Poraďte svadobný dar pre zahraničný pár.

denka259
17. aug 2019

Ahojte, o týždeň sa mi vydáva kamarátka z Rakúska. Poradíte, prosím, nejaký pekný a praktický svadobný dar, možno niečo typické pre Slovensko.
Ďakujem vopred za tipy.

liiinda
17. aug 2019

@denka259 ja by som im napísala nejakú svadobnú báseň ako napríklad aby im to vydržalo nieco povzbudzujuce😉

gladys_07
18. aug 2019

ja by som to asi nehrotila smerom slovenske motivy, hlavne ak su z Rakuska, nemusia sa im pacit. Ak tak max nejake dve sialkocky na kavu so slovenskym motivom, a ako "hlavny dar" peniaze

ave17
18. aug 2019

Ja by som kúpila edíciu tatranského čaju 🙂

kikusik88
18. aug 2019

Mozno tricka s folkornou vysivkou, ako su teraz trendom... A k tomu obalocku

kikusik88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
18. aug 2019

@kikusik88 tricko s “folklornym” motívom by som na seba nedala ani ako Slovenka, nie to ešte cudzinka a ako muž už vonkoncom nie, treba mat na pamäti, že čo je v móde na Slovensku nemusí byt v iných krajinách...

@denka259 hlavne sa vyvaruj lapačom prachu. Ak niečo slovenské, tak napr. nejaký umelecko-úžitkovy predmet zo skla, či keramiky od nejakeho slovenského umelca.
Napr. ručne fúkaná sklená váza, misa atď. Je to umelecké dielo, zároveň je to praktické, nestojí vo vitrínke a da sa použiť

kikusik88
18. aug 2019

@sisaka tak vidis, ja dostat takuto vazu ci misu tak ma napadne no a ma na co sadat prach... Kazda sme ina ✌️

veronikuskars
18. aug 2019
pseudomonas87
18. aug 2019

@denka259 ja by som dala peniaze a možno nejakú Slovensku keramiku maximalne😊

sisaka
18. aug 2019

@kikusik88 to bol príklad ručne fúkaneho umeleckého diela od umelca, aby bolo jasne, že nemám na mysli niečo z továrne, ktorá vyprodukuje 1000 rovnakých sklenych váz denne, nie je to typ, že takto to ma vyzerať. Tým, že je to úžitkový predmet nemusi stať niekde vo vitrinke, ale napr. na jedalenskom stole plná sezónnych kvetov
Väčšina žien ma rada kvety a tým pádom vázy rôznych tvarov a veľkosti sa vždy zídu, pripadne originálna misa na ovocie a pod. jedine žeby tiež nejedla ovocie

baskarepkova
22. aug 2019

@denka259 venuj im nejaky zazitkovy darcek, ja som sesternici , (ktora sa narodila aj byva cely zivot v Chicagu a nasla si muza tu, na slovensku, z Humenneho + brali sa na Slovensku), kupila plavbu lodou po Grecku, lebo vzdycky chcela ist do Grecka... Tam si pozreli tie santorini ci co, boli pri nejakych utesoch, pobrezia, plaze, povedali, ze super bolo. Mala rozlucku so slobodou na Miami, tiez na jachte s kamoskami ale povedala, ze toto bolo ovela lepsie, ochutnala cudziu kuchynu, videla svet okolo a tak a hlavne to bolo na dlhsie, lebo na Miami boli len dva dni a tu dlhsie.. No aj sa im podarilo vtedy otehotniet na tej plavbe, cize aj za to mi dakovala :D :D https://www.boataround.com/sk Tu som vrala, akoze musim povedat, ze celkom som sa plesla po vrecku, ale ona mne venovala podobny darcek, takze som sa nechcela zahanbit :D