Sme pozvaní na svadbu aj s naším 20 mesačným synčekom

okbukaj
7. jún 2013

ahojte, chcela by som od vas pomoc. Sme pozvani cela rodina (ja, manzel a nas 20 mesacny syn) na svadbu kamaratky a ja by som tam najradsej syna netahala..mam dva dovody..prvy, nikoho okrem nas tam nebdue poznat (on je taky bojazlivy) a druhy tu svadbu si vobec neuzijem( co by som rada, lebo odkedy som porodila, este som nikde bez maleho nebola)..moj manzel vsak s tym nesuhlasi, lebo ho nehcce nechat celu noc s mojou mamou, lebo je stale kojeny a v noci sa stale budi..ja si vsak myslim, ze jednu noc by v pohode zvladli, uz by mu babka vedela vysvetlit, ze mama pride az ked sa vyspinka..no a ved sa s nim aj rozlucime a tak bude vediet, ze nie sme doma..urcite si aj poplace, ale nie je to lepsie nechat ho doma ako ho tahat medzi hluk, cudzich ludi a potom bude spat v uplne cudzom prostredi..ako by ste to riesili na mojom mieste? a ako vysvetlit manzelovi, ze to pre neho bude lepsie, ked ostane doma aj napriek tomu, ze bude mat noc bez maminky a didinky? lebo sa kvoli tomu uz mesiac hadame a mozno nakoniec ani na zaidnu svadbu nepojdeme..dakujem za kazdu radu!

okbukaj
autor
7. jún 2013

ano chapem, pred narodenim nasho syna a ked sme nemali hypoteku, tak sme kazdy den mali spolocny program, sportovali, kuturne zili a ako sa narodil maly, tak samozrejme muz musel zmenit pracu, lebo sme nevladali splacat hypo..teraz j ena zivnosti atak vobec nie je doma a maka ako moze aby nas uzivil..nehce dat maleho do jasli, ze ja by som sla tiez robit, ale to by nas vlastne akurat vysli jasle..takze taka dost tazka situacia na zitie spolocneho rodinneho zabavneho zivota..a navyse sme v BA uplne sami..obidvaja mame rodicov na liptove, takze zavidim ze ste v dnesnej dobe niekto funguje ako vy ;) lebo poznam malo takych rodin..

terezka1947
7. jún 2013

@okbukaj no ja ta chapem,ja mam super manzela...dokonca nema problem vstat aj v noci k malemu,byt s nim a zaroven sa postarat o domacnost...ale je tiez cele dni v praci,potom pride vikend a chceme stihnut vsetko..zahradu,dom...a najma hru s malym...a cas na nas dvoch je nulovy...chodime vsade s nim...nemame uz rodicov..takze strazenie tiez 0 bodov a opatrovatelka mi na dedinu chodit nebude,resp...asi by som ju ani nechcela...neviem si to predstavit...tak chodievam s nim aj rovno k zubarskemu kreslu,aj na gyndu chodi so mnou 😀 😀 ,na pohotovosti bol tiez s nami-so mnou 😒
kamosky maju male deticky a maju toho dost,tak nejako nevidim nejaky zablesk chuti mi ho postrazit....
ostava mi iba brat,kt.je jednak velmi daleko a uz ma svoje starosti....takze je rozdiel,ked clovek moze vyrazit s manzelom aspon raz za tyzden niekam na par hodin bez deti a je rozdiel,ked chce aspon na nejaku akciu ist uz konecne sam...teda spolu iba dvaja...no ale kazdy z nas ma iny udel,ine zivotne podmienky...

simca06022011
7. jún 2013

Ak sa mozem zastarat do temy... na svadbu chodte a maleho nechajte doma, mlieko pre istotu mozes nechat vo flaske v chaldnicke, ak by bol hladny.. ale podla mna to ma iba zvyk pri spinkani... ved take deturence casto uz spia aj celu noc a bez mamicky tiez vydrzia nejaku tu chvilu.... Raz sa nezblazni, ani malicky a ani manzel... nech su jeho obavy akekolvek (v najhorsom moze ostat doma on.. ale ja by som trvala na tom ze ide vonku aj otec, pretoze potom z toho mozu byt skarede hadky typu "bola si sa zabavat a dieta.. bla bla"). Babka to zvladne urcite... Ja som bola takato bojazliva a moja mama to zvladla na jednotku a dokonca aj svokra nebola o nic horsia, ked som skoncila v nemocnici a doma niekolko dnove babo... a to male dieta nevidela 35 rokov...

okbukaj
autor
7. jún 2013

@terezka1947 terezka aj moj muz je fajn, tiez mi pomahal, kym bol maly uplne malicky s domacnostou, varenim, ale teraz ma sam toho dost, spi tak trihodiny denne takze nemozemod neho chciet este aj aby mne pomahal..a to je problem, ze sam uz tu pracu nezvlada a potom je nervozny, nevyspaty a nevie pochopit ani mna, ze tiez to nie je lahke, stale sama, stale smalym, cela domacnost na mne a taaak..presne ako pises, trosku sa ist zabavit a vypadnut z tho stereotypu by nam obom prospelo..a bez maleho, aby som nemusela risit plienky, co mu tam mam vziat a co nie, ci mi tam aj nieco zje..a iba stresy s tym..

