Problém s krstom

qidko
23. jan 2016

Ahojte dnes ma nastval nas knaz predstavte si zajtr sesternica krsti dnes si ju zavolal na faru aj s kamoskou co ma ist za krsnu oznamil I'm ze kamoska s manzelom nemozu ist za krstnych lebo nemaju cirkevny sobas ked sa krstilo prve babo vsetko bolo ok predosli knaz chcel len krstne listy viete si predstavit ten sok vsetko je prichistane kde zohnat na rychlo krstnych rodicov tak potom knaz navrhol abi kamoskina dcera drzala maleho pri krste a do papierov sa napisu mena kamosky s manzelom je to normalne to zalezi natom kto drzi babo v kostole ved to nedava aspon mne zmysel a abi som nezabudla kamoska je veriaca a chodi pravidelne do kostola co vy na to

mischelin
21. feb 2016

@qidko urcite nevidela,lrbo ten sa vypiduje iba v pripsde ked ho potrebujes na sviatost v inom medte.do mstriky ich mohol zaoidat ako svedkov krstu,co je aj dost mozne

qidko
autor
21. feb 2016

@mischelin nie krstny list som nevidela,ani som to neriesila ,zaklad je ze maly je pokrsteny a krstny rodicia ho budu viest spravnou cestou cirkevneho zivota🙂

anula106
21. feb 2016

@gennara suhlasim,pekne napisane

anula106
21. feb 2016

@katka210 ide o to ,ze u grekokatolikov drzi dieta pocas celeho krstu krstna mama...rodicia dietata su postaveni za krstnymi.u rimokatolikov drzia rodicia...

katka210
21. feb 2016

@anula106 dakujem za info. Ale ja nekrstim a nepotrebujem komentare. U rim kat musia rodicia drzia dieta vtedy ked dakuju za dar. A co sa tyka ineho vyznania, ja neriesim kedze som rimkat. Peknu nedelu

anula106
21. feb 2016

@katka210 ach jaj....peknu nedelu

lauricka
21. feb 2016

@mijo53 to nebolo o mne, ja mam krstnych v poriadku. Ja len hovorim, ze ak to niekto narocky tak chce, tak preco to riesi s knazom, ved to je jasne, ze to tak nie je v poriadku. To uz je kazdeho vec, ci sa rozhodne nieco povedat alebo nepovedat. Ja som si rovno vybrala krstnych, co splnaju "podmienky" a nemusela som nic riesit. A deti naozaj neriesia taketo veci, takze ich tym nikto nic neuci. Ja chcem vidiet ludi, ktori su naozaj cestni. Bola by to asi fakt len hrstka 🙂

mijo53
22. feb 2016

@lauricka tých čestných je ozaj asi len hŕstka, ja som aj dala to učía do úvodzoviek, lebo také malé deti to neriešia, ale už ma rodič tu tendenciu čosi manipulovať