Prečo je oblečenie pre dievčatká také nepraktické?

lujza123
23. okt 2012

Mám 3 r dcérku a zohnať jej veci ktoré sú síce dievčenské ale zároveň aj pohodlné a funkčné je niekedy veľký problém. Napríklad zimná bunda. Prečo sú chlapčenské bundy všetky dlhé pod zadok, teplé, rukávy aj spodok sú na gumičku aby sa tam nedostal sneh. Zohnať niečo podobné v dievčenskej verzii je umenie. V tom istom obchode vedia byť bundy pre baby ovela tenšie, krátke...čo ako malé dievčatká sa po snehu neválajú ale sedia doma?
Alebo také nohavičky a tielká. Napríklad v tescu majú všetky dievčenské nohavičky nepríjemnú pichlavú čipku okolo otvorov na nohy, sú ušité z nejakej handroviny čo sa po dvoch praniach rozpadne. Zato chlapčenské sú bez čipiek, krásne farebné, z hrubšej látky. Prečo nemôžu vyrábať rovnako pohodlné veci aj pre dievčatá ? Minule som prešla celý Trenčín v márnej snahe kúpiť jej normálne nohavičky. Veselé, farebné a bavlnené...bez čipiek a neviem čoho.
Chcela som malej kúpiť zateplené nohavice ...samozrejme všetko dievčenské ovela tenšie, menší výber.
Nehovoriac o tom že zohnať niečo čo vyzerá dievčensky a nieje to rúžové alebo fialové je problém. Nechápem prečo sa takouto hlúpou módou musia riadiť už aj malé deti.

xlucia
23. okt 2012

@lujza123 kludne je kup vtescu biele bavlnene slipky, strihovo su totozne s nohavickami, len nazov je iny. tielko kupis v slovenke, bavlnene, aj farebne z bavlny.
nohavice kupuj kludne unisex. napr. bezove s oraznovym, aj na bazare. bunda detto

alena16
23. okt 2012

Ja si myslim, ze je to preto lebo by sa to nepredavalo. Matky dievcatiek chcu predsa male princeznicky paradnice a ked to potom vidim na ulici v tej zime v kratkych suknickach a tenkych topanockach, tak mi je zle. Ja budem mojej dcere obliekat chlapcenske veci, co mam odlozene po synovi a basta. Inac tiez ma vytacaju aj tie "iba" ruzove veci v obchodoch 🙄

alena16
23. okt 2012
veronicka1901
23. okt 2012

Suhlasim. Chcela som dcerke kupit nejake zlte alebo zelenkave tricka, ze ak bude druhe chlapec, vyuzijem. No veru umenie 😒

blancon
23. okt 2012

mne sa nahodou ruzova paci, samozrejme v miere

sissy27
23. okt 2012

@lujza123 tak moja dcéra má 9 rokov a nikdy sme nemali problémy s oblečením, ktoré popisuješ... asi by si mala zmeniť obchody, trošku na nete popozerať...

bibistec
23. okt 2012

no som tiez prekvapena, lebo ja mam babu a nemame problem skor naopak kamaratka co ma syna nevie nic vybrat, lebo jej sa vsetko zda nekvalitne a malo pekne. ale skus ako pani vyssie spomenula tie chlapcenske neutralne verzie, prip. pozri marks and spencer alebo c&a neviem ci u vas mate alebo na bazariku mozno nejake zahranicne budu viac normalne.

lujza123
autor
23. okt 2012

@xlucia no vsak uz chodi vo farebnych slipkoch s tesca...som sa nastvala a kupila aj to. Len co buduci rok ked jej budu male? Zase nemozem chalanske veci donekonecna, uz je skolkarka aby sa jej zase decka nesmialy

katy1979
23. okt 2012

@lujza123 a my mame stale problem ze pre chlapcov nikdy nic zaujimave nie je dostat.
zavisi asi kde nakupujes. v okoli mame dievcat dost a nemam pocit zeby s tym niekto mal problem. skus hm, ca ci topolino. v intersporte tiez maju krasne bundy ci nohavice a urcite nie su kratke ci tensie ako chlapcenske.

