Prvé sväté prijímanie. Čo dať ako dar?

pacna
24. apr 2008

v maji ideme na prijimanie krsniatku, ale neviem čo kupime alebo dame peniaze?
poradte.

mata2
24. apr 2008

ja som kupila krsnatu hodinky,stali asi 600sk.asi za mesiac ich rozbil 🙄
ak ma dieta nejake konkretne zelanie,tak mu to kup,a ak nie,mozno budu peniaze lepsie. 😵

lenand
24. apr 2008

pacna ja som davala svolim krsniatkam peniaze a vtedy leteli knizky hery poter tak som sa dohodla s krsnym otcom a sme kupili aj knizky mam chlapcou a viem ze radi citaju . kamaratka teraz ide tiez neteriam maju dvojicky a kupila retiazky este v marci a zavolala sestre ze im uz kupila retiazky aj s priveskom a zistili ze take iste im kupila aj babka tak potom vymenili za nausnice tak neviem ja som dala peniaze a nech im rodicia kupia co im treba 🙂

pacna
autor
24. apr 2008

mne sa pačia retiazky strieborne.ked som sa ho pytala tak" on nevie" 😖

lenand
24. apr 2008

tak mu daj peniazky a mas po starostiach a nech mu rodicia kupia co potrebuje 🙂

tribitka
24. apr 2008

pacna, mojekrstna má tiež v máji prvé sväté...
bud mu kúpim nový mobil alebo kvalitný bicykel.....

ikke
24. apr 2008

je to asi vec nazoru, ale ja si myslim, ze by to malo byt nieco trvalejsej hodnoty (ako aj tato sviatost ma mat trvalu hodnotu...) 😉
ak peniaze, asi by som ich nedavala priamo dietatu, ale rodicom, nech mu ich ulozia, pripadne pouziju na nieco potrebne.

sue
24. apr 2008

..presne tak, malo by ísť o nejakú trvalejšiu hodnotu... nie "blbosť", ja by som zlato, striebro ani šperky nekupovala, keď tak by som kúpila hodnotnú knihu (Biblia, Encyklopédia, možno nejaký slovník...) keď je to dar k "duševnému kroku", mal by rozvíjať ducha...

lekno
24. apr 2008

My máme tiež v máji prijímanie a dohodli sme sa s krstnými rodičmi, že nám dajú peniaze. Synovi sme sľúbili bicykel, tak mu ho ideme kúpiť. Aj staršiemu sme kúpili pred dvomi rokmi o isté, aspoň sa nebudú hádať, že každý dostal niečo iné. Najlepšie je podľa mňa dohodnúť sa s rodičmi dieťaťa, či chcú dar, či peniaze. Takto aspoň nekúpite to isté, alebo niečo, čo nechcú. A máte aj o starosť menej, čo kúpiť, či sa to bude páčiť atď... 😉

eva7780
24. apr 2008

ja idem v maji krsnemu synovi na birmovku a rozhodla som sa ze mu dam peniaze,lebo si setri na playstation,ked mala vlani birmovku krsna dcera tej som kupila zlatu retiazku,pre dievca sa mi zda vacsi vyber darcekov

malok
24. apr 2008

Tak já jsem dostala hodinky....asi po 8 letech se pokazily, ale mám je schované dodnes,na památku... 😉

janinah
24. apr 2008

kupovala som krstniatkam retiazku s krížikom,ale vie,že deťom sa toto tak veľmi neráta,tak ešte aj niečo pre nich zaujímavejšie-knihu encyklopediu,futbal.loptu,pc hru

kitty68
24. apr 2008

ja nedostala nic, nektere deti jdou k prijimani protoze cekaji ze za to neco dostanou, u nas farar jednoho vyhodil protoze rekl ze babka mu koupi pocitac jak pujde k prijimani, vzdyt to nejsou narozeniny ani vanoce
mozna jeste tu bibli bych koupila

tribitka
25. apr 2008

no tak kupovať počítač za 1.sväté... 😒
môj synovec ani nevie že niečo dostane, bude to prekvapko.... 😉

pacna
autor
25. apr 2008

ja jedneho takeho synovca mam ten jenenarocny on by chcel počitač, mobil.... 😠
no my mame sest krsniatok tak asi tažko. 🙄
ta encyklopedia ma zaujala, bibliu ma. 🙂
zatim dik za rady.

sstefi
25. apr 2008

qsč;;;;;;;;;;;;;;qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqťddčqa

pacna
autor
25. apr 2008

sstefi akosi neni rozumiet tomu čo si napisala. 😀

pacna
autor
16. máj 2008

tak sme sa rozhodli zajtra idem koupvať strieb.retiazku a privesok do 500sk a k tomu tisicku. kedže sme pozvani ešte synovcovi na prijimane tak aj tomu kupim retiazku. 😀
no na poslednu chvilu bo v nedelu to maju 😅

simka9122008
8. máj 2009

Baby poradte my nejaké blahoželanie

chichotka
8. máj 2009

ja som dostala hodinky a nosim ich stale. takže to bol dobrý dar.
za to retiazku som nikdy nemala. lebo mne sa páči skorej striebro a bol k tomu krížik takže pre mňa nič moc. nezabudajte , že aj ak to dieťa ide na prijimanie neznamena to , že ho nabožensky darček poteší.

lucia283
8. máj 2009

tak u nas je svyk hodinky na prijmanie...mi sme vsetci dostali a aj krsnata...a na birmovku skor sper ...retiazka a tak...:D

babatko88
8. máj 2009

ja by som dala určite peniaze... veď si potom niečo kúpi sám (možno v doprovode maminy) a bude pokoj... je to ľahšie a praktickejšie, ako dať hodinky, ja som ich tiež dostala a od toho dňa som ich ani nevidela, teraz má každý mobil, načo by mu boli hodinky!? teda podľa mňa 😀

chichotka
8. máj 2009

babatko88 ale v škole ak pozrieš na hodinky cez hodinu nikto nič nepovie. ale ked vytiahneš mobil tak ho už možno tak skoro neuvidiš :D

simka9122008
8. máj 2009

Ja budem dávať peniaze, v nedeľu ideme mojim deťom čo sú krstný rodičia a ich synovi

dada1212
8. máj 2009

babetko88 To záleží od obdarovaného a jeho rodičov. Myslím že niekedy je lepšie dať niečo čo ma trvalú hodnotu ako dať peniaze, ktoré "rozflákajú" a nekúpia nič hodnotné a trvalé. Samozrejme to záleží od jeho rodičov, ak si si istá, že mu za tie peniaze kúpia niečo trvalejšie, tak je to dobrý nápad.

majcik
8. máj 2009

Je skoda, podla mna, ze sa takato udalost vnima takto ... nechcem sa nikoho dotknut, ale myslim si, ze prve svate prijimanie nie je v prvom rade o tom, ze aky dar od koho dieta dostane... Ale ked uz nieco darovat, pripajam sa k navrhom darovat Bibliu, hodnotnu knihu alebo nejaky duchovny dar. Ten pocitac alebo mobil - akoze nechapem, ako to suvisi s 1. sv. prijimanim? Nevladzem to pochopit ...
Ja som nedostala ziadny velky dar na svoje 1. sv. prijimanie, ale bol to pre mna velky a vyznamny den, pamatam si ho doteraz, viem aj presny datum, spominam si na ten den, ked je vyrocie. Obavam sa, ze ak sa dieta obdaruje priliz velkymi darmi, ktore s tym nesuvisia, moze ist ten hlavny zmysel uplne do uzadia.