okbukaj
autor
7. jún 2013

@simca06022011 som rada, ze si sa zastarala do temy, len keby to takto vedel pochopit aj moj muz :(

terezka1947
7. jún 2013

@okbukaj jasne,mat o maleho na 100%postarane,vies,ze pri mame sa mu nic nestane-a povedzme si...aj tak budes rozmyslat ako to zvlada 😉 ...ale pre vas dvoch je tiez potrebne byt spolu...a chapem ta aj s tou unavou jedneho,aj druheho...ale fakt by som manzelovi povedala svoj nazor,vypocula si jeho....a urcite sa dohodnete...a okrem toho,dieta potrebuje pokojnych rodicov,co znnamena,ze aj oni potrebuju na chvilu odventilovat...a jednu noc prezije 😉 ved bude v dobrych rukach,ci uz zoberiete mamu so sebou na strazenie alebo ho pri nej nechate...

simca06022011
7. jún 2013

@okbukaj kvoli tomuto stereotypu a nervoznemu chlapovi z prace, ktory by tam aj spal keby mohol, len aby naaahodou nedal nieco niekomu inemu urobit... som dala malu do sukromnych jasiel na doobedie... teraz je tam nieco cez dva mesiace a asi pojde pomaly aj na cely den, lebo nam to velmi vyhovuje a je tam stastna ako blcha ;) pracujeme obaja v klude, doma je vsetko urobene a poriadok, mala sa uci kopec novych veci.. naobed sa vyspi a uz sa mozem v klude venovat iba jej do vecera... dva roky som nikde nebola (aj viac.. lebo tehu bola hroza) a uz som bola zrela na psychiatriu, hlavne ked mala neustale vyzaduje kopec pozornosti, uz nestaci prebehnut s nou ihrisko, nakrmit ju.. treba jej stale nieco vymyslat. Na vylety s nou ale rada nechodim, to balenie a potom strazenie je katastrofa.. ale da sa to. Svadba je ale nieco ine! Tam sa celu noc tancuje a zabava, nie je tam podla mna miesto pre male dieta, aj ked uz 20mesiacov je dost, aby si sa velmi nestresovala... niekto by musel ostat niekde dalej v izbe a strazit, uspavat.. a to je pohodlnejsie vzdy doma, kde to dieta ma vsetko co potrebuje.

okbukaj
autor
7. jún 2013

@terezka1947 prsne tak terezka,mas uplnu pravdu 🙂 a jasne ze ak ostane doma s babkou tak budem na nich mysliet ako to zvladaju..ale, ja proste dam ruku do ohna ze to zvladnu, len este muza presvedcit 🙂

okbukaj
autor
7. jún 2013

@simca06022011 presne tak aty teda pracujes na polovicny uvazok, alebo si doma arobis si veci doma? lebo ja to nejako pri mojom malom sinterovi nedavam ako by som chcela 🙂 padlo by mi vhod,keby aspon na tri hodky mi honiekto vezme ona ja si porobim v klude vsetko, co musim.

brumka
7. jún 2013

mi sme boli na svadbe s 1,5 rocnou a v pohode, s muzom sme sa striedali na hojdackach, a o 21h sme sli domov, unaveny sme boli vsetci traja, nik nemal ujmu zabavili sme sa, najedli a pokecali. a najspokojnejsia bola dcerka. ziadne hadky nic. co je natom?

simca06022011
7. jún 2013

@okbukaj ja pracujem cely cas od porodu z domu, ale to uz bolo neunosne.. teraz si doobeda poriesim svoje veci co potrebujem, skocim do kancelarie (niekedy aj na cely den, ked priatel donesie na obed malu a potrebuje napr. programovat, tak ostane s nou doma on a da ju spat - cize v podstate ma klud do tej 3-4tej), upracem najnutnejsie (riadit musim zassadne az vecer, to je cez den zbytocne) alebo uvarim... co treba..

alabama0011
7. jún 2013

@okbukaj jeej, my sme akurat boli na svadbe aj s 2 rocnou.. Sice sme odchadzali o 21:00 ale unaveni jak keby bolo 5 rano 🙂) najviac si to uzila mala, lebo len tancovala a behala vsade kde sa dalo a my za nou.. My sme tiez rozmyslali, ze ju dame k mojej mame, ale sme sa zhodli,ze si spravime z toho rodinny vylet a bol to najsuper vylet 🙂)

ja1977
7. jún 2013

ja neverím, že ak je malý zvyknutý na babku, že by s ňou jednu noc nevydržal... je to iné ak starí rodičia bývajú ďalej a vidíte sa párkrát v mesiaci, moje deti berú moju mamu ako druhú mamu, od malička sú v kontakte skoro každý deň a tiež sme boli na svadbe keď mal starší syn cca 1,5 roka, okolo pol ôsmej som odbehla ho ešte pomojkať domov k mame a potom sme prišli pre neho doobeda na druhý deň, akurát, že ja som v tom čase nekojila... sama vieš ako je malý zvyknutý na babku..