Máte skúsenosti so svadbou ,,narýchlo"?

macko1007
11. jún 2019

ahojte vsetci,chcela by som pocut vase rady a tipy..s priatelom sa chceme vziat...september/oktober..bral sa niekto takto na ,,rychlo” a stihol vsetko vybavit?popr kolko vas vysla svadba?my budeme mat okolo 40ludi

barbellka
11. jún 2019

@macko1007 da sa to stihnut ak najdete volnu salu a kostol....to v pripade mesiacov september/oktober moze byt problem- je to o stasti. Ostatne veci sa daju vybavit aj za kratsi cas. Co sa tyka ceny. To zalezi od tvojej narocnosti. Moze to byt 3000 aj 10 000. My sme mali cca 75 ludi a stalo nas to cca 7500eur

h_petra
11. jún 2019

Koncom januara zasnuby, zaciatkom juna svadba. 40 ludi.
Uplne na pohodu 🙂
Vyslo nas to na cca 4000€.

lenuska0075
11. jún 2019

Jasné že sa to dá stihnúť. Sama som tomu neverila, ale dá sa 🙂 My sme si zmysleli, v septembri a 2.11. už bola svadba.

evkamotka
11. jún 2019

Kamoska spravila za 2 mesiace, 50 ludi

ellieellie
11. jún 2019

4 mesiace nie sú na rýchlo - podľa mňa 🙂 Úplne v pohode. Ja nechápem, čo sa dá chystať na svadbu celý rok alebo ešte viac. My sme sa zasnúbili v decembri, vo februári sme začali zajednávať priestory a riešiť veci okolo svadby a v júni sme sa brali. Čiže tiež 4 mesiace a to som ku koncu už riešila úplné detaily a somariny, čo ani vôbec nebolo treba 🙂

pralinka86
11. jún 2019

Jasné, ze da.. dali sme za 3m, mne vychádza cena priemerne počet ľudí x100 na typ svadby s hostinou, nielen obed a koniec. Záleží od velkych položiek ako su saty, oblek, fotograf, ci bude aj video, ci dj alebo aj kapela..

evkamotka
11. jún 2019

Poznam dokonca par, co to dal za 2 tyzdne 🙂 ale to uz bolo aj spravene skor ako obed v restike bez nejakych velkych svadobnych prvkov

diewcatqoo
11. jún 2019

My sme si povedali koncom maja, ze sa vezmeme a v juli sme mali svadbu. Mali sme 15 ludi a vyslo nas to na cca 2000€. Kludne by sme si mohli dovolit a zorganizovat za ten cas aj svadbu pre 40 a viac ludi (mali sme na to aj priestory, aj financie), ale chceli sme to v takom uzkom kruhu. Do septembra/oktobra zvladate s prehladom ;)

sisa106
11. jún 2019

Mne sa to vôbec nezdá narýchlo, skôr nechápem, ako niekto môže svadbu chystať rok 😄 ..minulý rok v júli sme sa rozhodli, že sa zoberieme, náš malý syn mal vtedy 1 rok a v septembri bola svadba (niečo cez 50 ľudí), dali sme to za 2 mesiace úplne v pohode. Obrad aj hostina boli na jednom mieste, ešte teraz sa k nám vracia chvála od svadobčanov 😊🙃

ja197
11. jún 2019

@sisa106 vieš prečo niekto chystá svadbu rok a viac ? Napríklad u nás je problém ten, že jediná sála, ktorá je schopná prijať aj viac ako 100 ľudí ke zajednaná na rok a pol dopredu 😊 takže preto je to tak, keď niekto chce veľa hostí tak moc na výber nemá...samozrejme 40 ľudí vojde hocikde, tam nieje o čom rozmýšľať

pelian
11. jún 2019

Všetko sa dá, keď sa chce. Nebudeš mať až takú veľkú svadbu takže si myslím, že to stihneš zorganizovať. Treba si ísť hneď zajednať sálu, kostol (ak budeš mať v kostole alebo teda dátum na úrad) a potom všetko ostatné už doladíš. Držím palčeky😉🙂

sapetka
11. jún 2019

My sme mali na to rok😊a v septembri sme sa brali. Ale myslim ze ak budete mat volne terminy tak by s tym nemal byt problem. Tiez zavisi co vserko chcete mat kameraman fotograf dj kapela a tak aby mali volne

uzanka16
11. jún 2019

Dá sa stihnit ak je voľný kostol a nejaký hotel,u nás svadba v kostole a hostina v hoteli 49 ľudí DJ,kameraman a fotograf,rok svadby 2014 a platili sme 2500€ zaokruhlene

1natasa1
11. jún 2019

Pokiaľ to bude október, tak to máš ešte 4 mesiace a za ten čas dokážeš zorganizovať svadbu. Pokiaľ nie si nejaká náročná, tak s tým problém nebudeš mať

elementissa
11. jún 2019

Uplne v pohode, svadbu stihneš za 4 mesiace, my sme mali celý svadobný plán aj s výberom sály a zasadacim poriadkom spichnuty na kolene za jeden večer. My sme pozývali 120 hostí, takže sme hľadali velkorozmerovu sálu. Sme z BA, samozrejme, možno by sme sa zmestili aj do Holiday Inn a vybavili by sme to aj za 2 mesiace... Ale neboli sme ochotní dat 800 € za jeden večer ako prenájom sály a samozrejme sme nechceli ani kulturak. Nemyslím si, že svadba je niečo, do čoho by sa malo dávať veľa peňazí a ja napriklad nepochopím, ako niekto môže dať na svadbu 8 alebo 10 tisíc. Svadobný biznis je ryža, každý sa snazi vydovolovat co najviac. V podstate, nasli sme si v ten jeden večer sálu - filtrovali sme cez Google podľa počtu hostí, mali sme pootvaranych asi 35 zaloziek a porovnávali sme. Potom sme odfiltrovali tie sály, kde bola cena za prenájom. Potom sme odfiltrovali tie, kde sa nedal robiť obrad - sme protestanti, bežne robíme svadby vonku a nám sa to veľmi páčilo. Nakoniec nám ostali 2 ci 3 a vybrali sme si Penzión pri Rybníku vo Veľkej Pake, môžem iba odporučiť. Sálu sme mali zadarmo, platili sme paušálne za výzdobu stolov a sály, my sme chceli výzdobu, o ktorej oni tvrdili, že takú nemajú, lebo zvyknú robiť tradične svadby a v tom roku hrozne letel taky ten folklórny drevený štýl a to my sme chceli krištáľ, vodu, kamene, ponorené kvety a plávajúce sviečky... Tak to bol hrozný problém, lebo oni mali vázy len opakove, neprehľadné, biele alebo inak farebné a ze prečo nechceme živé kvety, ved to je na každej svadbe.... Ale sme si proste dupli, že svadba je naša a oni nam nebudú diktovať co a ako tam bude. Takže sme si vydupadli zníženie ceny za výzdobu saly - dali nám len obrusy, behune, návliečky na stoličky, sukne na stoly a masle. Plus ozdobili stenu za hlavným stolom a nakoniec nam (na vlastné náklady) spravili takú ikebanu z kvetov, ktorú sme mali vonku na oltári nakoniec. A ešte nam ozdobili terasu a požičali slavobranu a zvyšok sme riešili sami. Ale k tomu, že čo sa na svadbe vybavuje tašk dlho - prišli sme si sálu objednať v júli 2016. Chceli sme jesennú svadbu, takže sme chceli september /október. Najskorsi termín, ktorý nám dal bol október 2017. Celý rok vybookovane. Je pravda, že mali super recenzie a robili tam perfektne jedlo, krásne prostredie, príjemný personál.... Jednoducho obľúbene miesto.

vierka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
11. jún 2019

Ak nájdeš miesto na hostinu, ktoré vám vyhovuje a bude tam voľný termín tak nevidím problém. Možno bude treba urobiť nejaké kompromisy, ale všetko sa dá...
My sme napríklad chceli svadbu v priestoroch, ktoré majú vonku peknú prírodu, samozrejme klimatizované, bez vysokých poplatkov za prenájom a do 40 km od bydliska. Neuveriteľný problém nájsť. Keby chceme niečo iné tak to “zbúchame” za 3 mesiace v pohode 😁

klaudia_kaja
11. jún 2019

V marci sme sa rozhodli že sa vezmeme a v júni sme mali svadbu.. do 3 mesiacov sme všetko stihli.. záleží čo všetko má tvoj deň obnášať .. mali sme svadbu do 20.00 hod v kostole a vyšlo nás do 3000€

evkamotka
11. jún 2019

K tej sale ano, dobre miesta su vybookovane ale da sa spravit kompromis a dat to napr na piatok

elementissa
11. jún 2019

@elementissa takže ak bývate v nejakej frekventovanej oblasti, tak pozor na termíny, ale je pravda, že pre 40 ľudí sa nájde miesto uplne hocikde. Skúste si nájsť najlepšie také, kde za prenajom nebudete platiť. Všetko "svadobné" je drahé, takže my sme nemali nič "svadobné" - zákusky sme dali robiť jednej maminej známej a povedali sme, že na "oslavu" (bolo ich asi 30 druhov a jedli sme ich do polky novembra celá rodina-mama neodhadla množstvo, takže sme mali cca 5000 kúskov 😂 a dali sme za ne 180€). Keď som povedala, že si chcem objednať "svadobnú kyticu" - mala som presnú predstavu o tom,co v nej bude aj presne kvety vybraté- v jednom kvetinárstve mi povedali 75,v druhom 150 a v treťom, že okolo 100. Prišla som do 4.kvetinarstva, povedala tetuske, že potrebujem kyticu"len tak", dala jej presne to iste zloženie kvetov v tom istom pomere a ze ju potrebujem na 7.10.a ona mi povedala, že ok, že to bude 20€. Potom som jej dodatočne volala, nech k tomu spraví aj pierko. Spravila - za 5€. Oblečenie sme mali z ebayu site na mieru podľa konkrétneho modelu, svadobné šaty ma stali 105€ aj s poštovným, mužov oblek asi 110. V požičovniach za tie otrasné modely, čo tam viseli chceli od 600 do 1200 €. Neuveriteľná ryža. Dokopy sme dali za svadbu necelých 5500€. A to sme mali ešte aj sláčikové kvarteto a ubytovanie pre cca 70 ľudí (okrem tých všetkých bežných veci). Keď máš chuť si robiť svadbu aj svojpomocne (ale doslova svojpomocne, nie, že každý z rodiny mi dačo robí - mne iba švagriná vyrábala stužky pre svadobcanov, lebo ja neviem uviazat peknú maslicku), tak za takú malu svadbu dáš 2000€. Jasne, niektorí si dajú celú svadbu pripraviť a nepohnu ani prstom a tým pádom je normálne, že za ňu zaplatia veľké prachy. Agentúra tiež musí z niecoho žiť. Ale pre mna je to najkrajší zážitok, ako sme si všetko s mužom sami chystali a plánovali - v deň svadby sme si ešte zdobili sálu a chystali obradne miesto 🙂 a žiadne stresy neboli - teda, my sme nemali. Všetci ostatní stresovali, akoby to bola ich svadba, hlavne preto, lebo nikomu sme nič nedali do ruky a nič im nepovedali... Len nech prídu. Ale celé prípravy a vybavovačky trvali možno 2 mesiace, keby sme to spojili. Zvyšok casu sme len čakali, takže za 4 mesiace uuuuuuplne s prehľadom

6myska
11. jún 2019

@macko1007 stihnúť sa to dá, horšie bude napasovať sálu/foto/kameru/hudbu/cukrárku a ostatných dodávateľov, keďže september a október je "high season" pre svadby a už aj po dva roky dopredu sú vybookovaní dodávatelia na tieto dva mesiace...takže veľa šťastia 🙂

nikiki29
11. jún 2019

Inak ak nebudeš vedieť zohnať nejakého dodávateľa tak na moja svadba . sk stačí keď napíšeš dátum a miesto a ozvú sa ti tí čo majú vtedy voľno. Ja som našla tak DJ aj agentúru na výzdobu... a tiež by som hľadala malých dodávateľov v okolí. Cukrárky čo pečú doma a tak... Určite nájdeš niekoho kto bude mať ten termín voľný 😊

janaakt
11. jún 2019

My budeme mať svadbu v septembri a začali sme to riešiť len prednedávnom. Ale nebude veľká svadba, len s rodičmi obed a potom 3 týždne na to s kamarátmi chata. Čiže záleži hlavne či nájdeš sálu.

macko1007
autor
11. jún 2019

vsetkym velmi pekne dakujem 🙂 do dvoch dni budeme vediet presny datum saly a potom vsetko tomu prisposobime🤗🤗

cichlida
11. jún 2019

Ja som vsetko vybavila behom 2 a pol mesiaca...a kazdy na svadbu doteraz spomina...

veronicka137
25. jún 2019

Mohli by ste mi poradiť prosím? Môžem mať aj troch svedkov na svadbe?

nikiki29
25. jún 2019

@veronicka137 nemám skúsenosť, ale podľa mňa nie. Svedok je tam najmä z právneho hľadiska a tam je určené 1 svedok nevesty a 1 svedok ženícha... nemyslím si že by sa vôbec mal kde podpísať. Skôr by som ich potom dala za družičky/družbov 🙂

janba
25. jún 2019

Vo februári sme sa zasnúbili, v apríli začali riešiť svadbu, ktorá bola v auguste 🙂 nechápem, čo sa dá na svadbe chystať rok alebo dlhšie. Mali sme všetko, čo sme chceli.

macko1007
autor
28. jún 2019

ahojte,dnes mame ist vypisat k fararovi nejaku zapisnicu..viete mi niektora povedat co sa taˇ vypisuje?

vierka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz