Prvé narodeniny dcérky. Ako a čo pripraviť na oslavu?

bolulka
13. jan 2008

ahojte, dcerka bude mat coskoro prve narodeniny a ja jej chcem k tejto prilezitosti pripravit patricku oslavu.

dufam, ze sa tu najdu inspiracie na oznamenia, pozvanky, vyzdobu a torticky vhodne pre deticky tohoto veku. 😉

petaba
19. feb 2008

pekne torty

pekarenmacek

poupe
20. feb 2008

to uz je fakt umeni,krasny dortiky 🙂

aponchie
20. feb 2008

ja jsem udelala male cokoladovy dort a nechala sem ji pekne zakousnout a zapatlat se pro jednou to nevadilo prece ji nenecham se na prvni narozky jen koukat a neochutnat 😀 zadne drama to nebylo dite je prilis male na nejake planovane oslavy ale asi par balonku nejake pestrobarevne prostirani a hlavne at si to dite uzije ty hrackya en dort.jinak nekdo psal jake jsou dorty v marketu.tak ja dobrou zkusenost nemam nam pece dort znama ale jednou sme museli koupit v intersparu ananasovy a to se neda s prominutim zrat je to umele hnusne bez chuti misto masel se davaji nejake nechutne tuky takze ne za me ale mozna nekde v cukrarne se delaji dobre nebo u nekoo kdo pece treba na vanoce umi i dort a kdyz si das maslo upece ti to znej bracha mel toho jezka coko a byl supr

petaba
7. máj 2008

Ahojte baby neviete mi poradit niaky pekny text na pozvanku na 1 narodeniny nasej babulky? nieco v podobe basnicky 🙂

prosim pomozte mi

krajcoanka
7. máj 2008

ja chcem našmu k prvím narodkam urobiť taku tortu-nepečenú(piškoty a jogurt-to by snad už mohol) a na vrch ovocie-banany a želatinu. 🙂
myslíte že môže v 1.roku želatinu? 😖

petaba
8. máj 2008

skus sa spytat lekarky, to je taka vec co nikde nepisu 😒

berynka
8. máj 2008

Ahoj, já už taky pomalu promýšlím, co malé na její velký den nachystat. Asi budou balónky, čapky, samozřejmě dort s jedničkou... ale nevím jaký by byl nejlepší, jestli šlehačkový, čokoládový, ovocný 😅 ? Chceme to slavit venku, tak pevně doufám, že bude hezky 🙂

zuz11
28. máj 2008

dai • 1d • Dnes o 11:17
ahojte,
moja malicka bude mat za necele 2 tyzdne 1 rok. chcela by som spravit pre nu peknu oslavu, pre cca. 15 ludi.hladam preto restauraciu, ktora poskytuje urcite sukromie, dobru stravu, pekne prostredie a zaroven prepojenie s prirodou, kedze moja malicka zacina prave chodit a neviem si predstavit ze vydrzi viac ako 15 minut v pokoji sediet☹ idealne by bolo detske ihrisko , pripadne zahradne hojdacky, ktore mala miluje.
ak nieco taketo poznate v bratislave alebo v blizkom okoli, prosim dajte mi vediet. kedze mame maly byt, moznost domacej oslavy pre nas odpada ☹
vopred vam dakujem za rady, pripadne postrehy od tych, co maju podobne oslavy uz za sebou

lucinka
28. máj 2008

ahoj dia... aj my sme prednedávnom oslavovali jeden rok a robili sme to doma... boli sme síce ako sardinky, ale malého aj tak nič nezaujímalo... oni sú vo ešte vo veku, keď tieto oslavy im vôbec nič nevravia...
no v okolí Blavy síce nič nepoznám, ale držím palce, aby sa ti podarilo niečo nájsť... 😉

dika
30. máj 2008

ahojte, vie mi niekto poradit co mam urobit s "tortovou fontanou" ? Kupila som to na tortu, namiesto sviecky, ale neviem co s tym treba urovit - aby z toho isla ta fontana.... ☹

majaaita
30. máj 2008

Slavili jsme v neděli 🙂
Udělala jsem dort z dětských piškotů, rozvařených jablek, bílého jogurtu a navrch kousky jahod (neosypává se, vyzkoušeli jsme předem).
Pojali jsem to jako "Jiřího den" 🙂 Byli jsme jenom my tři (s břichem čtyři), oslavu s rodinou jsme měli teď v týdnu, na narozeninový den jsem chtěla mít klid jen pro nás, vzpomínat na porod, na ten začátek a tak - a taky jsem byla pěkně naměkko 🙂
Ráno řádení v posteli, po snídani krátká procházka, pak dort - pokoj jsem vyzdobila takovou girlandou s vláčkama, pak dárky (kostky, kuželky, výbava na písek), oběd (jako obyč), po obědě na hřiště. Takže víceméně stejný den jako jindy až na dort 🙂 Malýmu to bylo fuk, ale dort mu šmakoval 🙂

kattum
30. máj 2008

kuk do mojho albumu, je tam navod na smotanovu tortu:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

lenka1977
20. sep 2008

Maminy a koho si na oslavu pozyvate?Vnima to vobec dieta ze ma oslavu?Ja budem asi divna pre ostatnych ale my to oslavime len s muzom.

bramburka
20. sep 2008

holky a hodte taky tipy na darky, ale asi ne odkazy, nejak se to neslučuje asi s pravidly, takze asi jen nazev a firma, co to vyrábí.

Já asi udělám pozvánku fotky když se narodila a fotku ted a text něco v tom smyslu, jak rychle to uteklo a jak velký je to pokrok a tak to pojdte oslavit! O restauraci jsem premyslela, u nas se da pronajmout detsky koutek v mateřském centru, do evčera to ale asi enní, že...

bramburka
20. sep 2008

my zvem celou rodinu, malou milujou, moc se těší a taky nám dost pomáhají, takže i jako poděkování za hlídání a tak.

trixi
20. sep 2008

ahoj bramburka, my sme oslavili maleho narodeniny iba v uzkom rodinnom kruhu, ostatni su rozlietani po celom svete. Maly dostal na narodeniny siestu nemoc ☹ , nastastie v den narodenin uz mal po horuckach, akurat bol pekne vyhadzany, dokonca aj na tvari ☹ . Oslavovali sme doma, urobila som mu zdravu tortu - bola to jeho prva torta, dala som si zalezat, ale jedol z nej velmi malo. Fotky sa nam nevydarili, fotil dedo, mal novy fotak a tak to dopadlo. Zo skutocnych darcekov dostal odrazadlo Berchet, ktore som pracne zhanala (nakoniec som mala 2), vlacikovu drahu Thomas, velkeho hnedeho plysoveho medveda od tatina (ja plysaky nemusim 😒 ), od stryka dostal knizky, od tetky dostal krasnu masku tekvice na Halloween a ako hlavny darcek bol vikendovy pobyt v Ceskom raji s Babysigns. Z toho mal asi najvacsiu radost.

binki
20. sep 2008

tak já zatím objednala baby bob a chci najít nějaké pěkné aktivní chodítko (to, co tlačí před sebou), chystám se na bublifuky, zatím jsem se nerozhodla, jestli to udělám jen pro rodinu nebo jako větší akci
a dortu malému nechám udělat podle některého nápadu z těchle webovek www.dorty.artmama.cz

danu
20. sep 2008

my sme pozvali mojich rodicov, draheho rodicov a to je vsetko

michru
18. okt 2008

🙂

binki
18. okt 2008

tak ještě jsem sehnala houpacího koně a vozík, který si může tlačit před sebou a teď ještě najít cukrářku, aby mi udělala dort s jeho oblíbenou želvou Fáfou 😀

zrzulka
6. nov 2008

Pre nas prave aktualne. My budeme robit dve oslavy. Chcela by som kupit malej taky ten ohnostroj do torty. kde sa to kupuje? dakujem

bambusko
6. nov 2008

zrzulka, my sme mali odtial a bola super 🙂

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=553148

danu
6. nov 2008

zrzulka skus sa opytat vo vacsich cukrarnach Ja som to kupila u nas v Ba v klasickej cukrarni ak mate cestu do *Ba tak v petrzalke v cukrarmni Ludwig maju je to na terase oproti Namesti hraniciarov-ak vies.

