Svadba - kmotrovci

lenka0911
14. mar 2022

Ahojte ....
Momentálne neviem čo spraviť.
Máme s partnerom malú svadbu ozaj len najbližších ( rodičia , súrodenci a babky)
Máme dve detičky ... A teraz tá otázka . Volať na svadbu aj kmotrovcov (teda krstných našich detí ) či nie??
Stretol sa stým niekto ? Mal niekto ten istý problém? Zvyknu sa volať alebo nie ? Ja ozaj neviem čo spraviť.

diamond007
14. mar 2022

@lenka0911 zvyknú?
Veď ako to vy cítite prepana.

pribinak
14. mar 2022

@lenka0911 tak patrilo by sa. Ale asi dosť závisí aj od vášho rozpočtu

petamich
14. mar 2022

nie nevolala by som ich ak je to mala svadba v kruhu najblizsich a kazdy to snad pochopi, ked tak by som im po svadbe odniesla kolace a flasu vina

h2
14. mar 2022

@lenka0911 Na toto neexistuje univerzálna odpoveď. Ale ak máte len malú svadbu, tak nevolaj, keď nechceš. Lebo potom sa to začne nabaľovať: keď sme pozvali ich, mali by sme aj sesternicu, bratranca, tetu, uja... Keď to zostane, ako malá svadba v kruhu najbližšej rodiny, nikto sa nemôže uraziť, že "ostatní boli a my nie".

kandelabra
14. mar 2022

Nevolala by som, veď svadba je o vás a nie o deťoch. Ak to chcete len v úzkom rodinnom kruhu, držte sa toho. Lebo presne ako píše h2, ešte sa patrí pozvať týchto a tamtých... a zrazu tam máte 150 ľudí 🙂

nelca84
14. mar 2022

@lenka0911 zavolaj koho chces, my sme mali len pri svedkoch a nikoho som sa nepytala ci je to okej alebo nie

nafka0483
14. mar 2022

@lenka0911 No nie, nezvykne sa, kedze povacsine bola najprv svadba a az tak deti a teda aj krstni rodicia deti, takze ziaden taky zvyk nie je.

Ale kedze teraz je uz ina doba tak ako si urobite, tak bude. Kedysi by nepokrstili deti nezosobasenym rodicom...

Sobas je o vas dvoch nie o detoch cize ked uz tak by ste mali uvazovat o svojich krstnych, nie krstnych vasich deti. Ale zas zalezi ake mate vztahy.

zeleny_dinosaurus
14. mar 2022

Tiez musim odpovedat, ze "nezvyknu" sa volat kedze svadbu ma vacsina ludi - ktori chcu deti krstit - pred tym ako ma tie deti, ktore sa krstia 😅 ....a teda ked to mate opacne, tak sice je to haluz, ze vam ich pokrstili, ale neriesim... ale v nasom okoli ma vacsina ludi za krstnych rodicov surodencov a clenov rodiny, cize asi by na svadbe boli. My nemame rodinu za krstnych, ale ked su my tie osoby tak blizke, ze su krstni rodicia mojich deti, tak by som ich na svadbe mala. Ale vsak to vy musite vediet, ci su to pre vas blizke osoby.

veronikazuko
14. mar 2022

A toto je ináč dobrá otázka. Keďže teraz sa väčšina berie,keď už majú deti🙂 Ale keď mala svadba,tak nie,nepozvala.

mimisikum
14. mar 2022

My keď sme sa brali, tak môj muž už mal krsniata a volali sme samozrejme aj kmotrovcov. Ale pokiaľ by sme mali len malú svadbu, ako máte vy, tak by sme ich nevolali. Možno potom dodatočne na nejaké to "posedenie". Ale to musíte vy vedieť akých máte kmotrovcov, niektorí by sa možno urazili, čo ja viem, sú rôzne prípady 🤷‍♀️

mimisram
14. mar 2022

Záleží aký máte vzťah, ako sa stretávate, u nás sú nám to najbližší, čiže by som ich zavolala, ale to je čisto na tebe.

1didiana1
14. mar 2022

zavolaj si toho koho chces. ako tu nie je co riesiet, ci sa niekto zvykne volat alebo nie. svadby sa robia podla seba, takze ak sa ti tam uz nezmestia, nebude to ziadna chyba, ak ich teda nepozves

thereisabear
14. mar 2022

Ak ich tam chcete, tak ich zavolaj. Ak to má byť len preto, že sa to patrí, tak nie.

malinovka333
14. mar 2022

zalezi aj ake mate vztahy, ved ked chces tak ich zavolaj ked nie tak ich nevolaj,neviem ci je potrebne sa taketo otazky pytat,

andreakg
14. mar 2022

@lenka0911 ja som nevolala a nebol problém,potom po svadbe prišli k nám posedieť

lenka0911
autor
14. mar 2022

Ja neviem prečo tu niektoré riešite to že už mám deti a až potom máme svadbu, ... Neviete ani okolnosti ani nič, ja som chcela poradiť z niečím iným nie stým kedy si mám ja spraviť deti 🙅🤦🤦 moje deti sú pokrstene a myslím si že to či sú rodicia zosobášení alebo nie s tým nič nemá, hlavne že ste veriaci.

Ale veľmi pekne ďakujem vám ostatným za vaše názory a rady. ❤️😊😊

lenka0911
autor
14. mar 2022

@zeleny_dinosaurus tak teda haluz 😂😂 už má teda humor prešiel 😐... A prečo by mi ich nemali pokrstiť ?? Som iná ako ostatný ?

tafita
14. mar 2022

@lenka0911 my sme tiez tak mali a nevolali sme ich.

ankare
14. mar 2022

@lenka0911 ano, zavolaj

evaachesa
14. mar 2022

Nie, nevolala by som.

zeleny_dinosaurus
15. mar 2022

@lenka0911 neviem, ja na to nie som odbornik 😅 ale krstili sme a boli tam iste pravidla

lenka0911
autor
15. mar 2022

@zeleny_dinosaurus no neviem teda kedy ste vy krstili ale my sme to mali bezproblémov .... Samozrejme sme absolvovali aj náuku 😉

cacianka
27. mar 2022

@lenka0911 prečo vykakujes, slušne ti napísali názor, ako to bolo ako to je, a naozaj farári nechcú krstiť len tak nezosobasenym, spomenuli to bežne,
nie rypavo.

lenka0911
autor
29. mar 2022

@cacianka ja som nič zle nenapísala, a ani nie rypavo (to tu písal niekto iný) ale aj tak neviem čo tu riešite niečo na čo som sa nepýtala.
A ešte raz sa opakujem mne/ nám deti pokrstili bez akýchkoľvek problémov dokonca sme aj krstný rodičia a dokonca už som aj rozvedená a žiaden farár s tým nemal problém ... 😉 Prajem aj vám pekný deň