Poraďte oblečenie na ples

alena7070
4. dec 2013

zienky prosim poradte nejake pekne saty na ples za rozumnu cenu, co by ste povedali na nohacice a nieco pekne ku tomu

zita19
4. dec 2013

@alena7070 Na ples su nohavice vonkoncom nevhodne, nech by boli akokolvek drahe. Na ples sa chodi vo "velkej robe". Sukna ma zakyvat clenky a umoznovat tanec. Horny diel by mal byt lichotiaci nositelke, uces slavnostny, ozdobeny, dokonca mal by odhalovat siju. Topanky s uzavretou spicou. Ak sandale, tak potom bez pancuch. Kabelocka len taka na vreckovku a ruz. Na cestu z auta do plesovej saly bud kozustek alebo velmi elegantny kabat.

To by bola teoria... ...ale ja som raz sla na ples v snehuliach a kamaslich pod plesovymi satami. Mrzlo az prastalo, snehova kalamita, takze sme boli radi, ze mozme ist MHD. V zachodoch sme sa potom vyzliekali z tych teplych handier a prerabali sa na damy. Jedna pani dosla v oteplovakoch pod robou 😀 😀 😀

V KE som dokonca vidla, ze v takych ludovejsich butikoch su zlavy na spolocenske saty.

evelynm
4. dec 2013

na ples sa chodi v plesovej robe - t. j. dlhe saty, plesove topanky a kabelka, tak, ako pise zita19. Tak kaze bonton a su plesy, kde sa to striktne dodrziava. Dnes je uz ale vela "ludovych taneckov", kde sa na to az tak nehladi. Zisti si, aky je to ples a podla toho sa oblec. Nohavice by som si vsak urcite nedala. Ja mam rada tie krasne plesove roby, aspon raz - dvakrat do roka 🙂

mijunik
4. dec 2013

@alena7070 ahoj, ja by som to riešila požičovňou spoločenských šiat - v prípade, že ich nemáš neskôr kde využiť. Ak si totiž nejaké dlhé plesové šaty kúpiš, budú Ti po plese zbytočne visieť v skrini a zaberať miesto. Prepokladám, že požičovné je nižšie ako suma za šaty, ktoré by si si kúpila.
@zita19 to musel byť "pohľad pre bohov", keď spod plesových šiat vykúkali kamašle a otepľovačky... 😀 😀 😀 😀

alena7070
autor
4. dec 2013

noo to ano len zasa neviem ci budu nejake mat na moju postavu velkost 44-46

drobcek26l
4. dec 2013

@alena7070 Kľudne choď do požičovne veľkosť 46 je úplne normálna veľkosť a majú tam šaty aj oveľa väčšie nemusíš sa báť

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubelko
4. dec 2013

@alena7070 urcite nie nohavice, ale dlhe saty, elegantne. v pozicovni urcite zozenies 😉

janicka11
4. dec 2013

aj my aa,chystame a tiez este nemam kupene nic..

alena7070
autor
4. dec 2013

idem na ples po11 rokoch a to z priatelom ktoreho chcem aj trosku okuzlit asi pojdem do tej pozicovne nieco kuknut

ichbinich
5. dec 2013

@alena7070:
Suhlasim s ostatnymi. A nezabudaj, ku krasnym satam musis byt patricne upravena aj ty, zvlast, ked chces sama okuzlit aj priatela 😉
Pozri pozicovnu, ale nepodcenuj aj obchody. Nikto nevie, na co natrafis. Ja som kupila plesove saty vo vypredaji za 50€!!! A dokonca ich doma hodim do pracky, rucne pranie, studena voda, minimalne zmykanie a hotovo 😀 Asi najlepsia kupa, aku som spravila 😀
Topanky odporucam urcite tanecne. V tych sa da byt fakt celu noc.
No a najdolezitejsie: ked budes mat vybrate saty, odfot si ich alebo aj seba v nich a chod na kozmetiku a ku kadernicke. Oni ti podla fotky spravia make-up aj uces. Krasne saty a nenalicena alebo zle nalicena tvar je o nicom, pokazi sa celkovy dojem.
A dohliadni, aby aj priatel bol patricne vybaveny, aby ste k sebe pasovali 😉 Tmavy oblek, kosela, kravata, kozene topanky. Ceresnicka na torte by bola, keby mal kravatu vo farbe tvojich siat, ale to nie je podmienka, ale pekne by to vyzeralo.

linda20111
5. dec 2013

@alena7070 suhlasim s kockami, jednoznacne saty, ziadne nohavide!!! Ked nechces vyhodit za saty privela penazi, tak daju sa kupit aj v cinskom obchode, aj vacsie velkosti, len treba popozerat.. Nieje hamba tam nakupovat, aj ked som si vsimla ze niektori ludia su dost povrchni a tvaria sa ze kupuju len v znackovych obchodoch. Ja nemam problem priznat ze tam kupujem a velmi rada, pretoze za rovnaku sumu kupim toho viac a niesu to nekvalitne veci ako si niekto mysli..

dai
5. dec 2013

@alena7070 ahoj. ono zalezi od toho aky je to ples. Vseobecne na ples nepatria nohavice ani kratke saty. Podla velkosti udalosti sa potom vybera vecerna roba. Na normalny ples ak teda ide o naozajstny ples ktory je aj robeny v prostredi vhodnom na ples sa urcite hodi velka roba.
s velkostou by som si moc starosti nerobila - treba vyhladat pozicovne a vybrat si... Ja mam doma asi 6 vecernych rob - moc sa mi pacili tak som ich kupila - fakt je ze poziciavanie je asi lepsie - jedna vec je ze je to lacnejsie, druha ze tie saty budes mat problem vynosit - proste das to na jeden ples a ak chodite na plesy priblizne rovnaka partia tak na dalsi si ich nemozes dat😉 v pozicovnach obycajne maju rozne cisla - aj take velkosti ake si spominala plus ti pomozu aj s doplnkami...

