Svadobný dar. Čo vás napríklad potešilo?

zuky
2. apr 2008

Baby poradíte? V lete ma čakajú dve svadby. Len mám dilemu čo kúpiť, keď oba páry už sú usídlené a majú v podstate "všetko" v domácnosti....peniaze sa mi zdajú byť neosobné a neostane im nič na pamiatku...
Čo vás napríklad potešilo?

etuska
2. apr 2008

kovovy svietnik v tvare lampy 😉

etuska
2. apr 2008

...alebo u znamych som videla zrkadlo v kovovom rame-takom matnom s vygravirovaným venovanim a datumom svadby.Aj nas cakaju 2 svadby,tak piste.... 😉

jerryjanka
2. apr 2008

zuky peniažky su aj tak najlepším darom len to chce trocha kreativity. stačí jednoduchosť.
nemusia byť v obalke. ale zasa kupiť im niečo na čo im bude sadať prach no neviem

napriklad korunky v podkladničke rozmenene na drobne
alebo my sme davali mešec, alebo dokupiť perličky a spraviť to ako truhlicu pokladov
alebo zašulať do injekčnej striekačky ako finančnú injekciu do domacnosti
alebo podla sumy - teda nejaky vylet, permanentku na masaže, kupele, dovolenku - ale to ak máš naozaj dosť peňazí.

kotenko
2. apr 2008

No pokial v blzkej dobe planuju babatko, tak by som im dala poukazku v tej a tej hodnote nanakup vecicek pre drobceka.
Mna tento rok caka vlastna svadba a tiez uz mame vsetko, okrem umyvacky riadu, takze tiez cakam "obalky". sice t nie je originalne, ale potesi aj to.
my v rodine mame tiez takych "originalnych" a naladitych ludi, tak som zvedava ake originality dostaneme...

Poznam ale par, ktory dostal od kamaratov spolocnu fotku s manzelmi - zalaminovane to bolo a k tomu pripisane ze od tych a tych k sobasu tolko a tolko Sk. bolo to mile a pekne a najma originalne...

Alebo skus dat spravit ich spolocnu fotku do ramu na stenu (ako obraz) a z vnutra priloz peniazky... to je tiez originalita...

andrea78
2. apr 2008

mne sa vydáva kamoška, kúpila som jej obrovský svadobný album (dopredu som sa spýtala, či nemá a môže byť), nevydržala som a ukázala jej ho, bola nadšená 😀

lencici
2. apr 2008

No neviem ako vy ale mňa na našej svadbe najviac potešili obálky...
dostali sme aj nejake príbory a blbosti...ale ja najvoac ocenujem peniažky 😎

zuzitka
2. apr 2008

zuky ... my sme tiez dali peniazky v pokladnici - kazdu bankovku sme zosulali 😀

etuska
2. apr 2008

toastery,uteraky a pod. nemusim ani ja,ale urcite okrem peniazkov potesi aj nieco originalne 😉 my sme napr. krstným nasej dcerky okrem "fin. injekcie" dali aj na papieri nymalovane odtlacky nasich ruk+ruciciek nasej dcerky s nadpisom "Pa pa sloboda🙂

zuky
autor
2. apr 2008

...tak zatiaľ ďakujem za rady...tá pokladnica nie je zlá /a kde ste ju kúpili? mne by sa asi hodila taká drevená/
...kľudne píšte aj ďalej...mám ešte "čas" dva mesiace na kreativitu... 😎

kacenqa
2. apr 2008

zuky ja som kamoske kupila v kike taku hranatu misku z hrubeho skla od Leonardo (na oriesky, alebo cokolvek), naplnila som to dekoracnym pieskom a donho som zapichla do stvorceka poskladanu bankovku. misku vyuziju urcite a peniazky sa im rozhodne zisli. ja som sa tiez najviac tesila z obalok. zopar kamosom som povedala, co som chcela, ale to bolo vyslovene par veci - nejake 2 vazy z ikey, puzzle a lis na citrusy a zbytok poriesili $$ 😉

zucha
2. apr 2008

my sme kazdemu hovorili, ze chceme peniazky a bolo to super. Ti, co doniesli dary, sa dost sekli ☹ a nic sa nam nehodi. Vsetko je odlozene v skrini, alebo pada na to prach. Od dvoch priatelov sme dostali ale naozaj super dary. Jedny nam zaplatili vsetok alkohol, co sa spotreboval na svadbe a dalsi nam zaplatil profesionalneho barmana, takze sa vlastne postarali o super zabavu a nam tym naozaj dost pomohli.