moni244
23. okt 2012

@lujza123 ja robím v obchode s oblečením a máme dosť detského tovaru, skoro všetko také nepraktické veci. Ale by si sa čudovala, tie idú ako prvé, tie funkčné ostávajú, to sa týka aj búnd, tričiek, nohavíc. Minule ma jedna pani dorazila, keď pýtala tričko pre 1,5 ročné dievčatko, tak som jej ukázala tričká s motívmi zvieratiek a rozprávok, s trblietkami a ona sa na mňa oborila, že prečo jej ukazujem také detinské tričká, či normálne nemáme? Som čumela ako puk

lujza123
autor
23. okt 2012

Nehovorim ze sa neda zohnat poriadna dievcenska bunda..akurat aj ta cena je uz potom tiez poriadna. Aj cez net samozrejme. Akurat to chce viac namahy....len mi to proste pride nespravodlive hlavne teda pri tych bundach, uz som videla zopar peknych ale budto boli velmi kratke ..a ked boli nahodou dlhsie tak zase taky strih ze sa nedali dole stiahnut.

reluska
23. okt 2012

pozerala som v trenčíne by mal byť kik...chod pozrieť tam, majú tam krásny výber dievč. nohavičiek z bavlny ... aj obl. pre deti tak do 8-9r. sa dá vybrať...

simca06022011
23. okt 2012

Mas pravdu ale taketo veci sa asi viac predavaju 🙂 ved teraz uz aj tyzdnove babatko nesu z porodnice v riflickach aby bolo trendy a bundicke po pas... vsetky "velkovyrobne" asi radsej vyrabaju super trendy veci co sa rozpadnu po 2 praniach. O prijemnom materialy pomlcim, co moze byt dobre na takych veciach co su makke v shope a po oprati to ostane sama gulicka a zmolka.Ale mamicky kupuju... ved disney, hannah a podobne. A naozaj ved aj panske slipy su sice drahsie ale casto omnoho kvalitnejsie ako damske. Proste vsetci rataju s tym ze baby sa paradia a kupia vsetko a hlavne nech je to lacne.
Iba riadne znackove firmy vyrabaju riadne oblecenie co je aj funkce, ale ta cena je potom taka... ja som minuly rok kupila malej oteplovaky s takou bundou, nastastie ma osvietilo a kupila som to riadne vacsie cize tento rok je to tiez dobre este... ale so salom a capicou som v tom shope nechala 120eur. NENORMALNE. Nechcela som kupovat toto online, chcela som jej to vyskusat... :( Teraz som bundu dlhsiu kupila tu v ZV, ale riadnu zimnu bundu som este ani nevidela.

ivett1
23. okt 2012

ahoj, my máme dievča a tiež nemáme toho až tak veľa ružového ... tiež nemám rada uniformitu... teda na mojej dcérke, preto ju už od malička učím trošku si vyberať, len máš pravdu ... všade to na nás kričí a človek sa tomu nevyhne... postavičky zo seriálov a módne trendy-aj farby...čo už, keď ide človek na nákupy, musí sa obrniť a dobre hľadať 😉 ... a to, že sa touto módou riadia "už aj malé deti" , tie sa módou predsa neriadia, lebo malé deti si ešte samé veci nevyberajú, je to na rodičoch, či im to či ono kúpia a oblečú ich do "ružovej alebo modrej rovnošaty" alebo budú hľadať, či si niečo vyrobia - ušijú a pod. ... skrátka ... závisí to aj trošku od nás rodičov, k čomu tie naše deti vedieme... dokonca aj v obliekaní🙂... takže, želám veľa úspechov pri nakupovaní ... aj sebe🙂 ... ale priznám sa fialovú farbu máme v obľube obe - aj ja a aj moja dcérka ... 😀

lujza123
autor
23. okt 2012

@moni244 a co by chcela ta pani obliect babetku ked nie detský motív?? achh

lujza123
autor
23. okt 2012

@simca06022011 no to poznam taku sumu za zimne veci tiez necham v obchode..kupujem jej kazdy druhy rok, dokonca oteplovacky ponosi este treti posledny rok. Su jej sice kratsie ale zo snehulami akurat. Mne by to zase nedalo celu zimu chodit vyobliekana v kvalitnej bunde a pozerat sa ako mi dieta drkoce zubami.

lujza123
autor
23. okt 2012

@ivett1 no to som si aj ja myslela ze deti moda nezaujma. Ja ruzovu doslova neznasam takze moc toho ruzoveho nema...no a potom som ostala prekvapena ked zaala mala kvilit v obchode jeeeeeeeeeeeej helouu kity. V poslednej dobe doslova nervaci ked jej nieco chcem obliect a nieje to ruzove, fialove alebo s obrazkom co ma rada. Dokonca o vsetkych veciach ciernej farby tvrdi ze ju skrabu a nechce si to obliect

janka3a
23. okt 2012

Nasa mala nosi veci po bratrancoch, veci unisex a cosi dievcenske sa jej kupi...my s tym problem nemame, zohnat cosi pohldlne...