dai
5. dec 2013

inak mi teraz napadlo - plesy su az v januari ci?

ichbinich
5. dec 2013

@dai:
Plesova sezona je oficialne od 11.novembra do konca fasiangu, co je na buduci rok dost neskoro. Vacsina plesov je v januari asi preto, lebo v decembri su vianocne posedenia 😉
Pokial viem, tak pocas 40 dni postu pred Velkou Nocou by nemali byt plesy. Ale potom byvaju aj jarne a letne plesy, inak to nie je obmedzovane. Tu v Grazi je napriklad MultiKulti ples v lete, uz som bola ako debutankta aj na plese ruzi v maji, na jarnej redoute v aprili a pod 😉

stanislavao
5. dec 2013

@alena7070 nohavice na ples urcite nie. dlhe saty su na ples, k tomu zladene boticky, kabelka a sperky. ziadne kostymi, nohavice, kratke saty, ani podobne. dnes uz kupite pekne saticky aj za 50e - teba prehladat internet. alebo potom sa spolahnut na pozicovnu. alebo si dat usit.

dai
5. dec 2013

@ichbinich myslim ze v rakusku a nemecku sa plesova sezona vnima o dost inak ako u nas - my nemame taketo tie fasiangove obdobia, u nas je advent kedy sa plesy nerobia. Oficialne zacina plesova sezona plesom v opere a konci bratislavskym plesom... v Opere je ples niekedy v druhom januarovom tyzdni, bratislavsky na konci februara... Co sa tyka jarnych plesov u nas sa volaju majalesy, v lete plesy nemame...

stanislavao
5. dec 2013

@dai
@ichbinich
plesova sezona je od Stefana. a oficialnu plesovu sezonu otvara Ples v opere.

dai
5. dec 2013

@stanislavao to som napisala😉

ichbinich
5. dec 2013

@stanislavao a @dai:
Vdaka, zase som mudrejsia 🙂 Zaujimave, ze su tam predsa len take velke rozdiely. To asi Maria Terezia nestihla zregulovat 😀 😀 😀

dai
5. dec 2013

@ichbinich no, ked si to zoberies tak u nas - teda v sr celkovo to take blaznive fasiangove moc uz nefunguje - este niekde na dedinach su nejake zvyky - ale viesako Slovensko je katolicka krajina - tu sa cez advent neoddava v kostole, nie su zabavy etc😉 moji rodicia sa napr. brali na Stefana - bol to prvy datum ktory im farar dal ako mozny na sobas v kostole ( a to bola tvrda totalita🙂 )
inak som nevedela ze v Rakusku sa to tiez tak berie - tie fasiangy a vsetky zabavy okolo toho mam hlavne s Nemeckom spojene

mamulienka000
5. dec 2013

záleží na aký ples ideš, my máme za sobou šnúru asi 12 plesov, vždy sa tam našli ženy v nohaviciach ale v úplne mizivom počte, aj kamoška bola a mala z toho mindráky ale len do začiatku plesu a potom sa zabavila rovnako skvelo ako my v šatách, dokonca aj krátke šaty mali ženy, a zažila som aj chlapa v rifliach 😀 ak chceš ohúriť zober si niekoho do obchodov, kamošku, mamu,lebo predavačky sú potvorky (aspoň mňa by navliekli do hočoho)

ichbinich
5. dec 2013

@dai:
No v Nemecku maju hlavne take "strasne" srandovne zabavy a fasiagnove sedenia, ako tomu hovoria, aj prenasane v televizore. Pre mna o jeden dovod viac televizor nezapinat 😉 😀
Co sa tyka plesov, to je od maturitnych plesov-stuzkovych, cez plesy roznych spolkov a spolocnoosti az po ples v opere vsetko 😉 A potom tie spominane vynimky mimo klasickej plesovej sezony. Fasiangove blaznenie s maskami ja ale naozaj potom iba na fasiang, minus par dni.
Tu sa zase plesova sezona konci plesom vo Viedenskej opere - ten je vzdy vo stvrtok pred fasiangovym utorkom.
Oficialne by sa mali aj sisky jest iba od toho 11.11. do fasiangoveho utorka. Aj jedna cukraren ich tak aj ponuka. V Bille si kupis sisky cely rok, ale tam iba "ked sa to patri" 😀
A Rakusko je tiez katolicke, teda urcite vychod a juh, kde ja zijem 😉 Tych 40 dni pred Velkou nocou sa dodrzuje urcite.

bosoriak
5. dec 2013

@alena7070 Okrem tipov nado mnou odporucam omrknut aj second-handy. Ja som tam nakupila take veci za take ceny, ze vsetci na zadok padali. Vratane malych ciernych siat a podobne. Najlepsie ak maju tie akcie vsetko za 1 euro. A potom sa smejem na tych, co povysenecky pozeraju na ludi v lacnom obleceni 🙂

barcelona94901
5. dec 2013

@bosoriak a može si aj vydražiť na aukcii,napríklad ebay je v tomto super,za pár kaček sa dá fakt pekne vyfintiť 🙂