Ponechanie čara Vianoc - darčeky

23. dec 2020

Ahojte doteraz každý rok si naša dcéra našla darčeky po večeri ....do teraz totiž verila na Ježiška noooo prišla škola a samozrejme so školou fakty .... A z Ježiška sa stala mamina a tatino ....noooo raz to muselo prísť .... A tak sme začali riešiť kedy a ako si dáme darčeky.... Ja som to chcela spraviť ako každý rok no ona ,,mami kašli NATO aj tak viem že ich tam dáš kým ja budem páliť prskavky na balkóne " ..... Vravela že si ich kľudne môžme dať pod stromček v priebehu dňa ....no mne to nedalo ...proste je to blbé pre mňa len tak vybrať darčeky z MEGA tašky a dať ich pod stromček tak aby to videla .... Zabije to celeeee ,,čaro" vianoc ..... Tak som ich tam dala teraz ona sadlo spí a ráno si ich tam nájde ..... samozrejme som napísala na papier ....až po večeri .....takým ozdobným písmom ....myslíte že je to lepšie spôsob ?

petamich
23. dec 2020

urcite ano za mna 🙂 kusok cara sa este vzdy zachova

sejan
23. dec 2020

Ahoj. Tiež by som to riešila po večeri a aby ma pri Tom ukladaní darčekov pod stromček vôbec nevidela. Presne máš pravdu, pokazí to čaro vianoc. Buďme deťmi aj keď už vieme ako to v skutočnosti je. Inak, ďakujem Ti za super nápad. Prskavky je super nápad ako dostať synčeka mimo obývačky a dať Ježiškovi príležitosť na uloženie darčekov. Akurát dnes sme s mužom rozmýšľali, že ako to urobíme, pretože večerať budeme v obývačke. Takže Pekné Vianoce

limetka69
23. dec 2020

Vysvetlila by som mladej, ze ta komedia okolo toho sa nezrusi iba preto, ze ma odhalila. Ma ti svoje caro cakania aj pre dospelych. A na tvojom mieste ich spratam a dam ich tam az vecer. Ja mam 30 mama 50 a vieme pockat do vecera. A predpokladam, ze nie sme same. 🙂 urob ako uznas ty za vhodne a ako to citis. Ak ich tam chces dat az vecer tak daj, ak chces aby cely den ich ocumovala a odhadovala co tam je, tak prosim, nechaj ich tam. Je to tvoja rodina, tvoja domacnost. Moj muz dostane prekvapenie a je stary kon. 😂 Ideme k svokrovi vecerat a on tam ma obrovsku krabicu o ktorej netusi ako by som ju tam mohla na tajnasa dotrepat. A o tom to u mna je. Moje caro vianoc. A jezisko nosi darceky, ked jezisko dopraje korunky, su aj darceky. 🙂 ano, na dieta vo mne som nezabudla.

maximilie
23. dec 2020

Ja by som zachovala tu tradíciu , že ide páliť prskavky a dala by som za ten čas darčeky, aj keď vie že ich tam dávaš ty. Stále sa bude tešiť, stále to bude mať niečo do seba. Nám mamka možno do 15tich vravela idem ešte na wc.... Sme sa smiali, že ju to stále baví, a nás s ňou. 😍
Milujem Vianoce! Šťastné a veselé prajem

autor
23. dec 2020

@sejan fungovalo to 6 rokov 🙂 po večeri šup na balkón alebo von dve prskavky aaaa potom tie očká šťastia to boli silné okamihy 🙂 užite si to .....prajem šťastné a veselé Vianoce 🙂

ivana11155
23. dec 2020

Nenechala by som sa odbiť dcérou, že aj tak vie že to ty dávaš. Ona si neuvedomuje že to čaro Vianoc sa stratí. A je ešte malá, koľko má 6-7 rokov, keď sa to teraz v škole dozvedela? Baby dobre píšu nech počká do večera, nech ide páliť prskavky a počká na darčeky. Ja mám pubertiakov, majú z toho srandu ale na darčeky počkajú. Ani ich nenapadlo hovoriť, že to tam mam naskladať cez deň.

erickatt
23. dec 2020

Dlhoooooo aj keď deti verili sa dali darčeky pod stromček kým sa umývali. .