ivka22
2. apr 2008

My sme tiez najviac ocenili peniazky a naslo sa len zopar trufalcov, co nam priniesli hmotne dary 😝

Ale urcite peniazky sa hodia kazdemu a nic sa tym nepokazi....
Ako uz bolo spominane, tak ich aspon skus originalne zabalit....

Napr, my to robievame tak, ze kupujeme truhlicu a do nej dame zamenu hotovost na 10 korunacky..../alebo 5 korunacky/
Alebo raz sme kupili detsku kojencku flasu /kedze cakali babo/ a tam sme dali zrolovane peniazky 🙂

etuska
2. apr 2008

....no pomaly by sa uz zislo zozmenit na eura... 😀

etuska
2. apr 2008

..rozmenit... 😀 😝

danulik
2. apr 2008

myslim, ze kazdy mlady par oceni peniazky 😉
je to sice "neosobne", ale daju sa zaujimavo naaranzovat a urcite tym nic nepokazis 🙂

etuska
2. apr 2008

..zaujimavy typ:www.bess.sk 😉

jankajs
2. apr 2008

Kolega dostal veeelky svadobný album a namiesto fotiek povkladané 20,-.

masinka
2. apr 2008

zuky, ked su to dobri znami, tak sa ich spytaj co by potrebovali. mne napriklad kamaratky kupili rezervnu kartu a baterku do digitaneho fotaku. nie je to akurat typicky dar, ale kedze ja rada a vela fotim... keby mi dali prachy, kupim si to iste sama, ale uz by to nebolo ono...
a my sme kamoskam aj svagrinej k svadbe kupili postelne pradlo. je to nieco co sa vzdy zide aj ked uz nejake mas a je to aj celkom draha zalezitost a ak som sa nahodou netrafila pri vybere uplne do ich vkusu, tak ho mozu vyuzit ako hostovske (alebo ho niekomu posunut - spalnu im urcite nebudem chodit kontrolovat 😉 .

ja inac celkom chapem ludi ktori nechcu davat obalky (aj ja k nim patrim). je to predsa nieco ine povedat - dal som mladym mixer, ako zaplatil som im lave kridlo stredneho okna v obyvacke...
preto ked som sa ja vydavala, tak sme si spisali zoznam veci co by sme radi dostali, rovno na pozvanky sme dali link na nasu svadobnu stranku a kazdy kto chcel dat vecny dar, tak si tam vybral (cest vynimkam).
Takze teraz ked pouzivam nejaku vec, vzdy si s vdakou spomeniem na dotycneho co nam ju dal.

darina77
3. apr 2008

Etuška máš pravdu, pokiaľ chce niekto dať truhlicu s drobnými tak už jedine eurá. Celkom dobrý nápad.

zuky
autor
3. apr 2008

...no určite by som dala eurá, stále to tak robievame....
...masinka, zeni sa moj brat....a na druhu idem ako svedkyne mojej naj kamke 😎 ....takze preto ta dilema

tinusi
3. apr 2008

Mna praveze potesili skor hmotne dary ako peniaze. Peniaze su naozaj take neosobne... a prislo mi to trapne brat od rodiny peniaze. Bolo to akoby som brala uplatky... 🙄 Svadobny dar by mal byt naozaj taka mila pozornost od rodiny. Aj ked, v dnesnej dobe ludia najskor spolu sto rokov byvaju, potom sa rozidu a ak sa pri troche stastia vezmu tak uz vsetko maju a niet im co kupit... 😒 .
Tiez sme dostali pribory, sady riadov, hrnce, vysavac alebo mixer... ale vacsina bola fain a ked sa mi aj nahodou nieco nepacilo alebo sa mi to nehodilo, tak som to darovala. Svadba podla mna nie je o tom, vytiahnut z rodiny prachy, ale spolocne sa tesit z dna "D".

