Som smutná, nemám na darček pre mamu

18. aug 2020

Dobrý deň mám 15 rokov a nemám darček na narodeniny pre mamu mám 7€ čo jej zato mám kúpiť? Prosím poraďte mi, ďakujem

korunka1
18. aug 2020

Perníkové srdiečko

jaskolka
18. aug 2020

Kvetinku do tej ceny kúpiš v pohode, aj s crepnikom, ak nechceš rezané kvety. Pekný milý hrnček s nápisom, alebo nejakú keramickú dozu. Stačí len prebehnúť obchodíky s takými vecami, určite ti aj predavačky poradia, čo do tej ceny majú.

1aduliatko1
18. aug 2020

upeč jej nejaký jednoduchý koláčik, alebo nepečenú tortu

petulda333
18. aug 2020

Zbehni do pepca, tedi ci kik a kup drobnost.

lucynecka
18. aug 2020

Alebo kup ramik na fotku a daj vytlacit nejaku vasu spolocnu 🙂

katenka2
18. aug 2020

Mňa, ako mamu, by skutočne NAJVIAC potešilo, keby ma dcéra prekvapila upratanym bytom 😍. Povysávané, umyté dlážky a kuchynská linka, prípadne poriadok v skriniach, vyčistené kachličky v kúpeľke.... Dokonca aj len uprataná detská izba by mi urobila radosť! Joj, to by bol najkrajší darček. Aj keď to dá námahu a trocha práce. Alebo... práve preto...🤗😁

jajo1
18. aug 2020

od svojich detí rada dostávam darčeky typu: darčeková poukážka na domáce práce naviac - napr. povysávanie domu nad rámec svojich povinností, príprava sobotných/nedeľných raňajok pre celú rodinu, umytie a povysávanie auta, ... - poukážky si vyrobia sami, všeličo mi tam dokreslia - pre mňa je to milé, lebo mi tým darujú svoj čas a ty to máš úplne zadarmo

karhu
18. aug 2020

uprac byt, urob jej kavu a precitaj jej list, ktory napises a v ktorom sa podakujes za vsetko co pre teba robi..a ze ta uci, ze peniaze nie su vsetko

sims4
18. aug 2020

Nekupuj jej nič 🙂 Bude rada keď si peniažky odložíš a radšej jej doma s niečím pomôžeš, upraceš alebo jej niečo vyrob, nakresli

h2
18. aug 2020

Upeč jej tortu, nemusí byť veľká, ani zložitá. Suroviny nájdeš aj doma a ak nie, to, čo budeš potrebovať navyše, určite nebude nad 7€. Uvidíš, že mama sa poteší, že si to pre ňu sama urobila.

alberto1
18. aug 2020

V kauflande zvykne byt orchidea za 7 eur. Ale páči sa mi nápad s tortou. Za tú sumu nakúpiš suroviny...asi sa jej viac poteší a samozrejme potom upratať kuchyňu

nikiki29
18. aug 2020

Koláč, torta, nepečená torta, pekne ozdob, napíš jej krémom/šľahačkou na tortu vek alebo “všetko najlepšie” a hotovo... mňa by to teda mega potešilo a teším sa keď mi moje dieťa dopraje prvú takúto tortu. Za 7€ určite kúpiš suroviny, ktoré budeš potrebovať 😊 však to nemusí byť veľká prečačkaná torta 😉 hlavne od srdca ❤️

veronika65
18. aug 2020

V 15 od nás mama neočakávala veľké dary, úplne stačilo keď bol uprataný byt + nejaká čokoláda 😀 pripadne môžeš skúsiť peknú šálku, sviečku alebo podobnú drobnosť 😀 pripadne obehnúť Pepco, Kik, Tedy....

