Poraďte chlapčenské meno

jane24
26. mar 2016

Baby chcem Vás poprosiť o radu. Nevieme s manželom vybrať vhodné chlapčenské meno k priezvisku Kováč. Páčia sa nám Damián, Dominik, Matej, Michal, Martin, Maroš, Peter, Šimon, Andrej a mne aj Filip, ale nejako mi to nereže k priezvisku.dakujem za tipy.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danii2
26. mar 2016

Šimon sa mi najviac paci.A mam kolegu vola sa Peter Kovac a v pohode.Filip mi k tomu nesedi.

sardinka335
26. mar 2016

Dominik Kováč - dve K vedla seba ...mne sa to blbo vyslovuje
Damián - dajme tomu teraz velka moda
Michal Kováč to ako ten prezident
Peter Kováč....ked otvoríš telefonny zoznam ešte ten stary listovací tak cele strany mena Peter Kováč...
so šimonmi s uz tiež roztrhlo vrece...
Andrej, Filip, Matej...mne sa k tomu hodia.
Ale tak to vy/ty musíš tak niekde v kutiku duše citiť, ze ake meno...večer ked sa ukladaš na spanok alebo v čase pohody a tak spytaj sa aj dieťatka ze ak ,,sa chce volat,,mozno ta napadne nejaka myšlienka. Viem ze to znie blaznivo ale ,,funguje to,,.

catherinah
26. mar 2016

Marian sa Vam nepaci?
Alebo Pavol 😊

sazumak
26. mar 2016

Mne sa zase najviac páči Filip a Matej 🙂

mima4
26. mar 2016

@sardinka335 s tym telefonym zoznamom si mi pripomenula, ako som ho takto citavala a listovala v nom ako dieta 😀

kikulka25
26. mar 2016

K priezvisku Kovac ide takmer kazde meno. Je to aj moje rodne priezvisko 🙂 my, ak to bude chlapec, budeme mat Palka 🙂

chymenitta33
26. mar 2016

@sardinka335 - neviem prečo ako teraz "veľká móda" ? ja mam kamarátku Damianu a ma 30 rokov:D

ena70
26. mar 2016

@jane24 vieš, sto ľudí, sto chutí. Dala si veľmi ťažkú otázku, lebo každá Ti tu napíšeme niečo iné a budeš mať ešte väčšiu dilemu :D... priezvisko je také bežné..čiže k nemu by len také slovenské meno šlo, ale daj podľa svojho citu... tvoj vnútorný inštinkt Ti napovie..ja poznám kombinácie Atilla, Ivan, Ladislav a Patrik Kováč...no tak si vyber... :D ... a inak aj môj syn to má tak, že končí a začína priezvisko tým istým písmenom, ale vtedy sme si to nejak ani neuvedomili a dali, lebo meno sa nám páčilo :d.. mne osobne sa najviac z tvojej "ponuky" páči Andrej, Matej a Filip

gir
26. mar 2016

Môj syn je Damián. Ja som mala jasno. Sused je Kováč a tiež dal pekné Adam Kováč - také slovenské ...

majka287
26. mar 2016

Karol ,ja mám Lubomír a Tobias 😵

salome51
26. mar 2016

My ideme mať Maximka a doma už máme Alexejka.

wladka
26. mar 2016

Adam Kovac, Matus Kovac ...

candii
26. mar 2016

My mame Tobiaska 🙂

katy83
26. mar 2016

My mame Maroska a z tych co si menovala sa mi velmi paci aj Matej 🙂

patkaamirko
26. mar 2016

Mne osobne sa páči Maxim 🙂

patkaamirko
26. mar 2016

Ale mám doma Mirka 🙂

nicolle21
26. mar 2016

kludne aj nieco dlhsie by sa hodilo.. typu alexander, vladimir, miroslav.. mne osobne sa uz prejedli adamkovia,matuskovia,matejkovia.. tieto odrody mien na M mi nesedia,jedine martin a marian.. my mame maxima (a najviac ma vie vytocit,ked mu povedia maximilian),ale mame neslovenske priezvisko,takze to sedi dobre..

bonaqa2013
26. mar 2016

Matej, alebo Daniel Kováč.

jane24
autor
27. mar 2016

Mam do pôrodu už len pár dní, dufam že nebudeme vyberať cez pôrod :(

trubi
27. mar 2016

Damián, Matej a Andrej s tých čo si vybrala. Ale necítiš, ktoré sa ti páči najviac?

Ja by som chcela Sebestiána, ale priateľovi sa nepáči a vyberať mená vraj ešte máme čas..

nicolle21
27. mar 2016

Tiez si myslim,ze to musis citit 😉 jasom vedela,ze budem mat maxima este daleko predtym ako som spoznala jeho otca 😀
Ale dievcenske ma naopak nekoplo nikdy ziadne

zupap
27. mar 2016

@jane24 a prečo nie? My sme mali dve mená a dohodli sme sa s muzom,že vyberieme až po pôrode,keď malého uvidíme...a tak aj bolo..ako sme ho zbadali,v momente bol automaticky oliver,na druhé meno sme si ani nespomenuli 😉

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jane24
autor
28. mar 2016

Meno pre prvého syna sme tiež mali hneď, ešte som ani nevedela že som tehotná, a teraz nejak neviem... Keby som neverila xy ultrazvukom tak poviem že bude možno dievčatko🙂

fuska
28. mar 2016

Urcite by som nedala Michala a Petra. Tych je s tymto priezviskom habadej. A teda aj kvoli prezidentovi.

avanti
28. mar 2016

Mate druhe najrozsirenejsie priezvisko na Slovensku, preto treba vyberat tak, aby to nebola uplna klasika aj s menom aj s priezviskom, nieco velmi vseobecne, ako napr. Jan Novak (z nich ako tu uz bolo niekde spomenute, najdes v telefonnom zozname na niekolko stran), na druhej strane netreba k priezvisku nejako "nasilne" pridavat zahranicne meno. Volila by som zo slovenskeho kalendara, ale menej pouzivanejsie, aby ho meno aspon trosku odlisovalo, kedze priezvisko je vseobecne velmi rozsirene a pravdepodobne si ho malokto podla neho zapamata.

triciachloebrody
7. nov 2017

Bystrik Kovac <3

erickatt
7. nov 2017

@triciachloebrody to bábo bude mat v marci 2 roky 😀