Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvé Vianoce s vaším bábätkom

zabina27
28. nov 2014

Otázka vedľa mi vnukla myšlienku - aké boli vaše prvé Vianoce s bábätkom? Ja sa veľmi teším, som zvedavá, ako bude na všetko kukať, ešte nelozí, takže poslednýkrát môžem dať rozbitné veci, kde ja chcem 🙂 A tak celkovo, popolušku asi neuvidím celú tento rok, večera sa bude odvíjať od toho, kedy bude malý papať, slávnostná asi nebude, skôr srandovná a okydaná od nejakej "slávnostnej kašičky" 🙂 Darčeky bude mať krpček na saláme, hlavne keď bude môcť roztrhať, oslintať a dokrčiť všetok baliaci papier 🙂
Aké máte spomienky? prípadne rady, na čo myslieť 🙂

mirkava
28. nov 2014

@zabina27 milé 🙂 my sme na tom podobne, náš má 8 mesiačikov a asi ani upratané nebude dokonale, ale asi pojdeme na večeru k niektorej babke

cicimon
28. nov 2014

no skor bude treba nacasovat veceru na cas, kedy dieta nebude prilis unavene, potom sa dospelaci budu snazit nejako sa najest 🙂) sup ku stromceku vybalit darceky , spravit nejake foto, dat dieta spat a potom si mozte vychutnat caro vianoc 🙂 .... a na silvestra este budes cele poobedie sediet doma lebo od obeda to bude samy delobuch/....... teda vyznelo to asi skaredo ale tie carovne vianoce pridu neskor 🙂

katrinka8
28. nov 2014

@zabina27 🙂 Dcérka mala na Vianoce tiež niečo vyše 6 mesiacov. Veľmi som sa tešila. Avšak tie prvé Vianoce sme trávili, bohužiaľ, v nemocnici, čiže žiadna vianočná atmosféra sa nás nestihla dotknúť ☹ . Akurát na Štedrý deň o 17:00 nás prepustili. Bolo to také... no rozhodne som si to tak nepredstavovala, ale bola som rada, že sme konečne doma. Stromček medzitým postavil manžel. Keď nás doviezol domov, prišli moji rodičia (jeho rodina býva v inom meste), doniesli nám slávnostnú večeru a koláče. Akurát som sa osprchovala z nemocničných pachov, prezliekli sme sa do slávnostného, zjedli sme tú večeru ("vďaka" nemocnici sme mali trochu dobabrané príkrmy), dcérka dostala na večeru akože prvýkrát ovocie - uvarené jabĺčko. Vôbec ho nechcela 😀 Rozbalili sme darčeky, zapálili sme prskavky, sviečky, svetielka a hajde do postele 🙂
Synček mal svoje prvé Vianoce minulý rok, mal necelý mesiac 🙂 To boli také tiež netypické Vianoce, boli sme výnimočne u mojich rodičov, kde bol aj môj brat s rodinkou. Prišli sme vlastne tesne pred večerou, kôli deťom sme jedli všetci ešte pred 17-tou, aby sme stihli rozbaliť darčeky aj u nich a aj u nás doma. Bolo to trochu chaotické, ale nakoniec veselé. Nemuseli sme aspoň chystať večeru, tak sme mali fajront celý deň 😀 Prišli nás pozrieť susedy, tak sme si popíjali trošku medovinku, jedli koláče,pozerali rozprávky (kojili a prebaľovali a uspávali) a užívali netradičné čaro Vianoc. Z domu som odchádzala posledná a rýchlo som hádzala pod stromček ešte darčeky. U našich sa mi ušla úloha "Ježiška" - deti (dcérka a vtedy ročný synovček) sa šli po večeri umyť na poschodie a ja som medzitým ako o dušu vyzváňala na chodbe zvončekom, čo oni hore, samozrejme, vôbec nepočuli 😀 Nakoniec zareagovali, až keď som zakričala na dcérku, že "Ježiško už zvoní" 😀 Rozbalili sme v zmätkoch darčeky a my sme šli domov, kde dcérka skoro odpadla, lebo nedokázala pochopiť, ako to ten Ježiško stihol, doniesť darčeky aj ku babine aj k nám domov 😀 Vianočný zázrak v priamom prenose.
Synček mal asi 4 týždne a celý tento vianočný ošiaľ prespal, ale pod stromčekom sme ho stihli odfotiť 😀 Jeho ozajstné "prvé" Vianoce budú tento rok a som naozaj zvedavá, čo nám tento rok prinesie 😀 Len pevne dúfam, že stromček to prežije, aby sme nemuseli rozdávať darčeky kdesi pod stolom, či kde...

jamelia
29. nov 2014

Prve Vianoce s dcerkou boli, ked mala cca 4 mesiace, takze to este len sedkala v kresielku a kukala na nas 🙂 so synom to bolo ine, ten mal 10 mesiacov, vsade bol, vsetko chytal, stromcek sme rozlozili na stedry den a hned ho vecer aj zlozili 🙂 to sa pri nom nedalo, sice mam nerozbitne ozdoby, ale ten strom by to nevydrzal, tahal ho z kazdej strany. Teraz ma dcera 4 roky a syn bude mat 2, tak si to konecne trosku vychutname, dufam. Lebo ten minuly rok bola dcera tiez akurat chora - styridsiatky horucky a zimnice. Tak snad sa to nezopakuje 🙂

ajsenz
29. nov 2014

My sme mali prvé Vianoce ,keď mal syn 8 mesiacov. Slávnostne sme sa obliekli aj najedli. Keďže malý nie je veľký jedák zlupol iba oplátku a potom mlieko. Pekne sme rozbalili darčeky ,predtým prskavky na balkóne a po rozbalení darčekov rozprávka a šiel buvat. Inak to nevnímal podľa mňa vôbec 🙂

monicm
29. nov 2014

s prvým synom (mal 11 mesiacov) to bolo úžasné.vek síce na zbláznenie,kedže lozil všade,ale všetko sme ustáli.večeru sme mu časovo prispôsobili,ale to bol vlastne jediný ústupok,čo sme museli spraviť,kedže celkovo máme stále domácnosť prispôsobenú (takmer na 100%) deťom (žiadne rozbitné veci,žiadne veci,čo by mohol stiahnuť.s druhým synom to bolo iné,ten mal dva mesiace,takže sme si ho dali do autosedačky počas večere,aby bol s nami.ale je fakt,že svetielka vnímal a veľmi sa mu to páčilo.no a tretie prvýkrát budeme mať teraz,syn bude mať 4mesiace,tak uvidíme,aké to bude,ale už sa na to teším.každé vianoce sú úžasné,ale tie s deťmi sú ešte krajšie a je jedno koľko majú a čo je doma prichystané.sú s nimi proste...................no jednoducho pravé vianoce 😀 😀 😀

lucy125
29. nov 2014

Prve Vianoce s drobcom boli super .Maly mal presne 7.mes.na večeru spapkal kašičku a oblatku a pred spanim mlieko.Spolu sme rozbalovali darčeky a tešili sa.To boli prve Vianoce čo sme boli len my traja doma (dalšie boli u nas babka s dedkom a krstna Matkova) a tieto ideme my k našim.Stromček sa mu velmi pačil,hlavne svetielka.Urobili sme kopec fotografii a išiel spat 😀

katuskatt
29. nov 2014

Tak ja sa tiez velmi tesim na tieto vianoce. Prvy krat bude s nami aj nase zlaticko. Som velmi zvedava ako to cele dopadne.

jana_eyre
29. nov 2014

u nas prve vianoce s babom boli, ked mal prvy syn 10mesiacov.. bolo veselo, ale bolo nas vela - bola u nas aj sestra s rodinou a moj otec.. cas sme prisposobili synovi, ostatne, tak ako vzdy.. spomienky mam pekne ako takmer na kazde vianoce..

minule vianoce sme uz boli styria - syn 22mesiacov a dcera dva mesiace.. tiez to boli krasne vianoce - malej sa pacili svetielka a starsi sa uz tesil zo vsetkeho - ale ziadne stresy, vsetko prisposobene detom.. ale tieto vianoce sa tesim omnoho viac ako inokedy - ako kedysi v detstve.. dcera uz rok a syn takmer tri.. neviem sa dockat.. 🙂

horana
29. nov 2014

Je to zlate ale je to este len take pre rodicov, dieta tak male este nic nechape a pre rodicov je to taky predel medzi tym kym su len sami dvaja a medzi tym kym pomaly zacne dieta dalsie roky naprv len trhat papiere a ich mat za najlepsi darcek 🙂, neskor uprimne sa tesit z darcekov - to je ten super vek kedy sa rodicia mozu najviac rozplyvat nad Vianocami s detmi kedy este veria na Jeziska a potesia sa temer comukolvek....az po to ked uz este vacsie len pragmaticky zhrabnu o tom co uz dopredu vedia ze chcu a len cakaju kedy s tym budu moct zaliezt do izby.
Prvy rok je to este o projekcii rodicov, je to mile ale dieta tam este rolu nehra,prenho je to normalny den ako kazdy iny.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli