Svadba. Je normálne, že sa na ňu vôbec neteším?

alias313
31. okt 2008

Mám onedlho svadbu, spresním 8.11. priatela mam velmi rada, byvame spolu skoro 4 roky. Je ale normalne, ze sa na svadbu vobec netesim? Máme ju naplánovanú pár mesiačikov a do všetkého sa začala starat svokra..no proste ide ma porazit, je to fajn zenska, ale mam pocit, ako keby sa teraz vydavala ona 🙂 a ešte k tomu si doma usporiadala party rovno den pred nasou svadbou a samozrejme priatel tam zostane spat a ja budem ako taky kreten sama doma este aj noc pred svadbou ☹ snazila som sa s nim porozpravat, ze sa mi nepaci, ze sa ma opijat pred nasou svadbou a ze proste nechcem byt sama doma, ale oponuje, ze tam musi ist, lebo sa mama nahneva..boze a ja to neviem vobec rozchodit.bojim sa, ze mi to pokazi celu svadbu...nebavim sa s nim uz dva tyzdne, ale aj tak mi to v nicom nepomaha, a je tazke sa pretvarovat na svadbe aka som stastna, ked budem nahnevana....

najjulinka
31. okt 2008

alias313 je to skor téme na www.mojasvadba.sk , ale neva...
No hlavne si nenechávajte do ničoho kecať... Lebo potom bude kecať do všetkého.... Je to Vaša svadba, váš život... 😉

sisaha
31. okt 2008

alias313, ak sa smiem spytat, kolko mate obaja rokov? Lebo pride mi nelogicke, ked uz spolu 4 roky zijete, ze priatel nema vlastny nazor na to, do coho ho nuti jeho matka.. Jedine, ze by mu to vyhovovalo... Ale mal by respektovat aj tvoj nazor.... Ak nevie vystupit proti matke teraz, co bude ked bude dieta..?

alias313
autor
31. okt 2008

sisaha: ja 23 on 25..ved toto, co bude ked bude dietatko..ked s nou idem do obchodu, tak mi ukazuje, aka postielka pre babatko by sa jej pacila, aky kocik.....ja som rada, ze pomaha, ale ked jej poviem, ze chcem nieco ine urazi sa..a spravim to vzdy citlivo.priatel nevie skoro nikomu oponovat, je az prilis nekonfliktna povaha, len voci mne je teraz strasne neustupcivy..a malo by to byt naopak. na svadbu sa tesi, ale je mu jedno co ako bude prebiehat, tak som si to chcela zariadit ja...no ale tu som narazila na svokru 😒

barunka
31. okt 2008

alias, ak ti poviem, že ja mám so svokrou a manželom rovnaký problém nebudem klamať. Akonáhle jeho mama od neho chce, on to urobí, neodmietne. Ak sa ho spýta, či prídeme napr. v sobotu a on vie, že ja už mám program, tak jej NIKDY nepovie nie, radšej povie že uvidíme, než by jej mal oponovať... Už x krát som sa s ním preto chytila, ale jeho matka je iná trieda. Ak sa jej odváži protirečiť, jednoducho sa rozplače a už ho má tam, kde chcela... A najviac neznášam, že vie niekedy aj týždeň dopredu, že niečo bude chcieť, ale zásadne to nedá vedieť dopredu, zavolá napr. v sobotu o ôsmej ráno, že má manžel prísť, lebo chce toto a hento... Môžem sa aj na hlavu postaviť, nedokážem to zmeniť, tak som sa s tým naučila žiť a jednoducho ak od neho svokra niečo chce, skočím im do rozhovoru a poviem, že tak toto nie a hotovo. Nech ma majú za harpiu, ale program pre svoju rodinu chcem organizovať v rodine a nie aby ho organizovala svokra...
Nehovoriac o jej pokusoch na začiatku starať sa mi do výchovy... Ale veľmi rýchlo každý zistil, že sa manipulovať nedám a aj ona pochopila, že všetko má svoje hranice... odvtedy sa držíme viac menej v určitej rovine a konečne som aj ja dokázala svokru brať ako ženu, čo mi vychovala syna a nie trojhlavého draka, ktorého treba čo najskôr zlikvidovať 😀

katulienka.
31. okt 2008

ja som na tom podobne, tiez je priatel podla mna zatazeny na rodicov... a to ma uz skoro 40. ked som ho presviedcala, aby sme kupili vacsi byt, suhlasil, povedal, ze mam nieco vybrat... potom zrazu mu rodicia povedali, ze pokial este nie je babo, nemame kupovat, ze az potom a zrazu sa mu to nezdal az taky dobry napad...

samozrejme, ze som dosiahla svoje, ale nastvalo ma to, ze mu do vsetkeho kecaju..

a asi pred dvomi dnami.. tak synovcovi som chcela kupit nejake pekne oblecko, bude mat jeden rok.. ale priatelovi povedali rodicia, ze na oblecenie ma toho vela, ze nemame kupovat nic.. tak ja ze ok, pojdeme kupit hracku pre maleho, a na to hned vola rodicom, ci ma kupit hracku pre maleho a oni ze nie, nech da malemu peniaze. tak na co budu malemu peniaze, ved sa nepotesi ☹ ☹

ja sa mu to bojim aj poevdat, on sa vzdy nastve, ale mna to vytaca, tak som sa sem aspon vypisala 🙂

kacenqa
31. okt 2008

alias - akoby som kamosku citala...a to mame vyse 30....jej priatel ma brata vojaka, ktory odchadza v decembri na misiu do afganistanu... povodne chcela mat svadbu az na jar, ale kedze sa bala, ze co ak sa mu nahodou nieco stane, ze bude musiet byt smutok v rodine a tak a kedy by sa potom vydala, tak sa rozhodla, ze teda na jesen sa zoberu. vybrali novembrovy termin, ale zrazu drahy bracek zahlasil ze on je v novembri este na dakom skoleni v nemecku....zacal si diktovat terminy a tak...kamoska si ho zobrala do parady a pekne krasne si to s nim vydiskutovala a dohodli sa teda na novembrovom termine...

saty zajednala, restiku, zamok v bojniciach, pozvanky boli uz v tlaci ked tu prisiel jej drahy s tym, ze svadba bude 25.10. ze sa s rodicmi rozpraval a s bratom a dohodli sa tak....lebo brat pred rodicmi oznamil ze ide v novembri do nemecka (ale vobec neoznamil ze potom ide na 1/2roka do afganistanu) no proste rodicia ho totalne zmagorili, ze suhlasil s tym oktobrovym terminom....kamoska uplne hotova...samozrejme, ze saty, co chcela uz na ten termin nie su, restika tiez nie...pozvanky mohla rovno vyhodit.... no uplne zufala, nestastna bola a to si este od svokry vypocula aka je vypocitava mrcha a vraj si chce len uhnat chlapa.... pritom ona tu svadbu neponahlala, ved to oni ten termin presuvali dopredu....a ako ceresnicku na torte jej svokra zavesila, ze ved ta svadba vobec nie je o nich dvoch, ale o ludoch, ktorych si tam pozyvaju....

takze moja, ber toto ako odstrasujuci priklad...kamoska bola na prasky a skoncilo to cele tak, ze sa na to vyprdla, vybavenie veci nechala na svoju sestru a mala k tomu postoj 'ved nejako to pretrpim' ... co je dost smutne...spominat na svoju svadbu, ako som ju 'pretrpela'.... este som s nou nevolala, takze neviem, ako to nakoniec cele vypalilo, ale urcite to nebola svadba podla jej predstav...a kazda zena ma presnu predstavu, aku svadbu by predsa chcela...

mal by to byt vas den a preto by ste ho mali mat taky, ako chcete vy. a k tej party vecer pred svadbou, neda sa dohodnut s priatelom, ze tam pojde, ale okolo 22.00 sa zdekuje a pride domov??? skus sa s nim o tom porozpravat, povedz mu, ze ta to velmi boli, ze sa k tomu tak postavil, ze mama je len jedna, ale svadbu bude mat tiez len jednu a mama tu bude aj po svadbe a urcite to prezije...a ked nechce mat nevestu s uplakanymi ocami, tak nech pekne stravi vecer s tebou...mozno to je citove vydieranie jemne, ale co robi jeho matka??? a mimochodom, priatel by si mal uvedomit, ze svadbou s tebou sa TY stanes jeho rodinou a TY musis byt prvorada, TY a VASE babo....

