Sestrin priateľ

16. máj 2022

Dobrý večer, prepáčte, že píšem anonymne, ale nechcem, aby ma niekto spoznnal. Dávnejšie prišla za mnou sestra (ma 24rokov) a povedala mi, že má nového priateľa a bola by rada, ak by som ho spoznala. Vravím si super, hádam konečne bude mať šťastie na normálneho partnera. Včera sme boli na stretnutí, teda pozvali sme ich ku nám na grilovačku. Ostala som riadne v šoku pán ma 51 rokov. Večer prebehol bez problémov. Dnes mi sestra volala, že by rada sa so mnou rada porozprávala, aký mám dojem z jej známosti. Bol príjemný, ale ten vekový rozdiel je podľa mňa už enormný. Ja neviem čo jej povedať, aj keď je to rozhľadený, vzdelaný muž, no stále je tam to ALE. Nechcem sa jej do toho starať. Máte niekto partnera s takýmto vysokým vekovým rozdielom? Klape Vám to? Alebo ako mám reagovať v tejto situácii neutrálne?

karhu
16. máj 2022

ved jej povedz, ze mily a vsetko, ale staryyyy
..to uz ani so sestrou nemozete byt k sebe uprimne?

nestastna21
16. máj 2022

Podľa mňa normálne vyjadri svoj sok. Véd je to úplne normálne, vekový rozdiel je naozaj veľký. Ale inak by som jek povedala ze je to naozaj len jej vec a ak je šťastná tak to je hlavne.

thoughtfulweirdo
16. máj 2022

Ja mám o dosť staršieho manžela a za seba hovorím, že som počas nášho randenia ocenila, keď sa so mnou bavili najbližší na rovinu- opýtaj sa jej, či s ním plánuje budúcnosť, či je to teda vážny vzťah a ak hej, ako si to predstavuje o 20-30 rokov, či majú vôbec rovnaké plány do budúcna, čo deti, manželstvo?? Či ráta s tým, že ho o tých 30 rokov ako ešte mladá bude doopatrovávať a že bude pravdepodobne mladá vdova? Toto sú veci, v ktorých by mala mať jasno, kým sa pustí do vážneho vzťahu.

luccija
16. máj 2022

Zvláštne, že Ti to nepovedala už dopredu.Vekovy rozdiel je obrovský a tak by som jej to povedala.Podla mňa taký vzťah nemá buducnost

anjelicek26
16. máj 2022

Otazne je, ako je naladena sestra... pokial je to mlada baba, ktora ma v hlave hlavne seba, svoju karieru, chce vlastne byvanie, pracovat a neriesi zatial deti a rodinu, ale proste chce partnera na urovni a dobre straveny cas, spokojna a na rukach nosena, tak to bude fajn... My sice nemame az taky velky rozdiel, ale mame dost a teda po 18 spolocnych rokoch je to stale v poriadku a to mame deti a vsetko... obcas sa zamyslim, co bude "raz", ale ked vidim, kolko vztahov sa kamoskam za tie roky rozpadlo a moj muz by ma furt na rukach nosil...tak si poviem, ze budem riesit, ked to "raz" prijde.

ckocka
16. máj 2022

A čo už svadbu plánuje?

deti95060810
16. máj 2022

na rovinu povedať že je starý...

54tinka54
16. máj 2022

Ja by som so svojou sestrou určite jednala narovinu.. podľa mňa to od teba aj očakáva, bože veď ste sestry, nebudeš predsa pred ňou zahmlievať a pretvarovať sa. Normálne jej to povedz, milý, slušný ale na ňu starý. Ja viem pre lásku by mal byť vek len číslo ale tak opýtaj sa jej na to ako si to predstavuje do budúcna, či sa zamýšľala nad tým čo bude o pár rokov, ona bude 40tnička a on už dôchodca.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
16. máj 2022

Bola by som úprimná🤷. Povedz jej to čo si sem napísala, veď sa z toho nestrieľa hádam... Nemusíš to prezentovať ako nejaké negatívum, skôr by som povedala, že "prekvapilo ma, koľko má rokov..." Proste neutrálne formulovať. To či im to bude klapať alebo nie, to vedia len oni dvaja, bez ohľadu na skúsenosti ostatných🤷.

vilma7
16. máj 2022

Určite by som bola k.nej úprimná a opýtala sa jej, kde k tomu dedkovi prišla a kde ju zbalil. Toto je už aj na mňa moc. Ešte tak maxim.do 15 rokov...

euka210
16. máj 2022

Ved by jej mohol byt otec...ja taketo rozdiely nepochopim. Rozmysla do buducnosti?

janka0200
16. máj 2022

@euka210 asi je panko bohaty a vie čo robí kedze sa jej postara o lepšiu buducnost 🙂

ankare
16. máj 2022

Pozri.... Čokoľvek povieš, sestra sa s ním nerozide. Je šťastná, rozumejú si, je to očividne dobrý chlap, tak jej buď oporou a tes sa s ňou, že je spokojná. Nejdú mať zajtra ani svadbu, ani dieťa,... Nechajte to plynúť, len čas ukáže. 🙂

martinkatinka
17. máj 2022

Narovinu jej to povedz, ale uvidi sa casom...

julinka65
17. máj 2022

povedala by som je pravdu, ale tiez si myslim, ze je uplne jedno co povies, sestra sa ho tak ci tak bude zastavat a nemyslim si, ze by si ju nejak donutila ten vztah s nim prehodnotit, ak jej to teraz tak proste vyhovuje

zuzizu2
17. máj 2022

Normalne toto, co si nam tu napisala proste povedz aj jej, nic nie je na tom, ze vyjadris svoj nazor, ked sa ta nan pyta. Predsa len prave od toho su sestry, aby si taketo veci hovorili, aby si navzajom pomohli, podrzali sa.

jaskolka
17. máj 2022

Normálne by som jej povedala, že je pre ňu starý.

evica17
17. máj 2022

V rodine sme mali max 20 rocny rozdiel, nie 27 rocny. 30 rocna si vzala 50 rocneho. Prezili spolu dvadsat rokov a on umrel, dostal rakovinu a ona ho musela doopatrovat. Ako je to take ze nikdy nevies, ved aj 30rocnymoze ochoriwt a musis ho doopatrovat, ale ja osobne by som nesla do takeho velkeho rozdielu. Bolo to vidiet potom neskor ze nestihal za nou a aj sa on bal ked bola niekde, ze si najde niekoho ineho a ziarlil tak trochu na nu. Ale inak to bol velmi dobry a mily muz, priatelsky. Velmi sme ho malu radi

javorinska
17. máj 2022

Fuha, tak to je riadny rozdiel, ako bud k nej uprimna a povedz ako ti vnimas ty a hotovo ak sa ta opyta na nazor a chce vediet fakt co si myslis 🙂 Nema zmysel klamat 🙂

babydesire
18. máj 2022

V mojom okoli i v rodine je vela parov s velkymi vekovymi rozdielmi..cca 20rokov a viac...a mnohym to klape..jeden par ma rodinu uz,,,dalsi tsky par stabilne spolu zije uz par rokov, iny cerstva znamost este...ale najde sa viac... ako ono to vzdy sokuje,zvlast okolie...svoj nazor ci obavy netaj pred sestrou, uprimne a s citom sa snou otom porozpravaj...treba zistit ci ide o poblaznenie, sluby ktore ju ohurili a zaujali ,alebo mozno fakt o zacinajucu lasku..hlavne,hned neodsudzovat