Svadobné oznámenie a dresscode

sabinami
18. nov 2018

Ahojte, o chvilu potrebujeme rozdávať pozvánky na svadbu no nemáme žiaden dobrý nápad ako do svadobného oznámenia zakomponovať dresscode, ktorý bude krátke nohavice pre chlapov 🙂
Mala to niektorá z vás na pozvánke ?

katarinamarkova
18. nov 2018

@sabinami kedy máte svadbu?

ellieellie
18. nov 2018

Len tak zo zaujímavosti sa chcem opýtať, prečo ste sa takto rozhodli? Čo vás k tomu vedie?

korunka1
18. nov 2018

@sabinami A to prečo? Divná požiadavka.

catherinah
18. nov 2018

V tomto pripade asi len normalne po slovensky 😁

sabinami
autor
18. nov 2018

Svadbu mame budúci rok v auguste a rozhodli sme sa tak lebo bude horúco, bude to vonku a celkovo nasa svadba nebude netypické ani ja nebudem mat klasické svadobne saty 🙂

sabinami
autor
18. nov 2018

@catherinah ďakujem 😄 ešte že mi všetky komentáre pomohli, hneď viem ako to zakomponovať do textu 😂😂

lenca_09
18. nov 2018

Dresscode na svadbu? No neviem ale mám pocit, že veľa ľudí naštveš

sabinami
autor
18. nov 2018

@lenca_09 to určite nie 🙂 poznam svoju rodinu už sme sa o tom so všetkými viac-menej aj rozprávali 🙂 len predsa aby to bolo aj na tej pozvánke 🙂

ellieellie
18. nov 2018

@sabinami A prečo nenecháte na hostí, aby si obliekli, v čom sa budú cítiť dobre oni? Veď keď chce ženích kraťasy, tak nech si dá, ale prečo to žiadať od hostí? Príde mi to veľmi nevhodné a sebestredné. Ženy budú mať tiež predpísané minišaty? Či ony môžu mať aj dlhé šaty? Keď chcete neformálne oblečenie, prečo to radšej nespravíte tak, že napíšete do pozvánky, aby sa obliekli neformálne? A už je na každom, či si dá nohavice, kraťasy (mizivé percento mužov dobrovoľne, podľa mňa), dlhú sukňu či krátke šaty.. Prepáč, neviem ti poradiť, ako tam zakomponovať kraťasy, lebo mne by to bolo trápne.. bez urážky.

sabinami
autor
18. nov 2018

@ellieellie to je fajn nápad 🙂 beriem, veď preto som tu písala aby ste mi poradili len aby to tu každá pochopila čo presne myslím 😅

sabinami
autor
18. nov 2018

@ellieellie okrem toho starší páni si kraťasove tesilaky obliekať určite nebudú 😅 ale dať to vseobecne že neformálne oblečenie je dobrý nápad každý to nejako po svojom pochopí 🙂

ajka0207
18. nov 2018

@sabinami urcite si to este premysli, poznám chlapov co kratasy nenosia nikdy, napr moj ex a proste keby ho chcem zobrat na vasu svadbu, tak nejde. Ale inak sa dress code pise pod ciaru vacsinou, ale neviem si predstaviť ze napises kratasy na svadobnu poznámku. Ja by som napisala ze neformálne oblečenie vítané, uplne na spodok pozvanky, neviem ci tam mat aj adresy, ak ano, tak napravo pod adresu.

haluta
18. nov 2018

Ja by som to napísala takto na konci 🙂 😂 inak ak nemáš ešte kameramana na svadbu, napíš mi... mám rada také netypické svadby.

ellieellie
18. nov 2018

@sabinami No tak keď napíšeš, že ste rozhodnutí pre dresscode krátke nohavice pre mužov, je to niečo celkom iné ako neformálne oblečenie. Potom sa nečuduj tým komentárom 🙂 Takýto dresscode by podľa mňa dopadol tak, že polovica mužov si možno tie kraťasy oblečie (mnohí s nevôľou, ale tak budú chcieť splniť rozmar nevesty) a druhá polovica - hlavne tí starší si kraťasy nedajú a potom tí, čo si ich dali, budú naštvaní, že ani oni si ich vlastne dávať nemuseli.. dobrú náladu to podľa mňa nespraví. Je to čudné niečo také vyžadovať. Neformálne oblečenie ok, ale kraťasy, to fakt odpustite..

catherinah
18. nov 2018

@sabinami ja som to myslela bez posmechu, ze nie v anglictine, lebo kratasy nenajdes v ziadnom z tych zauzivanych. Cize normalne v slovenčine a dole pod ciaru. Ci budes mat nejaky specialny text oznamenia?

