Sobáš na úrade a nové nariadenia

ditavan
14. okt 2020

Ahojte, tu mozno niekto bude vediet poradit. Vzhladom na nove nariadenia hladam svadobnu salu nad 180 metrov stvorcovych, aby sme mohli byt na obrade 10. Kedze my s manzelom sme dvaja, mame styroch rodicov a styroch surodencov, nechcela by som, aby niekto musel svadobny obrad z nasich najblizsich vynechat. Manzel je z Bratislavy, sobas teda bude tam. V ktorej mestskej casti sa najde takto velka sobasna sien? Dakujem za rady.

tosomja
14. okt 2020

Nezabudni na oddavajuceho, a "rečníka" či ako sa volá. Nám aj ďalší hral na klavíri a žena spievala. Čiže plus 4 osoby

ditavan
autor
14. okt 2020

@tosomja no ratam 12 ludi s oddavajucim plus recnik ci co to je, ale s hudobnikmi som neratala, tak to budem musiet navysit metre stvorcove, alebo bez hudby 🤷‍♀️

janage
14. okt 2020

@ditavan a hudba by nemohla ist z CD? Mohol by ho zapnut oddavajuci a mas o osobu menej

janage
14. okt 2020

@ditavan inak najlepsie zavolat na urad MC na sobasnu matriku konkretne, vysvetlit a ta nasmeruju podla mna, aj pocet nutnych osob z ich strany budes vediet presne

luulinkaa
14. okt 2020

Je jedno aká je veľká sobášna sieň, bude vás tam môcť byť max 6 ľudí. Kamoška ma svadbu na úrade v piatok a môže ich byt iba 6. Matrikar, oddavajucimi, ona so snúbencov plus dve osoby, nikto viac. Ostatní musia čakať vonku, nepustia ti tam ani rodičov, nie ešte aby vás tam bolo 12..

ditavan
autor
15. okt 2020

@luulinkaa to nie je pravda, aj teraz som si to overila na strabke corona.gov. Pre sobase plati nariadenie 1 osoba na 15m stvorcovych. Pre hromadne a sportove podujatia plati max. 6 ludi (sobase a bohosluzby maju vynimku, tam plati pocet ludi na metre stvorcove). Tych 6 ludi mozno na svadbe tvojej kamosky vypocitali prave z velkosti sobasnej siene. Alebo zle nastudovali a pochopili nove opatrenia, alebo sa medzicasom zmenili.

ditavan
autor
15. okt 2020

@janage tu veru spravim... Len uz terza viem, ze tam kde mame mame mat sobas sa na velkost saly nezmestia aspon 4 moji hostia :/

miskamilka
15. okt 2020

Ruzinov ma dost velku salu

ditavan
autor
15. okt 2020

@miskamilka dakujem, skusim im zavolat, kolko ludi maju vypocitanych na salu 👌

luulinkaa
15. okt 2020

@ditavan kľudne sa riad tým co je tma napísané, ja ti píšem iba jej reálnu skúsenosť. A prečítala som si, áno, na stránke je to ako hovoríš ty, len pri Matovicovi človek nevie co bude každý ďalší den🤷‍♀️😁

090255
15. okt 2020

Sme mali rovnakú svadbu začiatkom mája sme mohli len nevesta, ženích a svedkovia čiže 4 ľudia a nakoniec nás tam bolo 12 a to rátam len rodinu 🙂

1342
15. okt 2020

@ditavan my máme teraz v sobotu a podla nových nariadení nemôže byť viac ako 6ludi pretože nezijete všetci v jednej domácnosti.... Nas bude 7 lebo pri obrade býva rečník, matrikarka, oddavajuci 2 mladomanželia a 2 svedkovia....dokonca sme museli mami odvolať a aj vlastné deti tam nemôžu byť pretože môže byť v sále len 6ludi😠...áno máš pravdu ze na toľké metre štvorcové by mohlo byt toľko ľudí ale bohužiaľ nad 6ludi nemôže byť aj tak lebo natrafíte na nejakého dobraka ktorý vás uda a mate problém ☹️

ditavan
autor
15. okt 2020

@1342 tak to je sila, ved potom nerespektuju nariadenia, vobec sa neriesi v nariadeniach, kto je z ktorej rodiny, ale pocet osob na metre. Ocividne to nerespektuju a robia si vlastne pravidla. Mrzi ma tvoja situacia, ved som prave v podobnej :/. Nepodari sa vam narychlo zariadit sobas niekde vonku? Je to sice za priplatok, ale tam by ste mohli byt vsetci.

ditavan
autor
15. okt 2020

@090255 ano, to som zachytila, ze to tak bolo, ved jasne, ze keby boli aj teraz take nariadenia, tak ich respektujem.

090255
15. okt 2020

@ditavan no nám vtedy keď sme to dohadovali že ďalší ako rodiča a pod môžu počkať na chodbe a ked sme mali svadbu dovolili že keď ste už tu pojte všetci do vnútra čiže super

martinuska
15. okt 2020

A sobas niekde vonku? Dodrzite odstup, ta pol hodinka sa da zvladnut.

ditavan
autor
15. okt 2020

@luulinkaa no ved to, ze mam pocit, ze kazdy si to formuluje podla seba. Uplne chapem nariadenia o 1 osobe na metre, sama som opatrna a aj ked mame svadbu naplanovanu uz dlhsie, tak oslavu sme ani len neriesili, este kym boli restiky otvorene a bolo minimum nakazenych... Ale urady by mali respektovat nariadenia rovnako, ako bezny clovek.

ditavan
autor
15. okt 2020

@090255 na to sa nechcem spoliehat, ze by nechali vsetkych vnutri napriek nariadeniam :/ moja rodina pride z BB aj ked mame len obrad a potom vsetci domov, cize aby dosli na to, ze budu stat vonku alebo v dverach tak to by bolo velmi smutne :(

ditavan
autor
15. okt 2020

@martinuska mame to az v novembri, to sa bojim, ze bude velmi skarede pocasie... Predsalen, keby sme to mali tento vikend alebo dalsi, pokusim sa vybavit si to vonku, to este predpoved ukaze ako tak pocasie...

090255
15. okt 2020

@ditavan ja som sa na to nespoliehala ono mali byť na chodbe a zabaviť nášho malého keďže ani ten nemohol čiže sme tak boli dohodnutý ale tak nakoniec z ničoho nič dovolili čiže sme boli radi

1342
15. okt 2020

@ditavan hlásia zimu 🥶... Nam to v podstate nevadí pretože my sme povodne mali mat svadbu v kostole a hostinu s 80ludmi....presunuli sme na máj a teraz sa len pri dvoch svedkoch vezmem na úrade.... Inak v máji dúfam bude všetko ako ma byt sobáš v kostole a aj hostina

martinuska
15. okt 2020

@ditavan to ano, ale do novembra sa vela moze zmenit. Aspon ten zakaz zhromazdovania si myslim ze upravia.

090255
15. okt 2020

@1342 ja by som sa na to moc nespoliehala ako ľudia čo mali mat veľkú svadbu apríl, máj... presúvali napr na september, október... tak zas rušia ono nikto nevie co bude. Sme tiež spravili v maji malú na úrade a ze o rok veľkú v kostole ale momentálne to ani neplánujem neviem co bude a nechcem zas všetko rušiť...cize presúvame na neurčito...