. V teme Krst a vsetko okolo toho a mozno aj v tejto teme to uz bolo riesene. Z dvoch krstnych rodicov musi byt aspon jeden pobirmovany a mal by byt ako sa hovori ,,praktizujuci krestan,, - cize nejaky priklad pre to dieta. Druhy kvazi krstny rodic, ktory stoji pri krste moze mat status tzv. ,,svedok krstu,,. Podmienkou na to je, ze musi byt pokrsteny... to znamena, pri zmesanych rodinach, evanjelik moze ist v pohode katolikovi, jedine nepokrsteny clovek to nemoze byt.
Inak je to trosku skoda. My sme mali na sobasi za svedka neveriaceho cloveka, ktoreho si vazime, ale ku krstu uz nemoze ist, lebo sa tam vyzaduju vacsie garancie od toho cloveka. A celkom to chapem, my ako rodicia sme sa pri sobasi zaviazali vychovat svoje dieta vo viere. Kto to berie trosku vaznejsie nez vyzdobeny obrad, pochopi preco sa niektore veci vyzaduju.

petrahy
12. mar 2009

Je to na fararovi nam v Ba farar nedovolil krsnu preto lebo zila s priatelom mala aj krst, prijimanie a birmovku
Tu u nas to fara dovolil ale bola iba krsna zapisana jej priatel nie takze krsneho otca sme nemali
a to iste bolo aj pri tretom ale krsna bola svagrova a ona tiez s priatelom len zije a nie su zobrany
V dnesnej dobe mat v rodine vsetkych s krstom, prijmanim a birmovkou popripade manzelstvom v kostole je zda sa uz nerealne. je to velka skoda. mam pocit ze keby farari obcas nepolavili neboli by deti vobec krstene

zuzana581
12. mar 2009

Podla mňa záleží len na farárovi. Mojej malej krstná nemá birmovku a krstný je iného vierovyznania.

stanka7
12. mar 2009

Ahojte ja mám momentálne tiež problém mám byť krstná mama ale nemám birmovku takže som len svedok krstu manžel bude krstný nakoľko on má všetko.Ale poviem vám krstná mama mojim deťom tiež nemá birmovku a je krstná mama.Takže všetko záleží len na farárovi. 😲

sakura77
12. mar 2009

my sme mali zrovna v sobotu krst,nikto sa nas nepytal co mame a co nie,akurat si zapisali mena a datumy narodenia 😉 ale je pravda ze niektori riadne okolo toho vymrvaju a su strasne uvedomeli,nam ho nechceli povodne pokrstit ,lebo nie sme zobrati v kostole-a teraz je tu iny farar-a zrazu sa da

missy97231
12. mar 2009

my to tak berieme, ze to zalezi na fararovi 😀
takze by som to nebrala tak, ze jeden farar to dovoli a druhy zas nie... v situacii, ze farar ktory nedovoli aby bol krstny rodic nepobirmovany...ten farar je prave ten, co sa riadi pravidlami a hlavne svojim svedomim (ale tych je asi uz v dnesnej dobe malo,,, coz je smutne 😢 )
... a ti druhi - ti co pred krstom sa ani nespytaju, ci krstni rodicia su veriaci - holt,,, takych je sice vela, ale to su farari na oko - sice kazu ale sami tak neziju 😉 😒

gween
12. mar 2009

missy- ty tu píšeš aj za mňa??????? 😀

lea1
12. mar 2009

U nas v rodine svagrovci boli pozvani ich kamaratmi ako krstni rodicia k detom ineho vierovyznania ako su oni sami. A po krste sme sa dozvedeli od svagra ze ten farar sa potom pytal priamo na krste kto ma tu vieru aku ma mat dieta - tak nakoniec na krste - ktory bol doma drzala dieta babka. takze oni su vlastne krstni aj nekrstni🙂)) Boli iba svedkovia pritom ale funguju ako krstni inak po krste 🙂 aj tak sa da

lea1
12. mar 2009

My ked sme krstili tak sa nas pytal p. farar ci mame my vsetko a ci sme sobaseni v kostole a tak isto aj krstni rodicia. Krstni otec nemal birmovku tak bol pisany ako svedok, krstna maminka mala vsetko tak to stacilo a sobaseni boli v kostole. Krstni drzal normalne babatko pri krste ked mu liali vodicku. Takze tam chybala iba birmovka...

