Svadba - kedy je nalepšie ísť sa fotiť?

miska7754
9. jan 2019

Ahojte chcem sa spytat kedy je lepsie sa ist fotit ked svadba je v july v lete pred sobasom alebo po sobase po veceri po prvom druhom kole tancovania atak saist fotit je najlepsie? Dakujem

tyrkysova_kobyla
9. jan 2019

@miska7754 ono to nezavisi od mesiaca, kedy je svadba, ale ako to vyhovuje vam v ramci programu. Ci chcete byt z hostiny prec 2 hodinky, alebo nie

arcanne2
9. jan 2019

@miska7754 my sme sa boli fotiť pred sobášom a bolo to dobre, nikam sme už neodchadzali. Sestra sa bola fotiť až týždeň po svadbe, tiež to bolo v pohode

prabinka
9. jan 2019

@miska7754 myslím, že vždy lepšie pred sobášom, keď máš ešte make-up pekný a aspoň nebudeš odbiehať z hostiny a budeš sa stále venovať svojím hosťom

som_ponorka
9. jan 2019

Tiež si myslím ze je to lepšie pred sobášom, my sme to tiež tak spravili. Je to potom divne pre hostí, keď mladomanželia na dve hodiny zmiznú. Lepšie keď sú celý čas s nimi a pekne sa zabávajú

ukulela
9. jan 2019

@miska7754 tiez zalezi, ci chces interierove, alebo exterierove foto a kde. ak je hostina v nejakom peknom reprezentativnom priestore, nie je problem urobit foto tam aj pocas hostiny. ale ak treba ist mimo, tak je lepsie pred.

podracka
9. jan 2019

@miska7754 ja som nechcela pred sobášom (ženích by ťa nemal vidieť skôr aspoň podľa mňa) My sme nechceli trhať zábavu, a šli sme sa fotiť v pondelok. Áno chce to nový účes a mekaup, ale nikam sme sa neplašili v pohode. Neľutujem.

vladika11
9. jan 2019

Vydávala som sa v septembri. Keby som si mala vybrať ešte raz určite sa idem fotiť pred sobášom. MY sme sa boli fotiť počas svadobnej hostiny. Bolo to všetko na rýchlo.. Fotograf nás suril, aby sme stihli pekný západ slnka a podobné. Ja som bola potom z toho nervózna. Tak určité sa choďte fotiť pred! ☺👰

vladika11
9. jan 2019

Ale tiež je možnosť ísť úplne iný deň než je svadba😉

babulina
9. jan 2019

@miska7754 my sme fotili v piatok,sobotu sme mali sobas.uplne v klude a pohodicke

lilli19
9. jan 2019

@miska7754 v uplne iny den ako svadobny😁tyzden po a bolo to super bez stresov a nikam sme neodchadzali a den si uzili😊

dolynkag
9. jan 2019

ja ako fotograf určite odporúčam iný deň - viac času, lepšia nálada, lepšie svetlo podvečer, počas svadobného dňa pred svadbou v juli je najhoršie čo môže byť sa fotiť na obed na slnku, všetko prepálené, hrozne ostré tiene, všetci žmúria, nevesta v strese, či je všetko ok...... počas hostiny další stres, ponáhla sa, svadba stagnuje, fotograf má nervy aby rýchlo stihol nafotiť niečo poriadne....v iný deň môžete ísť kľudne hocikde aj na viac vzdialené miesto, vždy som mala lepšie fotky v iný deň, hlavne pri západe slniečka...pohodička napr. štvrtok pred svadbou, alebo kedykoľvek po svadbe, podľa toho, či sú šaty k dispozicii...kytičky môže byť nejaká jednochuchá napr. z gipsomilky

cawes
9. jan 2019

Vydavala som sa v septembri. Fotili sme sa po obrade pred vecerou bola tam 2.5 prestavka kde pre hosti bola nachystana grilovacka obcerstvenie, vonku v prirode a bolo to super

karamellova
9. jan 2019

Svadbu som mala v novembri a vyšlo nám neskutočné počasie, bolo okolo 17 stupňov. Fotili sme sa asi nejake 3 hodinky pred sobasom za 2 hodiny sme mali hotovo ešte sme si stihli dať aj neplanovanú prechádzku a z nej máme tiež veľmi pekné zábery.Všetko bolo bez stresu v klude v pohodicke, stihli sme aj dodbierku a ešte nám aj zostal čas.Ak by som si mala vybrať ešte raz urobím to tak znovu. Rozmýšľala som aj nad alternatívou fotenia v iný deň ale tam si musíš znovu dať urobiť vlasy make up, zbytočné výdavky. Čo som si užila najviac bolo tzv. rande fotenie, ktoré sme mali mesiac pred svadbou, bolo to super pri západe slnka, mohli sme ísť aj do vzdialenejšejšej lokality, užili sme si to nasmiali sme aj na tých fotkách je to vidno, že sme tam uvoľnení.
Tento rok sme boli na jednej svadbe kde sa mladí išli fotiť hneď po sobášili, okolo piatej pri západe slnka a to nebolo dobré riešenie lebo hostia boli hladní, čakalo sa na mladých s večerou, zábava viazla. Nevesta so ženíchom tam proste chýbali.

jankalukasova
9. jan 2019

Boli sme sa fotit uplne iny den po sobasi... predtym sme sa nechceli vidiet a potom bolo blbe utekat zo zabavy... okrem toho, rano poprsalo. Mali sme sa fotit aj vonku. Ked sme sa fotili, tak bolo relativne sucho a aj tak tie saty boli hrozne ufulane a miestami zelene od travy. Neviem si predstavit ist sa fotit pred obradom a na obrade mat tie saty v takom stave...

