Poraďte dar na svadbu

11. máj 2021

Ahojte. Som družička na svadbe. S nevestou som sa bavila o darčeku, mala len jednu prosbu na miesto kvetov radšej žreby.
Teraz idú do vlastného, tak som rozmýšľala, že teda podarujem jej žreby (namiesto kvetov) a chcela by som ešte niečo ale neviem čo..nechcem zas také čo možno dostane ešte 10 alebo nevyužije vôbec. Rozmýšľala som, že buď posteľnú bielizeň, tá sa podľa mňa vždy využije alebo poukážku buď nay, merkury,obi...tam max doplatia alebo tak a kúpia čo naozaj potrebujú. Podľa vás?

janai1
11. máj 2021

My dávame vždy obálku
Ale aj poukážka je dobrý nápad

autor
11. máj 2021

@janai1 s obálkou som tak, že momentálne som bez práce a neviem dať veľkú sumu. Viem, že to pochopia a neočakávajú veľa no podľa mňa ukáže lepšie poukážka ako malá suma, nepríde to tak lacno. Dúfam, že sa chápeme a nevyznela som zle. A peniaze možno použijú na blbosť, ktorá ani nie je potrebná no danú poukážku aspoň viem, že použijú na niečo do domu napríklad čo využijú.

janai1
11. máj 2021

No veď jasné... Veď aj poukážka sú € a pomôže im to pri riešení bývania

kleopatra114
11. máj 2021

Urcite poukážku , ak nie peniaze . Mna osobne vždy poteší viac 10- 20 EUR ako dar

pribinak
11. máj 2021

Nekupovala by som žiadnu posteľnú bielizen, nemusíš sa trafiť do vkusu, alebo majú toho dosť
Daj darcekovu poukážku, nech si kúpia sami čo chcú a čo sa im páči

kisskiss
11. máj 2021

Podľa mňa poukážka je super nápad, Nay alebo Ikea sú také čo by mohli potešiť (aspoň mňa by potešili), na nejakú elektroniku alebo niečo pekné do domácnosti. Ale určite aj v Obi sa dá niečo užitočné zohnať, ak idú niečo napr. prerábať po svadbe, merkury neviem, čo je..
Inak pekný nápad je tie žreby a poukážky namiesto obálky dať do nejakého pekného fotorámika a tam si potom môžu vystaviť nejakú fotku zo svadby a aj takto budú mať niečo úplne konkrétne od teba na poličke 😊 lebo poukážku pravdepodobne hodia dokopy s peniazmi od iných, keď budu kupovať nejakú drahšiu položku.

sasha10
11. máj 2021

Určite by som nič väčšieho nekupovala (myslím spotrebiče do bytu) a vrámci trojich finančných možností by som určite zvolila poukážku tam kde to využíjú. My sme tiež dostávali losy a to bola fakt radosť aj zábava po svadbe. Samozrejme aj peniažky veľmi tešili, ale musím povedať že nám nikto nedával hmotné dary iba sestra manžela, ale keď som si našla hoci len rámček na fotky v tej posvadobnej eufórii ma to potešilo, pretože to bol jediný hmotný dar :D samozrejme pribalila aj iné drobnosti ako fotky spoločné, šampanské, poháre mr a mrs a dodnes si na každú vec spomíname. Takže z vlastnej skúsenosti hovorím, že možno ak nedostanú žiadny iný dar poteší človeka aj obyčajná maličkosť ako spomienka. 🙂

autor
11. máj 2021

My sme taká partia oni 2, ja a náš spoločný dobrý kamarát. Samozrejme aj on ide na svadbu. Tak sme rozmýšľali, že im dáme spoločný darček (aspoň to bude finančne menej náročné) a teda pravdepodobne to bude zopár žrieb , ktoré zrolujeme do formy aby to pôsobilo ako kytica, v obálke poukážku na nábytok alebo elektro a rám do ktorého dáme fotokoláž našich fotiek ( stretávame sa ako partia pomerne často, máme strašne veľa zážitkov a fotiek)

hipuska
11. máj 2021

Autor: moja sestra dostali žreby v hodnote 300 e a vyhrali 20. Takže by som to s tými zrebmi nepreháňala. A to bolo škrabania....už im to fakt išlo na nervy

autor
11. máj 2021

@hipuska tie žreby si prosili oni , preto to dostávajú 😊 ale neplánujeme vo veľkej hodnote len vlastne za tú cenu, za ktorú by sme kupovali kyticu😊

ukulela
11. máj 2021

@hipuska súhlas, žreby sú strašná kravina... Ale keď chcú, môžu škrabať.

nikaeli
11. máj 2021

dnes si mladomanželia často želajú žreby.. ešte pred Covidom sme boli na 3 svadbách a otvorene som sa opýtala mladých, koľko vyhrali - zaujímalo ma to čisto "štatisticky" - či sa vôbec oplatí kúpiť také množstvo žrebov - a odpoveď bola podobná, ako píše @hipuska - čiže výhodené peniaze.. radšej tú darčekovú poukážku 😉

autor
11. máj 2021

@nikaeli nie je to buď alebo😊 žreby dostanú na 100% či sú to vyhodené peniaze alebo nie, bolo to ich želanie tak im ich splním bez ohľadu na môj/náš názor. K tým žrebom som ešte chcela pridať nejaký darček - darčekovú poukážku 😊

ankusik
12. máj 2021

my sme kazdemu vraveli, ze nam nemusia davat nic a ak chcu, mozu prispiet na nove auto 🙂 V obalkach sme si nasli rozne sumy, mensie aj vacsie a neriesili sme to, vo finale si vobec nepamatam, kto kolko dal - a v podstate je to aj jedno, nemuseli dat nic, keby nechceli. Ak ale naozaj nechces davat peniaze, tak poukazka moze byt, len im ju daj do obchodu, v ktorom vies, ze nakupuju, resp. si tam budu vediet vybrat. Kamoska dostala stedru poukazku do obchodu, v ktorom sa vsak v tej sume nedalo takmer nic kupit, tak ju minuli len preto, aby neprepadla a este celkom dost za tovar doplacali.