Povaha podľa mena

petra008
6. jan 2015

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či má niekto v rodine alebo vo svojom okolí chlapcov, ktorí majú mená Maxim, Maximilián, Matej, Matúš? Zaujímali by ma nejaké Vaše skúsenosti s ich povahou... už sa mi totiž niekoľkokrát osvedčilo, že meno má vplyv na povahu a charakter človeka. Vopred ďakujem za Vaše reakcie.

monhla
6. jan 2015

Ja teda poznám dosť chlapcov s tými menami /pracujem ako učiteľka/ a veru nevšimla som si, že by meno malo nejaký vplyv. Práve naopak, zvyčajne ak som mala 2-3 Matúšov v triede tak boli každý iný. Aj povahou aj výzorom. To isté platilo u Matejov. Maximiliánov poznám dokopy len tdvoch, ale sú dosť odlišný.
Neporadím iba s Maximom, lebo toho poznám iba jedného /deti do troch rokov nepočítam, tam sa povaha ešte dosť formuje 🙂 /

beatrice1607
6. jan 2015

Podla mna sa meno moze hodit alebo nehodit. Nie formovat charakter. Vies kolko Matusov ci Matejov beha po Slovensku? To by bolo teda.. 😉

evittam
6. jan 2015

Zase riadna blbost. To sa fakt musi niekto riadne nudit.😀

janickacrazy
6. jan 2015

@petra008 Ja poznám zopár Matúšov, takže jediná spoločná črta, že sú docela kludní povahovo, aspon tí, ktorých ja poznám. 😀

petra008
autor
6. jan 2015

@evittam ...a niekto este viac, ked na take "blbosti" teda reaguje...

cerez
6. jan 2015

Ja mám Matúša a správa sa tak ako kopec iných 3 ročných detí. Má svoje dobré i zlé dni, ale aj keby som mala znova vyberať meno pre syna, dám mu meno Matúš.

sunshineka
6. jan 2015

@petra008 meno ti neformuje charakter.jedneho casu ma to zaujimalo a vsimala som si ludi s menami.poznam Maxima a uplne normalne dieta a poznam dospelych Matusov a tiez pohodaci.ziadni hulvati,nezodpovedni alebo ja neviem,aky by mal byt teda Matus.keby si mala vyberat meno podla charakteristiky,tak asi nikdy nevyberies.

skybaby
6. jan 2015

Existuje kniha "vplyv mena na život" možno na tom niečo je, skus si prečítať ak ju nepoznáš a zaujíma ta to 😉

lauricka
6. jan 2015

ja mam doma knihu Meno je vas osud (vplyv mena na zivot tusim tiez niekde mam), ktora vychadza z numerologie. Netusim, ci su to bludy, ci na tom nieco je...ale podla charakteristik vychadza najlepsie Maximilian. (Maxim sa tam nenachadza.) A ako tu pisali niektori, ja tiez poznam Matusov asi dvoch a obaja sa javia pokojni, kludnejsi.

slnieckko
6. jan 2015

ja mam 2,5 rocneho maxima a ten ide na maximum vo vsetkom, ako na baterky, energie ma na rozdavanie... velmi priatelsky, spolocensky, mily, citlivy, tvrdohlavy ak ti to pomoze 😉

warholette
6. jan 2015

@petra008 a na horoskopy veris? co ak je jeden Matus narodeny ako Baran a iny ako Skorpion, potom co prevlada, povaha podla mena alebo znamenia? 😉

nicolle21
6. jan 2015

ja na toto verim.. synovi sme dali meno Maxim, pride mi priame, silne, vyrovnane, mne sa mäkke mena typu Matus a Matej nepacia, neviem vysvetlit konkretny dovod, je to proste vnutorny pocit (pod nepacia rozumejte prosim nedala by som ich svojmu dietatu).. ak bude niekedy bracek, tak bude urcite Alexander, dalsie silne meno, ktore sa mi velmi paci.. len pre pripadnu sestricku este nemame..
ale nas 1,5 rocny max je cca ako u @slnieckko tiez ako na baterky a nezastavi sa, ale je aj strasne ucenlivy a sikovny