Moj naj darcek boli satenove obliecky...

karolinkafe
3. apr 2008

Tiez si myslim, ze ak uz darovat peniazky, tak aspon v nejakej originalnej forme (najviac sa mi paci ten napad s truhlicou ale aj ten album je super 😉 )
A ak nie, tak sa ich priamo opytaj, ci nemaju nejaku svadobnu listinu 😅 lebo dnes to vela parov robi
Zuky, ke uz chces menit na eura, tak budes musiet dat dost vela penazi, lebo kedze je 1€ = 33sk (priblizne), napr 10 korunacky by si mala uz 3 takze trikrat vacsie mnozstvo 😉 . Ak tam teda nebudes davat 10 alebo 20 centovky 😉 Aj oni ako by to potom menili 🙄

zuky
autor
3. apr 2008

...no mince to nie...skôr by som papierove zrolovala, 5-10 €

martina05
3. apr 2008

Ahojte, celkom ma zaujala Vaša debatka, keďže som mala svadbu 05.05.2007, chcela by som sa pridať s mojou skúsenosťou... Z vecných darov mňa osobne veľmi potešila pekáreň na chlieb, odkedy ju mám neviem si ju vynachváliť. Tiež ma potešila /veelmi/ dovolenka, ktorú sme dostali ako dar od rodičov. Dobrý nápad mala aj kamoška, ktorá mi dala gratulačnú pohľadnicu, kde bola vložená menovka na dvere nášho bytu /samozrejme s novým spoločným menom/ a peniaze.. Myslím si že najlepšie je spýtať sa snúbencov, čo by ich potešilo najviac...

kacenqa
3. apr 2008

jeee ta menovka to je mile a originalne.... my mame doteraz len tym dymo-strojcekom vytlacene mena a prelepenu menovku povodnych majitelov bytu... 😖

zuky: tak bratovi som k svadbe kupila obraz. sice az po svadbe, lebo sme to nejak nestihli. ale svagrina si povedala, aky chcu, a ten som im kupila.

ja som na jesen mala 30tku a tiez uz vsetko mam, zlato nepotrebujem, byt mame zariadeny, tak som povedala, nech mi daju $$ a ja si vyberiem daky obraz do obyvky. tak mozno nieco take, ak chces silou mocou vecny dar.

zuzitka
3. apr 2008

inak ja som si k cerstvej 30ke tiez povedala co chcem dostat 😅 ... je to lepsie ako keby som dostala plno nepotrebnych veci a takto som vsetkym ulahcila rozmyslanie a zhananie 😀

rozmyslala som ze dam zoznam veci, ale kazdy sa ma ajtak pytal co chcem, tak som kazdemu nenapadne posuskala tip 😎 😀

zuky, takze sa ich mozno opytaj co by chceli.... 😉

ankam
3. apr 2008

ja ked som sa vydavala,tak som kazdemu, kto sa ma pytal,povedala co ma kupit,aby sa mi nestalo ze dostanem 5suprav riadu atd.......a urobila som dobre,nic rovnake sme nedostali.A ked uz som vedela ze tak zhruba by sme mali vsetko,tak som uz len hovorila ze len peniaze....a dokupili sme si potom co nam chybalo
som tiez toho nazoru ze spytat sa radsej co by chceli....
my sme teraz boli na svadbe a kupili sme Mikrovlnku-zenich vedel ze ju kupime (mal sa postarat o to aby im uz nikto nekupil)a nevesta nie-bola prekvapena

lulu2407
3. apr 2008

My sme dostali bankovky zosulane v kvetinaci + pekne vyzdobene, aby nam kvitli po cely zivot 😀

jerryjanka
3. apr 2008

no my sme teda nevahali - a ked sa spytali na dar jasne som povedala že byt mame zariadeny a a jtak ideme prerabať a potrebujeme bud auto alebo umyvačku riadu.
je jasne že nam nedali ani jedno ani druhe ale poväčšine pochopili o čo nam ide - a tak aj bolo niečo sme doložili a kupili si jazdene autičko
inak sme dostali aj jedny pohare na ktorych bola cenovka KČS 😀