Rozvedená krstná mama

bonnie2
4. sep 2018

Ahojte. Moja sestra krstila moje dieta a teraz caka babo ona. Povodne sme boli dohodnute, ze jej pojdem krstit ja, no som uz styri roky rozvedena. Mohla by som v takom pripade byt krstnou mamou alebo je to uz vylucene?

kristina2v
4. sep 2018

No ja neviem ako to je naozaj ale počula som, že vraj to nevadí, že hlavne musí mať tá osoba birmovku .... ale tak ja si myslím, že dá sa s určitými farármi dohodnúť. 🙂

janinah
4. sep 2018

myslím,že pokial nežiješ s iným mužom,tak môžeš

mariafarkasovska
4. sep 2018

Ja som rozvedená a budem birmovna mama, podstatné pre nich je ze ze mam krst prijímanie aj birmovku, a žijem s iným mužom dokonca s ním mám dieťa a budeme sa brať 🙂 toto vôbec nie je problém

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 môžeš ale budeš zapísaná iba ako svedok krstu..samozrejme podmienka je mať birmovku..

laila22
4. sep 2018

@arasidka123 krstny môjho dieťaťa nemá ani prijímanie, ani birmovku. Je iba pokrstený. Myslím,že veľa záleží od farára.

bonnie2
autor
4. sep 2018

Zienky ja mam vsetky sviatosti a ani nemam priatela. Ale tak mozmo v buducnosti niekoho stretnem. Clovek nikdy nevie...asi najlepsie sa opytat farara...

arasidka123
4. sep 2018

@laila22 tak potom je neplatný krstný..moja sestra má rovnako a bolo upozornenie že je to problém..

bonnie2
autor
4. sep 2018

@arasidka123 co znamena svedok krstu? Mozem v takom pripade krstit iba ja? Ze nebude krstny otec ani ina krstna mama? Mne krstila tiez iba sestra. Len ci aj v mojom pripade by to bolo mozne...

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 ak máš sviatosti tak môžeš byť..len ti vravím že budeš zapísaná iba ako svedok krstu..

bonnie2
autor
4. sep 2018

@arasidka123 ano ale nerozumiem tomu ci mozem krstit iba ja v takom pripade. Myslim sama, ze proste by tam stali iba rodicia a ja. Chapes ako myslim...

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 zle som si to prečítala..prepáč..svedok krstu je formalita..iba do matriky sa to píše krstným rodičom ak nemajú birmovku..ale v prípade že si rozvedená tak za krstnu ísť nemôžeš..

bonnie2
autor
4. sep 2018

@arasidka123 vies to urcite?

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 áno..určite...

bonnie2
autor
4. sep 2018

@arasidka123 dakujem. Skoda...

erickatt
4. sep 2018

@bonnie2 záleží od kňaza. Jeden dovolí a druhy ani za nič

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 ja som dvojnásobná krstná mama a keby mala sesterka tretie tiež už nemôžem ísť keďže som takisto rozvedená..

bonnie2
autor
4. sep 2018

@erickatt ale to by malo byt jednotne. Nechapem ze kazdy dovoli nieco ine...

siska1313
4. sep 2018

Ja mám za krstnu obom deťom sestru, absolútne nebol problém, že je rozvedená. Ale ona sa vydavala len na urade, nie v kostole, takže kňaz ju bral ako nikdy nevydatu.

arasidka123
4. sep 2018

@bonnie2 ja som sa na to pýtala profesora na škole ktorý robí na cirkevnom súde takže to viem rovno z prvej ruky..a nie len on mi to potvrdil..

evita_g
4. sep 2018

@bonnie2 Podľa mňa nijaký kňaz to nedovolí, iba niektorí sa na to nepýtajú a rozvedení krstní sa tým nepochvália... Náš kňaz je prísny a v týchto veciach neoblomný. Ale vyšiel mi v ústrety a vysvetlil, že dieťa nemusí mať krstných rodičov. Moja sestra je vydatá za rozvedeného muža, preto nemohli byť oficiálne krstnými rodičmi, no boli pri krste, akurát že nie sú zapísaní v krstnom liste a pri obrade ich kňaz oslovoval "príbuzní".

mery34
4. sep 2018

@arasidka123 a ako je to ked sme manzelia ale iba na urade zosobaseni. Sestre tvrdili uz na dvoch miestach, ze nemozeme byt krstni rodicia.

arasidka123
4. sep 2018

@mery34 a sviatosti máte? Neviem zrejme toto fakt záleží od kňaza..lebo niektorí si naozaj potrpia na tom aby bolo všetko ako má byť..teda aj cirkevný sobáš..

erickatt
4. sep 2018

@bonnie2 malo by. Ono ked mi zomrel krsny tiez bol problém ho cirkevne pochovať. 300 eur a zrazu nebol. Od krsnej nechodí v nedeľu žiadny spoj kňaz jej vyčítal aky to je hriech ked nepojde na omšu. Prišiel druhy a ze ,,mamicka" vy idete peši?? Aj v zime?? Riskujete a to je vetsie zlo. Vymeňte si den a je to v poriadku. A teraz. .... Ze kňazi sú spravodlivý..

slniecko7777
4. sep 2018

@bonnie2 mozte byt krstna mama ale nesmiete mat priatela ako rozvedena ...pripadne ak by mal problem s tym farar hlavne starsie rocniky..mozte byt zapisana ako svedok krstu...co je v podstate to iste budete krsna mama len vas farar zapise ako svedka krstu☺

slniecko7777
4. sep 2018

@mery34 nie nemozte lebo pred cirkvou zijete v hriechu cirkevne nieste manzelia

slniecko7777
4. sep 2018

@bonnie2 mne to takto povedal dekan

bonnie2
autor
4. sep 2018

No zienky ja uz som z toho jelen 🙂 mna by ani nenapadlo to pref knazom zatajit taku vec
Asi najlepsie opytat sa knaza ktory bude krstit. Vidim ze nie su jednotni a potom je v tom bordel...

blue_eyes
4. sep 2018

Kazdy farar ma ine podmienky....nikde nie je nic presne dane...u jedneho sa da, u ineho nie, u tretieho to je neplatne...su to magory 😁

mery34
4. sep 2018

@slniecko7777 rozvedena bez priatela je v pohode, ale manzelia nie? Ja mam vsetky sviatosti, muz je pokrsteny.

elika11
4. sep 2018

@mery34 nemozez byt krstna pokial nieste zobraty v kostole .Aj ked mas vsetky sviatosti .Na toto sa cirkev pozera velmi prisne .A viemto lebo sme to pred mesiacom riesili takisto a farar bol pritom znami