deti95060810
18. aug 2020

pekný kvet... cca 3 e

llucciaa
18. aug 2020

Povedz jej, že ju máš rada, poďakuj jej za to čo pre teba robí a pekne uprac byt kým príde domov. To je na nezaplatenie ;)

whatever1
18. aug 2020

Tak snáď mama vie ze nechodíš do roboty a nezarabas penaze😅, určite od teba nič materiálne nečaká. Maximálne čokoládu, alebo kvet a k tomu upratať byť... Do torty by som sa sama nepustala, pokiaľ si ju ešte nerobila a ani nič iné nepiekla. Urobíš mega bordel a je dosť moze že sa ti nepodarí. Keď tak kúp suroviny a upec ju s pomocou niekoho skusenejsieho(napr, teta, babka).

autor
18. aug 2020

Ďakujem veľmi pekne❤️
Veľmi sa mi páči nápad s tortou ale ešte som žiadnu nerobila, neviem či to zvládnem...

h2
18. aug 2020

Zvládneš, určite. Internet je plný videí a fotopostupov. A určite Ti aj tu, na MK veľmi ochotne poradia. (Hlásim sa, ako prvá! 😀 )

autor
18. aug 2020

@h2 tak prosím skúste mi poradiť nejakú jednoduchú tortu do 7€

h2
18. aug 2020

OK, začnime tým, čo má mama rada. Skôr krémovú? Alevo ovocnú? Čokoláda? Šľahačka?...
Ďalej: Máte doma tortovú formu? Akú? Máte nejaké zdobiace vrecko?

petulda333
18. aug 2020

Tak vajicka, muku, cukor dima snad mate. Cize nemusis kupovat. Upiect piskotu, potriet dzemom, nato ovocie, puding, zelatinu a hotovo. Alebo smotanova. Piskoty cca 0,80e,2velke smotany 1,80,ovocie 1e a vyskladat. Vrch posypat kakaom

zuzanka.zuzu
18. aug 2020

ani nemusíš piecť, urob nejakú nepečenú... piškótovú alebo bebe keksy a na to smotanu s ovocím, prípadne urobiť želé a poliať zvládneš 🙂 nejakú jednoduchú. a navyše - čo si do nej dáš, to tam budeš mať, napr. ak nájdeš na nete mandarinkovú a mamina má rada banány, tak proste len zameň ovocie - toto veľa pubertiakom ani nenapadne ako som nedávno zistila 😀

jankalukasova
18. aug 2020

Kup v papiernictve taky ten lepiaci blocek a vyrob mamine kupony. Napr. Upratanie kuchyne, upratanie kupelne, vysavanie, varenie, prezlecebie perin...cokolvek co ma mamina rada a dokazes pre nu urobit aby si jej pomohla. To jej daruj, ked bude mami a potrebovat pomoct, da Ti kupon...

autor
18. aug 2020

@h2 mama ma rada všetko jedlo🤣ja fakt neviem co ona nemá rada, viem ze špagety moc nemusí preto ICh doma veľmi často nerobíme aj keď ja ich milujem, ale okrem toho ľúbi všetko 🙂 tortovu formu mame okrúhlu strednú veľkú aj ozdobné vrecúško

petulda333
18. aug 2020

@zuzanka.zuzu ani dospelym co vidim niekedy na fb v skupine. Niekto upecie bublaninu s malinami a pod tym xy otazok-a mozu byt cucoriedky? Mozem pouzit namiesto malin marhule? Vytraca sa uz zdravy rozum

petulda333
18. aug 2020

Urob smotanovu tortu, je skvela, svieza co je v lete plus, rychla a lacna

h2
18. aug 2020

Hm, a Ty by si mala nejakú predsatvu? Skús popozerať na internete fotky, ako by si chcela, aby torta vyzerala. Myslím, že v tomto prípade záleží aj na tom, aký urobí dojem.

h2
18. aug 2020

Napríklad takáto torta je na zdobenie veľmi jednoduchá, toto určite zvládneš.

magduska2
18. aug 2020

Zbehni do pepca tam maminke určite nieco kupis do kuchyne/domácnosti ..aj ked my mamky si najviac ceníme také tié "domáca výroba" a myslim,že ziadna mamka neočakáva hmotné-kupované dary od detí .. moje deti sú teda menšie ale vždy ma najviac poteší ked mi napíšu list a zabalia mi tam napr.svoj cukrík,čokoládku 😊