andrejka1974
23. dec 2020

My mame stale ten isty ritual a nebudeme ho menit ani tento rok vzdy po veceri ideme do jednej izby kde citame knizku kazdy z nas niekolko viet postupne sa kazdy vykradne raz jedenpotom sa vrati a dalsi a da svoje darceky pod stromcek tento ritual opakujeme od narodenia najstarsieho syna a to mam uz deti vo veku 27,23,20, 12, 8 cize tradicia 27 rokov ale uzivame si ju a to este nemam ani jedno vnuca vsetci su slobodni tesim sa na to kazdy rok je to krasne, ked sa vsetci spolu tesime na spolocne chvile urcite nerus tradicie budes na ne vzdy spominat

zitaje
23. dec 2020

Ja mám aj oveľa väčšie deti a už dávno vedia, ako to chodí, ale teda u nás je stále taký systém, že po večeri sa ide von na ulicu pozerať svetielka (bývame v dome, na konci ulice) a kým sa oni prechádzajú ja dávam darčeky a keď sa vrátia, zapínam svetielka a púšťam hudbu a všetci sú dojatí 😍 😂

kayyaa
23. dec 2020

To si darceky najde teda zajtra rano ? ...rychlo by som ich schovala a dala ich tam ako vzdy - po veceri...vobec nevadi, ze to nenosi Jezisko😊 caro ostane aj tak...
Ale takto, ked si ich najde zajtra rano, prabeze to uplne strati caro podla mna...
My mame aj vacsie deti, a darceky davame odjakziva po veceri a tak to aj ostane...

jakoma
23. dec 2020

presne tak, nerus tradicie, resp. si ich vytvor.. dcera ma pocit, ze je uz "dospela", ked to vie :D teraz ju treba naucit, co su tradicie a caro.. ked som sa vydala, slavili sme prve vianoce u svokrovcov, svagor mal 18 a kvoli nedostatku miesta svokra spekulovala, ze sme uz velki,tak sa najeme v obyvacke pri stromceku a pri darcekoch .. svagor ani pocut, on chce po veceri v kuchyni otvorit dvere v obyvacke a vidiet stromcek a uz naukladane darceky, lebo je to tradicia :D az u svokry som zistila, ze mama robi v rodine Vianoce a ked sa velmi velmi uhundrany pubertiak vie uprimne tesit z Vianoc s rodinou (o darceky ako take nejde), tak sa to nauci aj 7rocne dievcatko :D

lula313
23. dec 2020

Ano, spravila si to super😊 možno by som dovolila aj jeden odbalit hneď rano, nech sa s tým prehra cez deň a vecer toho potom nemá tak veľa. Teraz sa cely deň môžete kochať pohľadom a tipovať, čo sa za ktorým darčekom skrýva. My tento rok ideme už cestou, že darčeky sa zrazu zjavia, tak mi aj bude chybat to celodenné pozeranie sa na darčeky.

ninusa221
24. dec 2020

Ja mam 21 brat 15 a stale musime ist do detskej ( chodim domov na vianky) pozerat s okna ježiška je to aj pre nas krajšie aj si pofajkam zatial🤣

jarmila2010
24. dec 2020

nam sa,uz 2roky osvedcilo davat darceky rano...uz teraz su pod stromcekom a ked sa zobudia,tak si ich tam najdu...pokial museli cakat do vecera,neboli schopni si den,ani uzit od vzrusenia a to nevravim o tom,ze skoro vobec nechceli vecerat...takto si darceky uziju po cely den a vecer si idu pre dalsie k babke...

ivkaap
24. dec 2020

My davame darceky k stromceku v noci z 23. na 24. a rano si ich najdu. Pokial mame aj inu rodinu u nas na stedry den tak cakame s rozbalovanim kym nepridu a pokial sme sami tak mozu rozbalovat uz rano 🙂 tesia sa z toho lebo maju vzdy darceky prvy so vsetkych kamaratov 🙂

drzaopica
24. dec 2020

Dobre si to spravila darceky az vecer a nech nevidi ako ich tam davas skoda.... ja by som hrala divadlo dalej este je mala aj, ked ju uz zasvatili spoluziaci do reality

ss1908
24. dec 2020

my sme si od malicka vzdy nasli darceky pod stromcekom 24 rano🙂 ked sme boli fakt male a nedockave tak sme mali pravidlo ze mozeme jeden otvorit a ostatne az po veceri. mame to tak doteraz( okrem toho nedockaveho rozbalovania rano:D), ja si zas neviem predstavit ten bezny zvyk, ze darceky pridu pod stromcek az po veceri. pamatam si ako sme sa so sestrou rano cele natesene budili a skumali vsetky krabice🙂

andreatytler
24. dec 2020

My s muzom sme stari capi a stale si davame darceky pod stromcek potajomky ked jeden z nas vybehne na zachod alebo von. A este sa aj hrame na prekvapenych. 😀

ajka0207
24. dec 2020

U nás dávali naši darčeky "tajne" pod stromček ešte keď som mala 19. Nekaz čaro vianoc.

amelie2017
24. dec 2020

Aj my ked sme u maminy, este stale chodime pozerat hviezdu. A to uz mame vsetky 30. Nikdy sme to nemenili. Len sme casom odbiehali vsetci dnu, aby dal kazdy svoje darceky.