drzim palce..a sorry za ten roman...ja akosi neviem pisat kratke prispevky 😀 v mojej teme mam druhu prezyvku rosamunde pilcherova 😝

horallka
31. okt 2008

kacenqy,
joj čo si také dlhé napísala- kto to ide čítať- mne sa nechce už ani rozmýšľať a pritom také zaujímavé to môže byť....Nabudúce prosím trochu skrátiť 😀

alias313
autor
2. nov 2008

ahoj kacenqa..no tak kamoska nedopadla dobre ☹ ja som sa uz tiez na vsetko vyprdla..teraz v pondelok ide svokra dohadovat menu na stoli, tak nech ide pekne sama. s priatelom som sa o tej party bavila, ale zial neuspela som, nakolko jeho mama trva na tom, ze zenich nemoze spat v posteli s nevestou, den pred svadbou.neviem nejaky trapny zvyk...boze a to je potom asi dost pruser aj to, ze som tehotna, vsak sme mali spolu spat asi az po svadbe 😀 uz som sa mu vyhrazala aj tym, ze mi to pokazi celu svadbu, ze odvolam kadernicku, no proste ze tam pojdem len preto ze musim a ty kokos nijak som s nim nepohla..on si mysli, ze toho nie som schopna...ale myslim, ze ked sa vnutorne nebudem citit fajn, tak to dam najavo aj z von. Vsak o com to aj tak je.Uz mi to bude asi jedno, ked to pokazi mne, pokazim to aj ja jemu. 😠 inak to uz nevidim...

helka101
2. nov 2008

ahoj alias, tak nejako dopadla aj naša svadba, necítila som sa vnútorne dobre, zato že veľa vecí nebolo tak ako som ja chcela a tak to aj dopadlo.. na svadbu nemám pekné spomienky, dúfam že tebe to výnde a budeš pekne spomínať 🙂

alias313
autor
2. nov 2008

helka101 teda tak to je..aspon nebudem sama 😉 ale na svadbe si to dala na sebe vidiet?alebo si to v tisku pretrpela sama?

helka101
2. nov 2008

noooo dvd radšej nepozerám 😀 lebo som tam len zazerala, a ani milá nebola. 😔 zato by som si tento denchcela ešte zopakovať, ale kopu vecí by som si urobila ináč, aj za cenu, že so svojou budúcou svokrou budem pohádaná, ale bol to náš den a nie našich a jeho rodičou, ako to vlastne vypadalo.
na mojej svadbe bolo podla mna jedine šaty moje, manželov oblek s tým čo ktomu patrí a....dosť 🙄

kikusa100
2. nov 2008

alias ahoooj 🙂 viem ze je strasne ze sa do vsetkeho stara svokra, nie je to prijemne, najma ked clovek je zvyknuty na to ze zije sam a ma svoju domacnost uz styri roky. ale poviem ti, skus to nebrat tak tragicky. co sa tyka tych zvykov... alebo ako to nazvat...tu party co robi svokra, skus to brat tak ze je to jeho rozlucka so slobodou... ved tak to aj chalani robia.ze piatok pred svadbou si idu niekde sadnut, aj ked sa nemusia opit..a dievcata bud viazu pierka, alebo sa nejako same zabavaju. neverim ze nemas nejake kamosky..tak urob party ty vo svojom byte, dome a priatel nech si ide na party k mame. ved podla mna je to normalne, ze sa to tak robi. mozno som to zle je apochopila. a ked nechces spat sama tak chod k vasim, alebo nech s tebou niekto ostane sestra, kamoska.. ved podla mna je celkom fajn, ked muz nevidi nevestu a necha sa prekvapit ako v den svadby vyzera...bude sa na teba viac tesit.. ved tych spolocnych rokov si uzijete habadej.. viem mozno to beries ako prezitok, ale moze to byt celkom mile. viem ze vela parov to tak robi. v piatok baby robia pereka a chalani idu niekde von. ved to je rozlucka so slobodou. ale nechcem sa opakovat..neboj sa. a hlavne si to neznepirjemnuj. my sa tiez chceme na rok brat. a teiz nam kopu veci do toho prislo a mozno to vsetko nebude tak ako si predstavujeme, ale co uz... treba sa tesit... netreba si robit napriek. a mozno svokre treba povedat, ze si niektore veci predstavujes inak. ale tes sa cakas babatko, ides sa vydavat, mas pekny vztah.... skus nakuknut do snaziliek, ako sa niektore snazia o babatko..no mozno ste sa teiz snazili..a neslo..ale niektore si prezili fakt peklo..
ono aj ti starsi ludia, matkym, svokry..vacsinou zili trochu inak..mozno nechapu to zitie spolu a svokra to berie tak, ze mozno by urobila taku rozlucku keby zil este s nou pod jednou strachou a keby si ty zila s rodicmi nezamyslala by si sa nad tym ci ide k svokre alebo s kamosmi..stiahni kamosky a zabavte sa aj ty.. a urcite neostan sama v posteli...a nie ze budes smutit sama a plakat... svadba je tvoj den a nedaj si ho nicim a nikym pokazit.. ver, ze spatne by ta to potom mrzelo. aj ked viem ze pocity a city sa nedaju nanutit ale skus sa povzniest..a co ti povedal tvoj drahy ked si mu poveala ze sa na tu svadbu ani netesis a tak..?

zajo79
2. nov 2008

ahojte...skocim Vam do temy. Aj u nas je to zauzivane, ze noc pred svadbou nespia buduci manzelia spolu... i ked nievzdy je to idealne riesenie...tak sa to len robilo predtym, teraz zalezi na okolnostiach ci to dodrzite alebo nie.

neviem si to predstavit ako to bude u nas, byvame spolu, cakame spolu babo, do svadby nam skocila neprijemna rodinna udalost..a viem si predstavit ze buduci rok na jesen, ked chceme mat svadbu, ako sa svokre nebude pozdavat ak synacik jej nebude spat doma...

a vobec...neviem si to predstavit ako to bude, lebo zenich by nemal vidiet nevestu, tak ho asi rano vyzeniem rodicom...i ked neviem ako to zvladnem s dvoma detmi sa nachystat.... hm...no vazne ste mi dali chrobaka do hlavy, ze ako to vyriesit

nemam dost energie,aby som reagovala na vsetky prispevky...uz je dost hodin a ja ledva drzim oci otvorene...tak len tolko: nenechajte si pokazit svadobny den...a na pripadne ulety svokier a ich predstavy, ci organizacne snahy sa skuste povzniest. Ked tak, dajte im nieco vybavovat...nieco co vy nemusite, vy si odlahcite a oni budu rady ze su "ucastne slova bozieho" ..a zvykajte si ze zo svokrami to je tak, ze jednym uchom dnu a druhym von a tvarit sa ze...to niiic s usmevom na perach ....je podmienka dobreho vychadzania zo svokrou.

dobru nocku vsetkym

kikusa100
2. nov 2008

no zajo to mas uplnu pravdu.. so svokrami len dobre... 😉 aj ta moja buduca niekedy poriadne zahlodi a ja sa trochu porozculujem mojmu drahemu a on drzi pri mne a niekedy teiz povie svojej mame..a u nas to tak funguje... 😝 🙂

alias313
autor
3. nov 2008

kikusa100:neveri tomu, ze sa netesim, vsetko pripisuje tehotenstvu a jeho ako to nazyva vykyvom.ale uz sa mu to tlačím do hlavy minimalne 2 týždne.proste ak sa mi nahodou nieco nepaci, nieco chcem inak tak stale len to su tehotenske hormony a podobne hlody.no ono je to dost tazke tahat k sebe kamosky, jasne mam ich dost, ale ked idu na svadbu chcu si proste oddychnut, nevedia ako by fungovali den po tom 🙂 a nejde mi mozno ani tak o ten blby zvyk, ale viem aky je priatel po opici.je mu zle minimalne dva dni, a ja nechcem aby bol na svadbe ako vygrcany rezanec. ☹ a uz sa to vsetko tak blizi..ide ma rozhodit..

kikusa100
3. nov 2008

no tak to je potom ine..ked si vypije a potom to nezvlada... je to fakt tazke ked to neviem pochopit.. neviem co by som robila.. a kamosky..no neviem..ja neviem..no na svadbe je to tak ze vacsinou sa nevyspia..tak by sa mohli nejako obetovat...nie?tak chod k vasim na noc aby si nebola sama..a kto bude viazat prerka atak??ako to budete mat?
tak sa skus dohodnut s drahym nech ide a nech dojde do urcitej hodiny aby ste sa vyspali..ja neviem to vzdy bol taky tvrdohlavy?alebo ti to len teraz zacalo vadit?ako to je?..