missy97231
12. mar 2009

gween, som rada ze nie som sama s tym istym nazorom 😀 😀 😀

danka.k
12. mar 2009

vsetko musi mat... ved ma ist dietatu prikladom a nie ze on nebude mat polovicu veci

lea1
13. mar 2009

Danka suhlasim s tebou - ak rodicia chcu dat dietatko pokrstit tak by mali vediet o com to je a nie urobit to iba zo zvyku alebo aby niekto nepovedal. A mali by mat vsetko.

habibi78
17. mar 2009

moj brat birmovku nemal a aj tak bol krstný.... nikto s tým problém nemal.....

danka2612
17. mar 2009

ahojte,ja som sobasena v katolickom kostole a mam vsetko spravene,moj manzel je pravoslavny a tiez ma ak krst,aj primanie a aj birmovku a bez problemov nas posobasili len trebalo povolenie od ich knaza.maleho sme krstili tiez v nasom kostole a bez problemov a krstni rodicia su katolici a maju vsetko spravene.ja si myslim ze to vela zalezi od farara ale ked sme katolici a davame dieta krstit tak to nieje len tak,musi v tom byt neaky poriadok,a farari maju svoje pomienky ktore musime splnat.

ewschen
22. jún 2009

ahojte...poradíte mi? som krstna..sestrinej dcerke...teraz sa druhej sestre narodilo dieťa..a chcu ma tiež za krstnú..myslíte že to môže byť? nebude v tom nejaký problém?

amadora
22. jún 2009

Teoreticky - musí, prakticky - nemusí, záleží od farára 😒 To isté pri svadbe, niekto nezosobáši pár pokiaľ nemajú sviatosti a niekto zosobáši kľudne aj nekrsteného pokiaľ bude súhlasiť že deti budú viesť k viere. Takže treba sa opýtať na príslušnom farskom úrade podľa mňa 😉

megi93
23. jún 2009

Ahojte, ja mám takú skúsenosť, že nám najprv nechceli malú pokrstiť pretože nebývame v tej časti mesta, ako sme si vybrali kostol, potom nám ju nakoniec pokrstili v inom a naši krstní sú dokonca evanjelici. Nikto sa nás na nič nepýtal, takže v pohode....len ma trošku zarazilo a zamrzelo, keď nám povedali, ža za krst sa farárovi niečo dáva...akože na opravu kostola. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto je už trošku vela. Akože keď by som mu nič nedala, nepokrstí mi dieťa? Pekné svinstvo....

pietra
23. jún 2009

ewschen, s tym nie je problem, je len na tebe, kolkym detom chces byt krstna 😉

grenadinka
25. jún 2009

ahojte ja osobne mam skusenost asi taky ze nasej malej musela ist za krsnu moja mama, 😀
ale bolo to len tak aby mi ju pokrstili.
ale mam kamaratku ktorej pokrstili dieta aj napriek tomu ze krstny rodicia boli evanjelici 😅 ,
jasne ze to bolo na dedine a vsetci boli spokojny aj farar aj oni.
mne uz druhe dieta nepokrstia len preto ze s priatelom sa nechceme zobrat. 😖

kenzie
22. júl 2009

Môže byť krstna aj keď je rozvedaná? 🙂 🙂

kenzie
22. júl 2009

krasuliak
22. júl 2009

megi to ta zarazilo to ze musis dat nieco fararovi??

to vobes tak neni das das nedas nedas hotovo. lenze je totak zauzivane . Len podaktori by chceli len brat brat brat a nic nedat a mat vsetko zadarmo potom to tak aj vypada na slovensku!

najprv by si sa mala asi naucit 10 prikazani a potom riesit krst dietata.
na co ho chces dat pokrstit? len aby sa nepovedalo alebo sak nech ma.

😒

vanja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanja
22. júl 2009

apropo - poznám veľa kresťansky založených manželstiev, ale príklad by som si z nich nebrala.
Ja som katolíčka, manžel je evanjelik, deti katolíci, myslíš so mussy, že môj manžel im dáva nekresťanský vzor, len preto že nemá birmovku?

centik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz