Prvá svadba

fadama
3. aug 2016

Ahojte planujeme svadbu pre mna uplne prvu a rozmyslame kolko v dnesnej dobe treba na svadbu?. Nie malu ani nie obrovsku, cca 50 ludi v Lucenci.Dakujem za dake rady a skusenosti.

moni244
3. aug 2016

@fadama taku, aku chcete vy, ziadne trendy, predpisy nie su

fadama
autor
3. aug 2016

@moni244 prepac ale vobec som nepochopila co si napisala

moni244
3. aug 2016

@fadama ze nepozerat na trendy, co sa ocakava, urobit si, ako vy chcete, tak, ako si vies urobit svadbu za 10000, tak si vies urobit aj za 3000

fadama
autor
3. aug 2016

@moni244 Aha, ved jasne ze nic trendy len klasika saty , oblek, prstene, sala, fotograf, hudba kadernictvo a pod. Len nemam predstavu co stoji sala ,alebo saty z pozicovne, a svadobna torta?.

sardinka32
3. aug 2016

@fadama Toto sa skor opytaj na mojasvadba.sk. Je tam kopec podobnych tem tykajucich sa rozpoctov svadieb. Mas to rychlejsie a je tam toho fakt kvantum. 🙂

fadama
autor
3. aug 2016

@sardinka32 Dakujem

fadama
autor
3. aug 2016

A neviete co moze stat svadobna torta?. Pozeram to na internete a je tam vela obrazkou ale ziadna cena. Aspon aby som mala predstavu co to moze stat.

ivca88
3. aug 2016

viac ti pomozu na mojasvadba.sk 🙂
to je forum o svadbe 🙂
saty z pozicovne cca 250 - 800 ..ale moze byt aj viac,
oblek tiez podla narokov , napr. v polsku kupis za 50€, alebo v allan delon na 350€ zacinas
obrucky, tam sme vyuzili sikovnost,
nasla som priamo zlatnika ktory ich vyraba 🙂 ..
čiže namiesto 1500€ stali 1/2 menej 🙂
fotograf -zalezi čo vsetko ma fotit, ale ceny od 200€ do 800€ (600€ rataj ak obrad, fotenie, hostina )...
atd atd 🙂
viac ti isto poradia v skupine tvojho mesta - vypln si ze si z lucenca pri registracii 🙂

ivca88
3. aug 2016

@fadama ja som mala tortu za 140€, ale mali sme len jednu a viac poschodovu 🙂

fadama
autor
3. aug 2016

@ivca88 A ja som pocitala s tortou okolo stovky, asi malo na svadobnu tortu? ☹

lludkaa
3. aug 2016

@fadama my sme mali tiež väčšiu tortu lebo som chcela len jednu a stala okolo 90€ ale to záleží od kíl a podľa toho akú chceš,kazda cukrárka má iné ceny,no ak chcete zaplatiť co najmenej tak je najlepšie nájst nejakú cukrárku čo doma pečie a nie firmu 🙂

fadama
autor
3. aug 2016

@lludkaa ziadnu taku nepoznam co doma pecie ani tych cukrarni neni v Lc tak vela a na internete sa neda o cenach nic zistit. Ale nemusi byt najlacnejsie len neviem co ocakavat za 100 euro.

lintu
3. aug 2016

nezisťuj ceny na internete, pýtaj sa priamo tých, čo pečú... pokojne ich oslov cez mail, facebook... urob si aktívny prieskum, komu v okolí ľudia dávajú najčastejšie piecť....

eli74
3. aug 2016

@fadama
Torty a zakusky ti donesu pribuzni v piatok. Aspon u nas je tak zvykom. A svadobna - akoze ta najvacsia je od krstnej. To sa musite obaja porozpravat s rodicmi a riadit sa troska tamojsimi zvykmi.

fadama
autor
4. aug 2016

A su tu aj baby z Lucenca ? Taka ktora vie poradit kolko moze stat sala v Redute alebo v Pelikane? Dakujem vsetkym za rady.

bianka...
4. aug 2016

@fadama neviem kolko presne nas stala svadba... ale nieco viem. Obrucky - 560 e kupili sme v LC zlatokov, foto po cely den a vecer + svad.foto 300 e, kamera 300 e, starejsi 70 e, svad.torta 1 kg = 10 e a to sme ani nemuseli davat i ked som si torty vyslovene nezelala bolo ich i tak vela a tiez aj zakuskov. Kadernictvo 30 e a plus vizaz 30 e, sv.saty 400 e, sv.topanky 35 e, oblek 350 e, hudba 400 e,kostol vyzdoba 50 e. A svad.menu asi 25 eur a alko nealko neviem...my sme mali 100 ludi a to uz riesili nasi. No nebolo to nejaka extra suma. Pelikan si pyta asi 100 eur vsak klusne tam zavolaj daju ti info...maju krasnu prerobenu salu. Kamoska tam mala svadbu a boli velmi spokojny. Skoda ze na nas termin volne nemali. My sme mali v restauracii pramen ake boli sme spokojny...len bolo horucooo. Ak si na fb dam ti link pozries si foto 😊
Inak som z LC.