alias313
autor
3. nov 2008

nie nebol..len teraz robi napriek..neviem preco. no to je tak, ze oni maju taku rodinku a znamych,ktory do neho budu len liat a liat a liat..a jemu je blbe povedat nie..no mne je to tazko pochopitelne. no vsak som sa skusala dohodnut s nim aspon na mini kompromise, ze pride domov spat, ale fakt nic..ja neviem ako to mam vnimat, ale ako som otehotnela-comu sa velmi tesi, je uplne iny.z roboty chodi okolo 21.00-22.00 a rano chodi o 6 stej..a dokonca aj cez vikendy.a ked proste chcem, aby bol doma, tak mi povie ze treba teraz zarabat vela penazi, ze dietatko je financne narocne...ale mam take obavy, ze si to takto predstavuje, aj ked pride babo na svet.ako je fajn ze je zodpovedny, ale peniaze nie su predsa vsetko.jeho otec chodil na kamione, a ako pekne mali vsetko, boli dobre zabezpeceni, ale vsetko ostatne zostavalo na jeho mame...to ma dost stve.a myslela som, ze bude prave teraz v tehotenstve pozornejsi, ale ja som zatial postrehla len opak.vobec nie je doma a mne uz tato samota lezie na nervy.

kikusa100
3. nov 2008

ahoj..to ti verim ze si sklamana..niekedy sa chlapi zmenia a ani nevedia preco. mozno to robi psychika, a kazdy reaguje inak na to ked je partnerka tehotna..asi ti neostava nic ine len sa nad to povzniest..je to tvoj den. neviem co by som ti mohla poradit na to ze sa tak chova. nie som psycholog, ktory by ti vedel povedat, co sa za tym skryva. vies ked mu tie nadcasy v praci preplacaju tak to asi tak berie, ze viac zarobi. skus mu nejako naznacit, ze by si privitala keby bol aspon dva krat do tyzdna skor doma, ze by si sa rada s nim porozpravala, ze potrebujes aby bol s tebou prave teraz ked cakas aj jeho dieta.. nenut ho do nicoho..skor skus byt tym povestnym krkom..urobit to tak, aby is mylsel ze to urobil on alebo na to prisiel..alebo si vyjdite do mesta na nejake prechadzky..ze ti prechadzenie robi dobre a ze nechces ist sama, alebo ze mas strasnu chut na nejake jedlo a chodte do restiky a vyhovor sa na tehotenske chute..ja neviem skus zapojit fantaziu, alebo ho prekvap v praci a prines mu nejaky zakusok.. a tak a uvidis.. alebo chod do kozmetikcy, kadernicky, kup si nieoc pekne na seba.. vies, niekedy su muzi ako male deti, cim viac im nieco hucis tym skor robia pravy opak. pamatam si ako sm ja mojmu vycitala jednu vec a stale a stale to robil ako na truc, potom som si to prestala vsimat a nakoniec s tym prestal. a bud stastna..ked uvidi ze is stastna, mozno sa nebude az tak hnat a bude chciet byt spolu s tebou.. asi to je fakt tak ze stastni a spokojni ludia pritahuju tiez takych... ale ver ze ten truc z ejeho strany je len akysi protest, chlapi su uz taki..ber to tak, ze ho neprevychovas ani nezmenis, mozno ked to zoberies take ake je..sam si uvedomi, ze to co chcel dosiahnut nema az taky efekt ako si mylsel. a neboj sa..ked sa male narodi, bude to pekne uvidis, otcovia sa vacsinou zmenia...

kikusa100
3. nov 2008

sorry za tu kazen..

mtsl
3. nov 2008

a čo takto tú svadbu zrušiť alebo sa na ňu vykašlať, veď predsa aj svokra potrebuje k synáčikovej svadbe nevestu ale ty k svadbe svokru nepotrebuješ. ja by som to riešila asi tak že ak nebude po mojom, tak nebude žiadna svadba 😀

kikusa100
3. nov 2008

a su z nich milujuci ocinovia... vsetko bude dobre..

alias313
autor
11. nov 2008

tak mam po svadbe 😉 dopadlo to az nadmieru fajn, takze pohodka 🙂 som veeeelmi rada..a budem sa tomu teraz este dost dlho vytesovat...

