Svadba bez rodičov

sandra151
23. okt 2018

Ahojte žienky, chcem sa spýtať na názor, ako by ste riešili svadbu bez rodičov? totiž aj moji aj partnerovi už žial niesu medzi nami. A tak uvažujem koho usadím k hlavnému stolu? kto ma odvedie k oltáru? a klasické zvyky tiež nevieme dodržať ako sú pytačky. Dakujem za názory a rady

cickamon
23. okt 2018

n kamoska sice ma rodicov ale riesili malu svadbu len s cca 10-timi kamosmi na sardinii ale ak ste vyslovene za klasiku tak k oltaru je bezne ze idete ako par nemusia vas viest rodicia a za hlavny stol sadaju aj krstni rodicia tak tam by som dala ich

prevenar
23. okt 2018

@sandra151 ..poradim ti ..chodte na urad ..zoberte sa ..po obrade pozvite do 10 ludi do restiky na obed a za usetrene peniaze chodte na peknu dovolenku 😀

pribinak
23. okt 2018

K oltáru ta moze viest aj ujo, krstný otec, kamoskyn otec, niekto ku komu mas blizko
Moze ta viest aj kňaz.

viktoria1425
23. okt 2018

@sandra151 pytacky sme nemali ale viedli ma k oltaru obidvaja bratia a sedenie sme vyriešili tak, ze za vrchom stolu sme boli my dvaja a ostatny po boku.

tatisna
23. okt 2018

My ešte síce máme rodičov, ale naši sú rozvedení a otec je dlhodobo v zahraničí, neprišiel na moju svadbu, v kostole sme to mali tak, že sme obaja (ja a ženích) stáli pri vchode do kostola,vlastne v tých obrovských dverách,čakali na kňaza a keď prišiel tak sme jednoducho išli spolu za ním, držali sme sa za ruky a hral ten svadobný pochod. Bolo to super. My sme už boli dosť starí obaja, každý vlastná domácnosť, život, takže nejaké odprevadzanie otcom sa až tak nehodilo 😃 aj keď je to pekná symbolika....

miriam439
23. okt 2018

@sandra151 No je mi ľúto, že ste už obaja prišli o rodičov. Ak ti môžem odporučiť, choďte cez kostol k oltáru spolu vy dvaja s nastávajúcim manželom. A vychutnajte si takto začiatok vašej spoločnej cesty manželstvom za tónov svadobného pochodu.
Mne to nebolo dopriate, hoci som sa na to tak veľmi tešila. Ale mne to prekazila moja akčná a panovačná svokra. Fakt na poslednú chvíľu zorganizovala, že svojho synáčika k oltáru odvedie ona a mňa mal odviesť môj otec, chramajúci s franc. barlami. Skoro ma tam šľahlo, keď som to zistila, ale nemohla som už urobiť nič iné, ako vziať môjho chramajúceho otca pod pazuchu a dovliecť ho k oltáru. Ani on nebol týmto jej nápadom nadšený, ale čas na odpor nebol. 😕
A za stôl si k sebe posaďte krstných rodičov.

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
23. okt 2018

@sandra151 porieš to ako my. My sme dvaja sedeli za stolom sami a okolo nás boli guľaté stoly, kde sedeli ľudia, ako nám to vyhovovalo. U nás sa to ani nedalo poriešiť inak, keďže muž mal na svadbe len matku, nevlastného otca s bratom, ja rodicov, sestru so snúbencom a jeho rodinu(ti nás už berú ako rodinu a všade nás volajú). Keby som chcela posadiť vedľa nás rodicov, ten jeho brat by nemal s kým sedieť a sestra chcela byt so snúbencom.. aj tak sa len nájete a budete sa venovat hosťom..

hettinka
24. okt 2018

U nás vedie k oltáru prvý družba ženu a prvá družica muža. Aj ja som to tak mala, a nie tie americké zvyky, že vedie otec. Doma sme mali odobierku, ak rodičov nemáte, plnohodnotne ich môžu zastúpiť krstní rodičia. Aj pri stole by som usadila ich.
Ak máte svadbu na úrade, nie tradičnú, tak stačí, aby ste vy a svedkovia kráčali dopredu. A na oslave tiež môže byt aj voľnejší zasadaci poriadok.

Inak, ja som na svadbe okrem úvodnej polhodiny skoro vôbec nesedela pri stole. Buď sa tancovalo, alebo sme sa venovali hosťom. Tak sa to už potom miesalo, bolo vlastne jedno, kto kde sedí.

radu_lienka
24. okt 2018

@sandra151 sedte len vy dvaja za stolom, ostatny za inymi stolmi...

sweetlife001
24. okt 2018

@sandra151 my teda rodičov máme a odobierku/pytacky žiadne sme nemali,lebo neznášam také starodávne zbytočne prkotiny, ku oltáru som chcela ist so svojím manželom, aj som šla nie je nutné aby ťa tam niekto viedol a tiež netreba aby pri vás niekto sedel, veď dnes už veľa mladomanželov sedí samo a rodičia mimo nich, načo tam nasilu niekoho tlačiť. Tiež som chcela aby sme sedeli sami, ale nakoniec som to nechala tak. Ciže tak by som to riešila aj v tvojom prípade.

jancejance
24. okt 2018

@sandra151 ahoj, my sme nemali hlavný stôl a vedlajšie stole, ale stole pospájané do tvaru U a v strede sme boli my a všetci okolo nás...

gir
24. okt 2018

My sme išli s manželom spolu k oltáru. K stolu by som usadila krstných rodičov alebo sami.

haluta
24. okt 2018

Brat? Obľúbený ujo? Krstný otec alebo mama? Svedkovia? Môžeš si zajednať aj profi starejšieho. Videla som aj stoly pre dvoch 🙂 aj tak tam budete sedieť len pri jedení 🙂 ak chceš zvyky, nepočúvaj tu rady báb, že to je prkotina. Mne sa zvyky páčia 🙂 Urobte si svadbu, takú aká sa Vám páči s ľuďmi ktorých máte radi.

terezka1947
24. okt 2018

@sandra151 k oltaru moze brat...krstný.
K stolu krstni rodicia z oboch stran,my sme mali s manzelom v case svadby uz iba po jednom s rodicov,tak k oltaru ma viedol brat,manzela sestra...

terezka1947
24. okt 2018

@sandra151 mas babku,dedka?mohli by vyvazit krstnych z partnerovej strany.
Pripadne,aby sa nekrivdilo nikomu,vymyslite sty tak,ze vy dvaja budete sedieť sami...ale nie uplne mimo ostatnych hosti,myslim,ze asi chapes ako to myslim.
Zaklad je,urobte to podla vasho pocitu a realneho stavu rodiny,situacie v nej...

erosmal
24. okt 2018

namiesto rodičov by som za hlavný stôl nedávala nikoho, sadnite si len Vy dvaja, či to vidíš ako problém? my sme nemali žiadne vypytovanie, my by sme všetci plakali a svadba nie je o plači ale o radosti.. a ja som greko a u nás ide prvý kňaz a za ním snúbenci (žiadni rodičia, krstní, dedkovia nikto).

evkamotka
25. okt 2018

Pytacky nemajte, vobec ich "netreba". brat svagrinu nepytal a ziju ;) proste nie su na zvyky. Alebo pride k tebe snubenec s ujom, bratom, svedkom atd a ty ho budes cakat s tetou, sesterkou, kamoskou atd. ak ich chcete mat....
Stoly usporiadajte tak, aby rovno okolo vas sedeli ludia ktorych mate radi bez ohladu na pribuzenske stavy a vztahy