kucikuc
24. dec 2020

Tak môj 8 ročný včera našiel úplne náhodou zabalený darček v skrini tak som ho samozrejme presvedčila že Ježiško ma asi toho veľa tak si to tam odložil. Hneď volal na mesengr bratrancovi že čo sa mu stalo ten mu samozrejme povedal že to kupujem ja. Samozrejme syna presvedčiam že to tak není že to je od Ježiška no včera bola u nás komédia kde sa na tom môj 15 ročný pekne zasmial. Samozrejme že aj tomu 15 ročnému tvrdím že darčeky nosí Ježiško a bude to tak aj keď budu mať moje deti 40😄

hettinka
24. dec 2020

My mame deti veľké, ale darčeky stále dávam pod stromček “tajne”. Kedysi som dávala po večeri, manžel zobral dieťa na balkon pozerať, či už ide jezisko a ja som zatiaľ “dávala riad do umývačky”. Odkedy neveria, dávam ich tam pred večerou, kým sa prezliekajú do sviatočného. A potom sa už do obývačky nejde. Jeme v jedálni.
Medzicasom už aj deti kupia drobný darček a tiež ho tam dávajú, kým my varíme.

ibrunova
24. dec 2020

My máme už naozaj veľké deti, ale vždy sa ideme pred večerou prejsť a v tom chaose obúvania a presunu von ich tam vždy dám. Decká vedia, aj keď nevidia, ale vždy sa tešia, keď prídeme zvonku a darčeky sú na mieste 🙂

panorek
24. dec 2020

Samozrejme že je to lepšie takto ono to má skutočne svoje čaro keď nevidíš ako ich tam niekto dáva a len tak sa ,,zjavia,,

suzitok
24. dec 2020

U nas sa "veri" , kedze mam 5rocneho, mame ritual, muž sa snim ide obliekat, ze teda ideme na prechádzku popozerať ako svietia ine stromčeky a ako su vysvietené domy, ja vtedy rychlo povykladam darceky a idem za nimi von.
Kym sme nemali maleho, starsi uz vedeli co a ako, ale ajtak som to robila tajne, aby nevideli, kedy sa darceky pod stromčekom objavia, ma to svoje caro 🙂

jaskolka
24. dec 2020

Ja som už od malička vedela, že naši kupujú darčeky, a predsa som nedočkavo čakala na okamih, keď po večeri sme šli do kuchyne a otec medzitým nenápadne zo spálne nanosil pod stromček nakúpené balíčky. Všetci radostne sme čakali na cenganie zvončeka kričali, že už prišiel Ježiško😃. Ma to svoje čaro, určite by, som urobila tak, ako po ostatné roky, že potajomky dáš darčeky pod stromček

cervenaruza123
24. dec 2020

U nas nosi stale darceky Jezisko, tajne pocas vecere. Kazdy pocas vecere musi odbehnut "surne na WC". A vzdy od najmladsieho, ocko chodieva posledny, aby ten najmladsi mal vzdy najvacsie prekvapenie. S manzelom odkedy sme sami, tiez si davame darceky tajne. Cely cas ich pred sebou skryvame a na Stedry den sa tiez v case vecere nejak tajne ocitnu pod stromcekom. Aj rodicom nosime darceky tak, ze ich ulozime pocas navstevy pod stromcek tajne 😀 . U nas to jednoducho patri k Vianociam a k ich caru 🙂

jana_eyre_2
24. dec 2020

U nás to pokračovalo aj potom ako som zistila že to nie ježiško ale naši.. ale u nás bývala aj neter o 9r odomna mladšia takže aj vďaka nej to stále čaro malo.. myslím ale že by to ostalo tak ako bolo aj keby som bola najmladším členom rodiny...

Tvoj nápad sa mi veľmi páči, takže budete mať podľa mňa stále čarovné Vianoce len trocha iné ako doteraz..

My keďže sa tento rok nevidíme s nikým z rodiny sme vymysleli korona Vianoce, že od širšej rodiny dostanú ešte darčeky zajtra ráno.. nech toho nie je naraz veľa a tešia sa dlhšie.. chcem im napísať list od Ježiška s vysvetlením prečo to tak je.. moji ale ešte všetci veria..

deti95060810
24. dec 2020

áno , po večeri....
aj ja vytiahnem veľkú tašku a podávam pred deťmi pod stromček...
Inak nám stala nepríjemná vec, že tr. učiteľka v prvej triede povedala všetkým detičkám v triede, že darčeky dávajú rodičia a nie nejaký Ježiško, alebo Santa, Dedo Mráz a pod. Bola som na učiteľku nahnevaná, lebo dcéra bola ešte pomerne malá a samozrejme každý rok to potom dcéra rozprávala aj mladším sestrám.... 🙄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz