Rodinné návštevy a stretnutia

natalym
12. okt 2014

Mám problém s mojím manželom. Ak sa k nám ohlási nejaká návšteva alebo je nejaká oslava sviatku našich detí.
On sa absolútne nespolupodieľa a nespolupracuje. Chodieva k nám iba rodina z jeho strany, nakoľko ja už nikoho nemám.
Ja si musím zorganizovať, vymyslieť, nakúpiť, urobiť, upratať, nachystať, on si len sadne keď prídu. Pri rozhovore sa tvári ako keby to nachystal všetko on.
Poväčšine si to sama aj financujem, t. j. všetko zaplatím. Ak ideme gratulovať k jeho rodine, musím vymyslieť darček a aj ho kúpiť. On ho potom väčšinou dáva.
Toto všetko predýchavam, odôvodnuje to, že je skrátka taký, nevie niekomu kúpiť darček, nevie, nevie, nevie. Ja to musím rešpektovať.
Nedokážem však pochopiť aký je problém zavolať svojim rodičom a opýtať sa ich či naše stretnutie platí a dohodnúť cca čas príchodu.
Nezavolal a ani neprišli a ja som chystala ako taká krava. Svokra sa ma opýtala, že či som nemohla zavolať ja. Ešte aj to mám urobiť?
Vidím to tak, že žiadne stretnutia a oslavy nebudú, pre mňa je to len starosť a nemám za to ani ďakujem pekne. čo si o tom myslíte, prosím?

ena70
12. okt 2014

@natalym prestan sa tolko nahanat za vsetkym tymto, aj tak sa nikomu nezavdacis.... ja uz davno neriesim takéto oslavy...nejde tu predsa o to, kolko toho nachystas, ale o tom aby si posedela s ludmi s ktorými sa citis dobre. a ked manzel nema zaujem sa na tom spolupodielat, tak kasli na vymyslanie darcekov pre jeho rodinu. preco ty? nech si vymysla sam.... ja by som asi sekla s takýmito navstevami lebo mi to pride len ako take predvadzanie, kto urobi lepsiu oslavu... stanov si nejake mantinely pretoze manzel sa az prilis so vsetkym spolieha na teba a ty si z toho len ustvana a nestastna....

natalym
autor
12. okt 2014

Takto to je furt. Riešila veľakrát. Prosby, slová, hádky, neplatí nič. Môj manžel si myslí, že on je v poriadku, takto je to normálne, žena rieši všetko, chlap nič, žena je za všetko zodpovedná. On je O.K. My nie sme na darčeky, ja ani netúžim po darčeku, podprsenku alebo parfém si dokážem kúpiť sama. Vie, že mám rada ruže, nekúpi.
Škoda peňazí.
V podstate som si aj odpovedala, podprsenku alebo parfém si dokážem kúpiť aj sama, tak isto to dokážem zabezpečiť aj sama, všetci budú spokojní, aj to tak robím, lebo by som sa nedožila. Je to moja chyba. Len ma to sem tam pichne pri srdci................ ☹

silaviat
12. okt 2014

nevdacnym ludom sa nikdy nezavdacis.. tvoj muz je rozmaznany sebecky chrapun co by si asluzil aby si ho kopla do prdele a zacala konecne zit svoj zivot v stasti a pohode a nie sa stale nahanat .. to ze si zena neznamena ze sa musis podriadovat.. doba pokrocila a zeny maju rovnake prava na vsetko ako muzi.. 😠 kedysi daco spravila pre seba??? zober deti chodte do parku prejst sa zazit spolu krasny den .. to je dolezitejsie ako prat spinave spodku tvojmu muzovi - nech to robi jeho matka ked si ho tak vychovala.. zivot mas len jeden a je tvoj ...

silaviat
12. okt 2014

a ako darcek mu daj navstevu psychyatra i celej jeho rodine ...

natalym
autor
12. okt 2014

@silaviat Veď toto.

mawka
12. okt 2014

@silaviat tlieskam. uzasny napad na darcek 😀 ze rodina si otvara darceky, obalka a v obalke darcekova karta a na karte pouzkaz na 20 sedeni u psychiatra gratis 😀 😀 😀 😀 parada.... toto si ulozim do pamati a mozno niekedy pouzijem na niekoho maximalne otraveneho, hoci ako recesiu. a zakladatelka by to mohla spravit tiez, potom zbalit kufre, manzelovi jednu pred odchodom po papuli a po ceste ziadost o rozvod na sud. a zacat novy zivot. jaj veru..... s takymto chlapom je to otras...

0silvia0
12. okt 2014

@natalym nechci sa zavďačiť svokre, nechci byť dokonalá gazdinka, nebaž po uznaní a chvále. Kľudne buď normálna, nedokonalá manželka a hlavne začni byť sebecká tak, ako je sebecký tvoj manžel. Uvidíš, aký kameň ti spadne zo srdca 🙂

natalym
autor
12. okt 2014

@mawka 😀 😀 😀 😀 😀

silaviat
12. okt 2014

moja len tym ze ty tu napises to nevyriesis .. vaz si samu seba a konecne sa vzopri.. poloz si otazku ci ti za to stoji. .. niesom feministka a rozchod je to posledne co niekomu radim ,,, ale ty v podstate nezijes .. a co maju z teba deti ked si nervna z manzela a ides im prikladom kt.sa ani tebe nepaci ... oni ta potrebuju muz nie.. a pokial sama nespravis potrebne kroky tak v tom bludnom kruhu ostanes,lebo nik ta z neho nevyvedie to musis ty sama... drzim palce a prajem vela sil pretoze rozhodne potrebujes zmenu a ta nebude lahka .. pouvazuj nad sebou a svojim zivotom a ao sa vidis o par rokov.. smutno mi je za teba.. ale snad to dobre dopadne ..

natalym
autor
12. okt 2014

@0silvia0 Už veľakrát som, veru. On má z toho nervy. Nechápe, že prečo. 🙂

0silvia0
12. okt 2014

@natalym urob sa nechápavá aj ty, neľutuj ho a nešetri ho a nechaj nech si pár vecí vyžerie aj on sám... jaj taká sprostá by som sa urobila, až by som od sprostosti lietala a pekne by som si to užila 😀

25daniela
12. okt 2014

Nie som za to byt sebecka, ale odtial potial som zacala praktikovat aj ja, nemozem tu byt pre kazdeho non stop a pre seba nie..
Moj manzel pise pozvanky, upratuje pred oslavami, zvycajne mame iba oslavy narodenin pre deti.
Keby som mala vsetko zabezpecovat sama, asi by sme ziadnu oslavu uz nikdy nemali 😀 😀 😀
Ja pripravujem pohostenie, niesom super zena, hlavne v poslednej dobe.. musia sa zapajat vsetci clenovia rodiny..

natalym
autor
12. okt 2014

@0silvia0 To robím jjjájjjjjjj veľakrát. Je to fajn, užijem si to. Aj to pomohlo. Stále mi to ide v hlave, že nechcem takto žiť.

adeala
12. okt 2014

@natalym ako sa správaš sama k sebe, tak sa k tebe správajú aj oni. Tzn. ak ty pripravíš 15 chodové pohostenie a budeš nervózna, budeš sa báť reakcie, tak ti veľmi radi všetko ofrflú, pretože im robí dobre ten pocit, že sú niečo viac. Ale ak tam prídeš, predložíš chlaba s cibulu a mascu ako najvačšiu kulinársku lahodku s tým, že to miluješ, je to úžasné a si na seba pyšná, aký si mala nápad takto zaspomínať na staré dobré časy, tak ti to všetci pochvália a budú nadšený ako ty. Viac než na menení chlapa po 25 rokoch vzťahu by som pracovala na vlastnom sebavedomí.

natalym
autor
12. okt 2014

@adeala Nie je to o pohostení........... Moje sebavedomie je myslím celkom v poho, ani nechcem svojho muža meniť, lebo to sa ani nedá. Len mi proste vadia niektoré veci a neviem čí to dokážem akceptovať ďalších 25 rokov.

janinah
12. okt 2014

ani by mi nenapadlo robiť akúkoľvek oslavu za takých okolností.....spomínaš,že máte deti,tak ok,upečiem tortu a chlebíky na ich sviatok,ale hosťami budeš ty,manžel a deti a stačí....nebuď hlúpa,ty sa narobíš,zaplatíš!!! a čo z toho máš?kebyže dobrý pocit,ale ani ten....prestaň s tým...a vôbec,ak žena ukáže,že všetko v domácnosti dokáže,tak je podľa mňa nie šikovná,ale hlúpa 😉 ...sorry

natalym
autor
12. okt 2014

@janinah Asi to tak bude.

0silvia0
12. okt 2014

@natalym robíš to tak, aj si to skúsila zľahčiť, ale nemyslíš to úprimne. Ak by si to myslela úprimne, fakt ti je jedno ako to dopadne, je ti jedno, čo povie svokra, je ti jedno ako zareaguje manžel. Takže navonok sa robíš, že ti je to fuk, zahráš divadielko, ale vo vnútri ťa to žerie. A to je chyba...
a to platenie všetkého - tomu nerozumiem, my s manželom máme naše peniaze, nie tvoje a moje.

adeala
12. okt 2014

@natalym jasné, ty jediná, samozrejme, vieš najlepšie, čo ťa trápi, ale tá veta "moje sebavedomie je MYSLÍM CELKOM v poho" ma fakt dostala. 😉

slivka3
12. okt 2014

@natalym Ja by som to tiež nedokáza akceptovať.
Ako keď chceš svokru pohostiť a máš za čo,tak ok,ale žiadne švédske stoly,len nejaké chlebíčky prípadne koláč káva a dosť,alebo obed ,ale pokiaľ by mi manžel na to nedal,tak smola,pekne na rovinu by som návšteve povedala manžel nenakúpil alebo mi nedal peniaze.
Aj čo sa týka darčekov manželovej rodine by som mu narovinu povedala ja kúpim dajme tomu fľašu,kvet a Ty darček ak nekúpiš,tvoja hanba a takto by som to aj povedala jeho rodine.
A toho,že by ma mali za kravu a podobne,to by mi bolo úplne jedno,neriešila by som to.
U nás oslavy robíme spoločne,nakúpime,nachystáme,aj darčeky riešime spolu,niekedy pohostenie chystá manžel sám,keď som v práci a tak to víjde,ale napríklad jemu tiež nič nekupujem v poslednom čase,lebo ma tiež vytočil rečmi typu,že načo mu stále niečo kupujem,tak som si povedala dosť a nekupujem,ak niečo chce musí si to kúpiť sám,ale už zisťujem,že mu to začína vadiť,že mu už tie darčeky chýbajú,ale smola,čo chcel to má,ale zas on mne vždy na sviatok darček kúpi,ale tak ja som sa mu nesťažovala,že nechcem.

natalym
autor
12. okt 2014

@0silvia0 Svokra mi neva. Je taká aká je, oslavy robím kvôli deťom. To, že som spomenula, že u nej žena, ktorá nevie variť, piecť a utierať prach nie je žena, som len spomenula, na začiatku manželstva som s tým mala problém, ale ja si robím podľa seba a v tom sa musím zastať môjho muža, nemá až také vysoké požiadavky ako jeho mamička. Takže to bolo mimo diskusie a tiež som niekoľko krát spomenula, že sa snažím keď mňa pohostia tak aspoň sa revanšovať. Tak isto ak s darčekmi, keď mne kúpia alebo deťom, tak ja tiež kupujem a iným deťom z rodiny. U nás sú peniaze dlhodobý problém, to by bolo na ďalšiu diskusiu. Moje peniaze sú manželove a do tých jeho ma nič, len je tam zásadný podtext, keby nebolo mňa tak by nemal tie svoje. 🙂 Možno aj toto je ten problém, že to vie a snaží sa ma trošku šikanovať aby som si o sebe nemyslela.

natalym
autor
12. okt 2014

@adeala Nerozumiem celkom......... 😉

natalym
autor
12. okt 2014

Takže pokúsim sa to zhrnúť.
1.Mám sa na oslavy vykašľať, káva, chlebíček a pá.
2.Darčeky povedať, že ideme kúpiť spolu, keď nie, nekupujem.
Vlastne celkom jednoduché.
ďakujem

0silvia0
12. okt 2014

@natalym všetko zredukuj na minimum - káva, koláčik, chlebíček (koláč môže byť aj z cukrárne) aj darčeky zredukuj na minimum, poprípade zúž na bonboniéru a fľašku (kávu)
Ušetríš kopu času, nervov a svojich peňazí, s týmto nič nepokazíš, nikoho neurazíš, ak chce manžel viac, nech priloží ruku k dielu, to je všetko 🙂

janinah
12. okt 2014

@natalym k darčekom...vyber ,nekúp,ale pošli kúpiť manžela,že presne v tom a tom obchode majú takú vec,ktorá by sa hodila ako darček a ty nestíhaš kúpiť,nech ide on,ak chce,aby ste niečo darovali,ak nekúpi,tak dáte dezert a "hanbí" nech sa on,že nekúpil...tým pádom to aj on zaplatí,lebo o to ide,ak už máte oddelené peniaze..

natalym
autor
12. okt 2014

Sám nepôjde. Príde po mňa odvezie a dovezie. Niekedy keď ho vidím ako to s ťažkým, priam infarktovým stavom platí, tak to radšej cvaknem. 🙂

0silvia0
12. okt 2014

@natalym no máš ty doma exota, myslím, že ho veľmi šetríš. S kľudným svedomím by si sa mohla na neho pozerať, ako mu utekajú peniaze z jeho milého rozpočtu 🙂
Príliš si pripúšťaš niektoré veci k telu a príliš sa ťa dotýkajú. Filtruj, menej rieš a nechaj ho konečne cvakať 🙂

natalym
autor
12. okt 2014

@0silvia0 Hej. Vždy to tak bolo, keď som ho poprosila, aby napr. išiel povysávať, tak sa tak pritom tváril ako v predsmrtnom kŕči, alebo som mu povedala 100 krát a neurobil to aj tak. Tak už vysávam sama alebo deti.
On si takto zabezpečil, že nikto nič od neho nechce. Ani veru nechcem. Už sa za tie roky trochu síce zmenil, sem tam ma aj prekvapí ale tieto jeho excesy ma no sorry niekedy vytočia.

martina28p
13. okt 2014

@natalym pozri,ja sa snažím stále niečo pre nich robiť a pri hádke mám vykričané,že nič nerobím...načo je to dobré????? aj tak v ich očiach je mienka o tebe zakorenená,neverím,že sa dočkáš vdaky,prepáč,ale hovorím z vlastnej skúsenosti...ja sa teraz snažím byť tu len pre mojich chlapov,nakolko bývame v spoločnom dvore so svokrovcami a robím si tak,aby sme boli spokojní my....a pritom ma svokra ohovára po celej dedine,že im s ničím nepomôžem...čo narobím...aj keby som sra...zlaté kocky,nebola by som dobrá....proste sú taký a nezmením to,ale zmením aspoň to,že sa nebudem trápiť a budem spokojná vo svojej rodinke,lebo potom sa to všetko prenáša aj na deti,,,ver mi....

maria1989
13. okt 2014

@natalym teba asi nežerú len tie oslavy, ale hlavne, že nepomáha v domácnosti, ako píšeš... no neviem, či po 25 rokoch sa zmení... jedine že by si mu prestala variť, prať a podobne, prípadne mu vyčlenila 1 izbu, nech sa tam zdržiava, a nech uhynie v špine 😉