Svadba veľká vs. tajná

marte1
2. máj 2019

Ahojte, zaujíma ma aký názor máte na svadbu. Myslím chceli by ste svadbu veľkú so všetkými známymi rodinou alebo svadbu len v rodinnom kruhu?a čo Tajná svadba len so svedkami poprípade s deťmi niekde na dovolenke a len potom rozoslat oznámenie že ste svoji? Na veľkú svadbu si nevesta oblečie krásne šaty taktiez na svadbu v kruhu rodiny sa asi tiez vyparadi ale čo si oblečie na takú tajnú? Nejdem sa tajne vydať len tak uvažujem 😂

janulka1802
2. máj 2019

Oblečie si šaty aké sa jej páčia ak chce slahackove veľké tak také ak chce jemné jednoduché dá si také veď to s tým nemá nič spoločné

diewcatqoo
2. máj 2019

@marte1 ahoj, my sme mali svadbu, kde bolo dokopy 15 ludi - len my, rodicia a surodenci. Povodne sme sa chceli vziat tajne, ale po dlhsom uvazeni sme sa zhodli, ze voci rodicom a surodencom to bude nefer. Tak sme to riesili takto. Zijeme v zahranici, tak sme kazdemu zaplatili cestu a ubytko.
Akurat vcera sme sa s manzelom o tom bavili a zhodli sme sa, ze to bolo pre nas najlepsie rozhodnutie co sa tyka organizacie, pretoze nikto nam do toho nekibicoval 🙂

nika3136
2. máj 2019

Je to určite individuálne a nedá sa určiť jeden druh pre všetkých.
Niekto túži po veľkej svadbe, zábave, pozornosti a o tom pocite užiť si naplno tento veľký deň.
Naopak sú ľudia, ktorí túžia po romantike, chcú to prežiť len medzi sebou. Na takú svadbu si pokojne môže vziať nevesta ľahké biele, krémové, šampanské šaty.... Plážové šaty (keď sa niekto berie pri mori), alebo aj pekný kostým, ak je to na úrade, poprípade hocičo, v čom sa bude cítiť pekná.

My chceme veľkú svadbu, skôr však s mladšími hosťami, chceme naozajstnú žúrku. Máme už aj dieťa a berieme to ako príležitosť užiť si náš deň

marte1
autor
2. máj 2019

@diewcatqoo to ste si pekne vymysleli .a rozumne

diewcatqoo
2. máj 2019

@marte1 dakujem.. myslim, ze kazdy bol spokojny, co sa tyka oslavy a boli aj radi, ze si spravili takyto vylet. A co sa tyka siat, obliekla som si take, ake by som si bola obliekla aj keby som mala svadbu s 200 ludmi.

osky
2. máj 2019

My sme mali velku klasicku svadbu so vsetkymi tradicnymi zvykmi,tradicnym domacim menu,ziva hudba,domace torty a kolace,vela hosti,zabava ako sa patri...saleli sme do 7 rana a este sa nam nechcelo skoncit😂😂😂😂
Dodnes na to vsetci spominaju.
Bol to nezabudnutelny zazitok.

Saty neboli nafuknute- cipkovy vrch s volanovymi rukavmi,lemovane satenovou stuzkou a ruzickou,bielu ackovu dlhu suknu s rovnakou satenovou stuhou,vo vlasoch len biele ruzicky,taku som mala i kyticku z bielych ruziciek .dozdobenu perlami a rovnake mal muz pierko.
Velmi decentne,ale slavnostne.pohodlne na tancovanie.
Po cepceni a prezleceni uz sa tancovalo na boso,zabava sa este viac odviazala.
Tancovali uz aj kucharky a obsluha,vsetci🤗😂
V nedelu na obed sme sa takmer vsetci znova stretli v sale a pokracovalo sa v zabave do neskoreho vecera.
Na spanok nebolo ani pomyslenia.
Za tie 2 dni som vytancovala dusu.
Neviem si predstavit inu svadbu😊🤗😄

deti95060810
2. máj 2019

rada spomínam na bratovu svadbu....najskôr sa piekli týždeň u nás doma koláče - potom sa robil šalát, rezance....potom prišiel deń svadby...pozvaných bolo cca 150 ľudí, hrala skupina, cez prestávky hrala harmonika, tancovali kuchárky, čašníčky....na organizáciu to bolo veĺa, lebo rodičia museli zaistiť všetko...kuchárky, čašníčky.....

