Silvester na materskej

30. dec 2021

Maminky ako budete silvestrovať keď máte doma malé deti? Ja mám 2 ročného a 10mes. Synčeka. A popravde som už 2 roky akoby bokom od celej rodiny. Priateľ otec detí sa vždy opije a kašle na nás. Ja som vždy tá čo nemôže piť nemôže sa zabaviť. Tá čo ide uložiť spať. Realne celý rok som sama s deťmi zavretá doma či je nejaká oslava alebo nie je. Takže dost som smutná z toho že ani sviatky to nie je žiadna výnimka. Bývame vo veľkom dome a oslavy a Silvester máme s rodinou vždy buď o poschodie nižšie alebo vyššie. Ani nikoho nenapadne že ja tam vlastne niesom. Prídem si totálne nepodstatná. Prepadajú má už depresie. Cítim sa sama. A keď už vidím že ani zajtra to nebude inak a budem to znova sama s deťmi počúvať smiech zdola alebo zhora tak už prestávam žiť.

majka1231990
30. dec 2021

Som na tom podobne

denden77
30. dec 2021

muz bude v robote na 24ke, ja si strngnem sama so sebou, o 22 pojdem spat a budem dufat, ze mrnu (15m) nezobudia rachetle.. pohoda, jazz.. za mna normalny den 🤷‍♀️😁

dskjhfdlkdjhl
30. dec 2021

No, vzdy sme s muzom spolu oslavili, ale tak ja mam normalneho muza, nie takeho, co len deti narobi a nestara sa. Pories chlapa a bude sa Ti lepsie zit.

autor
30. dec 2021

@majka1231990 to je veľmi smutné..

autor
30. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl to sa nedá on by len pil a toto je obrovská príležitosť dozrat sa pod obraz boží a zgrcat sa.. on toto nevymení za nič najlepšie pre jeho je keď vyvolá hádku a buchne dverami a má pokoj

autor
30. dec 2021

@denden77 no to je zas iná situácia ako by sa zabával s tvojou rodinou bez teba

martulienka58
30. dec 2021

Vsetko je o komunikacii, my mame 4 male deti a vsetko riesime spolu ako rodina. Porozpravaj sa s nim o tom...
Ale teda pre mna je ro bezny den, nic vynimocne

sissy27
30. dec 2021

Mala som rozpísaný úplne iný príspevok, ale teda - Silvester je tvoj najmenší problém… predpokladám, ze toto “hobby” u manžela nevzniklo pred polrokom, napriek tomu si si ho zobrala za muža a splodila s ním dve deti…

dskjhfdlkdjhl
30. dec 2021

Tak ho vymen za lepsi kus.

denden77
30. dec 2021

no moj by to nespravil.. dni v roku je vela, vybehnut na drink mu nezakazujem, on mne tiez nie.. ale sviatky travime spolu.. a odkedy mame dieta, nie "pod obraz" 🤷‍♀️

ciarra66
30. dec 2021

Moja dcerka ked mala min.roku 4.mes.tak som si nastavila kameru a sla za rodinou o poschodie nizsie.Cize som ju mala cely cas pod kontrolou.Zobudila sa pred polnocou a oslavila s nami novy rok a tahala az do 1:30 🙂

autor
30. dec 2021

@martulienka58 rozpravalk sme sa o tom a mali sme dohodu. Spolu ako rodina slusne a hlavne tu budeme pre detí. A pár dní pred Silvestrom už spieva ináč

autor
30. dec 2021

@sissy27 tak to máš pravdu. Ale tu sa momentálne pýtam ako lrezit zajtrajšok a byť vôbec so svojou rodinou keďže on odmieta pomôcť s deťmi.

autor
30. dec 2021

@dskjhfdlkdjhl keby sa to dalo mávnutím prútika

nikha2809
30. dec 2021

To čo je za sprostosť že ti odmieta pomôcť z deťmi?veď sú to jeho deti,tak mu odmietni s nimi pomôcť ty.ale súhlasím s tým čo je napísané vyššie myslím si že by ta mali trápiť iné veci ako Silvester,keďze to máš s mužom ako máš.Neviem si predstaviť že by mi môj toto spravil.

kate_cs
30. dec 2021

Reagujem na tvoj komentár “on by len pil a toto je obrovská príležitosť…” Môj otec bol taký. Už som ho asi 15 rokov nevidela a keď ho moja mama poslala konečne kade ľahšie, bol to najlepšie rozhodnutie v jej živote. Neskutočne dlho sme sa s nim trápili a čakali, že sa zmení. Hovno. Alkohol je silná droga.
Veľa síl. Hlavne tebe a deťom, všetko vidia a cítia.

autor
30. dec 2021

@nikha2809 áno viem.. je to celé zle

autor
30. dec 2021

@kate_cs áno alkohol je zlo. Ale on je ešte veľmi mladý ja už neviem si sním pomôcť už pije aj v práci

dskjhfdlkdjhl
30. dec 2021

Lepsie samej ako s ozranom a vyzera to tak, ze okrem robenia deti ho len alkohol bavi-toto normalna zena nepotrebuje.

zuzanka.zuzu
30. dec 2021

a ten veľký dom a poschodie nižšie/vyššie - bývate u rodičov však? celé zle

vilma7
30. dec 2021

Tak ja som si svoj Silvester odžúrovala ca.do 40.tky, tak teraz som rada, keď ho môžem prespať a aj deti tiež. Majú 2.5 roka a 5. Takže budem ca.od 22.00 v posteli 🤣🤣🤣

kate_cs
30. dec 2021

Čím skôr od neho preč. Viem čo to je žiť s alkoholikom. Nikdy by som tomu nevystavila aj moje deti, čo všetko som si ja ako dieťa zažila. Naozaj. Silvester je podľa mňa tvoj najmenší problém.

tosomja
30. dec 2021

Tiež mám malé deti a muža ktorý nepije našťastie, takže mi neuteká za zábavou.
Budeme spolu aj s deťmi a keď zaspia, tak sa budeme venovať sebe, pripijeme si detským šampanským, pozrieme ohňostroj...a pôjdeme spať . A aj keby sme mali nejakú párty, posedenie atď...bola by som radšej s deťmi. Ja bez mich neviem byť 🙂

autor
30. dec 2021

@kate_cs neviem či to je už závislosť. Sú aj dni kedy nepije. Ale dokáže si nájsť výhovorku a príležitosti dosť často. Vie že mi to ubližuje ale je mu to prednejsie ako ja.

nikpa
30. dec 2021

To si musíš vyriešiť s mužom, mal by sa o teba viac zaujímať, aj ty potrebuješ občas vypnúť a zabaviť sa, nehovorím hneď o alkohole ale celkovo odreagovať sa od detí. U nás je to tak, že či je oslava alebo sme na chate alebo na návšteve, všetko si delíme, celú starostlivosť o deti, či už je treba ísť uspať, nakŕmiť alebo ísť s nimi skôr domov, vždy sa dohodneme kto ide s deťmi domov a kto sa zostava baviť alebo či odchádzame všetci spolu. Je to o komunikácii ale to by tvoj muž nemohol byť sebec.

autor
30. dec 2021

@tosomja to je krásne ❤️ to buď len vďačná aké šťastie a pohodu máš ❤️

amelie2017
30. dec 2021

Posledny Silvester, ktory sme s muzom oslavili bol v roku 2016. V 2017 sme mali 2 tyzdnove babo, to sme boli radi, ze spime. Ked mala 1 rok, boli sme na Slovensku, o pol noci sme si polomrtvi pripili s maminou a segrami a 0:05 sme boli v posteli. Odvtedy si na Silvestra ani nepripijame. Ideme normalne spat, rano si poprajeme stastny novy rok a je. Zajtra budem o pol noci asi hore, ale len preto, ze 5 mesacny je chory a nemoze spinkat. Muz si bude spokojne chrapat 😀

autor
30. dec 2021

@nikpa áno snažím sa komunikovať ale on ani pohľad neoprie o mňa cumi do telky alebo do telefónu pooropade má vysmeje. Takže v komunikácii som sa už vzdala

nikpa
30. dec 2021

S takým si ani druhé dieťa mať nemala. Od neho len utekať...

lesana25
30. dec 2021

Mne je celý silvester u prdele v podstate odjakživa, odkedy mame deti tak len dúfam že sa na ten rachot nezobudia. Našťastie tu na malomeste to nejak nepreháňajú s petardami. Keby chceli aj do práce by som sa ponúkla ísť 😁
Každopádne 90% obyvateľstva to má ako zámienku sa poriadne ožrať a aj tvoj pán frajer bol k tomu evidentne vedený tiež. Lebo Silvester (lebo Vianoce, lebo narodeniny, piatok, sobota, okresný výbor vyhral zápas, prišiel strýco..). Čo si si vybrala to máš, tak buď sa ľutuj a roď ďalej decká chlapovi čo ťa nemá za nič (predpokladám ze žijete u jeho rodičov v detskej izbe lebo ty si sotva prešla strednú a šla hneď na rodičák, podľa štandardného MK vzorca), alebo sa vzchop a rieš to.
Asi nebudem ďaleko od pravdy, keď si vyberieš možnosť č. 1