zuzik307
9. jan 2019

Ja som sa fotila v lete pred svadbou- 35 stupnov, casovy stres, sestra v pondelok po svadbe- iny uces, make up, ale boli v pohode a uzili si to☺

evkamotka
9. jan 2019

Muz chcel cez hostinu, presvedcila som ho ze este doobeda pred sobasom a nakoniec si nevedel vynachvalit. Mali sme potom klud, robili program a venovali sa hostom. Mali sme len 60 ludi a kym sme sa kazdemu kusok povenovali plus spominany program... Zbehlo to velmi rychlo a tie dve hodiny mimo by nam chybali. Aj hodina. Nebyt na vlastnej svadbe a nevenovat sa hostom, neuzivat si to tam (ked sa da pofotit doobeda) mi pride nelogicke

dajna8
9. jan 2019

@evkamotka Len neboli to väčšie stresy, keď to bolo pred sobášom? 🙂

evkamotka
9. jan 2019

Inak my sme mali 25.6. A bolo snad 38st. Boli sme v parku a vo vinnej pivnici (tam bolo prijemne) co bola zaroven zaloha ak by prsalo

lucykelly
9. jan 2019

napíšem ti vlastnú skúsenosť ... my sme mali obrad o 14:00, fotili sme sa vo svadobný deň cca od 10:00 do 12:00 ... fotenie sme dali v deň sobáša práve kvôli výdavkom na moju vizáž, nechcela som ešte raz platiť ... z môjho pohľadu to bolo zlé rozhodnutie ... časový stres, nakoľko sme sa boli fotiť v mieste bydliska ženícha, čo je asi 30km od môjho ... na niektorých fotkách tie stresy na mne aj vidieť ... môcť sa vydať ešte raz, isto sa budem fotiť v pondelok, utorok po sobáši

pininka
9. jan 2019

My sme sa fotili v ten istý deň, ráno o 10.00 a svadbu sme mali 16.30 takže úplná pohoda. Akurát že z účesu má celý deň bolela hlava, ale čo už, pre krásu sa trpí.

e_lenka
9. jan 2019

My sme sa fotili den pred svadbou. V pohode, klude, mali sme cas a na fotkach to aj vidiet. Niektore zeny sice namietali, ze ma zenich videl v satach pred svadbou, ale ja na tieto povery nie som 😉

romiada
9. jan 2019

@miska77 ja som mala fotenie pred sobašom. Čerstvy krasny mejkap, neboli vidieť ešte znamky unavy (bola som tehotna) zo skakania na svadbe, a hlavne sme sa už kontinualne venovali svad.hostine a zabave bez prerušenia a utekania od hosti.

sinda11
9. jan 2019

@miska7754 My sme mali svadbu v júli a fotili sme sa ráno od 8 do 13 a potom bol obrad a hostina+spoločné foto všetkých pred začiatkom hostiny v parku.uz by sme ich potom všetkých nezohnali

titla
9. jan 2019

My sme sa fotili v ten deň pred sobášom a bolo to super. Svadba bola v apríli, vonku príjemných 20 stupňov. Ale sobáš sme mali až 17.00, takže my sme mali na fotenie dosť času a bolo to bez stresu. Keďže počasie si nevymyslíš, mali sme s fotografkou dopredu pripravených viacero lokalít, ale nakoniec bolo počasie krásne, fotili sme sa v parku pod rozkvitnutými čerešňami a fotky máme krásne.

A to, že ženích nemá vidieť nevestu pred svadbou ale až pred oltárom je anglo-americký zvyk. Keď už mám mať tradičnú svadbu, tak v duchu slovenských tradícií. Mne stačilo, že ženích ma videl prvýkrát v svadobných šatách až v deň svadby, pekne upravenú a jeho výraz keď ma zbadal stál za to 🙂 Bolo to také intímne len my a naši najbližší a tú chvíľku sme si vychutnali.

kate_cs
9. jan 2019

@miska7754 My sme mali malú svadbu v auguste a fotili sme sa hneď po obrade. A bolo to super. Fotili sme sa v prírode blízko miesta, kde bola hostina, takže sme boli preč asi hodinku, žiadne veľké pózy, len prirodzené momentky. Moja mama aj svokra boli najskôr zásadne proti, ale potom uznali, že si ani neuvedomili, že sme preč.
Bola som dohodnutá s obsluhou, zatiaľ hostia pili kávu, vyplňovali nám knihu hostí a dj hral potichu hudbu. Potom hosťom rozdali bublifuky a keď sme sa vrátili, privítali nás bublinkami 🙂

evkamotka
9. jan 2019

@dajna8 nie, ked sme sa uvideli, vsetko opadlo a mali sme veseleho fotografa. Boli sme zaujati fotenim 🙂 pohoda. A nic nam potom neuslo z oslavy, casu nebolo vela ked sme sa chceli povenovat kazdemu hostovi a mali prichystany aj program

evkamotka
9. jan 2019

@evkamotka este dodam, ze to fotenie doobeda, resp to vyslo cez obed bolo fajn aj preto, ze zenich este nemal pokrceny oblek a neboli sme upoteni (fakt bolo teplo),uz to bolo "vybavene" a nemuseli sme sa ponahlat kvoli tomu ze nas niekto caka