Sára alebo Mia

emakiki
20. mar 2013

Ahojte, ktoré meno sa Vám viac páči? Manžel chce Miu ja Sáru... nevieme sa dohodnúť a toho času už veľa nie je... 🙂 Na Mii sa mi nepáči, že nemá meniny v kalendári a zdá sa mi to meno také tvrdé... (prosím Vás ak sa Vám otázka nepáči, nekomentujte...ďakujem)

andelok
20. mar 2013

@betty26 Miuška 🙂

irriss
20. mar 2013

@andelok
ano, to urcite 😉 , jen jsem tim chtela rict, ze nekdo vyhledava "tvrdost umyslene" 😉 kvuli krase..Robert Kral..Richard Krosna..

pimpulka
20. mar 2013

@betty26 zdrobnenina pre Miu....Mius...Miuska...

emakiki
autor
20. mar 2013

@ewca ano to viem, že je židovské ale aj tak sa mi páči... no može na tom byť niečo pravdy...

billam
20. mar 2013

Alebo Mimi, Miuška

sense
20. mar 2013

k priezvisku Oravcova sa mi viac paci Mia, a samostatne su obe mena pekne...

mirkali
20. mar 2013

Mia alebo ked sa nevieš rozhodnúť daj obidve mená Mia Sára ... alebo Sára Mia ... 🙂

irriss
20. mar 2013

@emakiki
Ja bych nezdrobnovala..Mia je v prekladu MOJE a to je maximum pro kazdou mamu.. 😉

ewca
20. mar 2013

@emakiki no ved aj mne sa paci, fakt velmi pekne... ale hovorim, to ze ja verim na take astralne zalezitosti neznamena, ze musia aj ostatni... tak som zvedava ako sa nakoniec rozhodnete...my mame podobny problem pri vybere chlapcenskeho mena

emakiki
autor
20. mar 2013

@billam áno, viem, že na Máriu...ale to nikto nebude vedieť...ale veď nevadí...stačí, že rodičia a starí rodičia zavinšujú...

emakiki
autor
20. mar 2013

@ewca a medzi akými vyberáte?

stanislavao
20. mar 2013

@emakiki Mia vam pride tvrde? a Sara nie? mne sa nepaci sara, lebo stale ma napadne bud nejaka zidovka {nemyslim to v zlom a nie som proti zidom} a napadne ma sara z firmu kamenak. Sara, Sarinka, Saricka. a sara je cast cizmy nad clenkom. Mia je podla mna krajsie, neda sa jej skaredo povedat a podla mna je to praveze take maksie, ako sara. Mia bude stale Mia a niajko staredo jej nikto nikdy nebude moct povedat.

chloe001
20. mar 2013

🙂 🙂 🙂 pozri, ked si budes trvat na sare, tak jej date meno sara, ty si mamina, skus si lahnut, dat si ruky na brusko, zavriet oci a vnimat babo, sama prides na to, ktore meno je to prave. ja som chcela velmi oliviu alebo kristinku a mame lauru 🙂 brusko si same vybralo 😉

blanch12
20. mar 2013

sara ;)

chloe001
20. mar 2013

a vraj aj dominika a frantisek su karmicky zatazene mena... a poznam kopu spokojnych dominik,aj zopar ferinov 😉

ewca
20. mar 2013

@emakiki ja by som chcela adam, martin alebo jurko ... muzovi sa martin nepaci, ze to je kazdy druhy, adam je moj brat... a jedine jurko je take prijatelne aj pre neho aj ked ma bratranca juraja...jemu sa nepaci ked uz niekto v rodine ttake meno ma... ked sme cakali dceru a nevedeli sme ci je to dievcatko alebo chlapcek, sme mali vybrate filip alebo alex... ale to sa nam uz volako nepacia to bol jediny kompromis ktory sme brali obaja...aj preto bolo super ze sa nam narodila ninuska, lebo to sme nemali problem s vyberom, mali sme kopec dievcanskych veciciek...ja by som aj teraz chcela dievcatko, ale hlavne aby bolo v poriadku, na ostatnom az tak nezalezi...ci bude hanka alebo jurko 🙂

emakiki
autor
20. mar 2013

@chloe001 no skúsim to ešte tak...ďakujem, inak ja som Kristína aj sa mi páči, ale po sebe som nechcela dať...a kamarátka má Olíviu...aj to je pekné....aj Laura je pekné meno...

simca06022011
20. mar 2013

ja ti radim pockaj si kym ti donesu malu do ruky.. a hned budes vediet 🙂) ja som vahala do poslednej minuty a bolo,r ada dam na prvy dojem, meno sa k babatku musi trosku aj hodit.. cize ked mi kricali na porodnu salu ze "ako sa bude volat?" tak sme im zakricali spat s priatelom ze Simonka :P 🙂))

emakiki
autor
20. mar 2013

@ewca mne sa najviac z tvojich páči Martin... Juraj nie, to mi príde také zastaralé... keby čakáme chlapca tak je Jakub...s tým sme zase my nemali problém... vybral si ho manžel a ja som nemala námietky... 🙂

chloe001
20. mar 2013

a teda. mne sa paci aj mia, aj sara, takze neviem povedat, ktore ti poradit. Mne sa velmi paci teraz Mia, aj som si tak povedala, ze kebyze mame druhe dievcatko, bude Mia, ale zrovna sa mi potom taka hlupost snivala, co mi teraz chodi po rozume, takze ak ma to dovtedy neprejde, Miusku mat nebudeme. 😉

emakiki
autor
20. mar 2013

@simca06022011 ale meno si musíš vybrať ešte pred pôrodom...či?

ewca
20. mar 2013

@emakiki ano aj nad jakubkom sme rozmyslali, a ani neviem preco sme nakoniec povedali, ze nie... a martin s tym nesuhasi vela udi v mojom okoli, lebo moj byvali priatel je martin a neviem preco maju niektori ludia pocit, ze to kvoli nemu chcem martina...aj ked mne sa to meno pacilo davno predtym ako som vobec vedela ze existuje

emakiki
autor
20. mar 2013

@chloe001 no pekne....to nepoteší.... držím palce aby ťa to prešlo 🙂))

emakiki
autor
20. mar 2013

@ewca hm... no to by asi nerobilo dobrotu... aj moj byvaly sa volal Martin... 🙂)) a jedna známa, má Andrea s Matejom(otec prvého syna) a Mathiasa s Andrejom(otec druhého syna)... a nikto si z toho nič nerobí...zhoda náhod...a ako sa na to pozerá tatino? mne by sa asi nepáčilo, keby moj manžel chce Michaelu...tak sa volala zase jeho bývalá...

sense
20. mar 2013

@ewca mne sa paci aj Martin aj Adam....priatelovi sa Martin nepacil a Adam hej...sice cakame dievcatko, ale keby sa z toho nakoniec vyklul chlapec tak bude Adam...

ewca
20. mar 2013

@emakiki ja mam velmi dobreho muza, on aketo veci neriesi...a naozaj s tym moj byvaly nema nic spolocne...

@sense ale ja citim, ze to bude hanka 🙂

zuzka38
20. mar 2013

@emakiki my sme mali celych devat mesiacov jedno meno, s nim som vsak nebola velmi stotoznena, manzel je skor konzervativny, takze xcel bezne slovenske meno, po porode hovorim ok, ked sa nevieme zhodnut dajme oboje mena, to vsak nexcel, tak som nakoniec po bolestiach mohla vybrat sama 😉
k tvojej otazke k priezvisku sa mi hodi viac mia
ja by som vsak dala nieco ako olivia, monika a pod. 🙂
drzim palce

5katarina7
20. mar 2013

@emakiki mne sa veľmi páči Sára 🙂

doublexgirl
20. mar 2013

Mne sa jednoznacne paci Mia .. raz, ked budem mat dceru, bude sa tak volat 🙂 uz som si to meno vybrala pred niekolkymi rokmi :D

simca06022011
20. mar 2013

@emakiki ja som si nevyberala, mna sa pytali az ked som porodila, pri porode vypisovala nejake papiere sestricka ale aj tak sa meno pytali az potom 🙂)))) ked nam to pisali na naramok 🙂))