Prvé sväté prijímanie. Čo dať ako dar?

pacna
24. apr 2008

v maji ideme na prijimanie krsniatku, ale neviem čo kupime alebo dame peniaze?
poradte.

mrka2
13. máj 2014

ja si pamatam na svoj darcek doteraz, boli to ruske hodinky Chajka, strieborne, naadherne a nesmrtelne 🙂 vtedy to letelo a splnil sa mi sen 😀 velmi som po nich tuzila, tak asi je najlepsie povyzvedat od deti,co si praju. ale samozrejme nie pocitace,ci mobily?! to je privela podla mna...

cackaa
13. máj 2014

@zuzanapor tiež mám toto v rodine a naučila som sa tam nechodiť na žiadne sviatky...ale pokiaľ mu chceš niečo dať, tak peknou knihou nič nepokazíš a nemusí to byť ani biblia 😉 . Dovnútra by som mu napísala venovanie + sv.obrázok na pamiatku a finito.

stanislavao
28. máj 2014

moj syn bude mat prijimanie a dostane: od jednej babky hodinky - sam si vybral, od druhej babky zlatu retiazku a od krstnej naramok asi strieborny. nechcel ani mobil, ani tablet, ani nic podobne. len este chce futbalovy dres - divna poziadavka, ale tak dostane aj to.

jara24
4. jún 2014

@stanislavao Ten futbalovy dres mi pride ako najnormalnejsia poziadavka na darcek pre 9 rocneho chalana 😀
Zlata retiazka, strieborny naramok... Spomienkove veci, ktore podla mna chlapec neoceni.

Ale tiez to mame za sebou. Stari rodicia potrebovali nieco kupit v urcitej hodnote, aj ked sme ich presviedcali, ze 1.sv.prijimanie nie je o daroch. Tak kupili. Spomienkove veci sa odlozia a vytiahnu len na nejake specialne prilezitosti.

stanislavao
4. jún 2014

@jara24 no naramok nosi a hodinky co dostal tiez. to viem, ze nestalo vela, tak mu to dovolim mat. zlatu retiazku musi mat odlozenu, lebo to mu nedovolim mat na sebe. bola istotne draha. tak ale dostal, co chcel a je spokojny.

monikac
22. apr 2015

Prosim poradite co sa teraz dava ako dar na prve sv. prijmanie od Krstnej? Dakujem 🙂

lubicaregecova
24. apr 2015

... a viete, že som raz na krstiny jediná darovala modlitebnú knižku? Krásne oslavy prajem 🙂

agentkazs
25. apr 2015

moc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubicaregecova
26. apr 2015

@agentkazs okrem iného 🙂

cccp
27. feb 2016

Zuzanapor...ja by som mu kupil stary vojensky remen, nech s nim visvara obidvoch po riti...

ikiniki
27. feb 2016

My sme kupili synovcovi mp4 prehravac 👍 stiahli sme mu tam aj jeho oblubene pesnicky. Tento darcek sa mu pacil najviac 😉

andrea.m
8. jún 2016

obidve moje deti dostali striebornu retiazku s krížikom a nosia ju stále ak nemaju v škole TV 😀

peknysen
9. jún 2016

ja som kúpila neterke strieborné náušnice, ktoré sa jej veľmi páčili

elistek13
17. júl 2016

ahojte... ja by som sa chcela spytat ci je to "velmi prehnane" keby moja neter odomna dostane 2 dary a to z bieleho zlata nausnice a retiazku?.. proste strasne sa jej paci aj jedna vec aj druha a mam pocit ze ocakava ze dostane obidve veci.. ☹ co nato poviete? bolo by to moc prehnane??

petra3312
17. júl 2016

@elistek13 to podla mna zavisi od toho, ako si na tom financne. Ak je to pre Teba vela penazi, tak to asi prehnane je.

elistek13
15. aug 2016

@petra3312 ..nie je to financne nejako velmi pre mna prehnane, len nechcem aby si potom jej rodicia mysleli, ze si ju kupujem chapes...