kikusa100
11. nov 2008

no vidis..a ako si sa bala..mna to este len caka..a co drahy?bol nakoniec u tej svojej mamy?napis viac..

alias313
autor
12. nov 2008

no nakoniec tam bol, klasika...ale co uz s tym..vykaslala som sa na to, bolo mi lepsie ked som ho rano v sobotu uvidela uboleneho a bieleho..no co uz nemal pit..a potom prebehlo vsetko v pohode, mala som pri sebe kamaratki, takze bolo kopec srandy.teba to kedy caka?jooj ja by som si to este aj zopakovala, ale Ti poviem ubehlo to straaasne rychlo a to sme boli do pol 7dmej.myslela som ze to ani nevydrzim, ale cely vecer bola pohodka a nebolo mi ani zle.cakala som nejake odozvy od miminka v brusku, ale bolo velmi poslusne celucicku noc. 😉

womenne
12. nov 2008

Ja som si tiež svadbu neužila nie kvoli drahemu ale jeho... ☹ lutujem strašne mato mrzi,preto si baby nedavjte kecat do svadby,ja sa nemožem ani na DVD pozriet 🙄

evabb35
14. nov 2008

Dievčatá, prepáčte mi za tento príspevok, ale ja zastávam názor, že život sa nedá presne naplánovať a presne nalinkovať. Je super, keď máte nejaký plán, predstavu, ale tiež treba brať do úvahy možnosť zmeny. Do rodinného života, do manželstva by mala vstupovať žena, ktorá dokáže byt flexibilná, tolerantná. Poznám toľko žien, ktoré svoj svadobný deň preplakali, pretože im nevyšla kytica svadobná podľa predstáv, alebo účes či niečo iné. Za pár rokov sa rozvádzali, pretože im nevyšlo manželstvo podľa predstáv, pretože nemali svokrovcov podľa predstáv a podobne.
Jasné, že netreba si nechať skákať po hlave, ale niekedy sa okolnosti tak čudesne zbehnú, že nie je na škodu všetko organizovať v rámci možností, kombinovať. Kde máte záruku, že to, čo ste si naplánovali je naozaj to pravé. Možno práve organizovanie v rámci možností Vás dovedie k lepšiemu riešenie ako ste mali naplánované. Na jednej strane je super nedať si kecať do svadby, no na druhej strane roky po svadbe znášať reakcie odutého príbuzenstva, ktoré je urazené, tiež nie je bohviečo.

alias313
autor
14. nov 2008

V pohode, beriem tvoj názor, ale myslím si, že je prednejšie ako sa bude cítiť na svadbe nevesta/ženích, ako príbuzní. I keď len o malý kúsok. A možno ani nie je všetko len o predstavách. Aspoň ja to tak neriešim. Určite sú aj veci, v ktorých sa treba prispôsobiť, ale sú aj dosť podstatné veci, za ktorými si treba stáť a myslím, že svadba je výnimočná a každá žena ju chce prežiť príjemne. Tým chcem dospieť k záveru: neznamená, že keď chce mať žena svadbu podľa predstáv, následne z toho musí byť aj manželstvo, vzťah so svokrovcami podľa predstáv. Toto sú veci, ktoré sa budujú ovela, ovela dlhsie, ako jeden svadobný deň, a ten si proste treba naplánovat na maximalnu spokojnost 😉 A nikdy som netvrdila, že život sa dá naplánovať, ale určite sú v ňom aj veci, ktoré sa plánujú...

emilyz
19. nov 2008

evbb35 suhlas, predstavy o svadbe by mali byt flexibilne 😀 😉 vsetko moze vypalit inak, ako si predstavujeme

najjulinka
19. nov 2008

No ak pozvaní hostia kecajú do svadby, tak sa mi to zdá odveci... My sme pozvali, za ponuky pomoci sme podakovali a niektoré aj využili 😉 Padlo fajn, ked nam chcel niekto pomoct.. .Ale nikto sa nevnucoval... No ja si neviem predstaviť, že ma niekto pozve na svadbu (hoci aj vlastné deti) a začnem im do toho rýpať...
A jasné, že na svadbe sa tolko vecí plánuje, že nemože vyjsť všetko na 100%... V podstate je jasné, že dačo rupne 😀 😀 😀