sabinami
autor
18. nov 2018

@haluta ďakujem super 🙏🏻👌🏼 Dam to takto dole na koniec ako všeobecnú poznámku na neformálne oblečenie 🙂 a za ponuku ďakujem ale mame už aj kameramana, ak by vypadol tak sa ozvem 😅 čo sa snad nestane 🙏🏻

sabinami
autor
18. nov 2018

@catherinah Ano celé je to úplne iné zasielame to ako bankomatové karty úplne v inom štýle 🙂

cacianka
18. nov 2018

@sabinami dress code napis dole v strede : neformalne a pripadne do obalky vloz list s info o svadbe - priebehu uved aj ze v pripade horuceho pocasia su kratasy vitane. Ktovie mizno bude 3 dni prsat a iba 20 C

evkao
18. nov 2018

@sabinami inak za mna super napad 🙂 mne sa tiez pacia svadby, kde je nieco "ine" 😀 urcite viac ako tie klasicke, nalinkovane....
v lete sme boli na svadbe, kde sme boli "formalne" obleceni len na svadbe (na luke pri jazierku) a potom na obede, po obede sa sli nevesta so zenichom fotit, a ostatni mohli ist do bazenu, zahrat si tenis, do welnessu (svadba bola vo welness hoteli), a ked sa zenich s nevestou vratili, pokracovalo sa v zabave, pricom uz boli vsetci obleceni "neformalne" - kratasy, polokosele, tricka, letne saty 🙂

asia83
18. nov 2018

@sabinami Tak len aby ste nemali výnimočný augustový deň - chladno a dážď (globálne otepľovanie). Treba si to nájsť na google, máloktorá mala toto v pozvánke. Ja určite nie, preto neviem odpovedať.

juliet86
18. nov 2018

mozes pripojit karticku s foto inspo napr

zeytin
18. nov 2018

Ja by som mozno nespecifikovala ako kratasy, ale skor ako neformalne oblecenie... A vsetci si vyberu podla vlastneho vkusu a nikto sa nebude hanbit za krive nohy 😄
@haluta Pri black tie si mala otaznik... Znamena to oblek.... Podla estikety sa na pozvanke uvadza iba dresscode muza a zena sa prisposobi... White tie je smoking...

anna1938
18. nov 2018

Podľa mňa oslov nejakú firmu, čo vyrába oznámenia, napíš alebo zavolaj svoju požiadavku, oni Ti pošlú svoj návrh na schválenie a Ty sa môžeš opäť k tomu vyjadriť, a hádam sa nejako dohodnete k Tvojej spokojnosti. Je tých firiem dosť
napr. http://oznam-to.sk/

haluta
19. nov 2018

@zeytin veď to sú len príklady z netu 🙂 že väčšinou to dávajú na konci pozvánky. 😀

zeytin
19. nov 2018

@haluta Tak som urobila vykladove okienko 😄😄😄

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
19. nov 2018

ahoj, naši kamaráti mali podobne neformálnu svadbu, oznamko mali zveršované a zakomponovali to takto:

"Jednu podmienku však máme,
v predstihu vám ju dáme.

Obleky a róby musíte nechať v skrini,
štýl našej svadby je trochu iný.

Rifľové košele, bundy, sukne gate,
niečo z toho určite doma máte.

Tenisky môžete smelo obúvať
a celú svadbu v nich tancovať."

Tiež zastávam názor, že predpisovať krátke nohavice môže byť "cez čiaru", keďže nie každý to vie doladiť (generácia 50+ túto požiadavku iste odignoruje). Avšak ak chcete neformálnejšiu svadbu a jedinou podmienkou je uvoľnený outfit bez flitrov a frakov, hostia by to mohli rešpektovať. Na tejto svadbe boli všetci poobliekaní pohodlne, nikto tú podmienku neporušil, k celkovej atmosfére sa to veľmi hodilo a bavili sme sa do rána 🙂

catherinah
19. nov 2018

@nesvadbovo kto chce takéto netradičné veci, väčšinou si vie aj vymyslieť formu, ako to dať vedieť. Tak ako tá básnička. Super!

vroni
19. nov 2018

@zeytin , Black tie je Smoking, White tie frak 😉

zeytin
19. nov 2018
vroni
19. nov 2018

@zeytin, to vlavo je denny smoking (uff, nadava sa mu tak aj po slovensky?) a vpravo vecerny. Oblek je formal. Ale kukla som kamaratku wikipediu, ta tiez tak tvrdi: https://en.wikipedia.org/wiki/Black_tie