lenosko
23. okt 2012

ja s tym mam problem ako dospelacka, zavidim chlapom ze maju vsetko dostatocne volne, z dobrych materialov a pre baby len syntetika s elastanom a vsetko tak fasa obtiahnute... netusila som ze taketo chmuloviny robia uz malinkym dievcatkam 😖

cerez
23. okt 2012

Mňa zas vytáča, keď som si zháňala nejaké pekné pyžamo do nemocnice a do ruky sa mi dostávalo len s takým psíkom či mačičkou, alebo snoopy, či nejaká kravička. No keď som dcére chcela kúpiť, tak to zas bolo opačne - dospelácky motív či strih.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
23. okt 2012

to je dan za to, ze pre dievcata je väcsi vyber a viac moznosti 😀 ... my co mame chalanov sice zozenieme zimnu bundu pod zadok a hrube zateplene nohavice, ale farebne nic moc

dannizeta
23. okt 2012

No tak ja si kladiem podobnú otázku 😀 Prečo je v obchodoch tooooľko krásneho oblečka pre dievčatká...? A pre chlapcov taká bieda.. 😠

titkovamiriam
23. okt 2012

Tak mna tato tema pobavila,pred par rokmi boli v obchodoch tak malo na vyber a vsetci sme chodili ako cez kopirak-dnes je handier tolko že si treba vyberat-ja mam sice chalanov a nikdy som nemala problem cokolvek zohnat,kamosky maju dievcatka a nakupuju tiez v pohodicke.A neprakticke veci ked tak nekupovat ved je to o vybere a co kto kupi.Mne sa paci ked do skolky pride krasna princezna a za minutku je prezlecena do triedy ako teplackove dievcatko....Mozno aj zalezi kde clovek zije lebo v Ba a okoli a cez net je veci a veci.......

xlucia
23. okt 2012

@lujza123 cez vikend som bola v C@A, mali aj pekne dievcenke gatky

kvetinka211
23. okt 2012

@lujza123 tieto su perfektne teplucke a aj vo verzii pre dievcatko: http://www.modelko.sk/modelko/eshop/16-1-ZATEPL...

lubicakovac
23. okt 2012

veci pre dievčatá---???---- lebo sú štýlové a často ružové :D

mariannkkaa
23. okt 2012

kedze chlapcenske veci su vacsinou bez fantazie, jednofarebne a jednoduche da sa kludne dievcatku kupit aj chlapcenske. ja mam prveho chlapca a ak bude druhe dievcatko, bude nosit veci po nom a dokupime len zopar ruzovych veci namiesto tych co mi maly znici. 😉

simca06022011
23. okt 2012

@kvetinka211 bozeeee presne tieto zhanam uz mesiac.. mali sme minuly rok podobne ale zrusili nam tu obchod 🙂)) jupiii...Inak nahadzujem kopec veci do bazariku pre dievcatko, vela veci mam aj zo zahranicia (teraz zacinam so zimnymi vecami) tak ak by mal niekto zaujem... Ale nerobim si reklamu🙂 Inak aj ja som malej pokupila chlapcenske veci (hlavne body a teplaciky a i.), ved aj modra je krasna a pre baby fakt vsetko ruzove/zlte/cervene/oranzove... ak vobec. My sme mali v ZV jediny obchod so znackovymi vecami, ktore som si oblubil a aj ten zrusila pani (mayoral, coccodrilo, japitex a pod.)

yesno22
23. okt 2012

@lujza123 ja to síce nevidím až tak tragicky ale v princípe máš pravdu 😉 Pri synovi som tak cca do 3r problém nemala...2/3 vecí som mala od sesterky a také tie "nové" k lekárovi a pod. som dokupovala...už vtedy som si všimla, že v detských oddeleniach je výrazný nepomer chlapčenských a dievčenských vecí /tých je samozrejme viac/ a že zohnať niečo unisex od cca 12m začína byť problém...keď som sa dozvedela, že druhé bábo bude dievčatko, najprv som dokúpila pár ružových bodyčiek a keď môj nákupný ošiaľ ochladol, začala som malej obliekať veci po bratovi...to, čo má ružové, dostala darom alebo mi dala kamoška po dcérke 😀 ibaže ako rastie, začínam sa troška obávať...nemá ešte ani dva a už vymýšľa, čo si oblečie...dnes večer odmietla zdedené bratove pyžamo, tak som vytiahla o číslo väčšie s barbie a to už bolo OK 😝 už teraz sa priam desím sa puberty 😀 😀 😀