Ale v cukrarnui urcite

kvietocek7
6. nov 2008

ahojte 🙂 no a ake hracky ste darovali svojim narodeninkovym oslavencom?

bambusko
7. nov 2008

kvietocek, starsej dcere sme kupili velke auto 😀 v hrackarstve jej teta hovorila.: "ty si musel byt dobry, ked ti kupuju take velke auto" 😕 a vyhrala sa s nimstatocne. mladsej som usila latkovu knihu - bola z nej nadsena. a teraz to bude zrejme zase auto 🙂 detom staci jedna vec, co ich zaujme. s babikami a plusakmi sa este v tom veku nevedia hrat

bejca
3. jan 2009

idem pozret a inspirovat sa 🙂 dakujem .

ena
4. jan 2009

ja len k tomu, ze ked chcete jendotku sviecku na tortu, tak ju kupte skor, lebo sa moze stat, ze nebudu, lebo jednotky kupuju aj pre vsetkych od 10 do 19 rokov 🙂))

my sme to s prvymi narodeninami nijako neprehanali, par balonov, torticka a asi 10 sekund vydrzal maly s papierovym klobucikom na hlave.. 🙂 Sfukovat sviecku viace bavilo starsieho brata..
co sa darcekov tyka, tak su aj bez narodenin dost predarcekovani od vianoc, a mame zimne deti, takze jeden narodky tyzden po sviatkoch, druhy mesiac a par dni...
Pre starsieho k 3 tim narodkam mame troska viac caciek - ako pohare a obrus s piratmi a pod. ale on si to uz viacej uvedomuje.. ale ako ho poznam, jemu by stacilo do hocicoho strcit sviecku a stokrat mu ju zapalit aby ju mohol znova a znova sfukovat 🙂)))

sue
4. jan 2009

Nás to čaká asi o pol hodinku... potom pofotím a dám do albumu.
Máme balóny, tortu so sviečkou, malý má pekné oblečenie... od nás dostane trojkolku, zvyšok family neviem... predpokladám, že mu to všetko bude šumafuk, že sa niečo deje... jedine balóniky a bublifuk ho snáď chytí... no a ešte predpokladám, že hneď zaspí, pretože celý deň nespal 😝
(inak sa musím posťažovať sama na seba, lebo nemám žiadnu sviatočnú náladu a ani sa mi do žiadnej oslavy nechce 😔 )

hancas
4. jan 2009

nás čeká oslava za týden,máme dvojčátka a tak to bude trošku horší,ale už máme nakoupené balonky,různé stuhy a taky jsem si tady přečetla pár typů co ještě dokoupi např.bublifuk a udělat nápis happy birthday.dort bude píct moje mamka je totiž cukrářka ale neprozradila kterej,takže to bude překvápko,jinak pozvánky jsem rozeslala takže budem oslavovat celá rodina po hromadě.

parybka
4. jan 2009

ballonky, čepičky, řetězy.. no to je naše noční můra. Budeme mít oslavu přístí týden a přijdou jenom rodiče (oba jsme jedináčci), kteří spolu ani moc nemluví - naši a manžovi. Jsem velmi, velmi zvědavá, jak to dopadne.
Budeme mít makrobiotický dortík pro O. a dárky. Nějak mě oslavy neberou

Sue.. s tou náladou tě naprosto chápu 🙂 jsem zvědavá, jak to u vás dopadne, napiš