Pokrstia nám dieťa, ak krstní rodičia nemajú birmovku?

matja
11. máj 2008

Má niekto skúsenosti s tým, že Vám pokrstili dieťa v katolíckom kostole aj bez toho, aby krstný rodič (krstní rodičia) mal(i) birmovku?

danik1505
4. okt 2015

@ewitka123 takže, kľudni hormón a pozri sa, s kým si píšeš... moja prvá správa bola ako reakcia na to, ako si nazvala inú pisateľku.. ak si veriaci človek, ako píšeš, ako si dovolíš niekoho posudzovať a odsudzovať podľa jeho názoru? a po druhé, na margo tejto témy, nie je falošné a pokrytecké ak chce niekto sviatosť len pre niečo a nie pre jej samotnú podstatu- teda pre vernosť a blízkosť Bohu?

ewitka123
7. okt 2015

@danik1505 A kedy a kde som ja napísala, že napr. ja tvrdím, že uznávam sviatosť pre niečo ako píšeš a neuznávam ju pre vernosť a blízkosť Bohu??? Ja len nemám rada premúdrených ľudí, ktorí majú potrebu poučovať ostatných. Poviem si svoj názor, ale nebudem ho za každú cenu tlačiť iným do hláv. Takže koniec diskusie z mojej strany, už mi môžeš napísať čo chceš, nereagujem...pre mňa je toto zbytočné! Dovidenia

bubatko
19. okt 2015

jej, danik1505, velmi mile od Teba, ze si sa ma zastala, to naozaj nemuselo byt, ale vazim si to!!! hoci to nepadlo na urodnu podu, ale ako sa hovori - komu nie je zhora dane, v apatieke nekupi ☹ pobavilo ma ale hlavne to, ze ja do kostola chodim max 2x za rok alebo ani to nie, takze ak som ja svatuskarka, tak potom dovidenia 🙂 krasny den prajem vsetkym dobroprajnym a nezakomplexovanym ludom 🙂

vladinka
27. okt 2015

ja keď som bola za krstnú môjmu synovcovi, nemala som birmovku....ale rodičia dieťaťa mali všetky náležitosti vrátane birmovky....ale záleží to od farára...našim známym nechceli pokrstiť dieťa, lebo nie sú zosobášení...ale známy predložil farárovi zopár argumentov 🙂 a dieťa im pokrstili 😎

martina054
29. júl 2016

Chcem sa spytat pokrstia my babetko bez otca ktory je odcestovany pracovne dakujem

huahua
29. júl 2016
martina054
29. júl 2016

@huahua takze my to pokrsti alr bez otecka

lumma
29. júl 2016

Birmovku netreba mať...

huahua
29. júl 2016

@martina054 mali by. Dôležitý je krstný rodič aby bol prítomný a aby spĺňal všetky náležitosti.

jasmina232
2. jún 2017

Prosim poradte kde v košiciach mozem pokrstiť dietatko ak clovek ktoreho velmi chceme za krstneho je len pokrsteny, ostatne sviatosti nema ani nechce, nie kvoli viere .. ale to je jedno.. proste je len pokrsteny a tak to chce aj nechat vopred dik zienky za kazdu odpoved

jlp
2. jún 2017

Ked sme isli krstit prveho syna, neboli sme zobraty, muz bol rozvedeny ale mal birmovku atd. a ja som len krstena, krstni boli moj brat - slobodny a krsreny a kamaratka - ma vsetky cirkevne nalezitosti ok. Brat je vedeny len ako svedok krstu. Pri druhom synovi sme uz boli vzati, len krstni boli v nemanzelskom zvazku a mali dieta. Niekde robia problemi, ale nasli sne super ochotneho farara.

jasmina232
4. jún 2017

@jlp tak v tomto pripade by mal byt len jeden krstny rodic a to prave clovek ktory ma len krst, viem ze su knazi ktory s tym nemaju problem , len kde ho najst 🙂

jlp
4. jún 2017

@jasmina232 my sme nasli na vychodnom slovensku. Do ip ti dam aj meno ak bude zaujem

jasmina232
5. jún 2017

@jlp bola by som ti velmi vdacna 🙂

sonicka96
21. sep 2018

Ahojte,pokrstia nám dieťa ak rodičia nepôjdu na spoveď?

11mirka22
21. sep 2018

@sonicka96 áno, nemalo by to byť prekážkou.

januska20
21. sep 2018

@sonicka96 od nás to nikto nevyžadoval..

annamivo
21. sep 2018

@matja u nás viem že nie, ak nemá .... A v podstate im to aj beriem ... Pretože krstný rodič by mal byť nápomocný aj pri výchove čo sa týka viery, tu nastáva otázka akym je človek ,ktorý nemá sviatosti, prípadne nechodí do kostola príkladom pre to dieťa. Či pána boha potrebujeme iba keď chcem mať svadbu v kostole, pokrstiť a pochovať? Každý nech si odpovie za seba...

kauzakika
24. jan 2021

S manželom sme zobrali na úrade , birmovku máme obaja môžme ísť za krsnych rodičov ? ďakujem

danik1505
24. jan 2021

@kauzakika nie, lebo nežijete sviatostným životom, teda v podstate smilníte a žijete v hriechu.

sonicka96
24. jan 2021

@kauzakika bohužiaľ nie, my sme toto riešili pred rokom 🙂 museli sme mať normálne svadbu v kostole 🙂