07022007
4. aug 2016

Nie som s lc ale svadba ma vysla na 4500 eur. V top je zepocitane uplne vsetko. Nemali sme ziaden luxus,ale krasnu tradicnu slovensku svadbu. Najvacsia palka nie je samotna hostina ako veci okolo toho. Napr niektore miesta na sobas si musis zaplatit. Ja som chcela na zamku (350) eur plus nejaky poplatok sng ale uz si nepamatam kolko. Saty su veeeelmi draha zalezitost. Treba pozerat svadobne veltrhy. Ja som si takto kupila saty znackove,krasne,uplne nove za 250 eur,pozicanie by ma stalo 500 vyssie. Co sa tyka torty myslim si ze by ju mala zaplatit rodina. Velka palka je dj,kameraman a napr ja som chcela aj fotografa zvlast a starejsieho. Len tito ludia ma stali vyse 1000 eur no zaplatili rodicia. Treba zvazit z kadial mas hosti,ci im treba ubytko.....

celka12
4. aug 2016

Najdi si na FB pani Alena Lenická pečie nádherné aj chutné torty, je priamo z LC

bajana
4. aug 2016

@fadama práve na mojasvadba.sk ti najlepšie poradia, sú tam isto aj baby z LC

chmurkaxy
4. aug 2016

Kamoška tuto z konika j z Lučenca a pečie najkrajšie torty na svete!
http://maggie-s-cakes5.webnode.sk/produkty/
@maggie37

hettinka
4. aug 2016

ak chceš ušetriť, tak ja osobne by som už kameramana nebrala ... radšej pekné kvalitné svadobné fotografie, na to DVD sa aj tak pozriete raz a zapadne prachom...

dominika6
4. aug 2016

@fadama
ved zdvihni telefon a opýtaj sa vo vašich hoteloch,kolko stojí sála + jedlo pre 50 ľudí...ako to máme vedieť?
tak isto sa zdvihni a obehni si svadobky,ceny ti povedaia..
či si myslíš že bez mihnutia všetko zaistíš na nete a už len v deň D vyjdeš z domu?
na toto sa nemôžeš pýtať ľudí,ved každý si to musí vybaviť sám...

moni244
4. aug 2016

@fadama toto je uz lenivost, napisat a cakat, co bude kolko stat, namiesto toho, aby si si sama zistila. Ved prejav trochu iniciativu

ria_onyx
4. aug 2016

Ahoj, my mame svadbu teraz v septembri, mame cca 90 ludi , rozpocet okolo 10000 eur, nesnazili sme sa nejak extra setrit, skor sme hladali kvalitu, ale ani sme zas neminali na zbytocnosti, vela veci si robim sama.....takze tuto cenu povazujem za primeranu...hlavne sa zameraj na ozaj kvalitne miesto, hudbu, fotografa, kameramana,to su z mojho pohladu najdolezitejsie polozky,

ria_onyx
4. aug 2016

A ak ti mozem poradit, zaregistruj sa na moja svadba, tam ti viac poradia, ci uz pri priblizeni rozpoctu, co sa tak asi da a aj pri vela inych veciach, ktore sa ti pri planovani mozu hodit, su tam velmi ochotne a mile zienky ;)

papricka33
4. aug 2016

@fadama 😀 že prvá svadba... prepáč, od veci, ale znie to divne. Muža budes potom predstavovať "toto je môj prvý muž"? 😀
Skoro každá ju plánuje prvý krát

moni244
4. aug 2016

@papricka33 to som radsej nekomentovala, tiez som sa nad tim pozastavila 😀 aj hned v uvode ma, ze kolko je rozpocet na prvu svadbu, na druhu je asi mensi, uz sa nerobi paraxa

papricka33
4. aug 2016

@moni244 niektorí ľudia plánujú život do posledného detailu 😉

fadama
autor
4. aug 2016

@bianka.. A povies my kde je restauracia pramen ? Nebola som v Lucenci skoro 8 rokov, zijem v zahranici.

fadama
autor
4. aug 2016

@07022007 4,5 tisic taky rozpocet nemame, hostia by boli prrevazne z Lc ale aj z Irska a ty maju kde spat takze ubytovanie nemusim riesit.