ivetoy
6. jan 2015

Ano meno so sebou prinasa do vienka urcite charakterove vlastnosti..verim v to...a preto pri vybere mena sledujemm vyznam mena...ale nasla som len jedinu stranku kde bolo vsetko podrobne rozpisane a teraz ju neviem najst 😀 ☹ a prave ju potrebujem 😀 ...Napr...jankovia si maju davat pozor na alkohol...su nachylni...a u nas to sedi cela rodina jankovia maju problem... 😒 ...najdes si aj nevhodne mena ktore maju tazke karmicke zatazenie--lenka,paulina...atd....vsetko najdes na nete 🙂

ivetoy
6. jan 2015

http://horoskopy.einfo.sk/index.php/vyznam-krst... je nova stranka co som teraz nasla.....ja som si vybrala pre dcerku meno Karolina....a veru rozhodovala som sa aj podla vyznamu...a dobre som urobila...ibaze treraz cakame druhu dcerku a chcem najst meno Jazminka a tam vyznam nie je...😢(

kliara
6. jan 2015

@janickacrazy - ja zase poznám iba jedného Matúša, ale vôbec nie je kľudný povahovo, skôr naopak.

@petra008 - neviem, či má meno výrazný vplyv na povahu človeka, skôr si myslím, že nie.

lyzzy
6. jan 2015

@ivetoy.... No niečo na tom bude

dasenka352014
6. jan 2015

ahoj, mame v rodine chlapcov Maxa aj Mateja..obaja su kludni, velmi bystry..skor intelektualne typy

ivetoy
6. jan 2015

Nielen dátum narodenia ale aj meno a priezvisko, ktoré dostávame do vienka a sprevádza nás celý život, skrýva v sebe veľké množstvo informácii o človeku. Jeho výber do veľmi veľkej mieri zodpovedá za naše vlastnosť, schopnosti a životné poslanie. Meno je možné síce zmeniť, ale pre numerológiu je dôležité to pôvodné, získané pri narodení.

kojzarik
6. jan 2015

tak tomuto uplne verim sin sa mi mal volat Jakub Dominik ale ked sa ma v nemocnici spytali na meno povedala som Kevin ani neviem preco , je uplne ze postrach ako z toho folmu to meno si ako keby vybral on sam 😒

marianeta
6. jan 2015

Mužova teta ma doma taku knižku,nespomeniem si ako sa volá,len viem že má modrý obal. Ja mam syna Mateja a bolo tam charakteristika mena Matuš a pod tym mena ako Matej a rozne ine..no musim povedať že som mala husaciu kožu ked som to citala..do bodky to sedelo na mojho chlapca.
V tejto knihe to bolo tak obsirnejsie rozpísané na charakter ,inteligenciu atd..

kliara
6. jan 2015

@ivetoy - prezrela som niekoľko mužských mien a pri väčšine z nich sa písalo, že si musia dať pozor na alkohol. Čiže toto tam asi pre istotu všeobecne šupnú ku každému druhému mužskému menu.

petra008
autor
6. jan 2015

tie charakteristiky mám z netu stiahnuté a preštudované, skôr ma zaujímalo, aké máte reálne skúsenosti z rodiny alebo okolia 😉

anavila
6. jan 2015

pridávam skusenosť, že všetky Kataríny, ktoré poznám, sú protivné 😀 😀 😀

kakajkova
6. jan 2015

@anavila ja zas poznam same super katariny a aj na zaklade toho moja pripadna dcera bude katka :D

lenocka84
6. jan 2015

@petra008 my mame v rodine Maxima.je tvrdohlavy a vyzaduje obcas az vojensky rezim (nie tvrdy ale pravidelny rezim) inak je bystry.ale nevhodny na sport.take nase male sparadielko 😉 ale nemenila by som ani za nic.
meno je dolezite ale nie pre charakter.