zuzanapor
29. máj 2013

Ahojte potrebujem súrne poradiť, o týždeň ideme na prvé sv. príjmanie, manželovmu synovcovi. Nie sme krstní rodičia ani nič,nikdy sa veľmi nestretávame, ked sa im narodil tento chlapec tak sme im dali kvalitné a hodnotné veci,komplet výbavu do kočíka a súpravu tiež kvalitnú dokopy za cca vtedy za koruny okolo 200sk, keď sa nám narodilo prvé dieťa taknás odfajčili súpravou od číňana za 6e a aby tohonebolo dosť tak návšteva bez ohlásenia a aj blok z obchodu bol v taške aby sme všimli koĺko veľa na nás minuli peňazí, keď sa im narodilo druhé dievčatko tak sme zase boli pozrieť zase súprava za nejakých 20e z našej strany, bola ohlásená návšteva a ponukli nás akurát tak vodou a choďtedo riti, keď sa zase nám narodilo druhé a bolo dievčatko tak zase návšeteva u nás bez ohlásenia,to bolo totálne prepadnutie lebo sme boli na odchode a museli sme sa vrátiť ododvier a dostala malá šaty veľkosť 110 čo mi pripadá tak že ich dostala ich dcéra ktorá bola staršia a nepáčilo sa im tak dali nám.........chodila okolo nás nakupovať,nestretávame sa nenavštevujeme, len raz do roka ked ideme k svokre na hody a tento rok nás nie oni ale malý pozval na prvé sv. príjmanie,čo bolo z ich strany taktický ťah, aby nás pozval malý a nemohli sme ho odbiť a tiež taktický ťah abyz nás zase vytiahli peniaze.....lebo oni chudáci peniaze nemajú, kúpili starý dom, dokopy nič s ním nerobili a ako umrel svokor tak zrazu pokročili v stavbe a prestavbe a idú sa sťahovať takže odkiať prúdi príjem je jasné že ich dotuje svokra....nám nikdy nič,nedala,muž po svadbe nedostal vkladnú knižku lebo vraj nemal,hlavneže 3roky predtým ako sa ženil mu ju ponúkala, ostatné jej deti ju dostali a muž má to čo si zarobil a ušetril svojou šikovnosťou a z tej strany stále nachádzajú zámienku ako z nás vytiahnuť peniaze anikto nám ich nikdy nevráti.....to že keď sa švagrinej narodil tento chlapec a robila krstiny u svokry /teda jej mamy/ a ja s mojou mamou sme im napiekli lebo tam boli hody za 2 bedničky zákuskov ani nehovorím a domov sme nedostali ani jeden/ tým nechcem povedať že som vypočítavá že ked ja dám za 50e niečo tak presne v tej hodnote chcem spať ale čomáme kúpiť chlapcovi na prvé sv. príjmanie ked sa nám odtiaľ nikdy nič nevráti a stále len dávať a dávať nemienim, tiežmám dve deti a radšej dáma kúpim im ako mužovmu synovcovi ked jeho rodičia mojim deťom nikdy nedali nič poriadne, ani len neponukli nikdy ničím....tak poraďte ☹

mirip
29. máj 2013

@zuzanapor ťažko poradiť, asi si mala namyli 2000Sk či?? Lebo za 200Sk sa veľmi toho nedá kúpiť 😀
Ale nie ja by som nešla na príjmanie vobec...ale zase keď volal chlapec tak neviem, fakt neviem aký dar 😒

matkamirko
29. máj 2013

@zuzanapor kup mu nejaku detsku bibliu, pismo, daj mu to do darcekovej tasticky, a k tomu pribal nejaku sladkost. Bude to mat na pamiatku, a ty sa nebudes hlupo citit 🙂

moc
13. máj 2014

Ja som dal na prijmane mobil samsung galaxy s 4 potom tablet mp3 playstation3 dvd prehravac hodinky pocitac bicykel morske prasiatka 2ks psa skolsku tasku kameru 370€ knihy deku pero potkana kaktus hracky
textil kalendar topankysarkana

moc
13. máj 2014

Toho je vela