marte1
autor
2. máj 2019

@deti95060810
@osky no tak to áno ,taká poriadna veselica,také niečo by som si aj ja vedela predstaviť ale na druhej strane na môjho chlapa by to bolo moc. ale mám také svadby rada 😃

sivana09
2. máj 2019

My sme mali svadbu len rodicia, surodenci a svedkovia, vratane mna a manzela nas bolo 13. Svadba na urade a potom iba obed. Povodne sme chceli o trosku vacsiu svadbu, rozsirit ju o kamaratov, ale moji rodicia sa do toho moc montovali a nutili mi tam celu rodinu.. tak sa nasa svadba nepacila ani rodicom, ani nam :D s muzom si hovoríme ze radsej tajnu so svedkami a hotovo, no, kto vedel 🙂

vevesh
2. máj 2019

Sice som nemala tajnu svadbu, ale nikto na nu z rodiny neprisiel, takze atmosfera ako keby tajna bola😀 a ani svedkov sme nemali🙂A saty som mala neklasicky klasicke, ale take by som si obliekla aj na klasicku svadbu s 200 hostami. Nemenila by som co ako a kde, iba nejake organizacne malickosti...

pocahontas88
2. máj 2019

@marte1 mala som tajnú, som spokojná, nech si každý robí aku chce, ale nech vyhobuje obom, ak ti ide len o pekné šaty, tak chodievaj na plesy, vyjde to lacnejšie

osky
2. máj 2019

@marte1 😅😅😅😅😅
To som si.myslela i ja.
Moj chlap ani zancovat riadne nevedel.
Bal sa toho...
Ale uzil si to teda riadne.
Sme sa narehotali jak kone.
A naschval nam dali pred polnocou take dlhe solo,ze az....
Ale tancoval ako blazon-aj zabudol,ze nevie😘😍

zuzanka.zuzu
2. máj 2019

ide o to či chce niekto svadbu alebo chlapa... môj na cirkus nie je, takže by trpel keby bol stredom pozornosti a ja s ním lebo by furt hundral. radšej sme to odbavili v 2+2 a neľutovala som nikdy 🙂

možno keby mám iného chlapa, ktorý si tancovačky užíva, tak by som spravila riadnu svadbu aj so sesternicami a ich deťmi niekde na dedine, kde by sa spoznali obidve rodiny, ale s 2 hypotékami som rada, že "netrpíme" svadbou aj finančne 😉

davida
2. máj 2019

My sme mali tajnu, len ja muz a dvaja svedkovci,moja najlepsia kamoska a muzov kamos. Po radnici do restiky a bol to super den, o tom ze sme svoji sme povedali az v utorok na moje statnice :D po 4 dnoch. My sme si to tak vybrali lebo ani jeden z nas neni predvadzaci typ :D

lucyluv
3. máj 2019

Ja som mala svadbu malú, v rodinnom kruhu, lebo sa mi nechcelo babrať s prípravami :D spätne keď sa na to pozerám, kľudne by som spravila trošku väčšiu, takú tradicnejsiu, so všetkým, čo k tomu patri, ale určite by som to neorganizovala sama, všetko by som si dala urobiť napríklad agentúrou, lebo mňa tie prípravy nebavili, vtedy mi to prišli byť vyhodené peniaze na blbosti, teraz to vnímam inak. Samozrejme tie peniaze sme na to mali, určite neschvalujem na svadbu si požičiavať, hlavne také prípady čo ozaj ani na chleba nemajú.

marte1
autor
3. máj 2019

@pocahontas88 to si zabila😂v dobrom myslím

emka123
3. máj 2019

@vevesh na svadbe nemusia byt svedkovia? to ste boli len vy dvaja a sobasiaci uradnik?

vevesh
3. máj 2019

@emka123 mali sme v zahranici a ano, svedkovia neboli.

felycity
6. máj 2019

Ci malu alebo velku to je jedno...zalezi od povahy ci predstavy, ale nikdy by som nemala tajnu svadbu a dufam ze mi to moje deti neurobia, pride mi to velmi nefer voci rodicom.( za predpokladu, ze bztahy su ok)

kubovcik
7. máj 2019

My sme mali väčšiu svadbu a výhoda to bola hlavne pre rodičov a súrodencov, lebo sa bavili "so svojimi" naši kamaráti i mladí z rodín oboch sa bavili spolu, aj si popresadali potom... Pôvodne som takú svadbu nechcela, no bolo to takto jednoduchšie a užili sme si to. A keďže sme si to platili sami, dary hostí veľmi pomohli. Ale robte tak, aby ste vy boli spokojní.